Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Ismét egy új magus-rendszer


Recommended Posts

De, vedd meg a jogokat, és tedd teljesen szabaddá őket...

:D Mekkora rajság lenne, ha rajongók összekalapoznák a MAGUS jogdíjait aztán megvétel után rátennének egy Creative Cammons licenszt. :D Ezzel "nyílt forráskódúvá" válna a MAGUS. Bárki írhatna hozzá kiegészítőket a főbelövés terhe nélkül, ugyanakkor semmit nem lehetne belőle pénzért terjeszteni.

Lennének "disztribúciók", attól függően hogy az egyes MAGUS rajongói közösségek mit tartanának hivatalosnak a sok-sok kiegészítőből. :D

Link a hozzászóláshoz

majd ha egyszer nyerek a lotton, megveszem az összes jogot. azzonnal le fogok állitatni minden kiadást, mágus rendezvényt, tábort, weboldalt. majd 1-2 év mulva kiadok egy uj szabálykönyvet amiben a földönkivüli idegenek invázioja alatt van egész ynev. az arel papok plazmaijjakkal, a gilron papok sugárfegyverekkel, az energiavértes uwel lovagok fénykardal futkároznak

ja megveszem az összes mysterious universe jogot is....:-)

Link a hozzászóláshoz
majd ha egyszer nyerek a lotton, megveszem az összes jogot. azzonnal le fogok állitatni minden kiadást, mágus rendezvényt, tábort, weboldalt. majd 1-2 év mulva kiadok egy uj szabálykönyvet amiben a földönkivüli idegenek invázioja alatt van egész ynev. az arel papok plazmaijjakkal, a gilron papok sugárfegyverekkel, az energiavértes uwel lovagok fénykardal futkároznak

ja megveszem az összes mysterious universe jogot is....:-)

Noir küldjön rád ennél is szörnyűbb rémálmokat, ha megkísérled! :tuzes:

Link a hozzászóláshoz

No ez jól hangzik, vicces lenne megvenni a jogokat, és szabaddá tenni. :D

Azért némi centralizáció kéne, mert ha mindenki kiadhat hozzá kiegészítőt, és azt fogadja el kanonikusan, akkor aztán izgi lesz versenyekre járni... :)

Ami viszont vicces, hogy a kiegészítők így is megjelennek (hiszen szükségesek). És sajnos egyre kevesebb azon oldalak száma, ahol gyűjtik ezeket. Szerencsére itt van egy csomó, lehet válogatni. :)

MOstanság elkezdtem átnézni a kalandozok.hu-ra feltöltött kiegeket, és bár vannak jók, és érdekesek, van, ami tisztán tápolás, vagy egyszerűen csak fura/lehetetlen. Illetve van, ami többször került fel, mivel kicsit meg lett változtatva. Ha ezeket lehetne kanonizálni (hivatalosan elfogadtatni a jelenlegi nagyobb szervezőcsoportokkal, és nem a kiadóval), akkor az már olyan, mintha nyílt forráskódú lenne. Elvégre ezek házi kiegészítők. :) Ha a kiadó lenyúlja, lelke rajta, nem biztos, hogy meg kell venni, hiszen hozzáférhető amúgy is.

Link a hozzászóláshoz

Én olyat tudok elképzelni - ha nyílt fejlesztésű lenne a MAGUS -, hogy lenne egy központi weboldal. Oda regisztráció után bárki feltölthetne kiegészítőt. Erre aztán a játékosok (szintén regisztráció után) szavazhatnának: tetszik, nem tetszik. Amelyik kiegészítő elérne egy bizonyos mértékű pozitív szavazatot, az "hivatalossá" válna, és bekerülne a versenyeken használt szabályok közzé.

Persze ezen kívül a kiegészítőket lehetne véleményezni és megvitatni is.

Hasonlót tervez a Lunir, de tudomásom szerint ez egy n+1. lépcsőfok azután, hogy az M*2.0 sikeres lett. ... Szóval az sem kizárt, hogy ez is a rajongótáborra marad. :D

Szerkesztve ekkor: , Daru által
Link a hozzászóláshoz

Ez a szavazós tetszik. MEg persze lehetne véleményt is formálni. És azt is "like"-olni. Mert ugyebár a krániak mindig táposabbak, a sirenari erdőjáróról nem is beszélve.

Igen, a Lunir most sokmindent el akar érni, ebből a szempontból tisztelendő a kezdeményezés, meg hogy adnak majd online felületet is. De egy ilyen projekt nagy beruházás, és ha havonta jönnek a fizetős kiegészítők, az új új törvénykönyv után, akkor sikertelenség esetén a kiegészítők sem fognak elfogyni, ami plusz bukás.

Azért remélem, hogy ha a rendszert a közönség nem is teszi magáévá, az online háttér azért működni fog, mert az viszont jó, akár rendszer nélkül is.

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok nekem csak 1 félelmem van az új rendszerrel kapcsolatban hogy elhagyja azokat a dolgokat amiket eddig megismertünk Ynev világából, azaz a fejvadászok, a bárdok, a paplovagok kihalnak és lesz valami megfoghatatlan harcos-tolvaj-varázsló összefoglalva kalandozó, így elveszik az ami miatt MAGUS a MAGUS.

