Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Beeksz ha hamar valakit jól megtud ismerni a JK akkor persze már megvan az elégséges kapcsolat.Ezt egy játékülésen a KM-el le lehet egyeztetni.A három év alatt ha valaki együtt kalandozik valakivel, mint esetünkben akkor talán jól megismeri ahhoz hogy szinten tudjanak kommunikalni.

Nem az a cel hogy úgy játsz hogy a helyzetbôl kihozd a neked legkedvezôbbet? Nem jött össze Alidar hát más oldalról kell folytatni Hulla ostromát. Elôbb utóbb csak létrejön egy olyan kompromisszum ami mindkét fel számára egy kielégítô játékhoz vezethet.(Ha jól tárgyalsz gyakorlatilag bármit lehet.)

Oke jóindulatúan cselekszi Híro mindezt amit leírtal a JK-k epülésere. :)

Nem rajtam múlott hogy nem jöhetsz az extrém karakterrel a szabályalkotás nem engedi :)

Remélem akkor Hullával sikerül lebeszelnetek a dolgot.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

De jó, jövök szakérteni én is! :)

Nem tudom, honnan ez a 3 éves megkötés, de én nem ismerem... A törvénykönyv "tökéletesen ismeri"-t ír, ami egyrészt KM és helyzet függő, másrészt én nagyban csapat és karakterfüggővé tenném. Az a csapat, aki arra veri, hogy nem ismerik egymást, titkolóznak, nem árulnak el semmit, mert ez a hangulatos, önként lemond az ilyen megoldásokról.

A hűség és a csapat... ez egy MEGKÖTÉS a karakteralkotással kapcsolatban. Tessék alkalmazni. Azért van, hogy jót játszhassatok, és beleilleszkedjetek a modulba.

Ha történetesen egy gyilkos Ranagol paplovag /démon kombinációjú főhőst kell követni, akkor az azért van, mert ez kell a játékhoz, ellenkező esetben pl. lehet, el sem vállalod a küldetést. Ilyenkor olyan karaktereket kell alkotni, amik ennek megfelelnek. Nem jó megoldás egy domvik-pap, aki két aranyért felfogadtak... mert valószínű, hogy az első élő-áldozatnál fellázad, és akkor nem az első percben bukjátok el a játék lehetőségét, hanem mondjuk az ötödikben.

TESSÉK OLYAN csapatot alkotni, olyan karaktereket választani, ami beleillik ebbe, ezért van a megkötés. Hogy ne legyen az, hogy bármivel jöttök, és aztán jogosan merülne fel a halott, vagy a modulból törvényszerűen kisodródott karakterek esetében hogy de hát így nem is teljesíthető a modul, miért nem szóltatok...

A modulíró szólt. Tessék Heyrro kíséretéhez tartozni. Nem csak két almáért, mert a saját karaktered kötetlenségét és modulból, csapatból való kilógását determinálod vele. Olyan karaktert hozol, amilyen akarsz... megmenthette korábban az életedet, lehet a rokonod, a mestered, a szeretőd, akármi. De ezek csak tippek. A csapat összerakása meg már tényleg a ti dolgotok...

Link a hozzászóláshoz

Szervusztok,

Lenne egy-két kérdésem:

1. A karakteralkotás szövege szerint: egy rend fegyverzet: az iskolára jellemző átlagos minőségű és közönséges anyagú fegyver (vagy fegyver + kiegészítőfegyver), nos én egy Gilron kahrei mérnököt vinnék, amelynél szerintem a rendre egyértelműen a kahrei nyílpuska a jellemző, a PPL I szövege is ezt sugallja, jól gondolom?

2. Mechanika Mf alatt mit fogunk érteni, véleményem szerint egy láda ócskavasból és egy kötélből egy Gilron kahrei mérnök igen hamar összehoz egy csáklyapuskát. Össze tud-e magának készíteni egy megfelelően működő szerszámos kezet stb?

