Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Hulla

Helvéczia pikareszk szerepjáték

Recommended Posts

Hulla   

Egy új, hazai fejlesztésű szerepjáték a horizonton!

"Több mint egy év munka után végre-valahára örömmel jelenthetem, hogy ha minden rendben halad, nemsokára megjelenik a Helvéczia szerepjáték két szabálykönyve és egyben első két kiegészítője. A játék ingyenes PDF formátumban, nyomtatásban és dobozos szettben, gazdagon illusztrált és olvasmányosságra törekvő kiadásban lesz elérhető.

Miről szól a Helvéczia? Ezzel a játékkal egy régi adósságot törlesztek, és a korábbi játékszerzők által érthetetlen módon elhanyagolt terepre merészkedem. Hazánkban is elterjedtek az angolszász legendákból, Tolkien vagy a két világháború közötti fantasztikus ponyvaírók örökségéből építkező játékrendszerek, világok. Mégis, ha a hobbiban járatlan embert kérdezünk a fantasztikus kalandokról, nem biztos, hogy az előbbiekre fog gondolni: elsőnek talán Jókai és Dumas regényei, a történelmi kalandfilmek vagy Münchhausen báró juthatnak eszébe."

Teljes cikk és némi ízelítő itt.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Hulla   

MEGJELENT

Minden lényegi cucc letölthető itt

Esetleg egy próbajáték (online, skype-on) a kiadott példamodullal érdekelne valakit???

:otlet:

Jelentkezni itt!

Aztán, ha lesz kivel ...

megbeszéljük, amit kell!

Szerkesztve ekkor: , Hulla által

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Beleolvastam egy kissé a szabélykönyvbe, ugyancsak magával ragadó világ. Különösen a Deákvarázslatok :tuzes:

Noha az sokkal régebbi kort ragad meg, az egész koncepció engem erősen emlékeztet Clarck Ashton Smith Averoigne-történeteire, amelyek egy hasonlóképp mágiával átitatott, középkori francia tartományban játszódnak.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Értem. Ebben az esetben feltenném a 4 éves kérdést. : ) 

"Hulla, ha jol ertem magadra vallaltad a meselo szerepet, ugye? :)"

Igen válasz esetén, a NYT után egy kis kikapcsolódásként, akár keríthetünk más bátor lelkű vállalkozó szellemeket kalandozós berkekből. 

3-4 játékos csak összejön.  

Úgy vélem egy ilyen mesélő, mint te Hulla, játékrendszertől, világtól függetlenül egyféle garancia a jó hangulatú játékra...   (na az én a puncsolásom már meg is volt. ;) )  

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Saimon;

igazán kedves vagy! A gesztus arra késztet, hogy tevőlegesen körülnézzek a piacon valami fapados szett után. :)

Amennyire tudom, Amber nincs mindig gépközelben, de előre fixált időpontok esetében remélhetőleg meg tudja oldani a dolgot.  Antail meg majd színt vall... :)

Figyelem a fejleményeket, s én is jelzem, ha van valami eredmény skype-fronton.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Helyzet jelentés: Amber géptávolisága még nem múlt el. Sajnos még nem olvasta az üzenetem.  Antali Augusztus vége előtt nem fog ráérni, de aztán lenne kedve.

Szóval úgy állunk, ha Bűvdudás szert tesz egy skype képes kamera+mikrofonra, akkor 2 JK vágna bele biztosan a kalandba. Szokták mondani, hogy minden kezdet nehéz... ..bár ezt az indulást elnézve, legalább egy új Világnak kell születnie. :D No, én azért nem adom fel, szétnézek LFG-n, hátha onnan akad 1-2 vállalkozó kedvű játékos.

D.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés