Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Ismét egy új magus-rendszer


Recommended Posts

Sir Tom utánna néztem igazad van a 2 még játszható és élvezets a 3 játszhatatlan szar. De a DnD is ugyanígy változik. Bonyolult olyan plusszokat kell megvásárolni hozzá ami nem színesíti hanem bonyolítja, és ugyanez a WH-ban is. Kártya rendszer lassan pokemon vagy bayblade lesz a szerepjátékból, jössz dobsz egy golyót és várod hogy kiugorjon belőlle a szörnyecskéd meg pakolod a tápoló kártyákat bah. De pl. fejlesztésben a DnD jól kezdte 1-2-ről a 3-3,5-re. WH-ban nem mondhatom ugyanezt ott 1-ről 2-re csak színesítették a játékot.

Link a hozzászóláshoz

Üdv Mindenkinek!

Némileg felszínesen, de átfutottam az itt írtakat és igyekeztem a sok időhúzásból kiválogatni a valódi információt a magus.hu-n is, de úgy látom itt is ott is kicsit haldoklik a dolog.

Remélem az csak a nyári üdülések miatt van, de ha esetleg lenne bárkinek nemhivatalos infója: hogyan áll az Örökség, szívesen meghallgatnám.

Láttam, hogy volt egy kalandozok.hu-s tesztcsapat is, Veletek esetleg nem vették fel a kapcsolatot, hogy mire lehet készülni?

Saját véleményem egyébként, hogy a régi ETK-s rendszerrel sem volt semmi olyan probléma, amit egy józan csapat ne oldott volna meg, vagy amivel itt ne tudtunk volna álláspontra jutni. (Amiben meg mégsem az leginkább ízlés kérdése volt. :) )

Tudom, hogy rengeteg kérdés vár megválaszolásra és sok az ellentmondás, de nekem a régi szabályrendszer, akkor is tetszett, még ha 5-6 könyvet át is kellett nyálazni, hogy egy megfelelő indoklást vagy magyarázatot találj. :)

Bár fentebb írtátok, hogy a világhoz nem terveznek hozzányúlni, félek mégis az lesz esetleg, mint a WoD-nál. A világ ránézésre ugyan az maradt, de a felszín alatt minden megváltozott...

Na sebaj, ettől függetlenül én biztos megveszem, mert "nehogymánelegyenmeg", majd 20 év múlva, mikor a régi rendszert újra kiadják minden hibától mentesen, jó lesz ránézni, hogy ilyen is volt. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Rayen Reval írta:

Remélem az csak a nyári üdülések miatt van, de ha esetleg lenne bárkinek nemhivatalos infója: hogyan áll az Örökség, szívesen meghallgatnám.

illetve

Rayen Reval írta:

Na sebaj, ettől függetlenül én biztos megveszem, mert "nehogymánelegyenmeg", majd 20 év múlva, mikor a régi rendszert újra kiadják minden hibától mentesen, jó lesz ránézni, hogy ilyen is volt. :smile:

Egyelőre az van, hogy nincs mit megvenni, sajna. A dolog csendben levonult a publicitás színteréről. A háttérben - a hivatalos vonulat szerint legalábbis - ugyan nem állt meg a kiadvány körüli munka, de mi ebből ígéreteken kívül sajnos elég kevés dolgot tapasztalunk. Az ynev.hu fórumán merülnek fel előremutató dolgok, de a játék hivatalos honlapja a magus.hu egyelőre épp "megújul"... Szóval egyelőre az ismerős csend az, ami bizton állítható. Hangsúlyozom, sajnos. De már eleget szomorkodtam azon, hogy megint a pesszimistáknak lett igazuk, most szimplán csak várok. Újra. És nyilván szkeptikusabban...

A tesztcsapat tagjai nevében pedig alkalmasint nyilatkozzanak a tesztcsapat tagjai. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Annyit mondhatok a tesztelésről, hogy mi időlegesen felfüggesztettük a közreműködésünket velük, és várjuk, hogy újra megkeressenek minket egy kiforrott, tesztképes rendszerrel. A facebookon egyébként próbálnak aktívak lenni, és sok mindent csinálni, de -mint az Ynev.hu-n is olvashattad/olvashatod- egy időben GA is "kevésbé reményteljesen" nyilatkozott az ügyről. Ennél több információra szerintem nincs szükséged, lényegében várakozó állásponton van mindenki.

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

akik nem követnék:

Volt némi fejlemény az elmúlt egy-két hónapban, ugyanis a facebookon az egyik -méreténél fogva (~1500 fő) reprezentatívnak nevezhető csoportban a Lunír kft. nevében kapott a közösség egy ígéretet még márciusban, mint "utolsó esélyt", hogy fejezzék be a halogatást és ködösítést. (Máshonnan indult a dolog, az összes érintett cég - Tuan, Delta Vision, Lunír erre lett kérve...)

Ennek a képviselőjük (Udvari Norbert - verren) nem tett eleget, tovább haladékot kért, további ígéreteket tett, immáron sokak szemében teljesen hitelét vesztve.

Egyébiránt a másik két érintett fél sem mondott konkrétumokat. Akit érdekel a "beszélgetés", az szerintem könnyedén ráakad, de ha mégsem, szívesen elküldöm a linket privát üzenetben.

Szóval a korábban említett várakozó álláspont a rajongók egy részénél (pl. nálam is) megszűnt, és innentől az "új magus" a hiteltelen Lunír kft oldala miatt véleményem szerint halott ügynek tekinthető.

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

röviden és tömören: Az egyik rajongó felháborodott, hogy semmi hír, mindig csak hitegetések és ígérgetések hangzanak el az új MAGUS facebook-oldalán az új rendszer kapcsán. A csoportban, kvázi nyilvánosság előtt a kiadók képviselői meg lettek szólítva, hogy legyenek szívesen végre tiszta vizet önteni a pohárba, hogy miért is áll (avagy rombolódik) az egész dolog... Nincsenek kiadványok, nem lehet tudni a jogi hátteret, és csak ígérgetés megy. Nehéz úgy összefoglalni, hogy tárgyilagos legyen teljesen, mivel maguk a felek sem mindig voltak azok. Azért megpróbálom:

A Tuan oldaláról Bayer Tibor (Lathan...) nyilatkozott, miszerint ők szeretnének kiadni, de nincsenek jogaik. Jogot akár vennének, akár lízingelnének is, van elvileg több világleíró anyaguk, regényük, stb., félig-meddig konkrétumokat is említett. (Pl. Ordani régió leírása). Azt is elmondta, hogy tárgyalt Terenyei úrral, és pozitívak a kilátások, de konkrétumok itt sem hangzottak el.

A Delta Vision oldaláról Erdélyi István (Raon) nyilatkozott, a mondanivalója azonban lényegében csak az volt, hogy ő aztán nem mondhat semmit, titoktartás köti, és kérdezősködnie kell. Annyit azért mindig mondott, hogy "nemegészenúgyvan", ahogy azt akár Bayer T. akár Udvari N. állítja... De a köd egy cseppet sem tisztult e kiadó kapcsán sem. (Legalábbis számomra... Az pl. bizonyos, hogy a Delta Visionnél van néhány dolog levédjegyezve, mint pl. a "M.A.G.U.S. avagy a kalandorok krónikáJA" név)

A Lunír kft. oldaláról Udvari Norbert (verren) nyilatkozott, márciusban egy hónap haladékot kért (sokadszor halogatva), hogy összeszedjék magukat, és előálljanak a tutival. [Megjegyzem a kérés mindenki felé mindössze annyi volt, hogy öntsön tiszta vizet a pohárba: hányadán áll a kiadványokkal, mi van kész, mi készül, mire várhatunk, számítsunk-e bármire...] Ezt az egy hónap haladékot úgymond megkapta, voltak akiknek ez is sok volt, de a többség kivárta. Ez tegnap járt le, verren ismét csak újabb határidőt szabott (azt hiszem május elejét), úgyhogy többen is úgy gondoltuk, innentől hitelét vesztette. Valószínűleg tizenöt percbe került volna nagyjából összeírni, mit csináltak eddig, és mi van folyamatban, de erre sem voltak képesek/hajlandóak.

A facebook nyilván nem a legmegfelelőbb ilyesmi nyilatkozatokhoz, lehetne a DV, a Tuan vagy akár a Lunír oldalán is nyilatkozni az említett cégeknek, de ezt sem teszik. Szóval helyzetjelentésre is -hellyel-közzel- csak a Tuantól és Bayer Tibitől futotta. Én olvasom a DV fórumot is, és látom, hogy Andrásék is dolgoznak valamiféle anyagokon, de arról sem látszik semmi kifelé. Raon ezt sem merte említeni, én pedig nem provokáltam senkit ilyen értelemben.

