Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Ynev Földrajza


Sneer

Recommended Posts

Üdv!

@Darabolo, hajrá, tessék kidolgozni!

@Rodrigo, egy hatod-, ötödkori stb. térképréteg elkészítése a jelenlegi sablonok felhasználásával vállalható munka volna, CSAKHOGY, eddig is az "akadályozta", hogy nagyon kevés az ilyen helyek kidolgozottsága, sőt, ide inkább a megemlítettsége a lényeges. Említenek egy keveset belőlük, amikkel még nagyon sután nézne ki mondjuk egy ötödkori régeg. Arról nem is beszélve, de a probléma szervesen kapcsolódik az előzőhöz, hogy amennyiben egy egész ynevnyi térképen akarom ábrázolni azt a 10-20 helyszínt, amit össze lehet szedni (össze is van, egyébként) az irodalomból, szabálykönyvekből, akkor óhatatlanul szükség van Ynev többi részének akkori állapotára is, ami ha lehet, még kidolgozatlanabb - azaz ezeket kitalálni (mert nem leírásokból való összeszedés a kérdés) már házibb jellegű és már sokkal de sokkal nehezebb feladat! 

A fenti képet még siralmasabbá teszi, hogy az, hogy "ötödkor" elég tág fogalom, úgy értem, széles időintervallum. Az, hogy egy ynev térkép Psz. 3690-beli állapotot ábrázol, rendben van, 10-20 év eltéréssel plusszban és mínuszban is értelmezhetők, következtethetők rajta a helyek jó közelítéssel. De egy több ezer éves időszakot elég faramuci lenne ábrázolni egyetlen térképen - merthogy a forrásokból a helyszínek is így jönnek össze. Azt persze ki lehet tűzni, hogy "Pl. Ynev az első crantai korban", ami jelentősen beszűkíti a forrásokban található információkat is, és még nagyobb kidolgozatlanságot eredményez. 

A fő indok pedig, ami miatt eddig még nem született ilyen térkép, az a játékbeli alkalmazhatóság erős kétségessége: a MAGUS jelene valahol 3690-3718-közé lőhető be, klub, kiegészítő, modul, stb. függvényében, az ebben a korban való játékot támogatja a legtöbb térkép - hiszen a játékok, kalandok, modulok, művek zöme itt játszódik időben. Ahhoz, hogy 1-2 kampány, egy-két otthoni kalandnak alapot adjon, már aránytalanul nagy munka lenne mondjuk egy cranta korabeli Ynev megalkotása. 

A zászlócskákkal való cikkek becsatolása egy másik kérdés. A jelenlegi egy első, ha úgy tetszik, próba verzió. Már jgy is elég zsúfolt képet mutat néhol, és pl. az összes - vagy nagy része - kiegészítők becsatolása sok-sok munka lenne, és ami fontosabb, meg kellene oldani valahogy a zászlócskák kategóriákba sorolását és adott esetben szűrhetőségét (pl. bekapcsolod a modulokat és a kiegészítőket), ez egyébként egy ésszerű fejlesztési irány, d még - ahogy én tudom - erősen folyamatban van. 

 

Link a hozzászóláshoz

Szia @MagyarGergely!

A zászlócskákkal kapcsolatban maximálisan értem és elfogadom amit írtál. A korábbi korok esetében én nem komplett korabeli térképre gondoltam, hanem egy olyan ki-bekapcsolható opcióra, ami a jelenkori térképre felteszi-leveszi a helyjelöléseket (pl pici várromikon vagy múzeumjel vagy kék háromszög) ahol régen volt vmi jelentős hely. Ezesetben nem kell komplex térkép, de el tudjuk helyezni térben a régi korok egy-egy jelentősebb helyét. Úgy mint ahogy most is megtudok keresni egy templomromot Hajdú-Biharban vagy egy aréna romjait Isztrián...

A munkafelajánlást azért dobtam be, mert gondoltam ha van hasonlóan érdeklődő kolléga, akkor együtt többre jutunk (és tavaly ilyenkorhoz képest akad némi szabadidőm, mert Luca lassan egy éves).

Ui: privát használatra el lehet kunyizni a kigyűjtött helyeket?

Ui2: maximálisan megértem, hogy vannak prioritások és nem kijárni akartam ezt, csak magyaráztam picit a kérdésem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Értem már. mivel jelenleg is tart a helyek felvitele (kb. 4-500), ezért viszonylag aktuális a probléma. Én alapból kiszűrtem azokat a helyeket, amik "ma már nincsenek", és nem számítanak jelentős helynek, romnak... (mint pl. Talleren tornya), de tulajdonképpen nagyon jó ötlet ,hogy legyen ennek egy ki-bekapcsolható rétege, amire viszont minden ráfér, tekintve, hogy nem egy korhoz, hanem, nevezzük így, a régmúlt helyszínei közé tartoznak. köszönöm az ötletet :)

A helyeket majd átküldöm neked. (Frissítés: Átküldtem, 153 régi hely van.)

Ui.2, a felvetésekkel nincs gond, akkor sem, ha nekem, másnak mondjuk más a prioritás, csak próbáltam indokolni. 

De itt a példa, hogy mennyire jó, ha más vonalon gondolkodók is ötletelnek. 

Rodrigo és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igen, ez egy viszonylag új terület. 

Kidolgozása, kitalálása és elnevezése - noha az ynevi történelmi leírások széljegyzeteiben megfoghatatlanul ugyan, de létezett - az ÚTK-s Négykapu Társasághoz kapcsolódik. 

Itt olvashatsz róla: Idővonal - Erion 

Az Erionos, egyébként az ynevi történelemben jelentősen előrehaladt kampányukban használták. 

Elvileg több kalandmodul is játszódott a területen, vagy legalább is ezzel kapcsolatban - sajnos mind ÚTK-s. (egyelőre nem találod meg az oldalon.)

Úgy emlékszem, éppen a fővárosban volt az a kalandmodul, talán éppen a kalandsorozat első eleme, amelyiknél már lehetett használni az Új Bestiáriumot, a lényalkotást is, és a játékosok tápolós/idióta ötletein elborzadva ettől kezdve volt betiltva a könyv az ÚTK-sok saját rendezvényén is :D

Mindettől függetlenül, az Ynev-építés elemei átvételre kerültek, mivel korábbi tényeket nem ütöttek, sőt, eddig is kellett/volt a gyíklényeknek területe, csak soha senki nem nevezte el. 

Antail és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Jahogy. :) Jellemző, az evidens kérdéssel nem, csak a háttérrel foglalkoztam :)

Igen, a Gyíklények országa. 

Persze - hasonlóan mint az amazonokét - úgy kell elképzelni, hogy laza, inkább az elterjedési területüket mutatja, mint valós országot az emberi - pláne nem a mai - értelmezésünkben, ahol a határon jól öltözött gyíklány határőrök köszöntenek Sissuasban. :D Ezért is jelöltem szaggatott vonallal, érzékeltetve ebből valamit. Olyannyira így képzelem a leírások alapján, hogy a két ország megfér "egymáson", tekintve, hogy a gyíklények inkább a mocsaras területeket, míg az amazonok inkább a pusztákat, erdőket szeretik és használják. Persze nyilván vannak összetűzések, de elférnek egymás mellett, ahogy az odatévedő kalandozók is találhatnak gyíklény településeket, de ha szerencséjük van, akár "száraz lábbal" is átkelhetnek rajta. 

 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Érdekelne a Kermir puszták, azon belül is a Belaga és Daroveen közti rész, a Dalbrak folyó mentén. Van erről a részről valami komolyabb anyag? Népek, lények, helyek, romok...

Valamint a térképen jelölt romok (pl. Garrak Teshor) története, eredete...

Annyiban képben vagyok, hogy a Crantai időkben járatos, népszerű rész volt, de azóta ott mi a helyzet?:)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem sokat fogsz róla találni. 

A Kermir-puszták elnevezése Szürkecsuklyás eredetű, és az Északfölde kiegészítőben kapcsolódik hozzá egy elég kicsi és általános leírás. 

Garrak Teshorhoz még ennyi sem... Ennek a romnak a neve és helye is a szürkecsuklyás térképeken jelent meg először, de eddig senki nem használta fel - írt róla -, ők sem. 

