Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Ynev országai


Necromancer

Hol szoktatok kalandozni elsősorban?  

117 szavazat

  1. 1. Hol szoktatok kalandozni elsősorban?

    • Észak-Yneven
    • Dél-Yneven
    • Máshol /pl.:Berequiel, Enoszuke, Calowyn..etc.../


Recommended Posts

Üdv!

Yneven van könyvnyomtatás. Sneer ide is idézte, a Tiadlan leírás már egészen koránról tartalmazza a könyvnyomtatás tényét. Aztán, hogy valami új forrást is említsek, az Istenítélet syenasi egyetemén is írnak könyvnyomtatásról. bár én nem szeretem Ynevre a nyomdát, de Kahréba én is betenném, mert ami gép Yneven, ott biztosan van... Egyébként rajongói szinten is megjelent a nyomtatás gondolata, az Erioni harsona koncepciója azon alapult, hogy Erionban nyomtatják. 

Egyébként az én idegenkedésem - gondolom, sokaké - is azon alapult, hogy hát középkor, és hogy a sok másoló szerzetes akkor minek is van? De szerintem a kettő összeegyeztethető. Nyilván a nyomtatás nem olyan elterjedt és nem is olyan nagy teljesítménynyű, és véletlenül sem a mai szuper nyomdagépekre kell gondolni, amik f-ák ki magukból az anyagot. Inkább ritkaság, kuriózum. Aki nálam jobban ért a nyomtatáshoz, az még a módszereket, ezek lassúságát is emlegetheti. Mondjuk amíg összeszedik az oldalakat, kifaragják a díszítést, stb... 

 

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! Yneven milyen nemesi rangok vannak szerintetek? Elsösorban az erv kultúrkör érdekel. Annyi világos, hogy az uralkodó a legtöbb országban nem király, hanem (nagy)herceg (miért is?). Ha a nagyherceg az uralkodó, akkor van sima (nem uralkodó?)  herceg is? Grófok, bárók vannak? Örgrófok, vikomtok? Egyéb fönemesi, kisnemesi rangok? Mi a különbözö nemesek megszólítása? És ha már itt tartunk, ti tegezödést/magázódást használtok a játékban?

Link a hozzászóláshoz

Üdv! 

Az ervek azért hercegek, mert egy nagy Erv királyság szakadt három részre. 

Olvass szószedetet, keresgess benne. Hasznos lesz. És az ervekkel kapcsolatban olvasd el az 1TK,  a Summarium erves részeit. Aztán, ha még kell, akkor z Északi Szövetség című kiegészítőt. 

Tegeződést is, magázódást is... attól függően, ki szól kihez. Ha KM vagy, a szókészlettől a stíluson át a ninverbális kommunkáció eszközeit is lehet változatosan használni egy-egy megszemélyesített NJK-nál, mellékszereplőnél. 

Link a hozzászóláshoz

Alapvetően Erv, niarei és szigetlekói behatásokkal, mind kultúrálisan, mind vér tekintetében. Az Északi Szövetség kicsit jobban tárgyalja ezt, ha jól emlékszem az északnyugat inkább lovagi erv jelleg, aztán távolodva egyre kevésbé, a határhegyeken pedig a legjelentősebb a niarei hatás, kolostorokkal, harcművészekkel. De nem ma olvastam. Viszont mindenkinek ajánlom! :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igen is és nem is. Amúgy inkább nem :D

Háromféle nép keveredik benne, a kultúrája így elég vegyes, a vallása is. Viszont erv nyelvet beszélnek (tiadlani nyelv nincs) - bár ezt én annyiban szoktam árnyalni, hogy előfordulnak a niarei (nara) és az ulu (szigetvilágtól származó "tiadlani ős") nyelv ismerői is. Tiadlan uralkodói viszonyai is érdekesek, a dorcha, karun és duin a kulcsszó... 