3. Alkímia MF: engedélyezve lesznek-e a különböző robbanó, füst kibocsátó, fényhatással járó főzetek készítése, illetve ha igen mi ezeknek az anyagköltsége, alapvetően ezek elég egyszerűen előállítható vegyületek, nyilván el kell különíteni a mai tudást az ynevitől, de nekünk például nem segít az isteni hatalom és szerintem elég messze vagyunk egy kahrei mérnök agykapacitásától.

Előre is köszönöm az infót

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

1 - szerintem nem feltétlenül, de mindenképpen belefér. Ki más, ha nem ő?

2- Azt, ami le is van írva a törvénykönyvben. Bonyolult szerkezetek megértése, javítása és alkotása, pluszban ott vannak a százalékok. Nem tudom mit értesz csáklyapuska alatt, de Ynev nem lego univerzum... ahogy az ócskavas sem általános. Semmi nem garantálja, hogy egy halom szemétben megvannak a megfelelő alkatrészek. És, főleg a fém megmunkálása nem olyan egyszerű akármilyen szakértelme van az embernek... kell hozzá műhely, szerszámok, esetleg kohó... Főleg, ha valamilyen bonyolult eszközt, szerkezetet akarsz megalkotni.

A szerszámkéz... ezt sejtem micsoda, de ne Cyberpunkban, hanem MAGUS-ban tessék már gondolkozni...

3 - Az Alkímia ilyesmiről szól, a megkötései ott vannak a leírásban. Ha nem a könyvekben szereplő, leírt vegyületekből - nem sok van... - választasz, akkor is megalkotható természetesen, a nagy számú variáció miatt a KM szava lesz irányadó arra, mi kell hozzá, van-e ott egyáltalán, mi kell a kikeveréséhez - tessék elolvasni az alkímia cikket, az sem úgy van, hogy leülök a fűbe, aztán bármit megalkotok... labor kell, lepárlókészülék, gágégő, stb. Ahogy az anyagköltséget, illetve a vegyület pontos hatását is a KM-ed fogja meghatározni.

Sokat segít a kérdés megválaszolásában, ha konkrétumokkal jössz. Ahogy a varázsló esetében sem megengedhető, hogy "levarázsolom, kész", úgy te sem intézheted el annyival, hogy kikeverem, és kész. Készíts vázlatokat, leírást, elképzelést akár a szerkezetekről, akár az anyagokról, és akkor a KM-ed tud majd mire reagálni. Ahogy egy mágiahasználó karakter, egy alkimista, méregkeverő vagy egy mechanikus is előkészületeket igényelhet a játékos szempontjából! (és akkor még jutalmazni is van mit...)

A mágiára való hivatkozás sem olyan egyszerű, hogy isteni hatalom, és kész... vannak használható varázslatok, le van jrva, mit lehet velük, a megoldást úgy kell megtalálnod, hogy beleférjen.

Link a hozzászóláshoz

A hűség és a csapat... ez egy MEGKÖTÉS a karakteralkotással kapcsolatban. Tessék alkalmazni. Azért van, hogy jót játszhassatok, és beleilleszkedjetek a modulba.

TESSÉK OLYAN csapatot alkotni, olyan karaktereket választani, ami beleillik ebbe, ezért van a megkötés. Hogy ne legyen az, hogy bármivel jöttök, és aztán jogosan merülne fel a halott, vagy a modulból törvényszerűen kisodródott karakterek esetében hogy de hát így nem is teljesíthető a modul, miért nem szóltatok...

Oké, de a véleményem tartom "HER®O"-ról nagyon-nagyon-nagyon (kell még egy nagyon?) keveset tudunk, ahhoz, hogy épkézláb karaktereket lehessen hozzá forrasztani.

Olyan karaktert hozol, amilyen akarsz... megmenthette korábban az életedet, lehet a rokonod, a mestered, a szeretőd, akármi.

Mindketten ugyan azt írjuk, HER®O-hoz jelen állapotában csak ordenárén nagy klisé karakterek illeszthetők, amiket Te is írtál a példádban. :razz:

u.i.: Hulla engedett az ostromnak, avagy most elvileg jó... pedig én akartam sirenari törpe erdőjárót. LÉGYSZI!