Szia,elméletileg nem lesz elhagyva lesznek klasszikus sulik is mint pl paplovag de lesznek szabadabb idézöjelben összeollozott klasszok hasonló mint a Warhammer fantasyban ami ott nagyon müködött.

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek.

Szeretném az itteniek tudtára is hozni, hogy a kalandozok.hu csapata határozatlan ideig (bizonyos feltételek teljesítéséig, amire halovány remény mutatkozik) a jelenleg folyó hivatalos tesztelésben nem kíván és nem is fog részt venni.

Az eddigi tapasztalataink alapján (a tesztanyagok minősége, hiányossága, stb.) hoztuk ezt a döntést, közösen Daruval és Scyllával.

Link a hozzászóláshoz
Üdv mindenkinek.

Szeretném az itteniek tudtára is hozni, hogy a kalandozok.hu csapata határozatlan ideig (bizonyos feltételek teljesítéséig, amire halovány remény mutatkozik) a jelenleg folyó hivatalos tesztelésben nem kíván és nem is fog részt venni.

Az eddigi tapasztalataink alapján (a tesztanyagok minősége, hiányossága, stb.) hoztuk ezt a döntést, közösen Daruval és Scyllával.

Sziasztok!

Honnan kaptatok tesztanyagokat ha nem teszteltek,vagy van nyilt anyag fent neten valahol mert akkor én is megnézném??

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Honnan kaptatok tesztanyagokat ha nem teszteltek,vagy van nyilt anyag fent neten valahol mert akkor én is megnézném??

Szia!

Eddig teszteltünk, hivatalosan, de a mai nappal felfüggesztettük ezt. Nincs hivatalos anyag, és nekünk a Scylla által említett titoktartási szerződés miatt nem áll módunkban róluk konkrét információt kiadni.

Link a hozzászóláshoz
Üdv mindenkinek.

Szeretném az itteniek tudtára is hozni, hogy a kalandozok.hu csapata határozatlan ideig (bizonyos feltételek teljesítéséig, amire halovány remény mutatkozik) a jelenleg folyó hivatalos tesztelésben nem kíván és nem is fog részt venni.

Az eddigi tapasztalataink alapján (a tesztanyagok minősége, hiányossága, stb.) hoztuk ezt a döntést, közösen Daruval és Scyllával.

Eddig nem kérdeztem rá, mert nem akartam vészmadárnak tűnni (én komolyan szurkolnék egy komolyan vehető kezdeményezésnek), de a fentiek után már nem én vetem az első követ, úgyhogy most már csak megkérdezem: Ti egyébként mit vártatok ettől, illetve volt arról bármi kommunikáció a Lunir részéről, hogy ők pontosan mit várnak a teszteléstől? Arra gondolok, hogy itt látványosan és teljesen nyilvánvalóan kizárólagosan pr-célú, alibi-teszteltetésről van szó így két hónappal a tervezett megjelenés előtt - hiszen ha születik is belőle bármi eredmény, akkor sincs már esély arra, hogy a visszajelzéseket időben kielemezzék, feldolgozzák, bedolgozzák, megszerkesszék, majd még nyomdára is adják, stb., vagyis hogy a teszt a kiadványt ennyire rövid időtávon akár a legkisebb mértékben is befolyásolni tudja. Tehát vagy a tesztelés, vagy a tervezett megjelenés kamu kell, hogy legyen.

Nekem úgy tűnik, hogy ez a fajta csúsztatás az eddigiek alapján egyébként sem áll távol a Lunir jellemző kommunikációjától (gondolok pl. a többször hivatkozott "régebben végzett" felméréseikre, amik alapján állítólag a fejlesztés folyik, s amikről érdekes módon mégsem hallott soha sehol senki), ezért is csodálkozok rá arra, hogy mások vajon mit vártak ettől.

Link a hozzászóláshoz

Én nem fogom megítélni vagy minősíteni a Lunir Kft. tevékenységét. Úgy végzik a dolgukat, ahogy ők jónak látják. Ez az ő munkájuk. Nem kis dolog amire válalkoztak. És lehet, hogy nem decemberben, de 1 év múlva lesz egy eredmény. Hát addig max. várunk. Hát mi történhet? Semmi! ... Játszunk tovább. :D ... Nem ezt csináljuk 10+ éve? Nem? DE! :D

Na hát ennyit erről! Nem kell problémázni! Dobni kell a kockát! Gyertek TT-be! A klasszikus ETK alapján játszunk majd. Szóval 6-os kockát még hozzatok. :D

Jó lesz! (Emlékeztek? NYT-re is ezt mondtam, és ugye hogy jó lett! ... Na!) 8)

Link a hozzászóláshoz
ennyire Magus ill Ynev idegen a tesztanyag???

Konekért részleteket nem mondhatunk. Nem csak a titoktartás miatt is, hanem azért mert nem ismerjük az anyag egészét. Amit ismerünk arról meg nem lehet korrektül kijelenteni idegen vagy nem idegen. Főleg mert még változhatnak a kiadásig.

