Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Sneer

Ynev Földrajza

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

Garmacor;

Ja és még egy kérdés! Igaz játékon kívüli. Hol tudnék meg többet -és értelmes formában- Hergol városról és az ott található bm. és orvgyilkos szektákról? Itt az oldalon nem találtam róluk, vagy csak nem néztem kellően szét.

engedelmeddel áthoztam ide a kérdésed.

Hergolról (akkor még "Henkel" néven) a '91-es "A Halál havában" függelékében lehetett olvasni először pár sort. Ezt feltehetően ismered (a tartalma megtalálható a "Szószedet"-ben is ;)). Aztán - a hergoli villámmesterek kapcsán - szóba kerül a 2004-es Alapkönyv 552. oldalán is, főleg a jelzett boszorkánymesteri specializációról ad információkat. Ha gondolod, alkalmasint idemásolhatom...

Túlzottan sok hivatalos anyag egyebütt nincs róla; Gazsinak a Rúnában megjelent Déli Városállamokról szóló cikksorozata sem foglalkozik vele. P.sz 164-ben tudomásunk van még a herguli csatáról, melyben Godora anyarégense, a "Fehér Gerle" - ordani segítséggel - diadalmaskodott a khiddóni kalmárfejedelmek seregei felett. (WMC, JvdB: Godora története)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

A Szürkecsuklyás testvériség tette oda, kb 2003-ban. :) Az ő quironeia-térképükön, és északföldéjükben találkozhatsz vele.

És a szószedetünkben kb ott is van minden lényegi tartalom:

"Abaszisz nyugati szomszédságában, a tengerparton fekvő állam. Legjelentősebb városa Beris Tare. Igen jelentős az ezüstkitermelése, ebből Abaszisz fő beszállítója. Területén található a Sellah-hegység déli lejtőin emelkedő Di-luani orákulum. "

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nincsmit,

igazából ez is egy olyan üres terület volt Ynev világnyi kontiensén, amit nyugodtan -és az én véleményem szerint logikusan- ki lehetett tölteni valamivel. Az pedig külön jó ötlet, hogy Abasziszhoz kötötték, sőt, az északföldében egy hangulatos modulötlet is található e kérdésben.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bár még nincs kész, annyival azért kiegészíteném a dolgot, hogy jelentős mennyiségű jegyzet formájában már megszületett az alapja Doria leírásának, a Con Salamander által említett alapokon és eredettel. Én csinálom, de sajnos jelenleg nem prioritás az ügy, de szép lassan halad...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A térképre azért került rá, mert szerepelt az alapvető forrás, a Szürkecsuklyások  ÉSZ térképén. Magyarul onnan származik, ők hozták be a MAGUS-ba. De hogy ez honnan van, mit akartak vele... sehol nem találtam még rá még csak utalást sem, hogy mi lehet... Azt gondolom, szabad a pálya. 

Mindenesetre, ha lesz hozzá érdemi kidolgozott anyagod, ötleted, akkor beszéljünk a megjelentetéséről, illetve szívesen segítek is benne, ha kell és tudok.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv., Kalandozók!

Ynev térképén, a Gályák Tengere mellett található a Holtak Tengere!

Elég beszédes neve van úgy önmagában is, de ami engem különösképpen érdekelne: fűződik-e magához a nevéhez valami legenda, mítosz? Miért hívják így?

A ti Yneveteken ez hogy van?

A hozzászólásokat, észrevételeket, amennyiben építő jellegűek, előre is köszönöm szépen!

Amber

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Holtak-tengere a Corma-dina területének része... sőt, fontos a terület elnevezésében és gorviki értelmezésében is. 

Egy hamarosan megjelenő, ezzel a témával foglalkozó cikkben részletesen olvashatsz a dologról. (már csak a lektoroknak kell igyekezni. :) ) 

Con Salamander kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés