Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Cigi, pia, nök/pasik... etc...


Érdemes eme ez a téma a továbbiakban?  

100 szavazat

  1. 1. �rdemes eme ez a téma a továbbiakban?



Recommended Posts

Ó, erről az jutott eszembe:

Állunk ma tecsóba az asszonnyal. Előttunk középosztálybeli kis család. Apa, anya, kislány. Szalagon 3 üveg 2 literes üdítőital, hogy aszongya':

Tecsó gazdaságos szőllő ital. Alatta: Szölő ízű, szénsavas üdítőital mesterséges édesítőszerrel.

Gondoltam magmaban: Hihetettlen. Komplett vegyszer. És ezt a sz*** isszák.

Sajnos amint lehúzta a pénztáros, a kislány egyből rábukott. Szerencsétlen kislány. Sajnáltam nagyon.

Nem értem miért jó ez. Etetik meg itattják a népet ezzel a sok moslékkal. Utána meg csodálkoznak, hogy annyi a beteg emeber. Sok a rákos. Nem baj.. van gyógyszer! Egyék csak a sok sz***.

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa armudar!

Vessz meg Misi! Amióta ingyen whisky-ztetsz, már nem tudok tisztességesen berúgni... Ezt akartad, mi? Tudod te milyen költségesek azóta az estéim? :shock: :evil: :wink:

Namindegy. Voltunk a múlt héten ReálPont élelmiszerben, és életemben nem ittam még ilyen jó Merlot-t 360.-ért :D

Amúgy leszokóban. Mondjuk így utólag valóban nem volt egy díjnyertes ötlet pont a táborban elkezdeni, de hát ki a kemény, ha én nem... 8) Nah igen, láttuk mi lett a vége... Na de majd most!!!! :wink: Lehet cinkosan összekapcsintani, és jöhet a jóakaratú "hát persze..." de tényleg rám férne már. Balatonalmádin szúrt a tüdőm. A torkom előtte is mart már, ha napi egy doboz fölé mentem, de ez most nagyon nem volt vicces... :( Azóta visszavettem hosszúról rövidre, sötétkékről világosra. "Maj' meglássuk... a vak is aszondta."

Gambit

Link a hozzászóláshoz
És most mond meg Fekete Holló hogy én mit csináljak.

Crow. Te esetben más helyzet. :? Viszont egy egészséges szervezetnek nem bitos, hogy jót tesz, ha csupa E-t nyal be. Föleg hogy gyakorlatilag nincs is tápértéke, igy méreg (igaz, hogy csak elsö szintü egykompnensü, lassan ható :D ).

Természetesen a megoldás egyszerü: Viz. :lol:

Voltunk a múlt héten ReálPont élelmiszerben, és életemben nem ittam még ilyen jó Merlot-t 360.-ért

Kannásból jó a tablettás! :D :D :D

Link a hozzászóláshoz

A magam részéről leginkább csak 100% gyümölcsleveket, tisztított vizet (nem vegyileg!), minőségi alkoholos italokat (talán ezért keveset) és minél kevesebb E-betűs ételeket eszek (inkább a kukacos alma, mert az biztos bio... :wink: ), összességében tehát leginkább házaikat.

Persze van néha kivétel.

A lényeg az, nem árt elolvasni Dr Lenkei Gábor : Cenzúrázott Egésuség c. könyvét. Nálam egyik alapmű. De ott van még a Leves Hazudik is (azt nem tudom ki írta :oops: ).

Különösen azt tartom veszélyesnek, ha gyerek, főleg nőnbemű fogyaszt ilyen mérgeket. Ugyanis mivel ő lesz terhez, benne fejlődik a magzat - átörökíti a mérgeket, jobban felhalmozódiki a gyerekben, s ez a generációk teltével egyre súlyosabb problémákhoz vezet majd...

Link a hozzászóláshoz
Persze van néha kivétel.

Persze, ez világos. Én se biot eszek bioval. :D ... Csak óvakodni kell a szélsöségektöl. Változatosan kell étkezni. Persze hogy lehet alkoholt is fogyasztni (ebbe én hülye különc vagyok). Erre is vontakozik a mérték. Dohányzást modjuk én nagyon nem tudom elfogadni. Persze mindenkinek szive joga szivni. :D :D

szerintem :lol:

Link a hozzászóláshoz

Vasárnap, miután megjött Kommatre, Georgival bementünk a teszkóba venni inni-enni. Táláltunk hátul egy csinos kis szutykos polcot, ahol a romlott meg selejt kaják, tisztítószerek, stb-k voltak...Hát undorító volt! Pl erjedő félben lévő teszkóskóla az édességes polcnak kinevezett helyen zsíroldó, meg miegymás.

Szerintem is nagyon ártalmasak az ilyen olcsó üdítők, de persze a 300ft-os kóla is. Kólát iszok orvosi rendelvényre is többek között, hogy ne essen le a vérnyomásom, de sztem a pepsiben még mindig kevesebb a szintetikus cucc, mint a 69ft-os Trombi dumbi kólaszerűségben, és a Phoenixnél kóstolt ciánkék akárminél.

Én is próbálok változatosan étkezni, de a depi miatt sokszor nem tudok enni.

Nyugodtan merem állítani, hogy a gyógyszerek, amiket szednem kell sokkal jobban károsítják a szervezetem mint bármi más. Szerettem volna, ha pl egy természetgyógyász helyre tud hozni, de az akkupunktúrától kezdve a Táltosokig mindent kipróbáltunk, de semmi. Az orvosok szerint a csernobili robbanáskor károsodtak Anya petesejtjei és azért lettem beteg. Szóval szerintem nem csak a vacak élelmiszerek miatt olyan sok a beteg mostanában, hanem csernobil, és a környezetszennyezés miatt is.

Link a hozzászóláshoz

üdv!

hát aszem sok újat már nemigen tudok hozzátenni a témához hiszen majdnem mindent elmondtatok...

tény hogy a szintetikus sz@rok sokkal egészségtelenebbek minta normális állati/növényi anyagokból készitett ételek/italok.én othon mindig ásványvizet iszok,finom,egyszerű,viszonylag olcso,és nemhiszem h káros...(bár hallottam ojat már h a szánsavas ásványviz nem egészséges a keménysége miat..:S)

De az tuti hogy oda kell figyelni mit iszunk/eszünk mert az emberi szervezet nem erre a korra lett "tervezve".ahoz képest ami volt jopár10ezer évig,amihez alkalmazkodott a szervezet azzal ez (szerintem)eléggé ellentétes.hiszen az ijen modern kaják piák max 50 éve jelentek meg és még egyáltalán nem tudott hozzá aélkalmazkodni a testünk...szal ésszel:)

jó példa erre talán a sok elhizás:a szervezet az évezredek során ahoz alkalmazkodott hogy anyi zsir és tápanyagdús ételt vegyen magához amennyit csak tud.(ez ösztönös hisz sok energia kell az életbenmaradáshoz).Az hogy akkor eszünk amikor akarunk az kb csak 50ével ezelőtt jelent meg.Viszont az ösztöneink még nem alkalmazkodtak,ezért igyekszünk töbnyire tápanyagdus zsiros kajákat enni.és mivel ezt már akor tesszük amikor akarjuk elhizunk.És ráadásul a mostani életvitelnél általába sokkal kevesebb energiára van szükségünk mintl 1000-10000évvel ezelőt kellett.

remélem nagyjábol érthető volt,bár sok újat nemhiszem hogy mondtam.

cigiről:elgondolkodtam és rájöttem hogy nincs jogom mondani akármit is,mer azokat az ellenérveket amiket a cigi ellen hozok fel,úgyanúgy fel lehet hozni az alkohol ellen is,és alkoholt pedig szoktam fogyasztani.

kérdés:gyorskajáldákkal mint pl mekdönci hogy álltok?(nemtom ki látta a Super Size Me c filmet:))

na erőt egészséget mindenkinek!

Link a hozzászóláshoz

Muhaha. Gyorskajálda és SSM... próbáld ki egyszer, hogy nulla mozgással egész nap csak lecsót eszel X ideig. Nem fog eltérni az eredmény.

Túlsúlyos vagyok, de ebben semmi változást nem okoz, ha hónapokig nem eszek ilyen helyen, aztán néha napi többször is. Nagyobb változást okoz, ha hetekig nincs időm akár csak egy nyomorult súlyzóval edzeni, nem beszélve fegyverekről... nem beszélve partneres vívásról... (nincs annál jobb edzés... :D )

Modern kaják... figy, igazából örülhetünk, hogy van LEHETÕSÉGÜNK minőségit venni... persze, sokba kerül, ÉS? Ókori egyiptomiak elég hamar elvesztették a fogaiakat, mert még a legjobb kenyérben is volt homok... mi meg megtehetjük, hogy megyünk, és a legjobbat vesszük meg.

Az olcsó trágyára és ganélére meg mindig lesz vevő, én csak azt sajnálom, aki, mint a példában is látszott, nem saját választásból issza. Régi SCA-s mondás: vegyél minőséget, és csak egyszer fogsz sírni, fizetéskor. Na, ezt kéne beleverni a nép fejébe. :twisted:

Káros szenvedélyek... rómaiaknál és honfoglaló eleinknél, hogy csak két egyszerű példát említsek, találtak pipát. Mi a jó fenét szívtak ezek, mikor Amerikát legkorábban 1000 körül fedezték fel, és a dohány csak a 16th század első felére ért ide? Na, vajon mit? :wink: Igen, többek között azt is.. :lol: Magyarok meg elsősorban. És nem csak egyéniben...

Pia... jó az. Mértékkel. Napi max fél liter bor vagy egy deci erősebb. :D Már csak meg kell oldanom, hogy valamelyik rabszolgám meló mellett piával IS törlesszen a vértjéből... :roll: :lol::D

Dohány... hm... háááát. Igazából meredten elleneztem, mióta az eszemet tudom, de... több irányból ért engem káros hatás. Rávettek a pipázásra... :lol: igazából lassan fél éve gyötrődöm, hogy jó-e az, kell-e ez nekem, aztán rájöttem, hogy jahh. Ebben nagy segítségemre volt a szakirodalom, ami az elkedvetlenítés helyett elég sok kedvet adott rája, valamint a sok igen kellemes pipadohány, melyet közelemben szívtak el. Már csak idő kéne rá, hogy Preddel elmenjek pipát nézni, mer' ő meg így törleszt. Jahh, Pred, aki azóta se írt arról, hogy hogy is áll a dohánytermékekkel... :roll:

Link a hozzászóláshoz

igen,igaz h othon is tönkre tudod tenni magad:)

és amikor tucc vegyél minőségit ált megéri.és nemcsak kajába.

örüljek h van lehetőségem ijet venni. hát figy én ebe születtem bele és nekem az a természetes hogy van lehetőség megvenni a minőségit,és nem napi 1deci vizből élek mint Afrikába néhány helyen.Ijen alapon tényleg hálát adhatnék mindenért...ugy a hires mondás "akor josz rá hogy valami mennyire jo/fontos amikor elveszited".szal nyilván ha ezt elvennék és 1 évig kenyér viz lenne akor utána örülnék annak ha boltba mehetnék és kiélveznék midnen egyes falatot amit csak a hátralevő életemben ehetek.

dehát ez nem igy van...és nemhiszem hogy egészséges igy felfogni a dolgokat...realista légy ne optimista.

nemis tom mit akartam ezel mondani..:S hüjülők megfelé.

üdv!

Link a hozzászóláshoz

Hűűűű, ilyet nem szoktam, de: *Adri roppant az ujjain és vadul gépelni kezd...*

Szomomra igen kedvelt téma jött napvilágra. Az étkezés.

Igazából itt meg is jegyezném, hogy meg kellene néznem a dietetikus szakhoz való pontszámokat, hogy sajnálkozzak, milyen béna voltam, hogy nem jelöltem meg...

Magyarán nagyon érdekel ez a téma és itt megragadnám az alkalmat, hogy térísek: Éljen a makrobiotika.

Vagyis a cukrok, a koffein, az alkohol, a drog, a cigi és a tartósítószer mentes táplálkozás, ami a yin és a yang egyensúlyán alapszik.

Nehéz teljesíteni miden szabályát, de ha az ember már kicsit is próbál betartani, sokkal jobb érzéssel éli az életeté. Ha pedig eléri a célt és minden szabályt betart, akkor ,,megvilágosul".:D.

Viccet félretéve az egyik legjobb táplálkozási mód, ami rákos betegeken is segített és kigyógyította őket.