Üdv,

Kapi

Link a hozzászóláshoz
Oké, de a véleményem tartom "HER®O"-ról nagyon-nagyon-nagyon (kell még egy nagyon?) keveset tudunk, ahhoz, hogy épkézláb karaktereket lehessen hozzá forrasztani.

Legyél kreatív. Legyen a csapat kreatív. A csapat és a híró közötti kapcsolat fehér foltjait magatoknak kell megalkotni. Nem értem mi ebben olyan megdöbbentő. Ok: most az egyszer nem csak azt kell kiszámolni, hogy a közös vagyonból kijönnek-e a kívánt varázstárgyak tucatjai, hanem kicsit szerepjátszani is kell... Raaaaajta!

HER®O-hoz jelen állapotában csak ordenárén nagy klisé karakterek illeszthetők

Helyesebb úgy fogalmazni, hogy Te nem tudsz mást elképzelni a szituációban. ;) Legyél kreatív. Legyen a csapat kreatív.

:pajti:

Mellesleg jegyzem meg, lehet, egy sima harcossal jobbat lehet játszani, mint egy agyonkombinált, végletekig kicsavart, alternatív karakterrel. Minél extrémebb egy karakter, annál speciálisabb és annál kevesen szituációban fog tudni érvényesülni. Sőt! Annál nagyobb a lehetősége annak, hogy nem tudja a játékos jól előadni - aztán meg megy a duzzogás, hogy miért halt meg a karaktere az első "felvonásban" vagy miért nem tudott vele játszani... és miért nem ő a legjobb szerepjátékos, amikor ő agyalta ki a "tutinyerő kombinációt".

Elnézést, de az n+1 NYT után is ez rendszeresen visszatérő probléma. Úgy gondolom kell róla beszélni.

Link a hozzászóláshoz
Legyél kreatív. Legyen a csapat kreatív. A csapat és a híró közötti kapcsolat fehér foltjait magatoknak kell megalkotni. Nem értem mi ebben olyan megdöbbentő. Ok: most az egyszer nem csak azt kell kiszámolni, hogy a közös vagyonból kijönnek-e a kívánt varázstárgyak tucatjai, hanem kicsit szerepjátszani is kell... Raaaaajta!

Idézet a karakteralkotásból: "Előtörténeteket szívesen veszünk, de benyújtásuk nem kötelező. Ettől függetlenül minden karakter esetében kötelező a játékosoknak értelmes és logikus válasszal felkészülni arra a mesélői kérdésre, hogy a karakterük miért lett Hayrro hű követője!?"

Ez a két idézet kicsit ellentmond egymásnak. Jobban mondva nem KELL kreatívnak lennem/lennünk.

A dologban nem az a megdöbbentő, hogy dolgozni kell a csapat hátterén, hanem az a kevés információ-mennyiség ami a rendelkezésünkre áll, miközben az van sugallva, hogyha rosszul dolgozom ki a karimat megpurcanok. Természetesen olyan koncepciót szeretnénk kidolgozni, ami bele is illik a modulba, nekünk is tetszik (kevésbé sablonos) és még értelme is van. Az meg már csak lábléc, hogy a vagyont költjük el legutoljára, de lehet h csak egy pénzes ládát fogunk cipelni alsógatyában :) Nem egyszerű feladat, nem is csodálom, hogy Kapi barátom kicsit besokallt, meg is tudom érteni. De azért pont azokra mondani, hogy nem gondolkodnak, nem készülnek, akik annyira "lelkiismeretesek" hogy nem csak bátyjai Hírónak, azért az nem esik jól :)

Link a hozzászóláshoz

Törpe harcos (HBG) kap sodronyinget? A könyv nem írja, hogy kap de a rackla lovasok (amivé hét éves szolgálat után válhat a harcos) kapnak lunír(!) sordonyinget.Sztem furcsa lenne ha Tarin harcosai nem kapnának semmi vértezetet, de majd ti megmondjátok :) . Persze elsősorban nem mitrill cuccra gondolok...

Ha kap milyen sodornyiget kaphat?