Link a hozzászóláshoz

Hát ez Hulla jó volt. (Meg is köszöntem).Átlépve kicsit nyugatabbra.Még mindig térkapuk.3676-ban Dúláskor Ó-Pyarroni Kapuktere bezár. Új-Pyarroni Kapuk tere 3691-ben nyit amikor a város is.Vagy tudtok forrást ami miatt ezen időpontok nem helytállóak? Addig gondolom a Pyarroni  térkapuháló központi szerepét Viadomo vette át.Vagy 15 évig nem volt Pyarroni public térkapuháló?

 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ez ennyire nincs részletesen kifejtve sehol. De nagyjából azt gondolom, hogy igen, nem volt. Azokból az utalásokból, amiket eddig olvastam, vagyi nkább amilyen érzetet keltettek bennem az olvasottak, úgy gondolom, hogy a konfliktus idején lezárták a központi részt, meg hát el is pusztult. Nem véletlenül zárták le, veszélyes volt, gondolom, a mködésében is zavart okozhatott a háború, ezért nem hiszem, hogy a pyarroni térképauháló egy-egy távolabbi szegmense zavartalanul működhetett, miközben a Gömbszentély éppen pusztult. A varázslók tornya, jelei is megsemmisültek, feltételezem, nekik is volt egy darabig nagyobb problémájuk, mint a kapukat üzemeltetni. Ráadásul a háború - vagy mondjuk úgy, Ó-Pyarron pusztulása után, a helyreállásig még folyamatos volt a kráni veszély, a háborús utócselekmények, a lassabban reagáló ügynökök, stb... lásd Istenítélet, tehát egy darabig szerintem ugyanúgy veszélyes lehetett a térkapu. 

Ugyanakkor, pont a fenti regény kapcsán, ami 3691-ben játszódik, és ekkor jelenik meg az új Gömbszentély, avagy Új-Pyarron megnyitotta kapuit, mégis, abban már utazgatnak a térkapuval, azaz kicsivel korábban is helyre kellett, hogy álljon a térkapuháló. Én azt is el tudom képzelni, hogy fokozatosan, először a biztonságos irányokat, (pl. ahol nem érződött annyira a háború) nyitották meg, majd sorban a többit.  

Sneer és Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Deodatus, jó kérdés, szerintem a forrásokban nincs rá konkrét válasz. Az ugye adott, hogy Ó-Pyarront lerombolják, majd valamikor Chella, a Viharkagyló kijelöli az új főváros, Új-Pyarron helyét, a Dorlan-folyó torkolatánál, ahol már akkor áll Ternan települése. Erre építik rá Új-Pyarront... de ugye már áll ott egy település, nem úgy kezdik építeni, hogy a semmi közepén ünnepélyesen leraknak egy követ és felírják a dátumot, hanem - valószínűnek tartom - az első időkben erősen ternanra alapozva éltek, laktak, építkeztek Új-Pyarron tervezői.. szóval nehéz szerintem konkrét dátumot mondani és kitalálni is arra, hogy mikor kezdett el épülni Új-Pyarron. Talán jó az a 3691-es évszám, amikor is megnyitotta kapuit, szóval a város már állt, nyilván jó sokan laktak benne, de ekkor volt mondjuk ünnepség, és ettől fogva számít. 

A 2. kérdésre a válasz sem olyan egyszerű, mint lehetne. Egyrészt, Sneernek igaza van, hiszen van arra forrás - az elsők - hogy a Papi Szék, mint Pyarron fő irányító testülete Viadomóba menekült Ó-Pyarron eleste után. De hogy meddig maradt ott... számomra sokáig logikus volt, hogy addig, amíg fel nem építették Új-Pyarront, vagy ha úgy tetszik, meg nem nyitotta a kapuit... de ez sincs így konkrétan leírva. Ugyanakkor bekavar a képbe az Istenítélet című regény, ahol Boomen konkrétan leírja, hogy Syenasba települt az Államszövetség irányító testülete, ahol mellesleg már folyamatos párbeszéd, hatalmi átrendeződés játszódik, mivel a világi vezetés is bele akar most már szólni és ne csak a Papi szék legyen - jogos is egy ekkora bukás után. Szóval akkor ezek átköltöztek... mielőtt Új-Pyarronba mentek volna.  De hogy mikor, az nincs meg. 