Én nem hiszek a nyugati orvoslásban. Mi értelme annak az elvnek, hogy ,,mindenféleképpen nyissunk testet". Jó semmi képpen sem lehet.

Az erő önmagunkban van ésaz akaratunkban.

Éljen a káros szenvedélyektől mentes élet.

Pl láthatunk a svédeknél, akiknél az alkohol nagyon drága ára és a szabály, hogy csak az állam készíthet, nagyon sokat javított a bűnözési arányon.

Másik dolog, ami pedig a makrobiotikára jó példa, a japánok. Kevés nálunk egészségesebb nép él a Földön.

Link a hozzászóláshoz

Másik dolog, ami pedig a makrobiotikára jó példa, a japánok. Kevés nálunk egészségesebb nép él a Földön.

Csókolom,

Venes, de ha begondolsz, ott azért vannak hagyományai, annak az életvitelnek amik azok művelnek. A sok hal zabálása, meg a fengshui, meg harcművészetek, meg úgy általában a hagyományok bizonyos szintű betartása sokat lendít a dolgon. A magyaoknál ilyen hagyományok, nincsenek :?

A másik, hogy ne reménykedjünk, hogy az emberek a jobbat rágábbat fogják venni, míg van olcsóbb és olyan rekláokat csinálnak nekik. Az embereket hülyiti a reklámokkal, majdhogynem aztmondják, hogy nem a drágább a jobb hanem az olcsóbb és sajna a nép ezt el is hiszi. A gyártók meg persze, hogy a rosszab minőségű alapanyagokból gyártják termékeit, mivel az olcsóbb, és így több haszon jön a konyhára. A cégtulajokat nem a nép egyészsége érdekli, hanem csak a pénz (tisztelet a kivételnek), neki meg a sok pénzből futja a drágábbra...

Ennyi lettem volna.

Üdv:

Link a hozzászóláshoz

Venes: akko' most vagy az alkoholmentességet, vagy a japánokat húzd le a listáról... :wink: A sakét nem a rossz romlott európaiak találták ki... :roll:

Mellesleg. Õk is csak voltak egészségesek. Voltak lendületesek. Voltak gyorsan fejlődőek. Mára nagyon szépen megmaradt a kínkeservesen kiharcolt technológiai fölény, látványosan fejlődnek - de ez már sehol sincs a korábbi évekhez képest, tele vannak stresszes, elhízott, kikészült emberekkel. Persze, még mindig jobban állnak, mint mi, de ez lassan változni fog, és nem biztos, hogy mi teszünk érte...

Magyaroknál és európaiaknál valóban, ennek még a hagyománya se alakult ki... a japánok többet felejtettek pár év alatt, mint amit mi, mint nép valaha is tudtunk ilyen téren. :x

Tybycsoky: reménykedni lehet, nem? :D Csak az a gáz, hogy aki idejár, és ezeket olvassa, jó eséllyel magától is értelmes, nem kell "megváltani". Ehh. De nem baj, mert legalább kerengenek olyan városi mítoszok, amik hülyeségek... valaki, akit beparáztat, kipróbálja, rájön, hogy marhaság, és esetleg az egész adalék=gonosz elmélet hitelét veszti előtte... mint pl a kóla szögoldó képessége. Nagyon ilyesztő, meg minden, de úgyis van, aki kipróbálja... Báááár... akinek van annyi esze, hogy kipróbálja, talán rendelkezik annyival is, hogy magától rájön, a foszforsav lényegesen gyengébb, mint a sósav. Namind1.

Úgyis túlnépesedés van... :roll:

Link a hozzászóláshoz

Ahriman, manapság az emberek nem próbálák ki az ilyen mítoszokat. Már erre is kitaláltak több TV-s űsort is, amik nagy népszerűségnek örvendeznek. Jelent pillanatban én kettőről tudok és mindkettőn jókat szoktam mosolyogni, hogy miket baromkodnak, amivel nem is lenne probléma, csakhogy azt mind a tudomány nevében. Mind1, nem is ez a lényeg, hanem az hogy az emberek valóban mindenféle baromságot kitalálnak, és ezzel etetik a többi embert ezzel pedig nem biztos, hogy jó célt szolgálnak.

Ehh azt is elfelejtettem miről is akartam írni. mind1.

