Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

XII. Kalandozok.hu Nyári Tábor 2014. július 2-6. Gyömrő


Recommended Posts

És vannak olyanok, melyek annyira gyengék, hogy az ember lelkesen neki áll, aztán mikor megnézi, hogy mit tud kihozni a kasztból, akkor azonnal elmegy a kedve (pl.: tűzvarázsló

True strory. Sokat vaciláltam a tv és a főnix között. Gyorsan összedobtam két karit a szuper :) excelben és egyszerűen lehangoló a különbség. Nem nagyon szeretem a táp karaktereket, de nem akartam kitolni a csapat többi részével. (Nem is értem miért nem a főnixek vezetik Ordant... :D )

Ilyen esetekben csak akkor dönt utóbbiak mellett, ha hagyja a fenébe az egész versenyt, és nem jelent problémát a csapatnak a hiánya. Akkor pedig csak a szórakozással, szerepjátékkal foglalkozhat.

Tehát ezzel 100%-osan egyet tudok érteni. Sajnos...

Link a hozzászóláshoz

Mondjuk, én sose értettem, hogy miért jó előre ijesztgetni a játékosok, hogy karaktereik mind megfognak halni. Az olyan modulokat sem értem, miért "jók", amik eleve arra építenek, hogy megfingassák a játékosokat. Egy társasjátékot sem harangozok be úgy, hogy "Na, ezt rohadtul nem fogják élvezni, mert végig szívás lesz, és senki sem nyerhet! Ha-ha-ha!". Ebbe most ugyan mi a pláne? Ki játszana ilyen invitálásra? Emelje fel kezét... na? Senki?! Na ugye!

Elrontani valakinek a szórakozását nem művészet, nem is kell hozzá sok ész, sem tudás. Ezek, és az ilyen megnyilvánulások nem képviselnek szerepjátékos kultúrát.

Persze értem én a viccet, csak aztán nehogy hüppögés legyen vége, ha még is így történik, mondjuk a "rettegett" modulnak, és/vagy a "rettegett" KM-nek köszönhetően.

Egyszer úgy megélném, hogy arról szólnak a játékosoknak a hírek, hogy "Rohadt jól fogtok szórakozni!", "Agyatokat eldobjátok majd, akkor meglepi van benne" ... stb, stb. Na jó, igaz: ehhez többet kell gondolkozni és ötletelni, mint azon, hogy milyen válogatott mindenre immunins, csak mágikus fegyverrel sebezhető monsztát szabadítsuk a JK-kra. :? ... aztán majd megoldják ... vagy nem.

"építs homokvárat, én meg majd jól széttúrom... vehehehe" - ez tényleg tökös dolog!

Link a hozzászóláshoz

Daru kolléga sajnos nem volt ott az esti megbeszélésen, így érdemben nem nyilatkozhat az elhangzottakról! ;)

Tegnap beszélgettem Hullával, és sikerült rögzítenem a válaszát a kérdésre, hogy mi fog történni a JK-kal a modulban: itt.

A kérdéses idézet valóban tőlem való, ám akkor is aljas hamisítvány, mert a kérdés - amire ezt válaszoltam - közel sem ez volt. Az eredeti kérdés így hangzott: "Mi lesz azokkal a mesélőkkel, akik e laza, lötyögős, sétagalopp modulban leírtak helyett néhány valóban szopatós, a mesélői perverziók kiélésére alkalmas részlettel egészítik ki az általad írt versenymodult?"

:pajti:

Link a hozzászóláshoz
Egy társasjátékot sem harangozok be úgy, hogy "Na, ezt rohadtul nem fogják élvezni, mert végig szívás lesz, és senki sem nyerhet! Ha-ha-ha!".

Ah, erről most eszembe jutott mikor kb. 2 évvel ezelőtt a táborban jó ötletnek tűnt elkezdeni egy Arkham Horrort (http://boardgamegeek.com/boardgame/15987/arkham-horror) este 11-kor, hogy aztán éjjel 2kor végezzünk vele. Végig szívás volt, senki sem nyert és rohadtul nem élvezte senki egy idő után :D

Hulla: idén is hivatalos vagy egy ilyenre! ;)

- Artu

Link a hozzászóláshoz
Egyszer úgy megélném, hogy arról szólnak a játékosoknak a hírek, hogy "Rohadt jól fogtok szórakozni!", "Agyatokat eldobjátok majd, akkor meglepi van benne"

Ilyet sosem mernék leírni. Sokkal jobb pozitívan "csalódni", mint agy jól beharangozott rendezvényen dühöngeni, hogy mennyire rossz volt. :)

Amúgy meg mi, játékosok kellene, hogy azzal riogassunk titeket! Kedves mesélők! Jó nagyot fogtok szívni, állandóan különválunk a mese alatt, mindenre részletesen rákérdezünk és nem fogunk nevetni a vicceiteken! Hahaha! :D

A legjobb mesélő szivató tényleg ez:

M: beléptek a szobába, átlagos szoba, egy könyvepolc, egy íróasztal stb.

JK: milyen könyvek vannak a polcon?

M: hát két történelmi könyv, egy földrajzi, mind Erionról.

JK: Leveszem az elsőt, miről ír?

M: Hát Erion alakulásának története nagy vonalakban, irtó unalmas neked.

JK: Ugyan már, imádom! Ki írta? Mikor? Ki adta ki? Hogy nyomtatták? MIlyen papíron? Régi? Értékes? Mennyit ér? Mekkora? Milyen nehéz? A borítója bőr? A többi könyv is ugyanattól van? Azokat ki írta? Miről szólnak? ... ... ... ... ...

M: ????? (bakter)

:kv:

JK-knak: Csak ravaszan!!! :he:

Link a hozzászóláshoz

Ilyet sosem mernék leírni. Sokkal jobb pozitívan "csalódni", mint agy jól beharangozott rendezvényen dühöngeni, hogy mennyire rossz volt. :)

Azért az ijesztgetést én is kihagynám néha.. :) Minek a fejünkre olvasni az amúgy is nyilvánvalót? ;)

Viszont vigasztal, hogy nálunk elég KM-riogatásnak pusztán az is, ha páran csak megígérik a csapatból, hogy valóban kijátsszák a karakterüket.. :gruppen:

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet a seregletnek..

Hoztam mára egy kis talpalávaló meglepetést.. na nem is igazából én, hanem a karakterem, Rajana con Adora :) Hangulatkeltő a csapatunknak. :)

/Igazából fricskának szántam a KM-ek felé, az örökös ijesztegetés miatt.. aztán kicsit más lett.. illetve közben meg volt a húzás :P/

GoT rajongók picit előnyben, aki még nem látta a sorozatot, annak masszív spoiler lehet (én szóltam ;))

Ezer hála Ligadionak a hangszerelésért :)

https://www.youtube.com/watch?v=TO6TdboSNEc&feature=youtu.be

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...