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Olyan kérdésem lenne, hogy a PPL I. 107. oldalán a Noir-pap életerő és fájdalomtűrés részében azt írják, hogy az első szinten még nem kapja meg a szintenkénti k6+1 Fp-jét. A nyt2013-as karakteralkotás 5. lépése azt írja, hogy kaszttól függetlenül minden karakter már első szinten megkapja a szintenkénti HM-et, Fp-t és Kp-t. Ha jól értelmezem ezt, akkor ezek szerint megkapom első szinten is azt a 7 Fp-t, igaz?

Elnézést, ha tök egyértelműnek tűnik a problémám, csak egy megerősítést szeretnék, hogy jól értelmeztem a dolgot...

Link a hozzászóláshoz

Igazából Hulla mindig ugyanazt a modult írja meg ami a Talpon maradni és a Lehetetlen Küldetés kombinációja.Csak mindig átnevezi a szereplôket meg a helyszíneket ezzel eddig sikerült megtévesztenie bennünket ha visszaolvasnánk modulokat! Illetve alkalmazza a teljes amnézia varazslatot az egész társaságra minden NYT után. :)

Link a hozzászóláshoz

...3 - Az Alkímia ... tessék elolvasni az alkímia cikket, az sem úgy van, hogy leülök a fűbe, aztán bármit megalkotok... labor kell, lepárlókészülék, gágégő, stb. Ahogy az anyagköltséget, illetve a vegyület pontos hatását is a KM-ed fogja meghatározni.

Sokat segít a kérdés megválaszolásában, ha konkrétumokkal jössz...

Ketten sem találtuk azt a cikket. Találtunk egyet, az a képzettségeken belül van és 3 szintes képzettségrendszerre épül. Van másik cikk is, ami kimondottan az Alkímiával foglalkozik?

http://enrawell.uw.hu/Szabalyok%20%5BAlkimia%5D.htm

Ez egyáltalán nem mérvadó? Elég részletesen leírnak mindent...

Link a hozzászóláshoz
az van sugallva, hogyha rosszul dolgozom ki a karimat megpurcanok.

Az elmúlt évek karakteralkotási hibáit szeretnék tanácsokkal megelőzni. Főleg azért, hogy a játékosok jól szórakozzanak, meg azért, hogy mi, KM-ek is nyugodtan tudjunk mesélni (elvégre mi is szórakozni megyünk). Ezek a tanácsok modultól függetlenek.

Rossz karakter az, ami nem felel meg a karakteralkotásnak vagy annak határait feszegeti, próbálja kijátszani, és/vagy az engedélyezett szabálykönyvekben leírt világból, annak hangulatából kilóg, vagy azt kicsavarva igyekszik előnyhöz jutni.

Ezek között van olyan lehetőség, amit egyértelműen nem tilthatunk ki, mert a leírtaknak megfelel, de még is érezhetően hülyeség és ellentmond a szerepjáték elveinek. Ilyen karakterrel lehet jönni, csak nem lesz értelme. Nem csak most, eddig sem volt értelme és eztán sem lesz.

Az elejtett utalások ennek elkerülésére próbálják rávezetni a játékosokat. ;)

Természetesen olyan koncepciót szeretnénk kidolgozni, ami bele is illik a modulba, nekünk is tetszik (kevésbé sablonos) és még értelme is van.

Örülök neki, hogy ennyire körültekintően igyekeztek megalkotni a csapatotokat. ;)

Pusztán elméleti dolog: A M.A.G.U.S karakteralkotása sablonokat kínál. Előre meghatározott kasztokból lehet választani, melyek elég jól körül vannak írva, hogy miként néznek ki, hogyan viselkednek, és milyen eszméket követnek. Ezek már eleve klisék. :)

A szerepjáték minősége nem azon dől el, hogy ezt a klisét ki mennyire tudja kicsavarni a karakteralkotáskor, hanem azon, hogy a játékos a kaland során megélt szituációkban a játék által meghatározott sablont mennyire jól tudja kijátszani.

De azért pont azokra mondani, hogy nem gondolkodnak, nem készülnek, akik annyira "lelkiismeretesek" hogy nem csak bátyjai Hírónak, azért az nem esik jól :)

Bocs, nem akartam senkit megbántani. Valószínű csak Kapi stílusát értettem félre.

Link a hozzászóláshoz
×
×
  • Új...