Magánvélemény a sztori margójára: mindezek tetejében "Barry Alpha Ádám", aki a facebookos adatlapja szerint a Lunír kftnél projektmenedzser (jelentsen ez ott akármit) sokszor személyeskedett, ahogy Raon is megtette ugyanezt. Előbbi még akkor is, amikor nyilvánvaló volt, hogy kamuznak, és ahelyett, hogy csendben maradt volna, még neki állt feljebb (utána mentegetőzött, de szerintem már hiába...). A magus.hu "játékfejlesztői" fóruma hipp-hopp véletlenül "eltűnt", azaz leszedték a tartalmakat, amiket annó közösen a külső fejlesztőkkel (azaz tőlünk is pár emberrel) véleményeztünk-írtunk stb. Véleményeztem a lunír kft saját facebook-oldalán a céget azok alapján, amit tapasztaltam, és a véleményezések hipp-hopp szintén le lettek tiltva. Már sajnálom, hogy a luníros projektbe annó beszálltam, és ilyesmihez adtam a nevemet. Azonban a Delta Visiontől is itt volna az ideje egy nyilatkozatnak, hogy hányadán is állunk, tudtommal a perek lezárultak, a jogi helyzet tisztázódott, lehetne a megjelentetésről és a jövőről valamit mondani, mert az embere kezdik nagyon megunni ezt az egész mizériát. A játéktól azért pártolnak el tucatszám, mert egyesek ülnek a babér(trón)jaikon, nincs minőségi "hivatalos" tartalom. Gyakorlatilag a DV is most ücsörög a homokozóban, és nem épít semmit, de senki mást nem enged oda. Mert neki most így kényelmes. Ennek így nem lesz jó vége. Sokan szeretik őket, sokan nem, én nem ismerem a számokat, sem az üzleti modelljüket, sem azt, hogy mit akarnak, de ennyi idő alatt -ha a legkésőbbi időpontot keresem, akkor is március 7.-e óta lett volna erre idő, ott lett nyilvánvaló és pontokba szedett a közönség egy részének igénye,- igazán kitalálhattak volna valamit. Szóval az ellenérzéseim erősödtek, a srácok meg szépen rugdossák az öngólokat.

A fent leírtak kizárólag az én álláspontomat és véleményemet tükrözik, a kalandozok.hu más tagjainak és a közösség egészének véleményével ilyen módon összefüggésbe hozni teljesen értelmetlen volna ezeket a sorokat. Ezt csak a tisztánlátás kedvéért írtam ide.

Link a hozzászóláshoz

Bűvdudás, akkor kissé félreértelmeztem, de legalább nem hiába. :) Az eredeti kérdések/kérések így szóltak (Simon Bishop billentyűjéből):

1. Jelenleg ki és milyen jogokkal rendelkezik a M* brand szerepjáték oldalának kiadási oldaláról?

2. Jelenleg ki és milyen tevékenységet végez a kiadóknál vagy azok megbízásából ez ügyben?

3: Várható-e valósan az elkövetkező negyedéveben ( vagyis nyár elejéig-közepéig ) hogy bármi is megjelenjen ami a szerepjátékhoz és nem a regénykiadáshoz kapcsolódik?

4. Ha mindezeknek feltételeik vannak amik jelenleg nem teljesednek, mik azok és milyen lépéseket igényelnének?

5. Jelenleg bármelyik kiadó foglalkozik-e a "civil anyagok" kanonizálásával, készül-e a tetemes összeszedhető ( és pld awww.kalandozok.hu weboldalon részben össze is szedett ) anyagból bármilyen most vagy a jövőben tervezett kiadvány?

6. Ha civilek elkészítenek egy hellyel-közel nyomdakész kiadványt, és azt bármelyik kiadónak ( vagy akár mindkettőnek ) lektorálásra, kiadványba rendezésre elküldik, van-e rá esély hogy legalább az akár a civil szervezet felé nonprofit alapon de megjelenjen hivatalosként?

Ezekre gyakorlatilag semmilyen normális választ nem kaptunk.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Számomra ez már akkor eldőlt, amikor az első ígéretet (sem) tartották be... nem is értem, miben reménykedtek még egyesek (úgy értem, mire alapoztak...)

Koszi Cs az osszefoglalot.Amugy ez jutott eszmbe: Van meg hivatalos Magus?

