Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Cigi, pia, nök/pasik... etc...


Érdemes eme ez a téma a továbbiakban?  

100 szavazat

  1. 1. �rdemes eme ez a téma a továbbiakban?



Recommended Posts

Látom belemerültünk a japános témába. Én egy időben odavoltam a japánokért, nagyon tetszett a kultúrájuk, a nyelvük, a hagyományuk, stb. Aztán elkezdtem utánanézelődni dolgoknak és rájöttem hogy egyáltalán nem is tetszik Japán. Annyira gyökeresen més emberek mint az európaiak, teljesen más az értékrendjük, a családhoz, munkához való hozáállásuk, szexuális kultúrájuk. A kultúrát és a hagyományokat egyre kevesebben őrzik, a fiatalokat abszolute nem is érdekli.

Mellesleg szerintem a japánok szexualitása egyáltalán nem beteges. Õk ezt szokták meg az évszázadok során, ők ilyenek. Nálluk a szex nem azt jelenti mint nállunk. Ott ez egy iparág, egy szórakozási forma, kábé mint nállunk a filmnézés és a mozi.

(Sokan beleesnek abba a csapdába hogy saját értékrendjük szerint mérlegelnek, figyelmen kívül hagyva az adott kultúrát és hagyományokat. Sok hülye amerikai tiltakozott hogy Kínában kutyát esznek, és hogy az milyen undorító és szegény kutyák. Csókoltatom a steakzabálókat. Szerintem a bocinak is rossz amikor megölik.)

Visszatérve a témához: egy japán teljesen más ember odahaza és külföldön. Akik otthon élnek sokat zártabbak és konzervatívabbak. Akik eljönnek nyitottak, vidámak és nagyon szentimentálisak.

Ebben a szanaszéjjel globalizált világban nincs már olyan hogy ez a nép ilyen meg olyan. Mindenki hamburgert zabál kólával, és hajtja a lóvét. Inkább arra lennék kíváncsi hogy ez a pénzközpontú kapitalista világrend meddig tart és milyen lesz a következő.

Venes: Az embereknek azért nem élnek egészségesen mert nincs:

a. idejük,

b. pénzük,

c. türelmük hozzá.

Alkoholisták, pedofilok, deviánsok mindenhol vannak, mert ezek a dolgok az emberiségből magából fakadnak, nem területi vagy faji dolgokból. Az arányok persze eltolódhatnak, de nem nagy mértékben.

Link a hozzászóláshoz

Bocsánat, de szeretném felhívni az emberek figyelmét arra, de legfőképpen Tybycsokiét, hogy Japánban egy olyan kovácsot aki a régi hagyományokat követi nagyon megbecsülik, egy keramikust aki hasonlóan dolgozik nemzeti kincsnek tartják, a nagyvárosokban az ő munkáik a felbecsülhetetlen értékü dolgok, magyarországon, hát én nem akarok keramikus lenni, mert lehet éhenhallnék(mert útálok piacozni). De minden másban igazatok van és azok akikről beszéltek főként a megapolisokban laknak, mit mi kisvárosi vagy nagyvárosi szinten üzünk. Sok pia, sok cigi, és kevés nő(bár nem tudom Venes hogy áll a csajozással :wink: )

Link a hozzászóláshoz

Ahriman:

A cigi, a kábítószer, a cukor, a kávé, az üdítők, a vegyszerek, a tartósítószerek mind Yin véglet, vagyis károsak.

A Yang, ami ellensúlyozza, az a só(legrosszabb), majd a marhahús, sertéshús, zsírok olajok, sajt, tojás és szárnyas. Bár a tojás már nem annyira vészes dolog.

A yinnél a cukor és a méz már nem olyan véges és még az üdítő is éppen elválasztó pont.

Más:

Egyébként még énsem élem ezt az életet, de szeretném.

Ilyen téren Raze-nek nagyon is igazat adok, hiszen az egészséges táplálkozás hiánya tényleg azokon a dolgokon alapul.

Pl. mennyivel nehezebb rendesen a csontleveshez kifőzni a lé ízét a csontból, mint egy forrásbalévő vízba beletenni egy zacsko tartalmát. Sokkal melósebb és sajnos itthon drágább mulatság is az egészséges étkezés. Bár nem kellene mindent bioboltban megvenni, elég lenne a zacskókat elolvasni a mikor vásárolunk és sajét magunknak temeszteni a zöldségeke, gyümölcsöket.

Lehet hogy melósebb saját tyúkot tartani és annak tojásából tésztát készíteni, mint a boltban megvenni, de jobbá tennénk az életünket és akkor még az az alkohol sem lenne bűn. A testünket jobban mérgezzük a tartósítőszerekkel és az egyébb adalékanyagokkal.

Egyébként nem akartam itt papolni, mert én is még csak elméletileg tudom a dolgot támogatni és probálok tenni magamért, de saját kereset nélkül, szülőkre utalva ez nem valami könnyű...

(Nah, mentem pizzázni...:D)

Link a hozzászóláshoz
Sok pia, sok cigi, és kevés nő(bár nem tudom Venes hogy áll a csajozással :wink: )

Piával még alkalmanknt élek, mondjuk a sör és az ,,igazi" bor egészséges, meg nagyon fincsi. Szerintem ilyet bármikor lehet inni. Sőt sok étel elkészítése is alkoholt igényel. ha már japánok felmerültek, akkor tovább pörgetném a dogot. A kínaiak elég sokszor alkalmaznak alkoholt, főleg cherry-t (vagy valami ahhoz hasonlót, amit a szakácskönyvek így írnak:D) főzéshez.

Cigiről letettem és amire igazán vonatkozott a fent írottak...a nőzés belefér olykor-olykor.:D Persze csak két pasizás közben.

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Hát igen, nagyon szép az ősi kínai meg japán filozófia, és biztos nagyon jó dolog háztáji csirkét enni, meg olyan bort inni, ami nem tablettás, és tartósítószerektől mentesen étkezni, meg sokat szexelni, de attól mi még mindig itt élünk, és ugyanúgy nincs lehetőségünk minderre. És valóban, ha jobban belegondolunk, minden csak pénz kérdése: ha van pénze az embernek, akkor ehet egészséges kajákat, ihat minőségi borokat, és szeretkezhet jó nőkkel. Ja és nem kell 350 forintos cigit szívnia :D Egyetemisták és főiskolások számára gondolom nem ismeretlen az az életvitel, amikor az ember hetekig csak kávén meg párizsis zsömlén él...

Na jó, talán nem kéne ennyire sarkítanom a dolgokat (ez szokásom), de nem más kultúrákhoz kéne mérni magunkat, hanem próbálni kezdeni valamit itthon, a mi adottságainkkal. Egyébként: a stressz, a létminimum határán egyensúlyozó idegbeteg életmód, a folytonos létbizonytalanság ugyanúgy tönkreteszi az embert, mint a cigi, a nő, vagy az alkohol.

Link a hozzászóláshoz

Erre én is gondoltam. Vajon mennyire teszi tönkre az embert a "csodálatos egyetemista évek". Piálás, cigi minden mennyiségben, vizsgaidőszakban óriási stressz. Táplálkozás kimerül a sörcsipszpizza kombóban. Vajon az a 3-5 éve mennyire pusztítja le a belső szerveket és a szervezetet?

(Egyetem és főiskola, ugyanaz az életérzés)

Link a hozzászóláshoz

Hát-hát, aki egyetemre jár... :P Vagy ezt már írtam neked? :D

Nemtom... inkább nem iszok, ha nincs pénzem arra, ami jóóó... pl tablettás bort még nem ittam, nem is áll szándékomban.. :) Mondjuk ez az a hozzáállás, ami miatt elég ritkán iszom annyit, amennyit szeretnék.

Ellenben végre vettem pipát. Hm. Ezjóez. Cigizni akkor se fogok. :D

Nők ügyében nem értek teljesen egyet, pont mostanában van rendesebben pénzem és... namind1. :D Viszont lényegesen csóróbb koromban voltam együtt mind2 barátnőmmel, mind2 elviselt fejenként 2 évig, és egyiküket se szégyelltem... :lol:

Az adottságok, a magyar alaphelyzet tűrhető. Csak igyekezni kell... meg sokat sportolni! Lehetőleg olyat, ahol agyon lehet verni másokat, mert eléggé csökkenti a stresszt! :D

Raze: NAGYOOOON... :lol: És igen, én tisztán az egészséges életmód miatt nem megyek egyetemre... :angyalfej: Mondjuk a tüdőmre így is büszke lehetek: műhelyben stabilan szívom a finom vasport. Egy-két véres-rozsdás-feketés felköhögés (sietni kellett láncinggel, és napi sok órában csak vágtam, ezáltal óránként legalább fél kiló vasat jutattam a levegőbe, a porszűrős pofámtól kb 40cmre.) után merengtem már azon, h na, EZ a vastüdő... :D

Link a hozzászóláshoz

Az olvasottakra....

Persze, csak annyiból építkezhetünk tovább, ami megvan, de szerintem az alap lehetett volna jobb, csak egyébb dolgok befolyásolták. Ha lenne változtatás, akkor lenne változás, még itt is. Sok országnak ment, miért mi lógnánk ki? (Jah igen...mentalitás.:D)

Én még nem vagyok ,,egyetemista", de idén belekóstolok. Enélkül is tudom, hogy milyen csak párizsis zsemlén élni...de ha odakerülök, akkor azt is tudom, hogy kukoricalepény(saját) lesz a zsömlém helyett és párizsi helyett meg valami zöldség(fúj húsi).:)

Lehet hogy ezt nem tudom majd megtartani, de szerintem pozitív az már magában, hogy a kezdetben így állok hozzá.

(Meg nem fogok bulizni járok és nem fogok inni, no meg mindig tanulok...:D, mindenki valahogy azt mondja, hogy nem így lesz.)

Link a hozzászóláshoz
Venes és pasizni fogsz, mert ha ilyeneket mondasz azt hiszem mintha leondánál minden olyan dologról ami kissé javítja a társasági életet. Persze csak mértékkel mindent, mert túlzásba semmit nem szabad vinni. De mit jelent az "nem fogok bulizni járok"?

Lehet, hogy elhamarkodott kijelentés volt a részemről, de úgy érzem, hogy ez nem kell az én boldogságomhoz.

Régen volt bőven részem bulikban (minden féléban, a kocsmázós estéktől az átbulizott discos életig), magyarán mentem a társaséággal. Az oka egyszerű volt, nem akartam boldogtalan lenni. Az egyetlen örömforrásom a társaság volt és persze az is jó érzés volt, hogy csinálok valamit és tartozok valakikhez. (Tehát nem pusztán a tudat, hogy ,,társasági vagyok" boldogított.)

De mosstanság kellett rájönnöm (elmúlt egy évben), hogy nem az életem volt ez a pár év. Nem voltam elégedett, mert most tudom, csak hogy milyen is az. Nem éreztem, hogy egész ember lennék, nem éreztem, hogy annyira értelmes dolgot csinálnák, amire később is úgy gondolok vissza, hogy értelme volt és hasznos órák voltak.

Mostanség folyton csak azt csinálom, vagyis már a folyamatban lévő percekben érzem, hogy igen, ez hasznos. Akkor méár a cselekvés közben is olykor-olykor felmerült bennem, hogy ,,ennek mi értelme?".

Most egy férfiegyed is elég ahhoz, hogy teljesnek érezzem magam. Elég a személyével eltőltött idő, hogy érezzem a boldogságot.

Nem jelenthetek ki semmit sem, ez tény, de jelenleg így vélem. Persze majd a főiskolás társulat bizotsan húz majd magával és én meg sodródok az árral, de most úgy vélem, nem ez kell nekem.

Bér a jövő útjai kifürkészhetetlenek...

Link a hozzászóláshoz

Véleményem szerint ha csinálsz valamit azt nem véletelenűl csinálod, habár néha nem tudod mi okozta elő hogy ezt tedd és nem tudod mi fog következni, ahogy Venes is írta a jövő útjai kifürkészhetetlenek....

De nem véletelen szerintem akkor annak ott valószínűleg úgy kellett történnie hogy megtörténhessen az amiért megtetted...

Lehet kicsit értehetetlen mert elég nehéz megfogalmazni a gondolataimat de én hiszek a sorsban és végigviszem rövidke kis életemet....

Egyszer fent egyszer lent....

peace

Link a hozzászóláshoz

Azt hiszem érzem mit is akartál mondani Venes a táplálkozással kapcsolatban. Hogy a hozzállás a lényeg. Mégpedig a mértékletes hozzáállás. Az elején elég csak az apróságokkal foglalkozni, ahogy mondtad pl hogy megnézni mi is van a csomagolásra írva stb. Aztán szép lassan megszokássá válik majd a dolog. Ugyanis nem csak a rossz dolgok tudnak szokássá válni pl cigi, rendszertelen kaja stb. Ezt felnőtt fejjel bizony nehezebb elérni. Nehezebb rászoktatni magadat pl a sportra, mikor dolgozol, tanulsz vagy rosszabb esetben a kettő egyszerre. De ha több hónapig erőt veszel magadon, egy idő után nem tudsz élni nélküle.

