Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Ismét egy új magus-rendszer


Recommended Posts

Sziasztok!

Lassan nem bírom ki, hogy hozzá ne szóljak. :)

Először is leszögezem, hogy amatőr harcművész vagyok, biztos lesznek a fórumon mások, akik többet tudnak nálam a harci stílusokról, de a véleményem azért megosztom, ezért van a fórum. :)

A belharc, földharc, helyhez kötött harc mind tanulandó harci stílus szerintem.

A belharc leginkább a wing tsun-hoz hasonlít, itt lefogásokat, rugásokat tanítanak, meg a minél több ütés rövid idő alatt elvét használják. Ez az alap belharc, ehhez jön a tőr/kés, ha nagyon akarod, de szerintem ennyi. Teljes vértes ellenfél ellen NEM SZABAD bemenni belharcba, mert egyrészt felesleges, másrészt rádfekszik. :) Max bőrpáncélos ellen jó.

Földharc az alapvetően birkózás. Lehet csak úgy csinálni, meg lehet lefogásokat alkalmazni (lásd judo, jiujitsu stb). Megintcsak tanulandó, előnyt ad. Nemrég láttam egy videót, melyben egy 75-80 kilós jiujitsus küzdött egy 150 kg-os testépítővel. Előbbi nyert.

Harc helyhez kötve szintén tanulandó, bár könnyebben, mint a fentiek. A Zorró film jó példa rá. Az emberek harc közben általában mozognak. A technikának az az előnye, hogy ha sarokba is szorítanak, vagy körbevesznek, akkor sincs nagy gáz. Ezért is módosítja a levonásokat, és nem ad bónuszt.

Tőrrel sebzéshez közel kell kerülni. Ez egyértelmű. De a közelkerülés az pl még nem belharc, csak támadó távolság elérése. De hiába vagy magasabb szintű, a k100 annyira random, hogy szörnyű. De a harci dolgokról tényleg másik helyen kéne beszélni. :P

Tehát ha úgy érzitek, akkor törlöm/áthelyezem majd a nem ide vágó kommenteket.

Az igazán nagy kérdés az, hogy az új rendszer hajlandó-e ezeket így kezelni, vagy marad az adunk neked 10%-ot (mivel minden k100-on megy)?

Azon túl, hogy az új rendszerhez fűztem némi reményt, hátha kijavítják az eddigi hibákat, az eddig leírtak a lehető legbonyolultabb rendszert mutatják be amit eddig láttam. Ha a harcot érthetőbbé, reálisabbá akarják tenni, akkor tényleg sokmindent kell figyelembe venni, de inkább bízzák a km-re. Adjanak meg viszonyítási pontokat, pl a hátulról/felülről támadás mit ér, aztán majd a többit eldönti a mesélő. Szerintem. És akkor a rendszer sem lesz túl bonyolult.

Azért jó lenne már egy példajátékot látni, meg egy példakaraktert, hogy átlássuk, miről is lesz szó. Még akkor is, ha az egy demó/béta változat.

Link a hozzászóláshoz

Messor1983-al teljesen egyetértek. Esetleg a Földharcot annyival toldanám meg, hogy túlmutat a birkózáson (van ugye külön Birkózás képzettség). Úgy kell elképzelni, ahol a földre került harcos hatékony technikákkal fordul, vagy pördül meg, amiből még vágást, szúrást is tud indítani. Esetleg szabad végtagjaival elsöpri álló ellenfelét, hogy a földön már harci előnyét kamatoztassa.

De jó a meglátás: Én is attól félek, hogy túlszabályozott lesz az új rendszer. Mindenre nem lehet szabályt alkotni, különben lapozgatás lesz a játék, vagy diplomázni kell majd MAGUS-ból. :D Szóval igen: A KM-nek ott a józan ítélőképessége, és abba nyugodtan lehet bízni. A gyakorlat is azt mutatja, hogy az együtt játszó játékosok úgy is kialakítják a saját gyakorlatukat a szabályok alkalmazására (vagy nem alkalmazására). Bármilyen rendszer is lesz, azt sosem fogja két csapat ugyan úgy játszani, és ez így van rendjén.

Amúgy, ha emlékeim nem csalnak Rúna magazinok hasábjain rendszeresen volt kérdés/felelt rovat, ahol sokszor tettek fel ilyen kérdéseket, hogy "na de mi van akkor ha, és arra miért nincs szabály". Már ott kinyilvánították a "hivatalos szervek", hogy egyszerűen nem lehet mindent matematikával leszabályozni, különben a játékosok egész játék alatt csak számolnának. És még így sem lenne tökéletes. :) Azért van a Mesélő, hogy kordában tartsa a szubjektív valóságot. Ez az egyik feladata (a sok közül).

Most pedig azt látjuk, hogy mindenre szabályt gyártanak (nyilván nem ugyan azok a személyek). Érdekes!

Egy példajátékot már én is szívesen látnék, de ilyen a hivatalos megjelenésig biztos nem lesz. Túl nagy üzleti kockázat lenne.

Link a hozzászóláshoz

Azért egy alap leírás szerintem nem lenne nagy kockázat.

Mondjuk egy harc 2-3 körének leírása. Legalábbis én ebben nem látok semmilyen veszélyt, elvégre ki másolná le, főleg rövid idő alatt?

Pl: JK1 támad pallossal, JK2-t akinél rövid kard és pajzs van. (Barbár vs római légionárius)

JK1 Erő 80, Pallos képzettség 75, roham 30, napfény -20 (szemben van), fű párás és csúszik -40. :) Ja és ordít, +10. Össz 135, majd dob k100-al.

JK2 védő... passz miként jön ki. Ellenroham? Állóképesség? Pajzshasználat

Ha csak ennyi, akkor azt mondom, oké. De tartok tőle, hogy ennél sokkal összetettebb lesz, és kiadnak egy harci kalkulátort, hogy egyáltalán kezelhető legyen. Megadod a helyzeti adatokat, majd kidobja, hogy vesztettél, insert coin, and try again.

A tesztjátékról tudtok valamit? Mert néhol úgy érzem, hogy már megvolt, de meghirdetve sehol sem láttam...

Link a hozzászóláshoz
insert coin, and try again.
:D Ez jó volt!

Nem a lemásolás a kockázat (amúgy is elég nehéz már újat felmutatni a szerepjáték szabályrendszeriben, szóval itt már mindenki másol mindenkiről. :D). Az a kockázat, hogy megmutatják milyen, és a népnek nem tetszik. Előítéletet szül, és nem fogják venni a hivatalos kiadást. Na persze ha nem lesz jó, akkor is max. az első kiadás fog elfogyni.

Én úgy olvastam, hogy tesztjátékok folyamatosan mennek, de csak a fejlesztők tesztelik. Tehát nincs külső (vagy független) teszt csapat(ok) - tudomásom szerint. Gondolom majd ha meglesz a Béta teljesen, akkor keresnek pár csapatot. Igazából külsős tesztcsapat a puding próbája, mert a fejlesztőknek minden magától értetődő, míg aki először találkozik vele, rácsodálkozhat sok dologra hogy "ez most micsoda?". Illetve kijöhetnek olyan hibák, amik félreértelmezésekből, vagy részletesség hiányából fakadnak. Vagy hát egyszerűen nem tetszik a teszt csapatnak (mert ők nem elfogultak). :D

Link a hozzászóláshoz

Én viszont úgy látom, hogy mivel annyira kíváncsiak a mi véleményünkre is, pont ez lenne a megfelelő mód, hogy megkérdezzenek minket. Ahogy látom, a közönségben sincs hiány a lelkesedésben, tehát még ha nem is jók a minták, mert nem tetszenek a népnek, akkor jönnek a válaszok, hogy mi nem tetszett benne. Aztán lehet alakítani, formázni, beletenni néhány javaslatot. Így TÉNYLEG jobb lesz amit készítenek. De amíg titokban megy a dolog, és csak pötyögtetik az infókat, addig zsákbakhál az egész.

Akkor jól érzékeltem. Talán majd később kirakják a hivatalos, külsős tesztet is, amire lehet jelentkezni. Abban szívesen részt vennék, csak hogy a megjelenéskor már legyen róla fogalmam. :)

Mondjuk én inkább ETK-párti vagyok, minden hibájával együtt. Ezért örültem volna, ha azt javítják meg, és adják ki, némi újítással. Mert akkor lenne értelme, hogy nem 4-5 könyvvel rohangálok mindenhova, hanem csak 1 kell.

