Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu Tavaszi Tábor 2004 - Élménybeszámolók is


Antail

Recommended Posts

Na jó figyeljetek én szeretem a törpe fajt főleg a becsületükért és a mentalitásukért. Na ennek kiemelkedett példája Tooma papjai, másik ok, hogy a kedvenceim a jó harcosok akik tudnak varázsolni, kész!

Figyeljetek mit szólnátok ehhez:

Hm/TSZ:8

alap harcértékek maradnak és a 7 mp/tsz is (ugyanis ennyit kapnak).

Ilyen formában már használható? Ha nem akkor keresek egy másik kasztot, de nekem nagyon-nagy kedvenceim a Tooma-papok, és nem a táp meg az miatt mert a legerősebbek (na itt nem a nyers fizikai izomerőre gondolok :) )

Gangler: szerintem maradjon az alap TT-s karialkotás még a szabad szépséggel sem értek eggyet (pl: a nyári papomnak akkora volt a szépsége mint egy bárdnak, ha jól emlékszem 17 és törpe volt 19-es izommal, igaz az rendes dobálós módszer vol)! De alávetem magamat ha eldöntitek!

Ja mág valami, ha jó akkor jönne öcsém Lucius. Vele szemben pedig egy kis megértést kérnék a téveszméi miatt, majd ott rájön :twisted: :!:

Link a hozzászóláshoz

Hát persze a képzetségek más tészta. Az marad!

De a Racklát nem kifogásolni! Azért 10 kemény aranyat fizettem ki, megnézném, hogy egy lóért fizettél már ennyit (hacsak nem voltál lovaggal, de az is kapott alapjáraton). ráadásul ez a Rackla Tarinból való ott tenyésztik őket.

A Racklát csak a Rackla-lovasok kapnak alapjáraton!

Van kifogásolni való a papon de a Rackla nem ide tartozik és lehet, hogy nem kötődtem (nem sikerült annyira kijátszanom), hizzá mint d3st (tisztelet érte), de azért fontos volt a karakteremnek.

De ez az alternatíva elfogadható a pappal kapcolatban?

Link a hozzászóláshoz

Hey-hey-hey! :shock:

Kicsit elszaladt a ló, mióta legutóbb (tegnap :lol: ) itt jártam... Asszem itt kicsit félreértettetek valamit. Idézem:

Elöre szólok: Ez. Itt. Egy. Alternativ. Karialkotás.

Nem ez lesz a TTn.

Csak tudni akarom, hogy tetszik-e, és ha igen akkor mért? ha nem mért nem?

Mi ezzel az elosztással szoktunk magasabb szintü karit alkotni, és csak kíváncsi voltam, erröl mi a véleményetek... Bár lehet, hogy rossz fórumba írtam... :roll: akkor bocsi, viszont még mindig nem értm, mi bajotok vele??? :evil:

De nem baj, csinálok gyorsan harminc fals felhasználó nevet, és az összessel magamra szavazok... he-he :twisted: :twisted: :twisted:

Link a hozzászóláshoz

gangler:h mi is vele tulajdonképp a baj???

az a baj, h 3-4.tszen olyan hmes véket lehet kihozni, h 00val psziroham-rohammal egy gladiátor tömeg elött, páros viadalban áldottkáosz fegyverrel csatakiáltással chi harcban hátulról magasabbról meglepetésszerűen se tudna megötni....

na jó ezek perzse nem lehetségesek, egyszerre, de tény, h ha az ember arra megy, akkor 200-210es vét lehet kihozni fegyver nélkül...

a másik ami húzósan néz ki, amikor megjelenik a TV 5.tszű, és 60manája van..... :evil: nane...szal jó oké, tudom, h most nagyon túloztam, de azért arányaiban igen ez igy van...

meg miegymás=>ez még csak az űbertápolás jéghegy csúcsa, ha értesz, de szvsz érthető...

na tömören, dió hélyban, röviden ennyi NEKEM a bajom vele...

ami még húzósan érint, az az, d salamnder elmondta, h te az 1000tp ből 500at kérnél el a más fajúság miatt, vagyis, mert félelf, törpe, elf, stb...

a legmókásabb a HBG és MTK (vagyis a Titkos Fóliáns) letiltásával az a tény:D, h bahamunték egész csapata pápá...(sirenari erdőjáró, főnix, sámán, törpe tooma pap...:D:D:D:D)

Link a hozzászóláshoz

Alkyone szavaiból ezt szűrtem le: Úgy ahogy van jöhet a Tooma-pap.

De most komolyan az MTK-t mi f*sznak kellett letíltani? Azért hátha vki ötödik szintű TV-vel, vagy Sámánnal ( :lol: ), szerzetessel akar jönni?, vagy éppenséggel Khállal (védve huszárt)?!

Miért nem jó úgy ahogy volt, nem szeretem aváltozásokat, jó volt szép volt.

Ja a szépségről csak annyit, hogy marhaság a szabad választás! Na persze majd a 20-as erejű izomállat barbár vagy az agyonszabdalt képű (mert milyen lenne) gladiátor 18-20-as szépséggel rohangászik :shock: , na ne.

Jó vot ahogy volt! vissza a TT szabályokhoz!! VISSZA VISSZA!

Amúgy igazad volt tényleg ugrott a csapatunk, azzal a módszerrel ahogy ti akarjátok! ERdőjáró: nem OK, Tooma pap: nem OK :twisted: , Főnix: asszem (nem ismerem a pp2-t) nem OK, Sámán:nem OK

Most komolyan azért ez kibaszás!

Szóval tegye fel a kezét az aki velem van!

Link a hozzászóláshoz

én tartózkodom....

köszönöm a védelmet shalafi, de nem khállal jáccom, hanem egyelőre még maradok a félelfemnél...a khálok kijáccása -nekem-még túl nagy falat lenne...legalábbis én igy érzem.

de nem ez a lényeg...amugy meg lehet khállal, amunddal dzsennel, wierrel is jönni, mindez le vagyon irva szépen pár oldallal előrébb...

ami a hatalmas kib***ást illeti, mindenre van amolyan kiskapu, vagy alkudjatok, csak óvatosan...

salamneder irt már vmi félig tooma törp megoldást neked jó pár hozzászólással feljebb...kb úgy, mint gem a bmjével, aki sámán volt, vagy lesz, vagy mittudomén, de a lényeg, h bm, aki sámán, ...asszem, de erről őt faggasd ki...

bahamunt akkor nem főnixszel lesz, hanem "normál" egyszerű TV-vel, aki azért szvsz van olyan brutál, mint a főnix, és ha jól tudom, akkor kaphat egy csomó búnuszt, mivel ő CSAK ETKás tűzvari, vagyis semmiféle útja, ösvénye nincsen...

neked meg shalafi aztat mondom, h hajrá, és kitartás...csak megleht ugy oldani azt a törpe tooma papot, h elfogadják, vagy legalábbis "visszabutitani" ETKásra...

DE(!!!) mindez csak SZVSZ...

és bocs, h beleszólok... :wink:

Link a hozzászóláshoz

Szép és jó, hogy itt vitatkoztok arról, hogy miylen módszerrel alkossátok a karit, csak egy dolog itt a bökkenő.

Szóval szerintem jó lenne, ha előbb le lenne zsírozva, hogy hol is lesz pontosan a tábor, meg lenne szerveze, hogy mikortól meddig. Mert addig ugye nincs sok értelme itt a karigenerlálással foglalkozni, ha aztán a végén esetleg nem lenne hely. Con mondta a cseten, hogy az egész hely kérdést gangler szervezi, így ez úgy midnenkinek szólt, hogy miért vitatkoztok. ;)

A Másik. Szép és jó, hogy szavazunk itt arra, hogy hol legyen a tábor. Van ugye a két lehetőség. gánt, és Budapest. Szerintme először is el kéne gondolkozni, hogy ki az, aki képes 4-5 napot egyhuzamban leülni, és szerepjátékozni. Szerintem egy idő után már elég fásult lesz a játékos, kell neki egy kis kikapcsolódás. Ezért szerény véleményem szerint, jobb lenne valahová a természetbe szervezni. Nem feltétlenül Gántra. Antail mondta, hogy ismer egy csomó túristaházat. Ugye ott a jó levegő, lehetőségek, hogy sétálj, körbenézz az erdőben... stb... stb... Pesten meg mit csinálsz... Kocsma, biliárd... Nem sok értelme van szerintem...

Üdv; Thapsshy

Link a hozzászóláshoz

Én mindenképpen főnixel vagy fejvadásszal megyek... Estleg tűzvarázslóval, de ha megnéztétek hatalmas előnye volt a játéktéren a TT-n a paplovagoknak... Hiszen tudnak harcolni és mágiájuk is volt... Becsesen én főnixel voltam, igaz elég erős kaszt de nehezen kezelhető és meg vannak a maga hátrányai is. És szinte mindenben tudtam segíteni a karaktereknek. Harcban szerintem kitűnő, igaz nem orbitális értékekkel de így is izzasztó ellenfél, gyógyítani tudtam, volt bőven támadó mágiám (szakrális és tűz) és ugye a többi papmágia... 6 manapont/Tsz szerintem nagyon hasznos karakter... Ha esetleg nem engednék meg ezt a kasztot, akkor (próbálkoznék az árnyvadásszal) még mindig ott van egy csomó... Szimpla fejvadász nem rossz, hiszen hatalmas a túlélési esélye (persze jól ki is kell játszani), akkor ott van a kardművész és a harcművész (velük igen nehéz játszani, hiszen a jellemuk nem igazán a poénkodást és az éretlen viselkedést tükrözi). A harcművészben az a jó, hogy nem kell neki gyakorlatilag semmi. És jó a tűzvarázsló is de úgy kéne alakítani, hogy valamelyik ösvényen járjon (5. szint). Én egyllőre ezeket a tapasztalatokat tudom felétek nyújtani.

Jaaaa és a Dartonita paplovag!!!!! (csak nem tud gyógyítani.....)

Link a hozzászóláshoz

Emberek, emberek...

A most beírásra kerülö sorok sokakban keltenek majd felháborodást, de sokaknak kedveznek is.

Alkyone javaslatára megbeszéltük, és leszögeztük azt, hogy

MTK-s és UT-s kasztok is jöhetnek... A karaktereket rendesen kell kidolgozni, mínusz nélkül ÁM A VÉGÉN LE KELL VONNI EGY TAPASZTALATI SZINTET... magyarul a tooma-pap pl 1351 tp az 5. szint miatt 300 a törpe miatt az 1650 tp. DE A VÉGEREDMÉNY 4. TSZ. lesz. de az 5. tsz-t kell "kifizetni"... a pénz dologról még tárgyalunk...

Link a hozzászóláshoz

A képzettségek viszont Továbbra is ETK szerint.

A nem ETK-s kasztok nem ETK-s képzettségei NEM élnek.

Ha van hozzá NAGYON hasonló képzettség, akkor azt birtokolja a karakter LEGFELJEBB az eredeti képzettséghez kellö KP-ból kijövö fokon (pl XY mtk-s képzettség 16 kp és a térképészethez hasonlít akkor AF lesz és a 6 kp-nak löttek, ha viszont 17 kp akkor MF lesz... )

Ha nincs hasonló akkor a képzettség-pontok elvesznek.

NINCS ILYEN, hogy ÁTVÁLTÁS KP-ra...

szóval ha van egy nagyon hasonló, akkor azt kapja meg, ha nincs, akkor SEMMIT.

JÓ példa erre a SZAKMA képzettség, hiszen azokkal sokminden helyettesíthetö. Ne a tápra menjünk, a szerepjáték a lényeg!

(ez jó szöveg, beleteszem az aláírásomba)

Link a hozzászóláshoz

Hmm... tulajdonképpen örülök is a változásnak, meg nem is. Örülök neki, mert így sokak lelke megnyugszik, hogy jöhet a kedvenc sámánjával ;) , de nem örülök neki, mert rengeteg ellentmondás lesz így szerintem... no nem baj, ha a többieknek így jó, akkor legyen, engem nem fog zavarni.