Miért ne lenne? Ezzel itt az oldalon is foglalkozik egy cikk:

Hivatalos, nem hivatalos, kánon

Bár egyesek "rock star"-ként rajonganak, és csüngenek egyes alkotók szavain, én vallom, hogy a MAGUS nem ez. Ha a "hivatalos" kérdését megvizsgáljuk, érdekes eredményt kaphatunk. Tehát miért ne lenne "hivatalos" egy olyan házi mű, ami minőségi, illeszkedik Ynevbe, az eddig leírtakba, eljut a rajongókhoz, és játszható, akár szemben egy olyannal is, ami nem illeszkedik Ynevbe, gyenge minőségű is, ki sem lett adva... mindez egy olyan valakitől, aki ugyanúgy nem volt ott a MAGUS keletkezésekor? Néhány regény vajon feljogosít erre? Mi számít? oldalszám? Minőség? A játékért végzett munka? (okozott károk?)

Link a hozzászóláshoz
Tehát miért ne lenne "hivatalos" egy olyan házi mű, ami minőségi, illeszkedik Ynevbe, az eddig leírtakba, eljut a rajongókhoz, és játszható

Mert nem ez a hivatalos definíciója. Ez lehet jó minőségű, lehet sokminden, de nem lesz hivatalos. A hivatalos az, amit a hivatal ad ki, jelen esetben amit az aktuális jogtulajdonos jóváhagyott.

akár szemben egy olyannal is, ami nem illeszkedik Ynevbe, gyenge minőségű is, ki sem lett adva... mindez egy olyan valakitől, aki ugyanúgy nem volt ott a MAGUS keletkezésekor? Néhány regény vajon feljogosít erre? Mi számít? oldalszám? Minőség? A játékért végzett munka? (okozott károk?)

Nem értem itt a szemben szót. Ez nem egy hivatalossági verseny. A hivatalosság ritkán nem bináris (vagy az, vagy nem az).

Link a hozzászóláshoz

A hivatalos MAGUS mint olyan, lejárt lemez. A M2.0 véglegesen megadta a kegyelemdöfést ebbe a szépreményű játékba. Én úgy gondolom, hogy a kezdeményezés maga szép volt. A választott út, és módszerek amikkel próbálkoztak viszont nem jött be. Ez nem is lenne gond, hiszen a kudarc mindig benne van a pakliban. Az viszont baj, hogy megismételte magát a hitegetési cunami. Ezzel a maradék rajongó hite is elszállt, és a játék fénye (melyet a lelkes ó-rajongók őriztek) lényegében kihunyt. Nyilván lesz még pár ember, aki toporogva próbál valamit tenni, de az én véleményem szerint itt már egy dolgot lehet tenni: Ha van kedved, időd, csapatod hozzá, akkor vedd le a polcról a neked tetsző szabálykönyvet, és játssz. Úgy, ahogy neked jól esik és ahogy neked tetszik. Ha kell saját házi szabályokkal. Ennyi. Nekünk rajongóknak mit kell ezen rugózni? Van pár cég, akik képtelenek együtt dolgozni. Na, ilyet láttunk már.

A Lunir kft főprofilja a marketing, webfejlesztés, és a tréningek. Abból élnek meg (tessék csak megnézni az oldalukat: hol van ott, hogy játékfejlesztés?). A M2.0 egy bónusz project volt. Érzéseim szerint a főirány egy online játék lett volna mikrotranzakciós modellel, a szabályok "megreformálásával". Ennek meg annyi volt az oka, hogy a jelenlegi könyvek szabályrendszerét pokoljárás lett volna leprogramozni (harcrendszer, fejlődés rendszer, karakteralkotás). Mindez úgy, hogy többféle rendszer ismert. Nyilván adta magát a rendszer újragondolása, és akkor már miért ne lenne belőle új szabálykönyv.

A Delta Vison és a Tuan kiadók. Tévedés azt hinni, hogy ez, vagy az a MAGUS fejlesztője. Nem. Õk kiadó cégek, akik fantasy és egyéb irodalmi könyvek játékok kiadásával és forgalmazásával keresik a pénzt. Nyilván olyan játékokat, világokat részesítenek előnyben, melyek háttere stabil. Folytonos és következetes fejlesztői támogatást kap. Na meg amit el lehet adni szép számmal, mert ebből lesz pénz. Álljunk két lábon a földön: A MAGUS nem passzol ebbe bele. Nagyon nem. Hát kérem: hol lehet a MAGUS-t üzletileg olyan nevek mellé állítani, mint Warhammer, vagy D&D, vagy Shadowrun (csak párat említek, mert sose lenne vége)? Könnyű kitalálni: Sehol.

