Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Keres, kínál... M.A.G.U.S. könyvek..


Zeno

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Segítségért fordulok ismét hozzátok. :)

 

Több helyről hallottam már ellentétes információt, ahhoz képest amit eddig tudok.

ETK kemény borítós verzióját használjuk. Úgy tudom, ez már javított verzió a puha fedeleshez képest, kicsit más a tartalma. 

De több helyről hallottam már ennek az ellenkezőjét, miszerint dettó ugyanaz, csak más borítóval. 

szerintetek? :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kicsit bonyolultabba a téma. 

Először is ne keverjük - pedig gyakran szokták - a KKUK-t és az 1TK-t. (Kézikönyv kalandozóknak és útmutató kalandmestereknek; illetve Első törvénykönyv)

Kezdetben vala a MAGUS KKUK. 

1. kiadása 1993-ban, kemény fedeles, az első Rúna magazin reklámjával és két dobókockával egybe csomagolva. (véletlenül ebből rendelkezem egy bontatlan, eredeti példánnyal :D ) 

2. kiadása szintén az 1993-as évszámot viseli - nagy sikere volt, na, meg nem is nyomtak belőle olyan sokat. Ez is kemény fedeles. Ezt már második, JAVÍTOTT kiadásként jelölik a könyvben - megmondom őszintén, nem rendelkezem belőle részletes kimutatással, hogy mennyiben javított, mi az új benne... de ne feledjük, hogy közben a Rúnában volt egy-két MAGUS javító cikk - feltételezem, beledolgozták. 

3. kiadásában 1994-es évszám van, ezt már csak egyszerűen harmadikként jelölik a kötetben... a javított szó már nincs ott, de logikusnak tartom, hogy ha egyszer már a 2.-ban kijavították, amit akartak, akkor ez így került a harmadikba is. Elvileg ez is keményfedeles, de ilyen nincs a birtokomban, és nem tudom 100%-ig állítani. 

Majd telt múlt az idő a MAGUS háza ráján, és kiadták a Második törvénykönyvet. Ezután, mivel a KKUK-k elfogytak és még mindig keresték, a levelekben - mert akkor még ez volt, de gondolom, személyesen is - mindenki csak "első törvénykönyvnek nevezte a KKUK-t, hiszen volt már második, tehát az előtte lévő nyilván első. 

Ezért az új kiadásokat már Első törénykönyvnek nevezték. Ezért van az a faramuci helyzet, hogy a legelső kiadású Első törvénykönyv is későbbi, mint a Második törvénykönyv :D

Az első törvénykönyv kiadásai: 

1. 1997-ben, puha fedeles. 

2. 2001.-ben, ez már kemény fedeles. 

harmadik kiadásáról én nem tudok. 

Az Első törvénykönyv kiadásai elvileg egymáshoz képest ugyanolyanok, nem javítottak, egészítettek ki benne, de ezt sem hasonlítottam össze betűre még. Viszont az tény, hogy maga az Első Törvénykönyv számtalan apró kiegészítést, javítást, statisztika módosítást tartalmaz a KKUK-hoz képest! (pl. a varázsló zónája) Tehát a leginkább naprakésznek, vagylegújabbnak, vagy legjavítottabbnak-legteljesebbnek az Első Törvénykönyv tekinthető. 

Szóval ha valóban Első törvénykönyveket hasonlítasz össze, akkor azok elvileg ugyanolyanok, ha kemény, ha puha fedelesek. Ha a KKUK-keményfedeles verzióját hasonlítod a puhafedeles 1TK-hoz, az nem teljesebb. Ha keményfedeles 1TK-d van, az frissebb, mint a KKUK-k, de szerintem ugyanolyan, mint a korábbi, puhafedeles 1TK. 

Sneer és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem MAGUS könyveket keresek megvásárlásra! 
Keresett könyvek listájja :
 

Kézikönyv kalandozóknak és útmutató kalandmestereknek
Summarium (befejezetlen)
Első Törvénykönyv
Új Tekercsek
Alapkönyv
Új Törvénykönyv
Bestiárium
Második Törvénykönyv
Harcosok, Gladiátorok, Barbárok
Titkos Fóliáns[1]
Papok, Paplovagok Kézikönyve - I. kötet – A pyarroni és a dzsad vallás
Papok, Paplovagok Kézikönyve - II. kötet – Egyistenhitek és a kyr vallás
Örökség[2]
Új Bestiárium
Készlet játékosoknak
Játékosok készlete
Geofrámia kivonatok: Enoszuke
Geoframia
Népek és birodalmak: Toron
Népek és birodalmak: Az Északi Szövetség
A démon átka[3]
A kísértetjárta ház[4]

Láplidérc

A bárd és a démonok[45]
Kyr históriák[47]

Toroni krónikák[48]

 

Hadak árja[25]

Lobogók hajnala[26]

Bárklinek van elérhető könyve jelezzen ! üdv István 

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szép lista... 

csak szeretném jelezni, hogy nincs olyan MAGUS könyv, hogy "Örökség (2.). Nem te vagy az első, akinél ilyen besorolással, megközelítéssel találkozok. VOLT egy Lunír kft. által vezetett MAGUS örökség project, aminek szabálykönyve - vagy bármilyen értelmes, nyomtatásban megjelent kiadványa, hacsak a szórólapokat nem vesszük annak - nem készült. 

MAGUS örökség szerepjáték kiegészítő néven viszont megjelentettek az INTERNETEN, nem nyomtatásban egy 14 oldalas kiegészítőt - van, aki a minősége és tartalma okán különböző obszcén kifejezésekkel is jellemzi - amit a reakciók után 2-3 napra rá levettek... azért az oldalon megtalálható (itt)

Ezt bárki kinyomtathatja, akár te is... volt, aki több ezer forintért akarta beszerezni... de ilyen könyv nem létezik, soha nem is volt. 

Még egy kiegészítést tennék. 

A Summarium miért befejezetlen? Nem tudom, honnan van a lista, de gyanítom az okot. Volt annak idején egy Summarium project, még a Vallhallánál, aminek egy vállalhatatlan bonyolultású, a készítők vagy a kiadó által is használhatatlannak ítélt, egy-vagy kétkötetesre (?) tervezett katyvasz lett az eredménye, amit a beharangozás ellenére sem adtak ki - mindenki szerint jobban tették. De a címet használták, és megjelent a Summarium, ami egy kész mű, van, aki szereti, van, aki nem, de megvan, megjelent és elterjedt. Mivel a Summarium 1-et sokat reklámozták (de ez a meg nem valósult kötet) van, aki ezt a másik Summariumot is 1-nek gondolja - holott magában a nyomtatásban megjelent könyvben semmilyen felirat, szám nem jelzi, hogy egyes lenne - és máig várja a 2-t, illetve innen jön a "befejezetlen" gondolat. 

 

Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2019. 12. 27. at 23:43-kor MagyarGergely írta:

A Summarium miért befejezetlen? Nem tudom, honnan van a lista, de gyanítom az okot. Volt annak idején egy Summarium project, még a Vallhallánál, aminek egy vállalhatatlan bonyolultású, a készítők vagy a kiadó által is használhatatlannak ítélt, egy-vagy kétkötetesre (?) tervezett katyvasz lett az eredménye, amit a beharangozás ellenére sem adtak ki - mindenki szerint jobban tették. De a címet használták, és megjelent a Summarium, ami egy kész mű, van, aki szereti, van, aki nem, de megvan, megjelent és elterjedt. Mivel a Summarium 1-et sokat reklámozták (de ez a meg nem valósult kötet) van, aki ezt a másik Summariumot is 1-nek gondolja - holott magában a nyomtatásban megjelent könyvben semmilyen felirat, szám nem jelzi, hogy egyes lenne - és máig várja a 2-t, illetve innen jön a "befejezetlen" gondolat. 

Valószínűleg azért, mert a megjelent könyv bevezetőjében fejtegetik, hogy háromrészes projekt első kötetéről van szó, meg is nevezik a másik két könyvet ha jól rémlik. Ezek aztán soha nem jöttek ki, ahogy te is írod, de a megjelent sumi egyértelműen még része volt egy hosszabbtávú projektnek.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! 

Kis színes, talán nem is itt a helye, de...

tudjátok, hol tart most az Antikvárium.hu online árverésén a MAGUS Első Törvénykönyv? 22.000 Ft-nál. És hátravan még másfél nap. :)

Valahol jól esik látni, hogy még mindig vannak, akik ennyire szeretnének birtokolni egy ETK-t. Ez mindenképp biztató jel a játékra és Ynev világára nézvést. 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Pedig van ilyen több is. Miért ne lehetne? 

Régebben Szolnokon vettem át egy gyűjtemény MAGUS törvénykönyvet, kérdezem, már nem játszik? Válasz: sose játszott, csak olvasgatta. Több olyan emberrel is találkoztam már, aki gyűjtötte a MAGUS könyveket, de nem is olvasta! A csúcs az, aki tömegével veszi, és jó drágán eladja őket... ő sem játékos.  

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

 

Szerintem ez az árképzés már nem hogy jó, hanem rossz a szerepjátéknak. Abban az értelemben persze jó, hogy vannak, akik ennyit is megadnak érte, ahogy bűvdudás írta, viszont a trend borzasztó.

Pár évvel ezelőtt a kalandozók táborokra kezdtem el vásárolni regényeket, szabálykönyveket, rúnákat, nagyobb tételben. Az árképzés szerintem rendben volt, 3-5 ezer forint között mozogtak az ETK-k, kiegészítők néha már egy-egy ezresért, regényekhez pedig akár 3-500 Ft-os áron is hozzá lehetett jutni (nagy tételben! 10-50e Ft közötti vásárlásáokról beszélek, mondjuk 8 évvel ezelőtt)... Aztán ezeknek a cuccoknak a nagy része olyan gazdára talált a táborokban, akik tényleg játszottak vele, forgatták azt.