Link a hozzászóláshoz

Nos, az egészséges életmód tényleg frankó, csak éppen a japán és a svéd példa nem jó...

Egyrészt a japánok nagyon fűszeresen esznek, gyomorrákban az egyik vezető hatalom.

Mellesleg - ahogy Ahriman írta - őket is elérte a globalizáció, egyre inkább bomlik fel életük megszokott rendje. Ahogy kezd megrendülni a japán gazdaság (bár mostanában talán erőre kapnak, ki tudja?) egyre inkább előkerül a fiataloknak az a mániája, hogy miért is van japánban életkor szerinti teljesítmény-értékelés? Ha többet, jobban dolgozom, mint a három emelettel felettem csücsülő vén f*sz, akkor miért keresek kevesebbet?

Megnyugtatok mindenkit, hogy a fiatalok ott sem élnek egészségesebben, mint mi. Ugyanúgy cigiznek, piálnak, gyorskaját esznek, mert ez most ott trendi... A különbség annyi, hogy a japán nők rondák. Más nem nagyon.

Talán észbekapnak, talán nem. Bevallom nem nagyon érdekelnek a japánok.

A svédek meg... Az a furcsa, hogy alapvetően egészségesen élnének. Sokat mozognak, sportolnak, jó az orvosi ellátás. Ellenben nagyon sok káros szenvedélyük van. Annyi láncdohányos, mint svédországban, nincs is!

Mellesleg nagyon sok alkoholista van. Az egyik legrosszabb arány az EU-ban. Méghozzá pont azért, mert állam bácsi nem nézi jó szemmel. Kocsmák sincsenek. Ellenben az emberek minden héten bevásárolnak rengeteg töményt, aztán szépen megiszogatják. Azért mondják, hogy kevés alkesz van, mert az utcán nem látsz egyet sem. Mindegyik otthon van kiütve a nappaliban...

Emberek, nem mind arany, ami fénylik!

*******

Az mondjuk tény, hogy vannak általános irányelvek, amiket ha betartunk, valszeg jobb állapotban, tovább élhetünk.

Nyilván ha lehet, el kell kerülni a Trombi Dumbi féle remekművek fogyasztását. Rendszeresen kell enni. (én csak tudom! Elhanyagoltam a dolgot fősulin -> epekő) Fűszert mértékkel. Alkohol mértékkel. Cigit érdemes letenni.

A legfontosabb azonban az, hogy valamit sportoljunk, és érzelmi életünk kiegyensúlyozott legyen!

Mindössze ennyi :lol: Könnyű nem?

(egyébként az összes ismerősömet figyelembe véve, azok aránya akik igazán egészségesen élnek, elenyésző...)

Link a hozzászóláshoz

Hm. Sport ok, normális étkezés ehh, relatíve ok, alkohol hát-hát, érzelmi élet... :az író röhögőgörcsben fetreng: az már kevésbé van rendben. Nembaj, legalább a dührohamjaim ritkulnak. Lehetséges, hogy ez annak is köszönhető, hogy mérsékelt mértékben szocializálódok. :)

Tybycsoky: hát jahh... azért én reménykedek... :? :D igazából már elfelejtettem, mi volt, amin egyszer napokat röhögtem, pedig témába vágott volna. Dehátmind1, a legfontosabb, hogy a túlnépesedési prob. meg lesz lassan oldva. Mondom, csak azokat sajnálom, akik normális emberek lennének, csak mondjuk drága szüleik a kaján spórolnak, oszt' eccercsak belepusztulnak. Jó esetben. Gyomorrák rosszabb. :x

Link a hozzászóláshoz

hát szvsz azért nemtom hogy is állnak Japánba azok a szmogfelhők?maszkok,meg palackozott LEVEGÕ!?hmhmhm:)

egyébként meg betegek.amijen iszonyatos motivácioval és munkamorállal dolgoznak ojan hüjék más téren.tul sok ojan videot lattam amin japánok abnormálkodnak...pl.:japán TV SHOW: 2 csapat. feladat:van egy kád tele forro(nagyon forro) vizzel.a káddal szembe ul egy csaj bikinibe.lényeg:srác minél több időt tölt el teljesen elmerülve a vizbe egy kar annál tovább huzza a bikini madzagját és a végén leesik a felsőrész.és ezért jár a pont.(remélem nagyjábol érthetően irtam le.) nekem kicsit beteges...az egész nép...

jajj! másik kedvencemet kihagytam.japánba a 10en nemtommhányéves kiscsaj megvesz egy bugyit 10 pénzér viseli x idejig és eladja egy boltba 100pénzért.és utána az öreg papi bemegy a boltba és megvegyi a lány által viselt bugyit 200pénzért. hmm....hát wow.

