Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Ynev országai

Necromancer

Hol szoktatok kalandozni elsősorban?  

102 szavazat

1. 1. Hol szoktatok kalandozni elsősorban?

• Észak-Yneven
    • Dél-Yneven
    • Máshol /pl.:Berequiel, Enoszuke, Calowyn..etc.../
      0

Recommended Posts

Üdv!

Yneven van könyvnyomtatás. Sneer ide is idézte, a Tiadlan leírás már egészen koránról tartalmazza a könyvnyomtatás tényét. Aztán, hogy valami új forrást is említsek, az Istenítélet syenasi egyetemén is írnak könyvnyomtatásról. bár én nem szeretem Ynevre a nyomdát, de Kahréba én is betenném, mert ami gép Yneven, ott biztosan van... Egyébként rajongói szinten is megjelent a nyomtatás gondolata, az Erioni harsona koncepciója azon alapult, hogy Erionban nyomtatják. 

Egyébként az én idegenkedésem - gondolom, sokaké - is azon alapult, hogy hát középkor, és hogy a sok másoló szerzetes akkor minek is van? De szerintem a kettő összeegyeztethető. Nyilván a nyomtatás nem olyan elterjedt és nem is olyan nagy teljesítménynyű, és véletlenül sem a mai szuper nyomdagépekre kell gondolni, amik f-ák ki magukból az anyagot. Inkább ritkaság, kuriózum. Aki nálam jobban ért a nyomtatáshoz, az még a módszereket, ezek lassúságát is emlegetheti. Mondjuk amíg összeszedik az oldalakat, kifaragják a díszítést, stb... 

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! Yneven milyen nemesi rangok vannak szerintetek? Elsösorban az erv kultúrkör érdekel. Annyi világos, hogy az uralkodó a legtöbb országban nem király, hanem (nagy)herceg (miért is?). Ha a nagyherceg az uralkodó, akkor van sima (nem uralkodó?)  herceg is? Grófok, bárók vannak? Örgrófok, vikomtok? Egyéb fönemesi, kisnemesi rangok? Mi a különbözö nemesek megszólítása? És ha már itt tartunk, ti tegezödést/magázódást használtok a játékban?

Link a hozzászóláshoz

Üdv! 

Az ervek azért hercegek, mert egy nagy Erv királyság szakadt három részre. 

Olvass szószedetet, keresgess benne. Hasznos lesz. És az ervekkel kapcsolatban olvasd el az 1TK,  a Summarium erves részeit. Aztán, ha még kell, akkor z Északi Szövetség című kiegészítőt. 

Tegeződést is, magázódást is... attól függően, ki szól kihez. Ha KM vagy, a szókészlettől a stíluson át a ninverbális kommunkáció eszközeit is lehet változatosan használni egy-egy megszemélyesített NJK-nál, mellékszereplőnél. 

Link a hozzászóláshoz

Alapvetően Erv, niarei és szigetlekói behatásokkal, mind kultúrálisan, mind vér tekintetében. Az Északi Szövetség kicsit jobban tárgyalja ezt, ha jól emlékszem az északnyugat inkább lovagi erv jelleg, aztán távolodva egyre kevésbé, a határhegyeken pedig a legjelentősebb a niarei hatás, kolostorokkal, harcművészekkel. De nem ma olvastam. Viszont mindenkinek ajánlom! :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igen is és nem is. Amúgy inkább nem :D

Háromféle nép keveredik benne, a kultúrája így elég vegyes, a vallása is. Viszont erv nyelvet beszélnek (tiadlani nyelv nincs) - bár ezt én annyiban szoktam árnyalni, hogy előfordulnak a niarei (nara) és az ulu (szigetvilágtól származó "tiadlani ős") nyelv ismerői is. Tiadlan uralkodói viszonyai is érdekesek, a dorcha, karun és duin a kulcsszó... 

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...