Link a hozzászóláshoz

Örülök, hogy sikerült egy kellemes pillanatot szereznem. :)

A khál az egyik kedvencem a magus-ban, remélem az új rendszerben is megtartják. Igaz, hogy nem valami Ynevre való, nehezen beilleszthető, de pont ezért jó játszani vele, ha a km is felkészül belőle. Bár tartok tőle, hogy annyira emberközpontúvá teszik Ynevet majd, hogy minden nem-ember szinte ki fog halni. Maradnak az ősfantasy fajok, az elf, törpe, ork... És attól is félek, hogy a kiegek nem fognak úgy jönni, ahogy most beharangozzák.

De reméljük a legjobbakat.

Link a hozzászóláshoz

Mármint melyik részét?

Szerintem nem lenne jó ötlet meghagyni az alap négy fajt. Az amund és a dzsenn például egészen jól beleillik Ynevbe. Van történelmük, szerepük a társadalomban/történelemben. A wier azoknak kell, akik vámpírosat akarnak játszani, szerintem felesleges. A khál jó lenne, ha lenne mögötte történelem, és nem csak egy odavetett valami, hogy démonikus óbirodalom valamijei. Az aquirok csak arra jók, hogy legyen mit hentelni, már ha elég magas szintű vagy. Ha alacsony, akkor úgyis halott vagy.

Így amondó vagyok, hogy a fajokat csak át kéne gondolni, ami nem beilleszthető, azt kivenni, ami bennmaradhat, annak értelmes hátteret kitalálni. Persze, ha úgy gondolják, hogy a khál nem való bele, akkor nem teszik bele. Ennyi. Legfeljebb majd hozom a tűzvarimat :)

Ami igazán zavar, az a nagy ködösítés, és marketing, ami most van. Olvasgatom a kérdés-válaszokat, de rendes választ nem láttam még sehol talán.

De majd meglátjuk. :)

Link a hozzászóláshoz
Mármint melyik részét?
A khál az egyik kedvencem a magus-ban, remélem az új rendszerben is megtartják. Igaz, hogy nem valami Ynevre való, nehezen beilleszthető, de pont ezért jó játszani vele, ha a km is felkészül belőle.

Pont mert annyira nem illik Ynevre, remélem elfelejtik. Ynev emberközpontú, ami így normális: a fajok ritkán keverednek, legalábbis egyenrangúan. Ha megjelenik egy khál, azt a városfalról lenyilazzák.

Bár tartok tőle, hogy annyira emberközpontúvá teszik Ynevet majd, hogy minden nem-ember szinte ki fog halni.

Bár rendszerszinten szabályozni szeritem hülyeség, de remélem valahogy ráveszik a játékosokat az emberközpontúságra. Nem szeretem, hogy mindenki különcködni akar folyton, és a mágusos elf az valami hihetetlenül irritáló fajta. Sikerült a lotros és dnd-s elfkép negatívumait összerakni egybe.

Maradnak az ősfantasy fajok, az elf, törpe, ork...

Ami kiváló, nem kell annyiféle faj. Ne a fajban keresse az ember a változatosságot. Vagy akkor játszon 4E DnD-t.

Igazából ezeket a fajokat kell rendesen kidolgozni. A Summárium egy jó lépés volt a törpék irányába (a másik kettőt hagyjuk), ezt kell folytatni/újracsinálni.

És attól is félek, hogy a kiegek nem fognak úgy jönni, ahogy most beharangozzák.

Én meg remélem, hogy nem fognak úgy jönni. Ha havonta kitolnak egyet, az borzalmas szinvonalat és rengeteg kiskaput eredményez. És így sem bízom bennük igazán.

De reméljük a legjobbakat.

Ebben viszont egyetértünk :)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Az aquirok csak arra jók, hogy legyen mit hentelni, már ha elég magas szintű vagy. Ha alacsony, akkor úgyis halott vagy.

Érdekes ezt épp olyasvalakinek a "tollából" olvasni, aki a messor nevet választotta magának... ;) Szerintem meg igenis komoly arculatmeghatározó teremtményei Ynevnek az Õsök (vagy, ha tetszik: a Voltak); hozzájuk hasonlóan eredeti figurákkal talán csak a "Kárhozat Urának átka" című regényben találkozhatunk az ős-gonoszok, illetve azok lore-mestereinek személyében... Sokkal "életszagúbb" és ötletesebb figurák a tucatdémonoknál, melyek legalábbis Howard óta ott szörcsögnek-repkednek-vicsorognak-settenkednek a fantasy-történetekben...

Félreértés ne essék, semmi bajom démonok szerepeltetésével, vagy az egyéb klisészerű fajok dominanciájával: mindenki szereti az ismerős arcokat, ha új helyszínnel barátkozik. De helye kell, hogy legyen az új tónusoknak is. És igen: a khál-khalator és a wier még rendes kidolgozásra vár. De ne feledjük: az elfek is megszülettek valahogy...

De majd meglátjuk. :smile:

Egyetértek. Hisz' ezzel az erővel arról is folytathatnánk parázs vitát, milyen lesz a borító alapszíne... ;)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A MAGUSnak mindnyájan ismerjük azt a tulajdonságát, hogy ezerféleképp lehet játszani. Tetra, a te Yneveden a khált lenyilazzák a városfalról, az enyémen viszont az emberek eltátják a szájukat, megijednek, és a városőrség esetleg nem engedi be. Ahány KM (sőt, ahány JK!), annyi Ynev. Szerintem hiba, hogy a te elképzeléseidet úgy tárod elénk, mintha azok lennének a tények. Ha valóban ez a tény, várom, hogy melyik hivatalos szabálykönyvben, pontosan hol olvashatom én is ezt. Attól, hogy ott van a lehetőség arra, hogy sok fajjal játszhasson, aki akar, nem kötelező. A te világodban most is simán lehet a népesség 99.9 százaléka ember, és a maradék meg a "klasszikus" törpe-ork-elf hármasból kerül ki. Attól viszont, hogy neked nem tetszik, nagyon sok más embernek igen, szerintem azzal, hogy beleillesztik az Ynev-képbe őket, a te lehetőségeid nem csorbulnak. A khálokat és wiereket pl. simán ki lehet hagyni, mert a déli jégmezők kihagyásával vagy átírásával nem csorbul Ynev, a wiereknek meg nincs is saját kultúrájuk igazán.

CS

Link a hozzászóláshoz

Én személy szerint úgy hiszem, nem is lehet igazán jól kijátszani ezeket a fajokat, pont mert mi emberek vagyunk, sőt soha nem is találkoztunk ilyen fajokkal (mivel nem léteznek...) Az én partim például teljesen magától (tehát nem az én tanácsomra vagy sugalmazásomra) vissza is tért a csak emberekkel való játékhoz, mert ők is úgy érezték, csak tápolásra használhatóak a más fajok, játék szempontjából meg csak a baj van velük (az emberek a legtöbb helyen nem bíznak bennük, furcsán néznek rájuk, esetleg lenézik őket - most kapásból nem tudok pontos szabályt idézni, de úgy hiszem, az ETK is így írja le).

Persze lehet ez utóbbit is csak újabb szerepjátékos kihívásként kezelni, de ugyanez elérhető megfelelően megformált emberi karakterrel is...

Abban viszont Con Salamandernek nyilván igaza van, hogy ha a szabálykönyv kidolgozza a lehetőségeket, akkor azok, akik nem értenek egyet velünk, nyugodtan játszhatnak mindenféle más fajjal, akik meg egyet értenek, azok megmaradhatnak az embernél.

Link a hozzászóláshoz

Tetra,

Igen, a legtöbben úgy nézik a khált, mint egy démont, aminek van alapja, ez természetes. Főleg, mert olyan ritkák. De megfelelő kiegészítéssel, és km-el szerintem be lehet illeszteni őket. Van rá egy elvem, hogy ők miként maradtak meg a völgyön kívül, ezen még dolgozok, de ha meglesz, szeretném Nektek is megmutatni, hátha megtetszik. Egyébként otthoni játékban nem veszi el mástól a játékot, versenyen meg az a tapasztalat, hogy nem foglalkoznak vele, ha egyáltalán hozható. Ha hozható, miért ne hozhatnám? Nem szoktam vérengzeni vele, nálam ő a felderítő legmagasabb fokát képviseli.

Egyébként ami engem zavar, az pl a goblin játszhatósága. A Magus nagyon sokat vett a DnD-ből, és ez meglátszik a goblinokon is. Na ők azok, akiket szerintem azonnal lőnének. "Ingyen tp", biztos csak felderítő, majd jön a goblin sereg és fosztogatnak.

A gnóm kicsit más kérdés, azt nem is ismerem annyira.

Egyébként úgy érzem, hogy nálad inkább csak az emberek léteznek. Sajnos az elfek mind tudjuk, hogy milyen beállítottságúak, de ezt még valahol el tudom fogadni.

Udvari ork messziről orknak néz ki. Északon, azon belül észak-keleten szerintem senki nem fog várni, míg bemutatkozik. Lőnek. Ugye Gro-Ugon ott van, így érthető. A többi helyen pedig meg kell nézni, hogy hallottak-e már udvari orkról. Északon oké, ott igen. De délen pl? HA nem, akkor lőnek. Ez sem éppen könnyű, de mégis alap fantasy faj. Ez maradhat?

Bűvdudás,

Igen, messor a nevem, ezt én választottam még akkor, amikor 12 éves voltam, és megismerkedtem az első Magus könyvemmel. Igen, a Renegát volt az. Viszont hozzátenném, hogy sosem játszottam kráni fejvadászt, csak Embervadászt. De a stílusa, és a hangulata nagyon megfogott. :) Ide is ezzel regisztráltam, a megszokás nagy úr. :)

De ettől még fenntartom, hogy bár hangulatos elem az aquir, és van helye a történelemben, mert kitalálták, és beillesztették, de sok gond is van vele. Először is, interakciót a harcon kívül elég nehéz velük összehozni. Õk az igazi csúcsragadozók, és még szerencse, hogy nem jönnek elő. A másik, hogy az aquir csak gyűjtőfogalom, ezernyi fajt foglal magába. Ez hogy jött ki, az számomra rejtély. Nem lehet, hogy ezek egy fajhoz tartoznak, csak külön fajták? Mint pl a nagymacskák.

Azért parázs viták kellenek, ettől tágul az agyunk. :) A borító színe tényleg nem fontos, de a kép rajta igen. Én ezért nem vettem meg a bestiáriumot pl, mert csúnyának tartom. És a szerepjátok meg szerintem pont ilyesmik miatt tartják károsnak. A legtöbb borító kifejezetten nem tekintet elkapó. De ez egy másik helyre való kérdés.

Desdichado,

Nem biztos, hogy lehet, de törekedni kell rá. Feri haverom pl nagyon jól alakítja a törpét. Nem vagyunk azok, de vannak róla elképzeléseink, és ez alapján színesítjük a karaktert, és alakítjuk. A khálok nem léteznek máshol. De ha volt/van macskád, egy kicsit érdekelnek a nagymacskák, a negyede már megvan. A felét a fajnak az emberi mivoltod adja. Érzelemviláguk, világfelfogásuk emberi mértékkel felfogható, nem úgy, mint pl a kráni és aquir értékrend. A maradék negyedet meg neked kell hoznod. Mint feljebb írtam, én a felderítőt látom benne, és ahogy érzem, a játékostársaim ezt érzik is.

És mi a szerepjáték, ha nem az, hogy olyasmi bőrébe bújsz, ami nem lehetsz a valóságban? :)

Bocs a hosszú irományért...

Link a hozzászóláshoz
A MAGUSnak mindnyájan ismerjük azt a tulajdonságát, hogy ezerféleképp lehet játszani.

Én ezt értem. És igen, minden ember máshogy játszik. De van egy közös "nyelv", amit ismernie kell mindenkinek, aki másokkal akar játszani. Egy adott közösség játszhat úgy is, hogy akvírokat visznek pyarronba pacsizni a fehér páhollyal. Ettől még ez nem lesz "canon". Ynev határozottan emberközpontú. Van egy olyan dolog, hogy uncanny valley. A khál szerintem pont az a fajta, ami ilyesmit okoz. Egyszerűen ami túl ritka az nem tud működni értelmesen, max "extra" kampányokban. Mert amúgy minden a khál körül fog forogni.

Link a hozzászóláshoz

Tetra,

Igen, ha eleve kevesebb van valamiből, akkor az tényleg kivált olyan reakciót, amit leírtál. Nálatok biztos ez lenne. De ez azt is feltételezi, mármint amit leírtál eddig, hogy nálatok még egy törpe, udvari ork, elf is olyan faj, amit ha meglátnak, minimum nem állnak szóba vele, hiszen nem is tudják, mi az. Persze akadhatnak kivételek, pl Erion.