De minden éremnek két oldala van. Az M2.0 bukásában a fejlesztésbe bekapcsolódó rajongó tábor ugyan úgy felelős. Élénken élnek még az emlékeim a "fejlesztői fórumról", ahol klikkebe tömörült fotelhuszárok hangerő alapon igyekezték a saját meglátásaikat rákényszeríteni másokra. Azt a szövegtengert, ami ott volt, egy szóval lehetett jellemezni: Káosz. Verren helyében nagyon nem lettem volna, mert neki egy személyben kellett szembesülnie azzal, amivel kicsiben akár itt a kalandozok.hu-n is lehet nap mint nap szembesülni. Konkrétan azzal, hogy mindenki csak a saját elképzelését szajkózza (mély tisztelet a kivételnek, mert ilyen is akad azért!) a kompromisszum és az együttműködés legcsekélyebb igénye nélkül. Pedig ez egy közösségi játék. És egy közösségben el kell fogadni, hogy vannak emberek, akinek más a véleménye, és ezt a kölcsönös tisztelet mellett, kompromisszumkészséggel lehet egy kalap alá hozni.

Lássunk bele: Ha egy cég tulajdonosa, akik éppen milliókat (akár több tíz milliót) készül befektetni egy üzletbe, melyről kiderül, hogy a rajongó tábora teljességgel megosztott, pesszimista, és elutasító a beruházással kapcsolatosan, akkor még is mit várnánk... Persze, hogy azt mondja, hogy hagyjuk a fenébe. Foglalkozzunk olyasmivel, amiből pénz lesz. Ez teljesen normális és megalapozott üzleti döntés. A Lunir kft. szerintem - hangsúlyozom: szerintem - ott bukott bele, hogy a célközösséget bevonva akarta a játékot fejleszteni. Ez ma már jól látszik, hogy csapda volt. Na, de akkor még is hogyan kellett volna? Mert ha meg nem vonják be közösséget, akkor meg megint bukó, hiszen a végeredményre mindenki úgy tekintett volna, hogy "na megint egy új bőr". 22-es csapdája. :)

Távol álljon tőlem, hogy felmentsem bármely céget az M2.0 bukása végett. Arra szerettem volna csupán rávilágítani, hogy ködösítésnek okai vannak. Számomra érthető és elfogadható, hogy vannak rajongók akik dühösen adnak hangot csalódottságuknak. Sokan szeretjük ezt a játékot. Izgalmas, hangulatos világa két évtized múltán, felnőtt fejjel is rabul ejt. Iszonyatosan nagy kár érte. De el kell fogadni, még ha nehéz is: Nincs jövője. Minden, ami a jövőbe mutatna e játék kapcsán már régen szét lett verve, már a M2.0 előtt. Akarva vagy akaratlanul, de így lett. A fejlesztők jogi hadakozás az, mely végleg betett ennek a játéknak. Egy évtizednyi nemtörődömséget nem lehet helyre rakni. Mert ez történt: a fejlesztők egymást ölték a bíróságon, és közben semmit nem tettek a rajongókért. Aztán végül ők maguk ölték meg a közös gyermeket: sorsára hagyták. Volt aki még az országot is elhagyta.

A MAGUS-nak csak múltja van. A jelenben mi, rajongók tartjuk. Ha már mi sem leszünk, nem játszunk vele... akkor nem lesz többé MAGUS. Innentől már csak két tábor létezik a MAGUS kapcsán: az aki ezt elfogadja, és az aki ezt nem fogadja el.

Én az előbbihez tartozom. Ha van kedvem, hangulatom, időm, csapatom, akkor játszok egy jót. Pont teszek rá, hogy vannak hülyeségek a szabályrendszerben, vagy játéktechnikailag kilógó elemek. Melyik játékban nincsenek ilyenek? Ugyan már! Hagyjuk ezt! Megfelelő hozzáállással (KM és a JK-k részéről) mindent lehet kezelni. Le kell venni a könyvet a polcról, elővenni a kockákat, és lehet szórakozni!

Ehhez nem kellenek kiadók, fejlesztők, megmondó-fórumok! Barátok, cimborák, játékostársak kellenek!

Szerkesztve ekkor: , Daru által
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...