Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Sneer

Ynev Földrajza

Recommended Posts

Üdv!

@Darabolo, hajrá, tessék kidolgozni!

@Rodrigo, egy hatod-, ötödkori stb. térképréteg elkészítése a jelenlegi sablonok felhasználásával vállalható munka volna, CSAKHOGY, eddig is az "akadályozta", hogy nagyon kevés az ilyen helyek kidolgozottsága, sőt, ide inkább a megemlítettsége a lényeges. Említenek egy keveset belőlük, amikkel még nagyon sután nézne ki mondjuk egy ötödkori régeg. Arról nem is beszélve, de a probléma szervesen kapcsolódik az előzőhöz, hogy amennyiben egy egész ynevnyi térképen akarom ábrázolni azt a 10-20 helyszínt, amit össze lehet szedni (össze is van, egyébként) az irodalomból, szabálykönyvekből, akkor óhatatlanul szükség van Ynev többi részének akkori állapotára is, ami ha lehet, még kidolgozatlanabb - azaz ezeket kitalálni (mert nem leírásokból való összeszedés a kérdés) már házibb jellegű és már sokkal de sokkal nehezebb feladat! 

A fenti képet még siralmasabbá teszi, hogy az, hogy "ötödkor" elég tág fogalom, úgy értem, széles időintervallum. Az, hogy egy ynev térkép Psz. 3690-beli állapotot ábrázol, rendben van, 10-20 év eltéréssel plusszban és mínuszban is értelmezhetők, következtethetők rajta a helyek jó közelítéssel. De egy több ezer éves időszakot elég faramuci lenne ábrázolni egyetlen térképen - merthogy a forrásokból a helyszínek is így jönnek össze. Azt persze ki lehet tűzni, hogy "Pl. Ynev az első crantai korban", ami jelentősen beszűkíti a forrásokban található információkat is, és még nagyobb kidolgozatlanságot eredményez. 

A fő indok pedig, ami miatt eddig még nem született ilyen térkép, az a játékbeli alkalmazhatóság erős kétségessége: a MAGUS jelene valahol 3690-3718-közé lőhető be, klub, kiegészítő, modul, stb. függvényében, az ebben a korban való játékot támogatja a legtöbb térkép - hiszen a játékok, kalandok, modulok, művek zöme itt játszódik időben. Ahhoz, hogy 1-2 kampány, egy-két otthoni kalandnak alapot adjon, már aránytalanul nagy munka lenne mondjuk egy cranta korabeli Ynev megalkotása. 

A zászlócskákkal való cikkek becsatolása egy másik kérdés. A jelenlegi egy első, ha úgy tetszik, próba verzió. Már jgy is elég zsúfolt képet mutat néhol, és pl. az összes - vagy nagy része - kiegészítők becsatolása sok-sok munka lenne, és ami fontosabb, meg kellene oldani valahogy a zászlócskák kategóriákba sorolását és adott esetben szűrhetőségét (pl. bekapcsolod a modulokat és a kiegészítőket), ez egyébként egy ésszerű fejlesztési irány, d még - ahogy én tudom - erősen folyamatban van. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szia @MagyarGergely!

A zászlócskákkal kapcsolatban maximálisan értem és elfogadom amit írtál. A korábbi korok esetében én nem komplett korabeli térképre gondoltam, hanem egy olyan ki-bekapcsolható opcióra, ami a jelenkori térképre felteszi-leveszi a helyjelöléseket (pl pici várromikon vagy múzeumjel vagy kék háromszög) ahol régen volt vmi jelentős hely. Ezesetben nem kell komplex térkép, de el tudjuk helyezni térben a régi korok egy-egy jelentősebb helyét. Úgy mint ahogy most is megtudok keresni egy templomromot Hajdú-Biharban vagy egy aréna romjait Isztrián...

A munkafelajánlást azért dobtam be, mert gondoltam ha van hasonlóan érdeklődő kolléga, akkor együtt többre jutunk (és tavaly ilyenkorhoz képest akad némi szabadidőm, mert Luca lassan egy éves).

Ui: privát használatra el lehet kunyizni a kigyűjtött helyeket?

Ui2: maximálisan megértem, hogy vannak prioritások és nem kijárni akartam ezt, csak magyaráztam picit a kérdésem.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Értem már. mivel jelenleg is tart a helyek felvitele (kb. 4-500), ezért viszonylag aktuális a probléma. Én alapból kiszűrtem azokat a helyeket, amik "ma már nincsenek", és nem számítanak jelentős helynek, romnak... (mint pl. Talleren tornya), de tulajdonképpen nagyon jó ötlet ,hogy legyen ennek egy ki-bekapcsolható rétege, amire viszont minden ráfér, tekintve, hogy nem egy korhoz, hanem, nevezzük így, a régmúlt helyszínei közé tartoznak. köszönöm az ötletet :)

A helyeket majd átküldöm neked. (Frissítés: Átküldtem, 153 régi hely van.)

Ui.2, a felvetésekkel nincs gond, akkor sem, ha nekem, másnak mondjuk más a prioritás, csak próbáltam indokolni. 

De itt a példa, hogy mennyire jó, ha más vonalon gondolkodók is ötletelnek. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés