Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Cigi, pia, nök/pasik... etc...


Érdemes eme ez a téma a továbbiakban?  

100 szavazat

  1. 1. �rdemes eme ez a téma a továbbiakban?



Recommended Posts

Sziasztok!

Én nagyon sokáig cigiztem/sajna még most sem tettem le teljesen, és Kék Sofit szívtam, de egy ideje átálltam a Világoskékre..leszokási szándékomból kifolyólag.

Na most jelenleg ott tartok, hogy mivel nyár van kevésbé kívánom, és nappal egyáltalán nem gyújtok rá, mert valószínűleg el is ájulnék (alacsony vérnyomás :roll: ), és ha itthon vagyok akkor sem...de ha van valami buli..és hát iszok egy keveset akkor sajna megint rágyújtok.

Most ezen dolgozok nagy erőkkel, dehát akaraterő az nem sok.

hát ennyit erről :)

Pápá

Link a hozzászóláshoz

hello

én eléggé rászoktam mostanság, amúgy kb úgy vok vele, mint bobo003.

nappal egyáltalán nem bírom, viszont este rámjön az, h egész nap nem szívtam egyet sem. bulikkor nagyon sokat el tudok szívni sajnos...

régen a helikon lightot szerettem, manapság ha veszek cigit, akkor szofit szívok.(light)

hát igen, akaraterő az nálam sincs...pedig kéne :cry:

na üdv

er

Link a hozzászóláshoz

Hááát nem akarok rosszájú lenni, de azért az az érdemrend még várhat szerintem....majd ha egy hónap után se szívott el egy szál cigit sem, akkor talán..de még akkor sem biztos. Nálam is volt már hogy nem gyújtottam rá 2-3 hétig..és mégis itt tartok.

Egyébként akármilyen primitív és ostoba élőlénynek tűnnek a dohányosok, szerintem ők is tisztában vannak azzal hogy a cigi rossz dolog. Én részemről legalábbis igen..sőt igen igen, láttam már kivett csúnya dohányos tüdőt is, de attól még nem olyan egyszerű letenni.

Csak ennyit akatam hozzáfúzni..de lehet hogy tévedek és elmegyógyintézetbe kéne zárni a fajtánkat..bocs. :?

Link a hozzászóláshoz

Hát én bizony dohányzom. Mondjuk mentségemre legyen szólva, hogy egyszer 3 hónapra sikerült letennem 8) No mindegy utána visszaszoktam a cigire.

Hát mivel szüleim Tigris Szopcsit szíínak, és először én is arra gyújtottam rá, ezért egy jó darabig azt szíítam, majd mikor elkezdődtek az áremelések ( :evil: ) akkor váltogatatam a cigiket, nem tom sokféle volt, de mindig a legerősebbet. Jelenleg legfőképp az ára miatt piros Bondot, vagy Viceroy-t szívok.

Hát ezt nemértem, hogy miért nem jó nyáron nappal cigizni, sztem ugyanolyan mint télen, vagy akármikor napközben.

bobo003: az hogy kevésbé erős cigit szívsz, attól nem kerülsz közelebb a leszokáshoz. Azt vagy leteszed és megtudod állni, hogy ne, vagy nem tehetsz semmit.

Link a hozzászóláshoz

bobo003: Már több mint egy hónapja nem gyujtottam, rá :) Mikor Szegeden voltam elszívtam talán két szálat,, azóta voltam két hetet tengeren, egy hetet balcsin és kb egy hetet itthon is. Hozzátenném, hogy nagyon ritkán, ha nagyon felhúznak rágyújtok egy szálra, de ez egyre ritkább esemény.

d3st: majd szólok ha dhatod az érdemrendet, addig is visszautasítom :) AZért nem rossz a gondolat :)

Link a hozzászóláshoz
bobo003: Már több mint egy hónapja nem gyujtottam, rá :) Mikor Szegeden voltam elszívtam talán két szálat,, azóta voltam két hetet tengeren, egy hetet balcsin és kb egy hetet itthon is. Hozzátenném, hogy nagyon ritkán, ha nagyon felhúznak rágyújtok egy szálra, de ez egyre ritkább esemény.

d3st: majd szólok ha dhatod az érdemrendet, addig is visszautasítom :) AZért nem rossz a gondolat :)

Nana, Gem, az a két szál az megvolt majdnem két doboz is, amiből én egy szálat szívtam. :)

Én úgy vagyok a cigivel, hogy kb fél évenként gyújtok rá, amikor vagy nagyon ideges vagyok, vagy nagyon kívánom a nikotint. Tehát én ilyen kocadohányos vagyok :)

Link a hozzászóláshoz

'Reggelt!

Tehát a dohányzás és a vérnyomás kapcsolata a követkzező:

Amikor dohányzol olyan anyagok jutnak a szervezetedbe, ami a szívverésedet gyorsítja, de a cigi néhány alkotóeleme, elégésekor széndioxid és szénmonoxid termel, a szénmonoxid leköti a vörösvérsejteket (életük végéig!!!) márpedig a szíved követeli meg a legtöbb oxigént a működéséhez az agyad után! Nos, amikor a szívnek oxigénre lenne szüksége a magasabb fokozatú működés miatt (amikor dohányzol) nem kapja meg, mert 1. nem úgy veszed a levegőt 2. a vörösvérsejtjeid egy része nem képes felvenni az oxigént, így a szíved pórul jár... Egészen addig foytathatod, amíg elvisz valamilyen szívbetegség, elhal a szíved egy része, mert nem kap elég oxigént, és jobb esetben kapsz egy pészméket és eltiltanak minden féle jótól, nem ehetsz zsíros ételeket, nem szórakozhatsz, nem szexelhetsz, nem kerülhetsz olyan szituációba ami felgyorsítaná a szívműködésedet (gy.k. mert akkor megdöglesz!).

Továbbá, amikor nikotin hatása alatt vagy és tanulsz valami újat, vagy emlékeket szerzel nehezebb lesz azokat visszahívni, mint amiket a nikotin agyértágító hatásán kívűl szereztél.

De ez még mindig csak egy töredéke a dohányzás káros hatásainak, pld ott van az impotencia, a nemi vágy hiánya, stb. stb.

Jah igen, szóval a vérnyomásról volt szó, amikor gyorsabban kezd verni a szíved, akkor a vérnyomásod is nő ugye, a nagyon magas vérnyomás meg ájuláshoz vezet, vagy javítsatok ki, azt hiszem az alacsony vezet ahhoz, de lehet, hogy mind2? Bobo?

Link a hozzászóláshoz
Nana, Gem, az a két szál az megvolt majdnem két doboz is, amiből én egy szálat szívtam. :)

Én úgy vagyok a cigivel, hogy kb fél évenként gyújtok rá, amikor vagy nagyon ideges vagyok, vagy nagyon kívánom a nikotint. Tehát én ilyen kocadohányos vagyok :)

Nah Tyby utána emlékeztem a dolognak. két doboz nem is lehetett, mert összesen vittem magammal egy megkezdett doboz DO-t amiből itthon elosztottam 3 szálat. aztán laposon elszívtam kettőt, aztán másnap a cigányok lehúztak, maradt 3 szálam és azt idegességembe elszívtam. Tehát a kettő valóban nem helytálló, mert az 5 volt.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Szóval 1. Igen tudom hogy e gyengébb cigitől nem szokok le könnyebben, de sajna volt eg ykét jól sikerült buli mikor az éjszakai cigifogyasztásom meghaladta az egy dobozt, és ettől érezhetően ...hmm hogy is fogalmazzak..éreztem hogy vantüdőm, de nem a jó értelemben..mkvel elvesztettem a kontrolllt úgy dötnöttem, hogy akkor inkább a gyengébbel terhelem magam agyonra. tudom látszólag nincs benne sok logika..de mindegy :roll: .

Igen, tudom hogy úgy kéne letenni hogy egyszercsak vége és kész, dehát ez van..gyúrok rá. 8)

2. Szóval a vérnyomáskérdés érdekes. Ugyanis a hivatalos verzió szerint a dohányzás magas vérnyomást okoz. De szerintem ez hosszú távon van vagy valami ilyesmi, mert az ájulás viszont alacsony vérnyomásnál, vagy vérnyomásesésnél fordul elő. De az tény, hogy nekem alacsony a vérnyomásom (kb 80/50 volt legutóbb mikor nyáron mérték). És eléggé aluszékony vagyok ilyenkor, meg alapból melegben, és volt már hogy elszívtam így egy cigit, és majdnem esés lett belőle, mindenesetre le kellett ülnöm egy kicsit :? .

Na ennyit erről.

Pápá!

Link a hozzászóláshoz
Okok, ezzel is tisztában vagyok, akármilyen hihetetlen, de szerintem ejtsük a témát....a dohányzás így is úgy is káros, és helytelen, fúj csúnya rossz dolog és kész. Le kell szokni róla punk tum....Felesleges még körülmagyarázni.

Igem szerintem is van benne valami bobo, és most nagyon jól és röviden összefoglaltad amit az elkövetkező 3 oldalban tárgyaltunk volna. :D

Link a hozzászóláshoz

Osztom az elöttem szóló véleményét. Csak persze csajok helyett pasik.... 8) Ja és a piáknál egy kis kiegészítés, mindegy mi csak ne sör, mert egy lánynak nem áll jól a sörhas, bár bevallom, hogy szeretem. A pasiknál meg csak egyetlen egy probléma van, hogy nehéz őket megérteni, na de gondolom ők is igy vannak a csajokkal...

Link a hozzászóláshoz

Osztom az elöttem szóló véleményét. Csak persze csajok helyett pasik.... 8) Ja és a piáknál egy kis kiegészítés, mindegy mi csak ne sör, mert egy lánynak nem áll jól a sörhas, bár bevallom, hogy szeretem. A pasiknál meg csak egyetlen egy probléma van, hogy nehéz őket megérteni, na de gondolom ők is igy vannak a csajokkal...

8) :lol:

jaja, bár be kell vallanom, hogy a társaságban én lennék a fektebárány, mert nem cigizek.

Vendégségben, pedig néha-néha Martinit iszogatok...

Sörből pedig a belga jupiler sör a kedvencem, bár a Stella se rossz :roll:

De akor is a likörök az abszolút kedvencek:)

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...