Meglehetősen "szabad a gazda" helyzetűnek érzem a vidéket... Csak arra vigyázz a kidolgozás során, hogy ezzel a kevéssel még a nagy általánossággal ne kerülj ellentmondásba. 

Nagyjából északi nomádok, esetleg kóbor amazonok területe lehet, illetve az alföldre teszik a leírások az aunokat - de akkor sincs szeirntem nagy gond, ha ők pont nem "járnak arra" valamiért. én kis, nagyjából elszigetelt apró városállamokat tudok még elképzelni, akiket esetleg a riegoy-erv kereskedelem, vagy a kyr-crantai örökség köt össze valamennyire. 

DartonCF kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Nagyjából északi nomádok, esetleg kóbor amazonok területe lehet, illetve az alföldre teszik a leírások az aunokat - de akkor sincs szeirntem nagy gond, ha ők pont nem "járnak arra" valamiért. én kis, nagyjából elszigetelt apró városállamokat tudok még elképzelni, akiket esetleg a riegoy-erv kereskedelem, vagy a kyr-crantai örökség köt össze valamennyire. 

Ilyesmire gondoltam én is, szabadon foglalható kis városállamokra :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem, mert éppen ebből az írásból származik. Értsd: Jerdak-mezeje csak a Szürkecsuklyások térképalkotó munkájával vált Ynev térképének részévé, más (még ;) ) nem használta fel, így kiegészítőkben, regényekben-novellákban, szabálykönyvekben vagy házi kiegészítőkben nem jelenik meg - tehát nincs róla semmilyen más információ. 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

1 - rajzolási hiba, sajátosság, tekintsük bárminek. A mostani regények, kiegészítők, modulok térképi alapját jelentő - kvázi hivatalos, és általunk is követett - Beelze és Domoly alapú Ynev térkép, ha úgy vesszük, számos igen apró részletében különbözik a legelső, egyébként egymással sem összehangolt térképekkel. (csak mellesleg jegyzem meg, hogy én évekig edzettem azon, hogy a különböző térképek apró részleteit, a hegy-objektumok dőlésszögeit stb. összevessem és egyesítsem, nem sok értelme, pontosabban eredménye volt. Mindegyik térkép egy kicsit más, csak lényegében ugyanaz... sokkal fontosabb az információmennyiség és a használhatóság, és az általam képviselt nézet szerint pedig a hivatalos és házi alkotások egyesítése, összehangolása és szerepeltetése. 

Szóval röviden válaszolva, semmi megfontolás nincs amögött, hogy a Salumion a KKUK-s térképen még ferde, a "szürke" térképeken meg már majdnem egyenes... így sikerült. 

2 - ezen már hosszan lehet filozofálni... bár a Dúlás igazi értelme, oka tán még mára sem, a hivatalos híján rajongói anyagok által körbejárva sem kristályosodott ki, abban azért nagyjából egyet lehet érteni a különböző verziókat nézegetve, hogy Viadomo nem volt igazi célpont. A fő cél (Ó)Pyarron lerombolása, ami megtörtént. Pont... a nagyja hazament, a fegyelmezetlenebbje meg pusztított még kicsit, szerintem egy ilyen "mellék szárny" találta meg Viadomót, nem esett a  főcsapás irányába. Azt már a korai anyagokból is tudjuk, hogy nem vették be, és ezt a kiegészítő is hűen göngyölíti tovább. 

.. kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Lehetséges, hogy Kironavikot javítjátok a térképen? Chagurra-szigeteken van (Kereskedőhercegségek), és a jobboldali szigeten, ahol Kironawick városa található, nincsen országhatár mindkét sziget egységesen Kironavik.

Köszi,

Dronner

Link a hozzászóláshoz

Onnan, hogy a Szürkecsuklyásokkal a Délvidék kiadványhoz én írtam (volna) Kironavikot, azaz az én "gyerekem" :)

A város és a terület elnevezése is az én ötletem, az lfg.hu-n és itt is szerepel(t) több cikkem amiben Kironavikról írok. pl. Gahulok, Éjgárda.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...