 

Sneer, Con Salamander és Deodatus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Hali, 

18 perccel ezelőtt-kor Deodatus írta:

Köszönöm a válaszod! Felmerül bennem a kérdés, hogy Chei vajon egyben Arel főpapja-e, és ha igen, részt vesz-e vajon a Papi Szék munkájában (tippre max helyettest küld). Vagy ha nem, akkor ki lehet Arel főpapja a Dúlás után? (Ha van erről bármi infó, és nem csak egy nagy üres folt az egész téma)

Szószedet, összes forrás megjelölésével.

Főpap alatt kegyeltet értesz, vagy az egyházi vezetőt? Ha a főpapot, akkor róla annyit tudunk, hogy ereni, ha kegyeltet, akkor Chei és a Dúin a kegyeltjei ebben az időszakban elvileg. 

 

4 perccel ezelőtt-kor Legolol345 írta:

Nos, akkor egy kérdést tennék fel neked. Airun al Marem főpap?

Itt is fontos a fenti különbségtétel, illetve az is, hogy mikor. 3676-3685 között igen, a dúlás után elfogadták főpapként, de ezt 85-ben visszavonták amikor szakított az egyházzal. Ez megint egy hosszabb téma, itt is a szószedetet javaslom.

És ezúton megint köszönöm @MagyarGergelynek azt a temérdek munkát, amit a forrásrendszerezésbe bevitt a szószedettel - én most épp magamtól is tudtam ugyan a válaszokat, de a forrásokban megtalálni és alátámasztani ezeket nem tudnám magamtól - de hála az égnek itt a szószedet! Köszi MG! 

 

Üdv

Deodatus, MagyarGergely és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
31 perccel ezelőtt-kor Deodatus írta:

Köszönöm a válaszod! Felmerül bennem a kérdés, hogy Chei vajon egyben Arel főpapja-e, és ha igen, részt vesz-e vajon a Papi Szék munkájában (tippre max helyettest küld). Vagy ha nem, akkor ki lehet Arel főpapja a Dúlás után? (Ha van erről bármi infó, és nem csak egy nagy üres folt az egész téma)

Nos,jól tudom hogy a kártyával errefele sokan hadilábon állnak,de mivel szerintem mégiscsak bírnak valamiféle forrásértékkel talán nem érdemtelen megemlítenem,hogy ezeken Cheit mint "Arel helytartóját" tüntetik fel:

http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-6309

http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-1138

 

Deodatus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
3 perccel ezelőtt-kor Deodatus írta:

Köszönöm, ezek mind hasznos válaszok, nagy részéről nem tudtam. Ami viszont számomra még mindig üres folt, hogy akkor ki ülhet a Pyarroni Szentszékben, az Arel főpapjának rendelt helyen. A legmagasabb szintű, noname pyarroni Arel-pap? :)

Szia,

Itt TAO moduljára lehet talán támaszkodni, ahol a Vájottszemű az ideiglenes főpap a dúlás alatt. A dúlás utáni rész jó kérdés, elég homályos, amíg nincs térkapu-hálózat, gondolom Chei nem megy személyesen, nem volna logikus. De azt is el tudom képzelni, hogy egy régi barátján keresztül például pszi segítségével távolról csatlakozik. Szóval ez még fehér folt...

Ha nekem kéne mesélnem, elküldené egy régi bajtársát, egy másik Arel-papot, aki járatos az elme tudományában, és tájékoztatja őt élőben, valamint szájával szólhat Chei is, ha akar. 

Üdv,

Deodatus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ruridh Garidan (a Dúin) a X. zászlóháborúban is akciózott, ami 700 évvel a magus jelene előtt volt.  Már rég halott, a ppl-ben utalnak rá. Szóvak Chei az egyetlen helytartója  Arelnek a magus jelenében. 
Amúgy szerintem az istenek választják a helytartóikat és nem az ynevi papjaik. A papi székben nyilván csak azok a kegyeltek vesznek részt akik valamilyen módon köthetők magához Pyarronhoz mint államhoz vagy éppen nincsenek kiátkozva vagy rossz viszonyban vele. Meg persze lehet, hogy nincs is kegyeltje éppen akkor annak az istennek.  

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...