Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Ynev országai


Necromancer

Hol szoktatok kalandozni elsősorban?  

117 szavazat

  1. 1. Hol szoktatok kalandozni elsősorban?

    • Észak-Yneven
    • Dél-Yneven
    • Máshol /pl.:Berequiel, Enoszuke, Calowyn..etc.../


Recommended Posts

Mi egyértelműen csak északon szoktunk játszani, azon belül is Abasziszban. Azért jó, mert minden van ami kell: változatos helyszínek, jó kis feszültség,meg tetszik a mentalitás. Az ynevi aszisz kultúrkör a földi "mediterrán országoknak" felel meg, legalábbis a mi olvasatunkban. Tehát: bor, nők, foci! Ifin pedig azért a szívem csücske, mert a mi játékunkban az övé a 2 legjobb focicsapat (a zebracsíkos mez odaver...), és az egyik kari a kapus. 8)

Na ez biztos nagyon hülyén hangzik... megmagyarázom: életútjátékban vagyunk épp, kb. 3 éve kezdtük, olyan 25-30 (hosszú) kaland körül járunk. az egyik karakter, egy indiana jones szerű krad paplovag a helyi egyetemen történelem tanár (másodállásban ereklye vadász, harmadállásban szurkoló), a harcosunk (amúgy városi őr) pedig kapus a -mondjuk ki- helyi juventusban

Link a hozzászóláshoz

Mi általában Dél-Yneven játszunk. Azért általában, mert odafűzik karakteremet az emlékei, de mivel Erionban nőtt fel, gazdagon, ezért nem is tagadom hogy kényelmes élethez szokott. :oops: Semmi sincs benne, hogy ne használhatna térkapukat. Szóval én mindig igénybe veszem a lehetőséget ha van. Ha nincs keresek ilyet. Bár mostmár azon a szinten vagyunk hogy megbízó szerint, vagy saját varázslónk segítségével közlekedünk. Rövid földrajzi megjelelölés kedvenc karim életének főbb helyszíneiről: Al Abadana, Erion, Új Pyarron, Shadon, Kráni határ, Pyarr államközösség, innen Közép Ynev, Sheral, majd Észak államai. Sűrű össze vissza utazással. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Jah! Fő a válozatosság, de nálunk azt vettem észre, hogy egy kalandrész egy helyszínhez kötődik, ha nem mászkálunk több város között... Ez a legjobb, ha máshová kell menni akkor hajrá... Mi is Dél Yneven játszunk most, de általában km függő, hogy hol vagyunk. Szerencsére The Hunnak köszönhetően egy kicsit stabilabb lett a helyzet és nincs annyival elintézve, hogy most Erionban játszunk amikor előzőleg Shadonban voltunk. Régen így ment nálunk... De végre van értelme a dolgoknak és az utazásnak...

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Köszi Bálint!

Az utazgatás igen jó, de nagyobb távoknál az a baj, hogy 10 napi utat kalandnak jó mesélni, de ha ez csak olyan: "én most átmegyek a másik városba" mert van ilyen a csapatban, akkor dög unalom.A többi meg marad.

Az álmokkal kapcs. bár nem ide tartozik, de az alvánál a jk-k átlag álmodnak vmit, ezt elmesélem és nem csak az van, hogy "levekszem eludniu" "ok te kelsz elsőnek" hanem így bárhogy bonyolíthatom a helzetet. :twisted: :P

Lehet, hogy az álomnak volt lényege, lehet, hogy nem!

Adun thorin as!

Link a hozzászóláshoz

Nincs mit!

Na igen! Erre vártam már régóta, egy reálissan lemesélt kalandsorozat. Vannak álmok, vannak utazások, és kaland! Azt hiszem, felállítottad a mércét! Grat! Dél-Ynev nagyon összetett geográfiailag és politikailag is. Pont ezért érdekes rajta játszani. Észak is nagyon jó, de ott az országok leírásán kívül, a sok üres helyel nem sokat foglalkoztak és nem olyan kalandos. Bár ha van valakinek jobb leírása, akkor kérem, hogy jelezzen vissza! Köszi előre is

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

The Hun: Na, azt ne hagyd, hogy csak így szétmenjen a party, csak ha reális okok vannak rá. Csak úgy nem megy át egy fickó egy másik városba... Erre sok megoldás létezik, de talán a legjobb az, ha a kalandozók CSAPATOT alkotnak, és nem fognak össze-vissza mászkálni ok nélkül. Megmondhatod akár az elején is, hogy az, aki egyedül elmegy valahová, és magára hagyja a csapatot, szedheti a cókmókját, mehet haza, és neki majd egy másik részben mesélsz, valamikor máskor. Ez elrontja a játékot. Ne hagyd!

Vagy mondj neki érveket, hogy miért érdemes maradni. Vagy csak egyszerűen KM-i eszközökkel tartsd ott (na nem az "én vagyok a KM, maradsz" kategóriára gondolok, hanem) pl.: Valami olyan esemény történik, ami arra sarkallja, hogy maradjon...

Bye

Link a hozzászóláshoz

Adun thorin as!

Nem is rossz amit mondtatok. Csak a menny haza, ha nem mardsz a csapattal együtt, 2-3 JK-nál kicsit szűkösre veszi a kört. Amúgy köszi! :)

Az abj egy állandó tagunk(Bálint tudja ki) meggyőzhetetlenül "vagány"!!! :twisted:

Bár most jön neki a szivacs rész!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Már sok baj, intés és "baleset" érte de szeret szólózni... :evil:

Mostanság már nem annyira. Kezd tanúlni, lassan 5 év után.