Ynev bár emberközpontú, de a nem emberek is vannak annyian, hogy ne legyenek feltűnőek. Orkokra, elfekre gondolok itt. Egy khál, goblin, gnóm természetesen annyira ritka, hogy megijednek tőlük. Az ember pedig, ha fél valamitől, akkor azt általában megöli.

De innentől kezdve, ha jól adagolod a világba, akkor megtanulják, hogy nem félelmetes, nem kell megölni. És innentől kezdve rendben van. Ja, hogy életút játék kell hozzá? Ez van. :)

Egyébként Erionról mi a véleményed? Mint a világ "központja", a nem emberek itt támadás nélkül lehetnek. A különleges hírek pedig gyorsan terjednek...

A közös "nyelvre" azt mondanám, hogy benne van a második törvénykönyvben, tehát autentikus, és hozható/használható. Márpedig ez a könyv szerintem mindenkinél fellelhető. Az más kérdés, hogy valahol nem engedik. Ilyenkor nincs gond, nem hozod azt a fajt, és kész. Tehát megint autentikusak vagyunk, mert a szervezők/km úgy látja, hogy hozzájuk/hozzá nem fér be egy embertől nagyon eltérő faj.

Link a hozzászóláshoz

Az bizots, hogy Erionban is megnézik a cicát. A kérdés hogy jut el odáig? Ketrecben persze könnyedén, de az kalandozónak nem feltétlenül vonzó mód, viszont előtörténetnek/összemesélésnek jó alap lehet. Csak ha a többiek "hagyományosabb" fajok tagjai, akkor durván elvonja a fókuszt róluk, és amikor meglátom, hogy valaki khállal akar menni, akkor eleve rossz érzésem van. Több sztereotípia is illeszkedhet rá, és egyik sem pozitív, bár a legrosszabb fajta (a drámaqueen, aki mindig magának akarja a rivaldafényt) többnyire pont nem khállal szeret lenni, de el tudom képzelni azt a drámázást is.

Mondom én nem vagyok ellen a sokféle fajnak, csak nagyon sokan brutál mód el tudnak szállni vele. Ezek ellen jó lenne _valami_, viszont azt sem támogatom, amit a FAQ-ban sugalltak, hogy konkrét, számszerűsíthető hátránya lesz az extra fajnak. Ez szerintem nem jó megoldás, viszont max ez működhet az olyan emberek "ellen".

Link a hozzászóláshoz

Hehe :)

Drámaqueenek mindig vannak, akár emberrel is, nem lehet őket kivédeni. :)

Extra fajnak most is vannak számszerűsíthető hátrányai, bár sokszor nem úgy, ahogy kéne.

Amire te gondolsz visszafogó erő, az a világ hozzájuk állásának konkrétabb leírása lenne. Nem csak annyi, hogy léteznek. Annyi mindenre lenne szükség, ha már így belevágtak, hogy nem fogják győzni adagolni a kiegészítőket. De azért remélem sikerülni fog. Főleg, ha majd valamit ETK-ba is át lehet emelni. Az lenne az igazi. :)

Link a hozzászóláshoz
Drámaqueenek mindig vannak

Na igen, pedig hozzátartozik az alapvető játéketiketthez, hogy hagyom a másik játékost is játszani, és bizony a KM feladatai közzé tartozik, hogy az ilyen túlbuzgó játékosokat visszafogja.

Khál: Nos kétségkívül egy olyan faj, ami Yenv szerte alig ismert és ennek megfelelően kell mesélni, mivel ez a faj egyik (nagy) hátránya. A MTK is úgy írja, hogy megjelenésükkel sok helyen okozhatnak riadalmat. Ezt a játékosnak el kell fogadni és játékába be kell építenie. Pl. csak úgy nem ront be egy városba, hogy "na szásztok', jöttem", hanem megvárja odakint a többieket, vagy este - hűen egy nagymacskához - belopózik. A másik kihívás az ösztönök kijátszása, és az hogy nem lehet bennük félelemet kellteni. Bár ez utóbbi tökös dolognak tűnhet, bizony komoly hátrány veszélyes szituációkban. És mindezekre rájön hogy Élter-Rend, Rend-Élet, vagy Élet jellemű lehet csak!