Link a hozzászóláshoz

Figy, a japánok beteg állatok. Ergo szimpatikusak. :D

Az mondjuk tény, hogy a "klasszikus" japánok ugyanott találhatóak meg, mint a "klasszikus" muzulmánok... szórványosan, szerteszét. :? Magyarán, VALÓBAN van olyan része a mai japán életnek, ami éppenhogy a másik irány, mint amit mi szeretünk róluk hinni.

Bár Japán "hájpolása" már elég régóta megy... ez számomra elég mérsékelten örvendetes, főleg, hogy európai harcművészetet űzök, és kutatom a közel-keleti fegyvereket és vérteket, valamint lehetőség szerint az életmódot ÉS mindezek mellett érdekel Japán IS, azaz eléggé látom, hogy 1, nem csak a japánok tudnak egészségesen élni, 2, a japán harcművészet nem legyőzhetetlen és nem magasabbrendű, mint a többi, 3, még ha az első két pont nem is lenne igaz: a japánok elég rendesen "lezüllöttek".

Habár az is igaz, hogy számszakilag még mindig több az egészségesen élő japán, mint európai. De ennek már elég kevés köze van a kultúrához... sokkal inkább az EGYÉN hozzáállása számít. A társadalom így is, úgy is, itt is, ott is ostoba.

Link a hozzászóláshoz

Ahrimannal kell egyet értenem, bár ha valaki a japán hagyományos utat követi az sokáig élhet, de nem csak ott Pl.: ha valaki a közelkeleti kultúrákat áttanulmányozza ott is megtalálja a hosszú élet titkát, vagy elég csak átruccani a finnekhez. És még sorolhatnám. Elhatározás és hozzáállás kérdése az egész. Emellet Japánnak csak egy pozitivuma van, hogy nem felejtik kik voltak és honnan jöttek, nem úgy mint mi európaiak. Bár a japánok elég gyorsan hozzák be a lemaradásukat.

Link a hozzászóláshoz

Ahriman:Szerintem a két dolog nem üti ki egymást. A makrobiotika nem tíltja a káros szenvedélyeket, ha amikből készült az adott étel/ital, azok ,,természetes" dolgok és ha a másik oldalon kiegyenlíted. Tehát, ha yin káros dolgot fogyasztasz, akkor a yang-ból is kell.

Másrészt meg minden népnek meg van a maga alkoholtartalmú itala, de nem hiszem, hogy itton is mindenki pálinkázik...Kecskeméti vagyok és mellettünk van a barackpálinkánk kifőzdéje, vagy milye (egy utcányira), mégis, még sosem kóstoltam (mondjuk drága is...:D).

Szóval az egy dolog, hogy alkoholt fogyasztasz, de az egy másik, hogy milyen mérékben.

Link a hozzászóláshoz

Tybycsoky:Na gen, a hagyományok...Elhiheted egyébként, hogy japánoknál sem maradt meg sok. A mentalitásuk ami egyedül ép, de már az is pár fiatalabb egyénből kiégett, persze idősebb korukra majd csak megjön az eszük.

Itthon is meg van a hagyomány, a néptánc. Elég sokan űzik, fiatalok is, mégis olyanok vagyunk amilyenek.

A hagyomány lassan, de fokozatosan minden népből kivész. Japánokra visszatérve nem tudom hallottad e hogy még mennyi gésa van? Pedig ez is a hagyományuk része...sőt a külföldieknek ez az egyik első dolog ami beugrik, nem hiába. Sajnos létszámuk nagyon kevés.

Más:

Szerintem a japánoknál a mentalitás az ami sokkal másabbá teszi őket. Ebbe beletartozik az ész nélküli ivás elítélése is. Hisz elő a munka, az pedig csak tisztafejjel végezhető. Mivel a munka az első, így a főnök is, hisz ha neki jó és gazdagodik, akkor nekik is jó, mert a főnök emeli a fizetésüket.

Nálunk ilyet hol látni? A probléma már ott kezdődik, hogy nem szeret a magyar dolgozni, ha pedig mégis, akkor a főnök első feladata, a kizsákmányolás és a saját javak bővítése.

Link a hozzászóláshoz

Tybycsoky: Japánban a pedofília jóval régebbi, mint a túlhajszoltság... valamint "homoeroticizmusról" is vannak kétszáz év körüli képeik. Amúgy az előbbi szakszóval lolicon, mint LOLita KOMplexus, csak kicsit torzulva. És igen, eléggé burkolatlanul jelen van. Mivel azonban érdekes módon legfeljebb ugyanannyi aktív pedofil van náluk, mint nálunk, úgy látszik, mégse akkora probléma... :roll:

Venes: értem az elvet... csak te alkohol, cigi, etc MENTES-t írtál lejjebb... nekem a mentes azt jelenti, hogy az kilőve... :wink:

Viszont megragadom az alkalmat a tanulásra: a makrobiotika elvei alapján a dohányzásnak mi az ellentettje? Pontosítok: mi az, amivel pont "ki lehet nullázni" az egyensúlyt?

Link a hozzászóláshoz
ha valaki a közelkeleti kultúrákat áttanulmányozza ott is megtalálja a hosszú élet titkát, vagy elég csak átruccani a finnekhez.

Sajnálom, hogy le kell húznom a kedvenc országaitokat, de finnországban sem olyan jó a helyzet... Rokonaim élnek ott. Hát annyiban mindenképpen jobban állnak nálunk, hogy legalább mozognak sokat. Ellenben rengeteget vedelnek azok is.

Meg amikor a szaunában találsz pár üres vodkás üveget, meg sörbontókat...

Szerintem a japánoknál a mentalitás az ami sokkal másabbá teszi őket. Ebbe beletartozik az ész nélküli ivás elítélése is. Hisz elő a munka, az pedig csak tisztafejjel végezhető. Mivel a munka az első, így a főnök is, hisz ha neki jó és gazdagodik, akkor nekik is jó, mert a főnök emeli a fizetésüket.

Ez egy darabig így is volt! Ellenben a 80-as 90-es években felnőtt generáció már nem ilyen. (mostani huszasok, korai harmincasok) Az igaz, hogy megcsinálják a munkát, de biztos lehetsz benne, hogy már több kérdésük van, mint apáiknak volt anno...

A másik meg,hogy nem isznak ész nélkül. Hát nem hinném, hogy nem. Mikor lenyomja a 12 óráját, de nem megy haza, mert hét közben egy hotelben lakik, mit csinál este? Elmegy a munkatársaival kocsmázni - k*rvázni, és iszik, karaoke-zik, stb. Valahogy le kell vezetni a feszültséget...

Nálunk ilyet hol látni? A probléma már ott kezdődik, hogy nem szeret a magyar dolgozni, ha pedig mégis, akkor a főnök első feladata, a kizsákmányolás és a saját javak bővítése.

:shock: Mi? Én nem ezt tapasztaltam.

Akárhol dolgoztam eddig, a munkatársaim mindannyian örültek, hogy van munkájuk, el tudják tartani a családjukat...

Nyilván mindenki szidja a főnököt, a céget, hogy nem fizet többet...

Meg furcsa is szeretni egy olyan vállalatot, ami:

- b*szik kifizetni a túlórát, de elvárja hogy bemenjél, akár ingyen is!

- a legkisebb lelkifurdallás nélkül kivágnak ha úgy esik.

- hiába termelt rendre 4milliárd forint körüli hasznot (!) az utóbbi 4 évben, a dolgozóik bérét _egyszer sem_ emelte!

Ilyen azért japánban nincs...

Szóval a nem "szeret a magyar dolgozni" az max. úgy igaz, hogy:

Nem szeret a magyar dolgozni olyan helyen, ahol sz*rba se nézik, és nem értékelik a munkáját!

Hozzátenném, hogy eddig még nem láttam csak egy-két olyan embert, aki nem végezte volna el a munkáját becsülettel, pedig megfordultam már egy-két helyen. A legtöbb ember káromkodik, szenved a munkahelyén, de amit meg kell csinálni, azt legjobb tudása szerint csinálja!

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...