Most ott tartunk, hogy van jó pár olyan "kereskedő", aki rájött hogy a szerepjátékosok szeretik a papírt fogni (fizikai könyv kell), és hajlandóságuk is van megfizetni (nosztalgia-élmény + ritkaság) nagyobb összegeket. És ráakaszkodtak erre, és horribilis összegekért kínálnak könyveket. Példaként felhozom mondjuk a 15.000-ért elkelt, elfogadható állapotú geofrámiát az egyik fb-csoportban...

Ismerem a piaci törvényszerűségeket (kereslet-kínálat korreláció, infláció, trendek, stb.), és nyilván ezek az emberek is pénzt akarnak keresni (bár mondjuk kíváncsi lennék rá, hogy leadózzák-e, ahogy most már az internetes kereskedelmet le kell...), de nekem ez pont úgy összeférhetetlen a hobbival, mint mikor megkérnek minket századszor, hogy adjon már ki a kalandozók szabálykönyveket, vagy "gondozzuk mi" a MAGUSt. Ha a hobbit és a pénzszerzést összeereszted, annak nem lesz jó vége. És itt nem arról beszélek, hogy valaki szereti-e a munkáját, és tud-e arra hobbiként tekinteni, hanem arról, hogy egy hobbi alakul át pénzszerzési forrássá ilyen módon. 

Régebben ezekben az adok-veszek csoportokban/oldalakon ha valakinek volt valamije, amit nem használt már, meghirdette, hogy kapjon érte valami olyat, amit használna (vagy pénzt, amin vehet olyat...). Ez erősítette a közösséget, és több embernek adott lehetőséget a játékra - illetve azt erősítette, hogy olyan embereknél legyenek a könyvek, akik valóban használni szeretnék azt. Ilyen árak mellett, mint amilyenek most vannak, az lesz a vége, hogy az ETK-t a polcra veszi csak az ember, és fél majd kinyitni, mert a szabálykönyv gyűjteményére háromhavi fizetését költötte... 

Ez a nyerészkedés pedig oda vezetett, hogy most már olyan árakon mennek a kötetek (régi, saláta állapotú regények is néha 2-3e Ft-ért jelennek meg), hogy a táborokba már nem igazán tudok-tudunk majd hozni könyveket nektek, azoknak, akik tényleg értékelik és használják őket. Ehelyett el kell majd mennünk egy olyan irányba, hogy vagy nagyon kevés díjazott lesz, kevés könyvvel, vagy nem MAGUS-kötetek lesznek ezek között. Én azt gondolom, hogy ezt semelyikünk sem szeretné, a trend viszont mégis ez. Úgyhogy azt jósolom, hogy egyre több nyomtatott/fénymásolt szabálykönyv fog megjelenni a játékosok köreiben is, mert ez kezd már megfizethetetlen kategóriát képviselni. 

Röviden tehát azt gondolom, hogy a kereskedők, akik felsrófolják az árakat nagyon károsak a hobbira nézve. Nekem megvan minden könyvem, de akinek még hiányzik pár, és nálunk remélte beszerezni, annak ez nagyon fog fájni - és nem azért, mert megritkultak volna a könyvek. Azért, mert valaki ezen akar ilyen mértékben nyerészkedni.  Vigyázzatok a könyveitekre, és légyszi, ne adjátok el ilyen kereskedőnek, ha nem muszáj - inkább hozzátok el a rendezvényekre, és biztosan találtok olyat, akinek valóban szüksége van rá. Szerintem ezzel tudjuk megerősíteni, hogy kedvenc szórakozásunk sokáig fennmaradjon...

 

Üdv

DartonCF, Darabolo és Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A saját tulajdonát mindenki annyiért adja el amennyiért akarja  vagy tudja. Szerintem a probléma nem az ilyen emberekkel van, hanem a világot birtokló cég/ember(ek)  hozzáállásával. Még egy ETK kiadásra komoly igény és kereslet lenne, egy javított kiadásra meg  pláne. De  ez aztán szóba sem jöhet mert, inkább valamilyen új rendszert kell csinálni Gáspár András zavaros és ellentmondó elképzelései alapján.   Ez van.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Olvasgatva a hozzászólásokat én olyan hibridként keresem a "Kézikönyv kalandozóknak és útmutató kalandmestereknek" c. könyvet minél szebb állapotban. Gyerekként kaptam és nem tudom, hogy hová keveredett el az idők során, tehát van érzelmi kötődés. Keveset játszottunk vele, mert egy idő után unalmas volt, hogy mindig én voltam a mesélő. 

Ettől függetlenül a legjobb lenne bontatlan példány, de ha az nincs eladó, akkor szép állapotú is érdekelhet. Ha a kockák is megvannak, az sem baj. :)

Lehet, hogy itt eretnekség, de ugyanilyen okból elkezdtem visszaépíteni a KJK típusú gyűjteményem is, de azért a MAGUS még hiányzik. :)

Ha van eladó, akkor kérlek, hogy a zsolt.valkar@gmail.com címen vegye fel velem az illető a kapcsolatot, a többit megbeszéljük.

Az állapot miatt mindenképpen személyes átvételben gondolkodom.

Szíves segítségeteket és válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!

Zsolti

UI: köszi a befogadást :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...