Ami publikus, az az, hogy kizárólag a szabályrendszerből terveznek újat kiadni (teljesen újat), míg Ynev világához nem nyúlnak. És ez így is van. Vagyis nem Ynev idegen. A szabályrendszerre meg hát ... nem az a jó szó, hogy idegen, hanem más. :) Tehát nem az ami volt.

Hogy mennyire változtatja meg egy játék hangulatát egy teljesen új szabályrendszer? Ez főként attól függ, hogy az új rendszer mennyire játszható. Ráadásul - szerintem - egyszerűbbek kell lennie a korábbinál. Ezt azért mondom, mert azokat is rá kell venni az új rendszer használatára akik már játszanak vele. Õk pedig nem fognak bonyolultabb dolgokat támogatni - ez érthető. Ezért roppant nehéz a Lunir vállalkozása. Nem lehetetlen, de Shadowrunba is legalább 20-as célszámot mondanék rá minimum két sikerrel. :D

Nem tudjuk a jelenlegi tesztanyagok alapján megítélni, hogy az új rendszer mennyire játszható.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Fentebb, korábban kitárgyaltuk, hogy nem lehet új rendszert alkotni úgy hogy ne változtassa világon. Eddig legalább is nem sikerült egyik próbálkozás sem. (lásd pl. az ÚTK kegypontjait)

A mostani is érdekes... pl. ha az új művekben erőltetett aquir hangszálas dorani nekromantákat erőltetik, és ezt nyilván kezelni is fogja a rendszer, az nem kis változtatás. És ez csak egy elem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem csoda, hogy nem hallottad... Ennek semmi köze az eredeti MAGUS-hoz.

WC találta ki a Halk szókkal, sötét húrokon-ban jelent meg először a történeti alapja, később fórumon kinyilatkoztatták, hogy ez van.

Majd jött a Kardok a ködben, ahová beleerőltették, és ugyanez történt a Garmacor vérében is...

Ötletnek elmenne, a felháborító, hogy azt próbálják előadni, hogy EZ a MAGUS, meg hogy az eredeti koncepció része...

Aly Arkhon, aki megannyi helyen szerepelt, és soha nem említettek róla ilyet, hirtelen, pár soros varázslói tevékenysége során már ezt használja...

Játéktechnikája persze nem jött ki, még, senki nem csinálta meg, pedig volt szó valami pályázatról ennek kapcsán... nem tudom pontosan, nem voltam itthon huzamosabb ideig, de levélben én is kaptam rá finom utalást, hogy jó lenne megcsinálni. A válaszomat sejtheted, azóta ki is lettem tagadva :D

Link a hozzászóláshoz
Szia,elméletileg nem lesz elhagyva lesznek klasszikus sulik is mint pl paplovag de lesznek szabadabb idézöjelben összeollozott klasszok hasonló mint a Warhammer fantasyban ami ott nagyon müködött.

Warhammer fantasyban nem kellett a rendszerhez hozzányúlni, vagyis csak kicsit. Ott szakmák vannak nem kasztok (bár vannak hagyományos kasztok is). Ismerem azt a rendszert is és hidd el szerintem itt ugyanazt a változást akarják mint D&D-ben a 2 és a 3 között. De ott a világhoz nem nyúltak hozzá, a kasztokat nem dobták ki hanem fejlesztették szétválasztották. De most nem erről hallani. Onnantól Tier nem bárd hanem kalandozó, Alex nem paplovag hanem törzsfőnök, és Alyr nem varázsló nekromata hanem tudom is én mi kategórián kivűl eső x.

Link a hozzászóláshoz
Warhammer fantasyban nem kellett a rendszerhez hozzányúlni, vagyis csak kicsit. Ott szakmák vannak nem kasztok (bár vannak hagyományos kasztok is). Ismerem azt a rendszert is és hidd el szerintem itt ugyanazt a változást akarják mint D&D-ben a 2 és a 3 között. De ott a világhoz nem nyúltak hozzá, a kasztokat nem dobták ki hanem fejlesztették szétválasztották. De most nem erről hallani. Onnantól Tier nem bárd hanem kalandozó, Alex nem paplovag hanem törzsfőnök, és Alyr nem varázsló nekromata hanem tudom is én mi kategórián kivűl eső x.

Lehet hogy igazad van,de az én olvasatomban ugyanúgy meglesznek a sulik a kalandozó meg hero ilyen jelzök +elönyt biztosit??

Link a hozzászóláshoz

A kasztokat kidobni az egy dolog. Nekem rendben van, több számolással jár, de simább, életszerűbb az élmény. A Magus sosem volt egy heroikus fantazi, legalábbis próbálták nagyon úgy eladni, hogy ez komoly, halálos és úristen (ehhez képest hogy játszik a játékosok többsége, ugye, és még lenézik a DnD-seket :mrgreen: ), teljesen rendben van, hogy elválasztjuk a karakterlapra írt statisztikát a játékvilág kasztjaitól.

De nekem büdös lett az új rendszer, pedig csak azt láttam róla, amit kiadnak. Számítógépen jobban el tudom képzelni, valami körökre osztott stratégiában.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...