Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Ynev Földrajza


Sneer

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

Garmacor;

Ja és még egy kérdés! Igaz játékon kívüli. Hol tudnék meg többet -és értelmes formában- Hergol városról és az ott található bm. és orvgyilkos szektákról? Itt az oldalon nem találtam róluk, vagy csak nem néztem kellően szét.

engedelmeddel áthoztam ide a kérdésed.

Hergolról (akkor még "Henkel" néven) a '91-es "A Halál havában" függelékében lehetett olvasni először pár sort. Ezt feltehetően ismered (a tartalma megtalálható a "Szószedet"-ben is ;)). Aztán - a hergoli villámmesterek kapcsán - szóba kerül a 2004-es Alapkönyv 552. oldalán is, főleg a jelzett boszorkánymesteri specializációról ad információkat. Ha gondolod, alkalmasint idemásolhatom...

Túlzottan sok hivatalos anyag egyebütt nincs róla; Gazsinak a Rúnában megjelent Déli Városállamokról szóló cikksorozata sem foglalkozik vele. P.sz 164-ben tudomásunk van még a herguli csatáról, melyben Godora anyarégense, a "Fehér Gerle" - ordani segítséggel - diadalmaskodott a khiddóni kalmárfejedelmek seregei felett. (WMC, JvdB: Godora története)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Üdv,

A Szürkecsuklyás testvériség tette oda, kb 2003-ban. :) Az ő quironeia-térképükön, és északföldéjükben találkozhatsz vele.

És a szószedetünkben kb ott is van minden lényegi tartalom:

"Abaszisz nyugati szomszédságában, a tengerparton fekvő állam. Legjelentősebb városa Beris Tare. Igen jelentős az ezüstkitermelése, ebből Abaszisz fő beszállítója. Területén található a Sellah-hegység déli lejtőin emelkedő Di-luani orákulum. "

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A térképre azért került rá, mert szerepelt az alapvető forrás, a Szürkecsuklyások  ÉSZ térképén. Magyarul onnan származik, ők hozták be a MAGUS-ba. De hogy ez honnan van, mit akartak vele... sehol nem találtam még rá még csak utalást sem, hogy mi lehet... Azt gondolom, szabad a pálya. 

Mindenesetre, ha lesz hozzá érdemi kidolgozott anyagod, ötleted, akkor beszéljünk a megjelentetéséről, illetve szívesen segítek is benne, ha kell és tudok.

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv., Kalandozók!

 Ynev térképén, a Gályák Tengere mellett található a Holtak Tengere!

Elég beszédes neve van úgy önmagában is, de ami engem különösképpen érdekelne: fűződik-e magához a nevéhez valami legenda, mítosz? Miért hívják így?

A ti Yneveteken ez hogy van?

 A hozzászólásokat, észrevételeket, amennyiben építő jellegűek, előre is köszönöm szépen!

 Amber

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok

Tud valaki Déli Pusztákat ábrázoló térképről? A Ynev Szószedete c. írásban  aránylag sokminden található ennek a területnek a földrajzi helységeiről,illetve számos kapcsolódó történelmi adatot,tényeket közöl. Azonban ezekkel önmagukban nem sokat lehet kezdeni mert nem lehet megállapítani a pontos hollétüket.

Tud valaki ajánlani valamit?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tudtommal nem készült a déli pusztákról (amit a nagy Ynev térkép a Déli-sztyeppék névvel illet) részletesebb térkép, mint amit az oldalon is találsz. 

A regényekhez, cikkekhez annak idején és ma is számtalan nevet, helyet kitalálnak, ezeket akkor sem, ma sem szokták tétképpel is alátámasztani. (adott a nagy Ynev térkép, valaki meg ír egy izgalmas regényt, tesz bele helyszíneket, azok meg nincsenek rajta) Ezért szerepelhet a szószedetben (ami a kiadványokból gyűjti az anyagait) jóval több helyszín, mint ami a térképen ábrázolva van.

Jelenleg folyamatban van egy project, aminek keretében az összes, kiadványokban szereplő helyszín felkerül a nagy térképre, persze, amit érdemes méretarányban is ábrázolni (kb. 500 hely), de ez elég lassan halad, sok-sok kutatást igényel egy-egy hely korrekt elhelyezése, és bizony nem ma vagy holnap lesz készen. 

Con Salamander, Antail és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha megnézed a méretarányt, akkor szinte egyik terület SEM olyan lakatlan, mint ahogy a térképen szerepel. Ez egy igen nagy terület, ráadásul nincs kidolgozva. A térképen (és a mostani Ynev nagytérkép jóval részletesebb és gazdagabb, mint az első Ynev térképek) is csak a már kidolgozott helyek, és főleg a nagyobb városok, nagyobb domborzati elemek lettek ábrázolva és kidolgozva. Viadomo és Predoc között több száz ynevi mérföld van... részletesen senki nem foglalkozott még vele, de SZERINEM ide sok-sok város, kisebb település, kisebb ország és persze lakatlan terület, puszta is elfér. 

Link a hozzászóláshoz

Igen,  Yneven valójában szerintem szinte sehol sincs lakatlan terület. Csupán kidolgozatlan. A fő kérdésem inkább az volt, hogy egy mongol szerül vándorpásztor népség lakja, vagy abszulute semmi sincs rá kidolgozva. Az én kalandsoromba, nagyon jól jönne oda egy hatalmas városállamokkal teli terület +1  enysmon méretű nemességének túlzott hatalmába fulladt királyság ( lengyelország 1300-1400).

