Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Helvéczia pikareszk szerepjáték


Recommended Posts

Egy új, hazai fejlesztésű szerepjáték a horizonton!

"Több mint egy év munka után végre-valahára örömmel jelenthetem, hogy ha minden rendben halad, nemsokára megjelenik a Helvéczia szerepjáték két szabálykönyve és egyben első két kiegészítője. A játék ingyenes PDF formátumban, nyomtatásban és dobozos szettben, gazdagon illusztrált és olvasmányosságra törekvő kiadásban lesz elérhető.

Miről szól a Helvéczia? Ezzel a játékkal egy régi adósságot törlesztek, és a korábbi játékszerzők által érthetetlen módon elhanyagolt terepre merészkedem. Hazánkban is elterjedtek az angolszász legendákból, Tolkien vagy a két világháború közötti fantasztikus ponyvaírók örökségéből építkező játékrendszerek, világok. Mégis, ha a hobbiban járatlan embert kérdezünk a fantasztikus kalandokról, nem biztos, hogy az előbbiekre fog gondolni: elsőnek talán Jókai és Dumas regényei, a történelmi kalandfilmek vagy Münchhausen báró juthatnak eszébe."

Teljes cikk és némi ízelítő itt.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Beleolvastam egy kissé a szabélykönyvbe, ugyancsak magával ragadó világ. Különösen a Deákvarázslatok :tuzes:

Noha az sokkal régebbi kort ragad meg, az egész koncepció engem erősen emlékeztet Clarck Ashton Smith Averoigne-történeteire, amelyek egy hasonlóképp mágiával átitatott, középkori francia tartományban játszódnak.

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Saimon;

igazán kedves vagy! A gesztus arra késztet, hogy tevőlegesen körülnézzek a piacon valami fapados szett után. :)

Amennyire tudom, Amber nincs mindig gépközelben, de előre fixált időpontok esetében remélhetőleg meg tudja oldani a dolgot.  Antail meg majd színt vall... :)

Figyelem a fejleményeket, s én is jelzem, ha van valami eredmény skype-fronton.

 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...