Con_Salamander : Mivel azt írtátok, hogy a karakteralkotás többi része a régi TT szerint megy, akkor most hogy lesz ez a pénzes dolog? Ami a 2000 Tp-ből marad azt megkapja a karakter aranyban? És ezt a pénzt el is költheti a régi TT-s karakteralkotás tárgyvételei szerint? pl : szent szimbólum 50 arany, hatalom itala 10 arany, stb.. mert ha így csinálnátok, vagy csak kis változtatásokkal, akkor meg lenne oldva a 'méreg probléma' is, ugyanis ebben e rendszerben engedélyezett a méreg (hogy örüljenek a JK-k), de ha jól emlékszem akkor qrva drága (hogy örüljenek a KM-ek). Hozzáteszem, hogy ha ez a pénzes-tárgyas dolog lesz megengedve, akkor nem csak a méreg lesz letudva, hanem az abbitacél cuccok témája is (+100 arany a cucc árához)... ezt a módszert jó ötletnek tartom, de csak 1 kis változtatással. Ugyanis egy tőr 1 ezüstbe kerül, egy abbitacél tőr pedig 100 arany 1 ezüstbe? Egy teljesvért 200 aranyba kerül, egy abbitacél teljesvért 300 aranyba? Szóval itt a probléma... hogy függjön a tárgytól az, hogy mennyivel dráguljon, ha abbitacélból akarja a JK. Ugyanis ETK szerint egy abbitacél teljesvért nem 300 arany, hanem 500... például. De nem hozok fel több példát, biztos mindenki érti, mire akartam rávilágítani :) .

Con_Salamander : még 1 kérdés... a kompatibilitás. A papok/paplovagok felhasznál olyan képzettségeket is, amik csak a Titkos Fóliánsban szerepelnek. Például teszem azt a Ranagol-paplovag megkapja a kínokozást 4. vagy 5. szinten a könyv szerint. Na most a Papok/Paplovagok engedélyezve van, de a TF nincs. Akkor most mi van? Kipróbáltam például egy igen szélsőséges helyzetet, hogy mi van akkor, ha megengeditek... (mert ugye mindig akad 1-2 leleményes játékos, aki azt fogja mondani, hogy ő nem tápol, hiszen ez meg van engedve, ő csak talált egy kiskaput) szóval a tesztkörülmények : Ranagol-paplovag 5.TSZ, 20as erő, lovagkarddal a kezében rohamozik, és túlüt valakit... no most ezt kiszámolva 2K6+2 a lovagkard sebzése +6 erőjárulék *3 kínokozás Mf (mert a leleményes játékos megvette Mf-re) mert túlütés, *2 mert rohamozik... az eredmény : ha 2K6-on dupla egyest dob, akkor 60 Fp-t sebez, és csak halkan merem mondani, hogy ha dupla hatost dob... akkor 120 Fp... egyetlen támadásból... erre pedig ugye a leleményes de igen hülye játékos azt mondja, hogy "hát igen... ezért a kedvenc karakterem a ranagol-paplovag, de van ám igazi hátránya is! hogy a 120 fp mellé csak 1 Ép-t sebzett... ja így már nem is 120, hanem 122 Fp!" Con_Salamander : Arról nem is beszélve, hogy most hogy elmondtam például ezt a kiskaput, biztos lenne olyan aki ranagol-paplovaggal lenne. És akkor pedig sokan reklamálnának, hogy ha neki van kínokozása, akkor a tooma-papomnak is lehet pusztítása! (bocs Shalafi, de ezt nem tudtam kihagyni :lol::lol::lol: )

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

És most jut eszembe, ha a Papok/Paplovagok -os kasztok nem ETK-s képzettségei élnek, akkor a nem ETK-s kasztok nem ETK-s képzettségeit is meg kell engedni... szóval még 1 érv a nem ETK-s képzettségek minden körülmények közötti tiltására.

JA és még 1 dolog, Shalafi tooma-papja se nem ETK-s, se nem Papok/Paplovagos, se nem MTK-s.. szóval most megengedtétek Gem_Kapocsnak a sámánt, Bahamuthnak a főnixet, stb.. de szegény Shalafival csak kib*sztatok, mivel az Summáriumos (illetve Rúnás) kaszt. Na most akkor 1 javaslatot tennék : Summáriumos kasztot semmiképpen se engedjünk meg, akkor se, ha Shalafi Kránba is képes lenne elmenni érte, különben gombamódra elszaporodnak a hatalomszavakkal bíró kráni elf megtartók. Viszont vagy engedjük meg a "hivatalos" rúnás kiegészítőket valamilyen mértékben, vagy egyszerűen csak engedjük meg, hogy Shalafi legyen az egyetlen JK, aki olyan kivételes karaktert hozhat, ami egyik megengedett könyvben sem szerepel. Természetesen ehhez nem csak a KMek, hanem MINDENKI beleegyezése kell, hogy benne vannak, nem fognak reklamálni, stb, és természetesen Shalafinak is járna a -1 TSZ. Ezt most csak azért hoztam fel, mert láttam szegény Shalafi mennyire ragaszkodik a Tooma-papjához, és most kicseszés lenne vele, hogy (igaz korlátozva, de) mindenki másnak megengeditek a kedvenc karakterét. Leviathan sirenari erdőjárójáról nem tudom elmondani ugyanezt (sorry Leviathan, no offense), HGB ne legyen éppen ezért megengedve, mert akinek a CÉjét nem lehet 0-tól végtelenig szumma x az n-ediken per n faktoriális hatványsorral alulról becsülni, arra csak azt tudom mondani : no comment...

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Lehet elegetek van belőlem, de még 1 hozzászólást írok, kicsit más témában:

Thapsshy okosan feldobta, hogy ne csak arról vitázzunk, hogy ki milyen karival jöjjön, hanem egyáltalán a táborról, hogy mikor, hol lesz. Ezért megkérdezném a szervezőket : az április 8-11 már teljesen fix? Remélem az. De ami fontosabb : a helyszín. Jelenleg (amikor ezt a hozzászólást írtam) a szavazás 10:10 (Bp : Gánt) arányban állt. Ajjaj. Akik Bp-re szavaztak, nem gondoltak arra, hogy tényleg, mi a f*szt csinálnak akkor, amikor éppen nem szerepjátszanak? Mert pesten ez a biliárd, kocsma, mozi, stb bármikor máskor is eljátszható, nem tartozik hozzá a szerepjátékos táborhoz, nem beszélve arról, hogy többen otthonról járnának be, a vidékiek meg eloszolva lennének elszállásolva. Ezzel szemben Gánton (vagy egy másik természetközelibb helyen) megvan az az "osztálykirándulásos feeling", hogy mindenki együtt van, együtt alszanak, játszanak, fürdenek, esznek... És amikor kikapcsolódni kell, akkor is rengeteg lehetőség van természetközelben (ne felejtsük el április már tavasz! :) ), de nem olyan átlagos "lemegyünkahaverokkalasarkikocsmábasöröznibiliárdozni" feeling.. de akinek ez is nagyon kell, asszem Gánton is van sörözős lehetőség :D .

Ha mindenki átgondolta, talán érdemes lenne újraindítani a szavazást a helyszínnel kapcsolatban... csak ha van rá igény ( de remélem nem azért szavaz valaki Bp-re, mert "hö, ott lakom, közel van"... egy 4 napos kikapcsolódás és játék azt hiszem megéri azt a pár óra utazást vidékre) .

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Okké... mivel egy csomó hozzászólás volt tegnap óta, ezért az elejéröl kezdem:

gangler:h mi is vele tulajdonképp a baj???

az a baj, h 3-4.tszen olyan hmes véket lehet kihozni, h 00val psziroham-rohammal egy gladiátor tömeg elött, páros viadalban áldottkáosz fegyverrel csatakiáltással chi harcban hátulról magasabbról meglepetésszerűen se tudna megötni....

na jó ezek perzse nem lehetségesek, egyszerre, de tény, h ha az ember arra megy, akkor 200-210es vét lehet kihozni fegyver nélkül...

a másik ami húzósan néz ki, amikor megjelenik a TV 5.tszű, és 60manája van..... nane...szal jó oké, tudom, h most nagyon túloztam, de azért arányaiban igen ez igy van...

@huszár: asszem nem értetteed meg teljesen a rendszert... :wink: példa: harcos 1000tpvel 4.szintü és marad 360 tp-je amiböl vehet magának max. 18 HMet, szal nemtom, hogy jött ki neked a 200-210... :roll: De ha ezt teszi, nem kap egy kanyi aranyat se!!!

Link a hozzászóláshoz
A Másik. Szép és jó, hogy szavazunk itt arra, hogy hol legyen a tábor. Van ugye a két lehetőség. gánt, és Budapest. [...] hogy ismer egy csomó túristaházat. Ugye ott a jó levegő, lehetőségek, hogy sétálj, körbenézz az erdőben... stb... stb... Pesten meg mit csinálsz... Kocsma, biliárd... Nem sok értelme van szerintem...

Thapsshy: Ebben tökéletesen igazad van, de egy csomó embert nem engednek le 4 napra vidékre. Itt Pesten, meg éjszakára haza tudok menni...

Link a hozzászóláshoz
Summáriumos kasztot semmiképpen se engedjünk meg, akkor se, ha Shalafi Kránba is képes lenne elmenni érte, különben gombamódra elszaporodnak a hatalomszavakkal bíró kráni elf megtartók

The_Angry_One: hatalomszavakat csak sötét elfek használhatnak, ami legjobb tudomásom szerint nem játszható faj (szal NJK) így megtartóik is azok... Amúgy a karialkotásnál külön megjegyeztem, hogy az ilyen karaktereket kérjük mellözeni...

Nem értem mit akell annyira parázni a táp karakterektöl??? szerintetek mi (mármint KMek) miért leszünk ott??? Meg lehet nyugodni, az általunk is túl erösnek itélt karakterek látványos gyengülésen esnke majd át, ha máshol nem, hát a helyszínen... át fogunk nézni minden karit és csak azokat engedjük játszani, akik nem borítják fel a játékegyensúlyt!

Leviathan sirenari erdőjárójáról nem tudom elmondani ugyanezt [...] HGB ne legyen éppen ezért megengedve, mert akinek a CÉjét nem lehet 0-tól végtelenig szumma x az n-ediken per n faktoriális hatványsorral alulról becsülni, arra csak azt tudom mondani : no comment...

The_Angry_One: Én most nem Leviathan-t védem, vagy a Téli Tali KMjeit akarom b*szogatni, de ha látom, hogy az elf JKnak 120as cé-je van (amúgy nem annyi volt!!!) akkor szemerekélö esöt mesélek, vagy ködöt... vagy egyszerüen eltörögetem a nyilvesszöit... vagy kap egy vállsebet -20CÉ... és még vannak ötleteim :twisted: Ja, és ez szíbtisztám a KMek sara volt (már elnézést, de így van!), hogy megengedték neki a 4 tám/kört!!!

A helyszínnel kapcsolatban lásd re: Thappsshy. De mondom, megpróbálunk valami kompromisszumot találni...

Link a hozzászóláshoz

Ez pedig mindenkinek szól:

Aki más fajjal akar indulni (ha Salamander és Alkyone nem tiltja meg a khált, amundot, dezsennt hát akkor én sem), az nagyon alaposan tanulmányozza át azt fajt... Aki Elf, törpe vagy ork szeretne lenni, annak a Summarium kötelezö olvasmány!!! Más "egzotikus" fajokról nem tudom hol van leírás, de ajánlom, hogy az illetö keresse meg,mert aki nem játssza ki rendesen az adott faj értékrendjét, látásmódját, életszemléletét, stb... azt egyszerüen NEM FOGOM HAGYNI J

Link a hozzászóláshoz

gangler : tudomásom szerint kráni elfeknek lehet Odjuk, de mind1, ez nem vitatéma, nem tartozik a TT2-höz...

Shalafi : igen, a szépség szabadon választható.. lehet akár 20as szépségű Tooma papod is, na és? Szépséggel nem lehet tápolni, de megvannak az előnyei/hátrányai, amit ki is kell ám játszani, úgyhogy ajánlott a karakterhez illő szépség választása, felesleges mindenféleképpen 18-20at választani, mert megjárod...

gangler még 1x : én még mindig Gánt (vagy egy természetközeli hely) mellett voksolok, Bp ellen. Nem értem ugyanis, hogy hogy lehet, hogy valakit nem engednek le 4 napra táborba szünetben. Ha már kalandozok.hu-s szerepjáték tábort csinálunk, akkor T

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...