Link a hozzászóláshoz

Shadonba nem merészkednék be.  Már boszorkány és a varázsló karakterek miatt sem. Nem is igazán látom át az ottani nemesi rendszert, számomra az egy kicsit "túl van tólva", de mint tudjuk kinek a pap, kinek a .....

Mondjuk nem lövöm ki a lehetőséget, egy esetleges konfrontációnak sem a shadoni boszorkányvadászokkal, de azt csak jóval késöbbre tervezem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Darabolo, a shadoni határvidék, a féldomíniumok területe, az még nem a "klasszikus Shadon"... nagyon nem az. Különben már az lenne :D és nem féldomínium... szóval oda szerintem több minden belefér, és arányaiban is kevesebb a boszorkányvadász. De persze nem akarlak rábeszélni.

Ha a kalandhoz országra van szükséged, nosza, dolgozd ki! Ha minőségi lesz, akkor van helye a cikkek között és a térképen is! annyit javaslok, hogy az arányokra vigyázz... Yneven már kitalálták a legerősebb országokat, ne akard ezeket überelni. De egy kisebb (akár erős) ország is elfér elég sok helyen. Csak olyan léptékben maradj, ami indokolja, hogy eddig nem ábrázolták... Így bővül Ynev.

 

Link a hozzászóláshoz

Ha már földrajz. A fél dominiumokkal nem igazán vagyok tisztában. Ezek az áttérítés alatt álló nomádok? Mert valami ilyesmi rémlik, esetleg egyfajta vazallusi rendszer?

Arányaiban egy nagyobb országra gondoltam, méretben kb enysmon-sybur közt. Hatalma túl nagy nem lenne, belső viszályok tizedelnék a népességet. A nemességnek túl nagy hatalma lenne, nélkülük nem lehetne törvényt hozni, illetve a 20-25 főnemes közül mindnek vétó joga lenne. A véres kardot, csak az összes főnemes egyhangú véleménye alapján lehetne körbe hordozni. A király vagy egy elmeháborodott lenne, vagy 4-5 éves gyermek- épp ezért a birodalmat egy régens király kormányozná ( ha lenne hatalma) ám ezért a tisztségért is sorba állnának, harcolnának egymással. Ki a vérségi kötelékre hivatkozna (örökösödési sorban a 2., 3., 4. etc...) ki rátermettségre ( saját birtokainak jövedelme, arányaiban kiemelkedő) és bizony elég sokan a sereg méretre bár ez útobbi nem is hivatkozás, inkább követelés. No, hát valami ilyesmire gondoltam. Viszont egy nomád közösség is  beleillene a képbe, csak akkor modosítanám a paramétereket.

Uff beszéltem.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Az előző témához hozzáfűzve: gondolkodtam én is, hogy ha nem is egy országot, de néhány helyet a saját Ynevemen "feltennék" majd a térképre. A kidolgozott játékos karakterek hosszabb távon elvezethetőek/el akarnak majd jutni olyan területre ahol anno kyr, illetve crantai kultikus helyek voltak. A kérdésem az volna, hogy mekkora munka volna a jelenlegi Ynev-térkép negyed-ötöd-hatodkori főbb kultikus helyeinek felvitele (esetleg amolyan mostani térképre fóliaként ráhúzható (ki-bekapcsolható) módon . Tudom hogy nagy, csak próbáltam magamban elhelyezni őket a térképen és pár egyértelmű város, terület (pl Alidax, elátkozott vidék, Haonwell, Erigow) kivételével nem nagyon ment.

Azt gondolom, hogy egy-egy ilyen valamikor szakrális, taumaturgikus vagy akár csak gazdasági központnak az esetek többségében logikus volt az elhelyezkedése (mágikus gócpont, itt hunyt el xy isten legszentebb papja, esetleg itt hagyta el a papucsát a félisten fia, vagy erre folyik a folyó és itt megy az országút), ami alapján ma is jó eséllyel találunk itt valamilyen közösséget (ha az nem is közismert tény a világ többi részén). Gondolom jó volna tudni, hogy épp Haonwell északkeleti csücskében vagy Reag városa alatt hajdanában embereket áldoztak a nagy Kék tüsszentőnek vagy Ilanor keleti részén vannak a puszta talaja alatt a bőségkövek a crantai időkből, hisz az ott folyó mesékbe bele lehetne szőni ezeket (akár sztori akár csak színezék miatt). Illetve a térkép naaaagy fehér részét is könnyebben feltölthetné az arra "vetemedő", ha látná, hogy előtte ott ált a tajtéktrónus egy szent temploma, utána Morgena Anyrjának palotája, most meg "elvileg" semmi.

Igényfelvetés után némi felajánlás: Ha esetleg úgy gondoljátok, hogy ezt érdemes volna megcsinálni, úgy a záros szabadidőmben elkezdhetem összegyűjteni a helyek, azokhoz kapcsolódó személyek leírásaiból a helymeghatározásokat (ami alapján be lehet lőni őket a térképen és cikkeket meg be lehetne kapcsolni kis zászlócskákkal).

ui: a térképhez be lehet csatolni a modulokon, városleírásokon kívül azokat a cikkeket, szószedeteket, amik szervesen kapcsolódnak hozzájuk (pl Arshur - BM alkaszt leírása, Talavra - Csodaművesek...)?

 

Antail és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...