Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Zeno

Keres, kínál... M.A.G.U.S. könyvek..

Recommended Posts

Vannak eladó mágus könyveim. Írjon akinek kell valami. Et.tibike@gmail.com

Szerkesztve ekkor: , Antail által
átállítottam a formázást, hogy olvasható legyen

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Rejtett - pontosabban fekete betűs, fekete háttéren - üzenet, idézetként beillesztve... (ha kijelölöd a szöveget, látszik.) De hogy miért így tette fel a gazdája... ? :?:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Segítségért fordulok ismét hozzátok. :)

Több helyről hallottam már ellentétes információt, ahhoz képest amit eddig tudok.

ETK kemény borítós verzióját használjuk. Úgy tudom, ez már javított verzió a puha fedeleshez képest, kicsit más a tartalma. 

De több helyről hallottam már ennek az ellenkezőjét, miszerint dettó ugyanaz, csak más borítóval. 

szerintetek? :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kicsit bonyolultabba a téma. 

Először is ne keverjük - pedig gyakran szokták - a KKUK-t és az 1TK-t. (Kézikönyv kalandozóknak és útmutató kalandmestereknek; illetve Első törvénykönyv)

Kezdetben vala a MAGUS KKUK. 

1. kiadása 1993-ban, kemény fedeles, az első Rúna magazin reklámjával és két dobókockával egybe csomagolva. (véletlenül ebből rendelkezem egy bontatlan, eredeti példánnyal :D ) 

2. kiadása szintén az 1993-as évszámot viseli - nagy sikere volt, na, meg nem is nyomtak belőle olyan sokat. Ez is kemény fedeles. Ezt már második, JAVÍTOTT kiadásként jelölik a könyvben - megmondom őszintén, nem rendelkezem belőle részletes kimutatással, hogy mennyiben javított, mi az új benne... de ne feledjük, hogy közben a Rúnában volt egy-két MAGUS javító cikk - feltételezem, beledolgozták. 

3. kiadásában 1994-es évszám van, ezt már csak egyszerűen harmadikként jelölik a kötetben... a javított szó már nincs ott, de logikusnak tartom, hogy ha egyszer már a 2.-ban kijavították, amit akartak, akkor ez így került a harmadikba is. Elvileg ez is keményfedeles, de ilyen nincs a birtokomban, és nem tudom 100%-ig állítani. 

Majd telt múlt az idő a MAGUS háza ráján, és kiadták a Második törvénykönyvet. Ezután, mivel a KKUK-k elfogytak és még mindig keresték, a levelekben - mert akkor még ez volt, de gondolom, személyesen is - mindenki csak "első törvénykönyvnek nevezte a KKUK-t, hiszen volt már második, tehát az előtte lévő nyilván első. 

Ezért az új kiadásokat már Első törénykönyvnek nevezték. Ezért van az a faramuci helyzet, hogy a legelső kiadású Első törvénykönyv is későbbi, mint a Második törvénykönyv :D

Az első törvénykönyv kiadásai: 

1. 1997-ben, puha fedeles. 

2. 2001.-ben, ez már kemény fedeles. 

harmadik kiadásáról én nem tudok. 

Az Első törvénykönyv kiadásai elvileg egymáshoz képest ugyanolyanok, nem javítottak, egészítettek ki benne, de ezt sem hasonlítottam össze betűre még. Viszont az tény, hogy maga az Első Törvénykönyv számtalan apró kiegészítést, javítást, statisztika módosítást tartalmaz a KKUK-hoz képest! (pl. a varázsló zónája) Tehát a leginkább naprakésznek, vagylegújabbnak, vagy legjavítottabbnak-legteljesebbnek az Első Törvénykönyv tekinthető. 

Szóval ha valóban Első törvénykönyveket hasonlítasz össze, akkor azok elvileg ugyanolyanok, ha kemény, ha puha fedelesek. Ha a KKUK-keményfedeles verzióját hasonlítod a puhafedeles 1TK-hoz, az nem teljesebb. Ha keményfedeles 1TK-d van, az frissebb, mint a KKUK-k, de szerintem ugyanolyan, mint a korábbi, puhafedeles 1TK. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Tyűha, hát köszönöm. :)

Első törvénykönyv van írva a puha fedelesre is, és ugyanúgy néz ki mint a kemény borítós. Csak nem tudtam ugyanaz a beltartalma is-e.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...