Észak is jó, de Dél-Ynevet választottam... a kalandhoz most a helyi "tájjellegzeteségek" kellenek.

Adun thorin as!!!

Link a hozzászóláshoz

Helló:

Szerintem az sem mindig jó, ha a csapatot, a nyers, rideg veszélyes valósággal tartod össze, vannak erre más módszerek is, pl: szerzel 1 boszorkányt, akinek fontos a csapat ügye, és... mi a fene, véletlenül beleszeret a "lázadozó" kalandozó!

Vagy adsz nekik valami "értékesnek vélt cuccot, h ott akarjon maradni amikor szétosztják az árát! (persze ennek sem kell olyan értékesnek lennie, mint amilyennek tűnik! Mi pl úgy játszunk, h 5 arany már-már vagyon!

Esetleg 1 falu sorsát a kezükbe adod, & érdekelté teszed őket hogy maradjanak!

Ez csupán fantázia kérdése szerintem!

Dél-Ynevről szreény meglátásom szerint csak annyit:

Shadon, Viadomo, Sempyer, Yllinor & Elfendel által elhatárolt részeken nincs semmi, a szabálykönyvek szerint! Tehát ide bemesélhetsz akármit: elhagyott bányákat, barbár törzseket, kitaszított elfeket, kis földművelő településeket. Szintén a fantáziadra bízva! Csak arra vigyázz, hogy az Elfendel közeli területeken nem szívesen látnak senkit, & szeritem ennek hangot is adnak!

Link a hozzászóláshoz

mortel: Nálam a színhelyek a kalandokban alakultak ki ált. Pl a karakterem kocsmája ami mindíg megújul, mert mindíg földig rombolják.

De szerintem a városokat a kaland, saját és játékosaid igényéhez alakítsd. Ha nincs ötleted érdemes elolvasni egy városokban bővelkedő regényt arról a területről, ahová mesélni akarsz. Érdekes az is, ha te is és a játékosaid is olvastatok egy regényt amiben bizonyos helyszíneket közösen ismertek és így mondhatni helyismerettel bírnak itt, nincsenek korlátozva, mert többet tehetnek mint amit bemeséltél, mert tudják hogy a konkrét dolog ami kell nekik létezik és elmehetnek érte, és nem függ a KM kénye kedvétől, lesz e vagy nem.

Meg sok év játék után biztos játszódik kaland ugyanazon városban és felidézhetitek, mi volt bemesélve anno.

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

Nos, ami azt illeti, mi leginkább Északon szoktunk rohangálni. De végülis, Dél Ynevet sem szoktuk kihagyni (főleg mert van 234 féle csapatunk). Északon végtére is azért egyszerűbb játsszani, mert ott minde ki van dolgozva szépen. Délen viszont a szárnyaló fantázia nagyurai vannak elemükben. A mi KM-ünknek is van egy kidolgozott hercegsége, Nivalion. Szép hely.

De mindenütt akadnak igazán izgalmas kalandok. Minden a KM-től függ. Én például az egyik karakteremmel pár hete kezdtem el újra játsszani. Azóta megjártam Ifint, Kétszer Shulurt, Dwoonföldet Erigowot. Most épen Gro-Ugonba tartok. És iszonyú jó a kaland. Főleg jellemfejlődés szempontjából. De ez már nem ide való.

Amit viszont még szeretnék megjegyezni, az az, hogy a nyolcadkori Ynev is kellően izgalmas helyszínekkel szolgál. Mi a csapatunkkal elkezdtük kidolgozni a nyolcadkori helyszíneket és fajokat. Egyelőre a tesztelés fázisban vagyunk, és jónsk tűnik a dolog. Szóval a Nyolcadkor sem megvetendő. Bár sosem cserélném egy egy jó kis 3692-es Dwyll Úniós háborúzós kalandra. 8)

Link a hozzászóláshoz

Mi is északon szoktunk játszani de csak a jobb hangulat miatt. Valahogy jobban el lehet veszni az északi területeken szerintem. Jó alapfelállás van a népek között és a kalandozók odacsaponganak ahova akarnak. rengeteg kalandot lehet kitalálni az Északi szövetség és Toron közötti harcba beleillesztve. Azért dél sem lebecsülendő de szerintem Észak sokkal jobb nála.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha megnézzük a térképet, akkor szerintem megközelítőleg ugyanakkora terület van kidolgozva, "lakva" Északon és Délen egyránt, bár ha levesszük Kránt, mert ugye ott kevesen mernek kalandozni, meg Shadon is elég nagy - és egy kaptafára megy - akkor máris Észak vezet a kidolgozott területekben.

Emellett ugye a regények nagy része is Északhoz kötődik, a kalandmodulok helyszín átlagát nem ismerem, de modjuk szerintem ott a "sehova sem tartozik"-ból is sok van. Plusz még ott vannak a Shadoni tolvajok is, akik kidolgozták félig-meddig elég részletesen ugyancsak az Északi kontinensfelet.

Tehát nem is kell szon csodálkozni, hogy a játékok többsége Északon zajlik.

Bár, én mondjuk pont ezért szivesen terelem délre a csapatomat...

Link a hozzászóláshoz

Abaszisz, Shadon, Ibara a három nagy kedvenc.

Ha nem az említett helyeken játszódik a történet, akkor majdnem biztos, hogy valami 'random' hercegségben, városállamban, amit a KM dolgozott ki a történetéhez...

Abaszisz a sok hatalmi tényező, Ibara a sivatag, Shadon meg az intrikák-reneszánsz/swashbuckling hangulat miatt tetszik...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...