Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Keres, kínál... M.A.G.U.S. könyvek..


Zeno

Recommended Posts

BudaPesten a Szépvölgyi uton a Lajos utca 40 ben van egy bolt én is oda megek ha kell valami pl: első törvénykönyv (nem d20) 5000ft puhafedelü akkor titkos folians kemény fedelü 6000ft (ez a legdrágább ott) de van modulgyüjtemény bestiárium enosuke ujtekercsek papok paplovagok 1,2 ha el nem fogyottt ITT MINDEN UJJ nagyából Ez egy üzletsoron elötte oszlopkkal a hév állomásról elindulsz az befelé a beljebb az eggyik uton és onnan látni fogod kb 100m ott van rohadtul kicsi és van minden hatalom kártya kocka ars magica társasjátékok jó hely

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet kalandozók!

Nekem szükségem lenne néhány alap könyvre Budapest vagy környékéről!!!

Sorolom: Egy ET-k, ami még valamennyire egyben van, egy Sumáriumnak is örülnék, kéne még egy Bestiárium egy Papok paplovagok 1-2 és egy Második törvénykönyv. De ha van Játékosok készlete vagy Ynevi kóborlások, az is jól jönne és a Harocosok, Gladiátorok könyve is ha van valakinek eladó.

Ha ilyent tudsz kérlek értesíts engem az e-mail címemen és a részleteket megbeszéljük.

Köszönöm előre is :D

Link a hozzászóláshoz

naittakert!

eladni nem adok el semmit, (jól is néznék ki :wink: )

de nagyon kell:

GARMACOR BOSSZÚJA (vagy mi tököm), fehér borítós Chapman regény.

tök jó anyag volt, amíg vki le nem nyúlta :evil:

lécci szóljatok ha láttok valahol akármilyen viharvert példányt!

az összes Valhallás M* regény megvan, a L&E-k is, és már csak ez az egy hiányzik!!!

előre is köszi!

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy tud valaki mostanában (nem 10 éve!) megjelent MAGUS kalandmodul gyűjteményről, vagy csak én látom azt, hogy ez hiú ábránd...?

Láplidérc, Démon átka már megvolt és jók is voltak, de valami új?

Mert már a neten lévő kalandok is régiek, 1-2-től eltekintve.

Illetve még 1 kérdés (kifejezetten a főnőkök felé), hogy nincs rá lehetőség, hogy kalandmodul író bajnokságot kiírjatok?

Ha volt ilyen kezdeményezés és én nem vettem észre akkor sorry vagyok

előre is kösz!

Ardo

Link a hozzászóláshoz

Üdv Vándor, Sogron tüzének fénye vezetett a kalandozók táborába!

Nos, az általam ismert MAGUS könyvek listája a következő:

Cím Szerző Kiadó Idő Típus

A halál havában Wayne Chapman Ronin 2002 Regény

A renegát Dale Avery NEOTEK 1995 Regény

A renegát Dale Avery Valhalla Páholy 1999 Regény

A tizedik Peter Mc'sky Valhalla Páholy 2002 Regény

A vándorló dalnok Wayne Chapman Ronin 2001 novella gyűjtemény

A vas ideje Alan O'Connor INOMI 2003 Regény

Acél és oroszlán Raoul Renier Valhalla Páholy 2002 Regény

Anyrok alkonya Ronin 2003 novellagyűjtemény

Bábjátékok Eric van Dien INOMI 2003 Regény

Farkasének Ryan Hawkwood Valhalla Páholy 2001 Regény

Fekete vizek Jan van den Boomen Valhalla Páholy 1999 novellagyűjtemény

Fogadalom Ian Russel INOMI 2003 Regény

Garmacor címere Wayne Chapman Totem 1998 Regény

Gorviki pokol Eric Crowe INOMI 2003 Regény

Holdak és Vándorok (Holtak légiója, Kráni krónikák, Kyria örök) Valhalla Páholy 2001 novella gyűjtemény

Hollóidők Alan O'Connor Valhalla Páholy 2001 Regény

Homokszem csupán Alish D'mohlen Ronin 2003 Regény

Hőseposz John J. Sherwood INOMI 2004 novella gyűjtemény

Jó széllel toroni partra Jan van den Boomen Valhalla Páholy 2001 Regény

Karnevál II. Wayne Chapman Valhalla Páholy 1997 Regény

Karnevál I-II. Wayne Chapman INOMI2004 Regény

Kék éjszakák árnyai Alan O'Connor Valhalla Páholy 2000 Regény

Keleti szél I. Wayne Chapman Valhalla Páholy 1999 Regény

Két hold Wayne Chapman Ronin 2002 Regény

Korona és kehely Raoul Renier Valhalla Páholy 2002 Regény

Legendák és Enigmák 2. Kráni krónikák Valhalla Páholy 1996 novella gyűjtemény

Legendák és Enigmák 3. Kyria örök Valhalla Páholy 1997 novella gyűjtemény

Legendák és Enigmák 4. Erioni regék Valhalla Páholy1998 novella gyűjtemény

Legendák és Enigmák 5. Átkozott esküvések Valhalla Páholy 1998 novella gyűjtemény

Legendák és Enigmák 6. Hideg karok ölelése Valhalla Páholy 1999 novella gyűjtemény

Legendák és Enigmák 7. A halál hét arca Valhalla Páholy 2000 novella gyűjtemény

Legendák és Enigmák 8. Homályhozó Valhalla Páholy 2001novella gyűjtemény

Legendák és enigmák 9, Hadak árja INOMI 2003 novella gyűjtemény

Lobogók hajnala Ronin 2003 novella gyűjtemény

Morgena könnyei Jan van den Boomen Valhalla Páholy 1998 Regény

Pokol Raoul Renier Valhalla Páholy 1999 Regény

Por a Porhoz Keith Alanson INOMI 2003 Regény

Ryeki tűz Eric Crowe INOMI 2003 Regény

Shadoni krónika Martin Clark Ashton Valhalla Páholy 1995 Regény

Shajaran - Sorsvető Indira Myles INOMI 2004 Regény

Síró fém Alan O'Connor Ronin 2002 Regény

Sogron lángjai Jan van den Boomen Valhalla Páholy 2000 Regény

Sötét térítő Ray O'Sullivan Valhalla Páholy 2000 Regény

Sötét zarándok Ray O'Sullivan Valhalla Páholy 2001 Regény

Ezek mellett még létezik a Renegátok című regény, két "MAGUS, avagy Távoli világok" alcím alatt megjelent regény, a Sárkányok Háborúja és a Mágikus vihar, (megjegyzem, nem sok közük van a MAGUS-hoz). No és ott van az Árnyjáték.

Most több regény nem jut eszembe. Remélem, nem sokat hagytam ki, talán, majd valaki kiegészíti.

A novellákból nem tudok neked még ennyire bő listát sem adni, de azért írok párat.

Van ugye a novelláskötetekben megjelent, amiket nem sorolok fel.

A rúnában is megjelent több novella a MAGUS-hoz, egyik a Toroni éj, de van még több is, vagy négyre is emlékszem, csak a címüket nem tudom így fejből.

Aztán van két novella a régi 1TK-ban, a Tűztánc és egy részlet a Holdfényemberből, ami ha jól tudom nem jelent meg regény formában, legalábbis eddig nem akadtam a nyomára, pedig az egész klánom keresi. :)

A Summariumban is találsz két aquiros novellát.

Hát, ennyi jutott eszembe most, talán van még.

Link a hozzászóláshoz

Cok tessekür ederim MagyarGyergely!

Sogron vigyázza lépteid!

Ezer hála és köszönet a részletes listáért. Úgy néz ki jól le vagyok maradva. Én meg azt gondoltam milyen sok regény megvan. De tévedtem. Hosszú gyüjtőmunka vár rám. Szóval, akkor várok felajánlásokat MAGUS regények eladására. Akár itt, de lehet e-mailban is. A címem: fcuk@freemail.hu

A Vándor ki bejárta már a Világ sarkait nem nyugszik míg újra meg nem teszi!

Link a hozzászóláshoz

@Huszár!

Most újat mondtál!

Láttad is az a Tűztánc című regényt? És MAGUS-regény?

Mikor jelent meg?

Én sajnos még csak nem is hallottam róla, de ha megjelent regény formában, akkor meg kell szereznem!

Nem csak egy olyan beharangozott dologról van szó, mint a Holdfényember? Mert azt is hirdették, hogy majd lesz, de még nem találkoztam olyannal, aki látta volna regény változatban...

Pedig az sem lehet semmi!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

MagyarGergely: Nos akkor első körben a Holdfényember-ről. Tehát a Holdfényember az a Tier táp Gorduin ciklus utolsó kötete, Keleti szél 2. része után játszódik, és egyben a történet végleges lezárása. Mindezen információkat az új rendszerű (D20) szabálykönyvből lehet kiolvasni a A Jövő cimű fejezetnél és/vagy a Geofrámiából hasonló cimű fejezet alatt. Hogy a két említett műben milyen lett a megfestet jövőkép az már mindenkinek az egyéni véleménye, amit megoszthat másokkal! (szerintem megbukott, de mind1 :D )

Második körben pedig csak annyit említenék meg, h Hawkwood - Tűztánc c alkotása - melyből egy rövidke, ám annál érdekesebb és mozgalmasabb részlet olvasható a HBG végefelé valahol - tudtommal regény, méghozzá rendes M* regény, mivel bennem él az az emlék, h láttam magát a könyvet is (és bízom benne, h tényleg így volt! :D ), és elvileg a Silverlandban kapható is. Annyit tudok, h az internetes könyvesboltjukban nincsen meg (legalábbis én még nem találtam meg).

Szólj ha megszerezted, mert akkor lesz egy lovas-rohamom a könyvesboltba :D

Remélem kielégítő volt a válaszom kérdéseidre.

Tisztelettel,

@huszár

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyet értek Con Salamanderrel.

A régi és az új MAGUS regények között szinte semmilyen különbség nincs. Természetesen az újakat könnyebb beszerezni, és mások írják őket, nyilván más stílusban. Nekem feltűnt, hogy arányában nagyon sok jó van köztük, persze könnyű, mivel még kevés jelent meg. (ide nem sorolnám a Por a Porhoz-t, ami enyhén szólva is ... de ez nem ide tartozik, a megfelelő helyen már írtam erről, ott el lehet olvasni.) De a többi igazán remek, nyugodtan javaslom őket én is megvételre!

Lehet még sok helyen kapni, főleg Pesten a régi regények legújabbjait, amit én csak középső generációnak nevezek, ezeket is érdemes beszerezni.

Az igazi, régi nagyon regényeit is csak javasolni tudom, bár azokat elég nehéz megszerezni.

Létezik viszont sok újra kiadott regény, mint pl. a Karnevál, Észk lángjai, Halál havában stb. amit másik könyvkiaró adott ki, mint ami ma a MAGUS regényeket kiadja, de a regény maga ugyanaz. Ezeket is érdemes beszerezni, már csak azért is, mert így lehetőség nyílik a már-már erekjének számító, régi regények olvasására is.

Link a hozzászóláshoz

Hail to you!

Hááát nemtudom. :roll: Nekem az újabb könyvek közül nem sok jött be. Szerintem a legtöbb elég középszerű, lapos, fantázaiátlan, klisés és még sorolhatnám (kiváló példa szerintem a Gorviki Pokol). Az írók is kezdők még, saját stílus, saját írói világ nélkül, a könyveiket is inkább nevezném szárnypróbálgatásnak. Ráadásul az Inomi is csak adta alájuk a lovat, és gyakorlatilag minőség helyett a mennyiségorientált "tömegírásra" rendezkedtek be. Tehát közepes minőségű, könnyen emésztehető, látványos, szórakoztató regényeket akartak, ami az én gyomromnak kicsit túl kommercionálisra sikeredett Ezalatt az első fél-egy évben 10 megjelent regényt értem, amit valószínűleg a második tíz követett volna, ha az eladási adatok nem csúsztak volna ilyen mélyre (...és azért ebben is lehet valami).

Én mindössze három könyvet találtam olvashatónak: "Shajaran - Sorsvető"-t, a "Hőseposzt"-t és a "Fogadalom"-ot (az utóbbi kettőt is csak ímmel-ámmal), de halottam már jót a "Homokszem Csupán"-ról is, bár hasonlóan csak fenntartásokkal.

Tudom, tudom, ízlések és pofonok, csak a véleményemet szerettem volna elmondani, miszerint nem is kis szakadék van régi és új MAGUS regények között. De mondjuk kíváncsi lennék Conor új Csillagvetőjére, meg Boomem mester Abbitkirálynőjére is. Hátha formálódik még tőlük a véleményem... :roll:

(az utóbbihoz ha megengedtek egy spoilert, ami annyire jellemzően magyar, hogy az már szomorú. :(

És mindezt négy nappal a megjelenés után! :arrow: Klikk

Gambit

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...