Mint mindenkoron hangoztatom a belső hozzáállás és a hit a lényeg önmagunkban. No meg az önbizalom és magabiztosság. Hogy tudd mire van szükséged, tudd mit teszel és ha jó úton jársz soha nem bánod meg.

Link a hozzászóláshoz

Én úgy látom, hogy a mai világban - és talán mindenkoron - a magabiztosság az egyik legfőbb támaszunk. Amikor biztos és megingathatatlan támpont vagy saját magadnak. Most nem az ostoba konokságról beszélek :D.Rugalmasnak kell lenni mindeközben, mert vannak helyzetek, amikor másnak bizony igaza van. De ált az életvezetésembe nem engedek beleszólást. Tudom mit akarok. Ha cigizek és jól esik nem bánom meg. Ha épp részegedek és jól esik nem bánom meg. Egészen addig nem bánok semmit, amíg csupán magamról van szó. A komoly és veszélyes felelősség az, mikor más is képbe kerül. Magunkkal játszhatunk, kísérletezhetünk büntetlenül, de egy másik emberrel már nem. Itt bonyolódik a dolog.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Itt kérdésként merülhet fel, hogy mit nevezünk kísérletezésnek?... Mert kiismerni valakit, esetleg próbálgatni, hogy hogy reagál bizonyos szituációkra sztem nem az, ez az ismerkedés, megismerés részét képezi. Hogy valaki pszihológiai játékokat játszik tekintet nélkül a másik emberi voltára az etikátlan és gerinctelen dolog. Egyébként a "kísérletezés" olyan része az ismerettségek kötésének ami nélkülözhetetlen: aki fél ennek a kockázatától annak ajánlom a fentebbi megoldást. Az önbizalom pedig furcsa dolog, kell mindenképpen, de néha jobban teszi az ember, ha taktikusan meghúzódik és megfigyelő pozícióba vonul. Ez nem feltétlenül gyávaság, néha a megfontoltság és szemlélődés többre vezet, mintha hősiesen belerohanunk valami hülyeségbe.

Üdv a falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz
Hogy valaki pszihológiai játékokat játszik tekintet nélkül a másik emberi voltára az etikátlan és gerinctelen dolog.

Erre nem tudok mit írni. Maximum annyit, hogy mélységesen egyetértek veled. Ezért mondják, hogy a humánerőforrás menedzserek mind gerinctelen emberek. :twisted: :twisted: De ez van, és kész. Valahogyan ez a rohadt világ olyan, hogy muszáj pofára esned, mert abból tanul az ember a legjobban. Persze aztán ott a gereblye esete. Ezerszer tudod, ha rosszul lépsz rá beveri a pofádat. De te azért belelépsz nem :?: :!: ...

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

Szívemből szóltál Cather! Szerintem minden embernek joga van az egyéni bánásmódhoz ha mindenkit úgy kezelnék mint ahogy azt magammal szemben normálisnak tartom, akkor nagyon sok embert megbántottam volna testileg és lelkileg.Én pl szeretek birkózni, nem hiszem hogy egy anorexiás srác szeretné hogy úgy birkózzak vele, mintha magammal tenném. 8)

Link a hozzászóláshoz

Stammhein: jogos, jogos... :D de én a lelkiekről beszélek... ha alapvetően megelőlegezel némi bizalmat a másikkal szemben azt ő érzékelni fogja és ő is úgy fog hozzád állni. Én szeretem a kapcsolataimat így kezdeni. Hogy aztán mi lesz belőle... az az én és a másik ember toleranciájától is függ.

Cather: Az én elméletem és gyakorlatom szerint: lásd fentebb :D. Én csupán arról beszélek, hogy nem jó dolog a másik ember hangulatától és viselkedési formáitól függeni. Bizonytalanságot okoz és elveszted a saját benső stabilitásod. Ennek a stabil pontnak benned kell hogy legyen, nem rajtad kívül. Ez a magabiztosság alapja. A másik dolog: a pozitív érzések többlet energiával járnak. Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy ez mennyire jó hatással van az emberre lelkileg, szellemileg és fizikailag is egyaránt. Kész energiadömping :D (Jah... Mesi ok :D)

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...