Annak a játékosnak aki a khál fajt válassza, ezzel is kell számolnia, nem csak a sebzésbónuszokkal! És ha nem tud vele játszani rendesen, akkor pl. én - mint KM - biztos, hogy keményen megfingatom. :D Nem azért mert szemét vagyok, hanem mert Yenv szubjektív valósága ilyen kegyetlen a khállal szemben (és ezt nem én találtam ki, le van írva). De ha jól és okosan tud vele játszani, akkor megteremtődik az a finom egyensúly, mely játszatóvá teszi és nem teszi tönkre a játékot. Ilyen esetben méltán birtokolhatja a játékos azokat a faji előnyöket, mely a könyv megfogalmaz (bődületes erő, hatalmas sebzések).

De aki csak azért választ khál fajt karakteralkotáskor mer brutálisan erős, az ne is folytassa tovább... annak a játékosnak nem lesz élmény a játék, függetlenül attól, hogy ki mesél, mert egyszerűen nem fog működni a faj a játékban. És szerintem ennyi a probléma csak: Nem tudnak vele játszani, vagy a KM nem tudja kezelni.

Na ezt csak azért mondtam el, mert ez a faji kérdés (minden nem emberi faj esetében többé-kevésbé) egy leheletnyivel cizelláltabb dolog annál, mint hogy "ha khál, akkor halál!" :)

A mesélőnek kötelessége uralkodni az játékegyensúly felett. Ezt hivatott segíteni és megalapozni a szabályrendszer. De egy szabályrendszert sem lehet a végletekig kidolgozni. Mindig lesz felelős döntése a KM-nek. Ez elkerülhetetlen eleme a szerepjátéknak.

Szerkesztve ekkor: , Daru által
Link a hozzászóláshoz

Hűha, kezdünk nagyon belemászni a khálba, ami máshova tartozik. De azért egy gyors reagálást gondolom még megengedtek. :)

A khálban sokan tényleg csak a tápot látják. Pedig a leírt kikötések alapján nagyon hangulatos fajról van szó.

Ami fontos, hogy a nem félés nem egyenlő az életösztön hiányával, és nem lehet mindent megoldani a bónusz erővel.

Városba bemehet, de a társak valszeg előre mennek, és felkészítik a városőrséget, meg a városvezetést. Aztán jöhet a khál is. Vagy ugye lovagok közt, vagy nemessel érkezik, ekkor simán beengedik. Főleg, hogy valszeg emberi öltözékben, és fegyverekkel van. Én az élet és rend jellemekkel tudok azonosulni, de mondjuk a lovagi eszme messze áll tőlem. Újabb izgalmas kihívás, hogy akkor miként bizonyítja, hogy nem szörny/démon. És ugye ott van a ragadozó ösztön, mely interakciókban megnyilvánul. De erről asszem most ennyi, a fajok témakörben szívesen folytatom az eszmecserét. :)

Az új szabálykönyvben sem lesz minden benne, de annyit azért leszögezhetnének, hogy Ynev bizonyos részein miként fogadnak egy nem-embert. Ezzel már lehetne támpontot adni. Az oké, hogy az embertől nagyon eltérő fajokat félve, illetve ebből fakadóan agresszióval fogadják, de ettől még az is lehet, ha jön egy csapat ember, és köztük van egy nem-ember, akkor ott párbeszéddel megoldható a szitu.

Bár vegyük hozzá, hogy egy fantasy világban vagyunk, ahol a mágia szinte mindennapos, az orkokról mindenki hallott, vámpírok és farkasemberek léteznek. Ha erre feltűnik egy udvari ork, akkor a kapuk bezárulnak. De az udvari ork ki tudja dumálni magát. Hozhat menlevelet magával, mert vkinek a szolgálatában kiérdemelte. Vagy bármi. Ilyenekre kéne támpontot adnia egy törvénykönyvnek szerintem. Aztán a km eldönti, hogy mi lesz szerencsétlen jk-val. Mehet a városba, vagy készítsen új karaktert? :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Messor1983 írta:

Talán majd később kirakják a hivatalos, külsős tesztet is, amire lehet jelentkezni. Abban szívesen részt vennék, csak hogy a megjelenéskor már legyen róla fogalmam. :smile:

Nos, jó hírem van, hölgyek-urak! Aki akar, jelentkezhet tesztelni; várják a csapatokat (Ynev.hu; M.A.G.U.S. fórum - a részletek is ott). ;)

(Egyedül nem megy. Erről megint lemaradok :))

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...