Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Cigi, pia, nök/pasik... etc...


Érdemes eme ez a téma a továbbiakban?  

100 szavazat

  1. 1. �rdemes eme ez a téma a továbbiakban?



Recommended Posts

Még egy apró dolog: Én elhiszek sokmindent, de aki figyelte pontosan látta hogy: 1 @huszar semmi olyat nem írt le amire érdemben kellett, lehetett volna reagállni. Ellenben Gem_kapocs és gangler véleménye kapcsán akadt egy megbeszélés, amiben szó nélkül elfogadtam gangler tapasztalatait, és megbeszéltük ki melyik táborral ért egyet, sőt megtudtuk gem_kapocs hány cigit sodor óránként. Korrekt, és azt hiszem így helyes.

Akad ezzel szemben @huszár aki az elmúlt x oldal alatt 5 kerek bejegyzést tett, abból 3ra nem emlékszik, egyben nincs érdemleges információ, de úgy gondolja az ő véleményéről van szó, és rögtön anyázással nyit. Nem tudom miért, de azt hiszem aki elolvassa a topicot az sem.

Mindezt úgy, hogy mind a cigi, mind a sör kérdésben "egyetértünk", és én sem vagyok csajozós típus. Magyarul egyikünk sem dohányzik a leírtak szerint. Egyikünk sem szereti a sört. Legalábbis a leírtak szerint. Megjegyzem nem is csodálkozom, ha valaki nem szereti a sört, ennek baromi sok oka lehet és nagyon szívesen sorolok fel akár egy tucattal is. Megjegyzem, mind a sörözéssel, mind a dohányzással kapcsolatban nagyon komoly ellenérzéseim vannak.

Miért?

  • A passzív dohányzás is egészségtelen, nem is kicsit. Aki dohányzik nem csak magára, de másra sincs tekintettel a legtöbbször.[/*:m:276vukky]
  • Nem egy nem dohányzó diákkal találkoztam aki azért kapott otthon mert iskolából jövet cigiszagú volt a ruhája és a szülei azt hitték ő dohányzik, mert hiszen az iskolában magától nem lesz cigiszagú a ruha.[/*:m:276vukky]
  • A sör pedig egy alattomos ital: Az ember azt hiszi oltja a szomjat nincs benne sok alkohol, stb. elfelejtkeznek sokan a hatásáról. Ez pedig balesethez is vezethet, de játékot is tönkretehet, stb.[/*:m:276vukky]

Úgy gondolom, nagyjából ezek után várható lett volna, hogy egy dohányossal akaszkodok össze, első jelölt pl. Gem_kapocs akivel chaten is akadt összetűzés, és lőn csoda, vele igen jót elbeszélgetek itt is, erről a kényes témáról is (ha kijavít elsőre elfogadom), és chaten beszélünk a játékról is amire várok is már nagyon.

@huszár mostani bejegyzése felbosszant, de istenem, április 1 van, szerintem hatott rá egy kicsit, és hamar túlleszünk a dolgon, de eszembejut valami: Nevezetesen egy másik fórum témája: a khálok.

Igen, az a bizonyos +20E amiről volt egy vitánk. A heves indulatok kapcsán pedig a kérdés: Valódi hátrányról van szó, vagy sokkal inkább kibúvó a khál mentalitásának kijátszása alól? Hiszen a hevességre vonatkozva lehet asztrálpróbákat is dobni, stb... és lőn csoda, a kötözködés csatává fajulhat. Eltűnt a jellembeli kötöttség is, ha pedig akar a khál lehet védekezni az asztrálmágia ellen, +20E ugyan komoly hátrány, de ritkábban fordul elő mint a kibúvó esete... Eszembe jut a Baldurs Gate 2 esete: Minsc.

Kire mennyire jellemző ez a mentalitás, és mennyire formáljuk magunk képére a fajokat: Ez sokszor nagyon jól lejön ezen a fórumon, pont akkor ha valaki ösztönösen "zsigerből" reagáll. Ez segíthet a fajok, stb. megítélésénél is.

Pont ezért jó az is, hogy az ivást dohányzást, stb. megnézzük, hiszen tudjuk azt, hogy ki miért választ egy fajt, kinek milyen tulajdonságok tetszenek benne, és mennyire formálja a maga képére. Nem titok, nekem a kaoptikus jó (AD&Ds) elfek jobban tetszenek mint a sirenar kapcsán leírtak, de a Haonwelli vagy Yllinori elfeket is szeretem. De pl. igyekszem elkerülni azt, hogy eltüntessem az életükből az italt, stb. ugyanakkor azt is látom, hogy akik sörözgetnek, keményebb legények, stb. annak a törpe miért vonzó. Érdekes az itt leírtakat a faj és kaszt szempontjából vett kedvencekkel összepárosítani. Sokat mond az emberről. Aki magától eltérő képet, stb. szeret a játékban és többfélét, az máskép játsziuk mint aki magát viszi a játékba. Ezért hasznos ha egy szerepjátékos fórumon, chaten nem csak a játékról van szó.

Link a hozzászóláshoz
gangler: akkor amjd ajánlok egy fehéret bort, ami legutóbb 489 ftbe került, és igencsak ízlett nekm is. sanálom a nevére nem emléxem.

KHm...Huszár..biztos hogy az minőségi bor volt és nem valami fagyállószármazék..már nem is azért csak puszta rosszindulatból...mért ne memléxel a bor nevére talán mert annyira ütős volt.. :twisted: :twisted: :lol:

Link a hozzászóláshoz

:D

nos akkor megkérdeznék mindenkit, hogy hogy áll a borokhoz??? hamár a söröket kitárgyaltuk.ugyanis én úgy vélem, hogy az emberek legnagyobb többsége, ha netalántán úgy adódna, hogy bort iszik, akkor nem azért teszi, h lerészegedjen, v menô legyen, hanem, mint amint azt én naivan gondolom, azért, h jól essen neki, mert szereti, stbstbstb???

tehát ki hogy viszonyul ehhez az a nedühöz?

Link a hozzászóláshoz

nem tudom hogy miért csak az 5 jegyíek lennének a jók.

na mindegy, nem k0tekedésbôl, de képzeld takláltam párat, ami 500, és 1000 ft k0rnyékén mozog, és nagyon jó...oksa el0tte azért 0nt0ttem ki párat, mire megtaláltam, de akkor is nem csak a drága bor jó, csak keresni kell....igaz azonban az is, h a drága borok k0zt kevesebb a rosszabb minôségű.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...