Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Tolkien - Műveivel, világával kapcsolatban minden


Hogy tetszett A gyűrűk ura film? (Mindhárom rész)  

56 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett A gyűrűk ura film? (Mindhárom rész)

    • Nagyon jó lett! Nem is lehetett volna, jobb!
    • Egykét hiba volt, jó film lett, de lehetett volna jobb is...
    • Nagyon nem tetszett....
    • Még nem láttam mindhárom részt.


Recommended Posts

Kösziiiiiiiiiiiiii.... :):lol: Már vártam, hogy mikor lesz ilyesmi... Amúgy Mazsinó már volt oly kegyes nyitni az általánosban egy témát, de akkor ide is írok... :):lol:

Még nem akarom lelőni a poénokat, ezért csak gyors körkérdés - ki nem láttam még a RotK-ot? :) Mert ha már mindenki megnézte, aki akarta, jöhet a kibeszélése a filmnek... :) 8)

Link a hozzászóláshoz

Na akkor ide is betolom a képem! :wink:

Szerintem, nem csak a filmről kellene beszélni, mert hát ö, hogy is mondjam aki olvasta a könyvet, most tudja mire gondolok.

Nem azt mondom, hogy rossz lett, de van mindhárom részben egy-két elég érdekes megoldás, mely nem egészen úgy szerepelt a könyvben. Mindegy, így több lett a profit. Szerintem, -ez egy kicsit személyes indittatású - beszéljünk magáról Középföldéről, és az ott élő népekről.

Kezdhetnénk mondjuk a Bakacsin erdővel, és az ott élő tündékkel. :D

Link a hozzászóláshoz

A harmadik részt néztük és barátnömnek volt egy-két poén beszólkása:

- Ajjajj! Tényleg nagy lehet a túlerü! Nézd, még Legolas-nak is kócos a haja... :lol:

- csak 60.000 ork??? A szigeten többen voltunk... :roll:

- Nem tudom Éowyn mit nyavalyog annyira Aragorn-nak?! Most mondták, hogy van még ott 6.000 másik pasi... most végre válogathat...

:twisted:

- Hogy mit csinálnék miután legyöztem Sauron-t? nemtom, de biztos jól beb@sznék... :lol:

Samu és Frodo ül a lávában:

- Mi van, ezek nem olvasták a könyvet? Nem fognak meghalni!!! :wink:

Amúgy nincs már egy "A Tolkien müvekröl beszélgetünk" topic? :roll: :roll: :roll:

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Ha megnézed, hogy milyen fejezet alatt voltak ezek az infók, akkor meglátod, hogy az bizony a függelékben vannak leírva. Tehát ezek ugyan MÛhöz tartoznak, de már csak háttérinformácót nyújtanal a nyughatatlan, kíváncsi Tolkien rajaongók számára :) De talán a bővített változatban remélhetőleg benne lesznek a fontosabb részek, mint Pl: Szarumán kimaradt csatajelenete (itt szeretnék bocsánatot kérni azoktól akik még nem látták a filmet :!: ) stb.

Link a hozzászóláshoz

Nekem a film nagyon tetszett de szerintem lehetett volna jobb is mert én nem éreztem azt a mentalitást a filmben mint amit a könyvben szerintem a legjobb volt a első rész a másdoik a harmadik és a második volt a leginkább ellenszenves mert nekem a film egy kicsit akció filmnek tűnik és a könyv minden volt de akció nem. de összeségében mind a 3 rész király volt. a Star Wars óta a legjobb trilógia.

Link a hozzászóláshoz

Nálunk is voltak beszólások...

Aragorn Éowynnal beszél a holtak völgyénél:

Aragorn: Nem adhatom meg neked amire vágysz.

Vki: de a testemet igen!!!!

Gandalf elveszi a palantírt a hobbittól:

Vki: Megy az öreg tekézni....

Samu és Frodó a Végzet hegyén a gyűrű elpuszt. után... a kamera mást mutat majd ismét visszatér:

Vki: 10 000 év mulva.....

megjegyzem elsőre nekem is úgy tűnt, mintha csontvázak feküdtek volna ott......

Gandalf varázsolgat...

Vki: -30 mana....-50 mana....-20 mana.....

most nem jut több az eszembe....

egyébként nekem nagyon tetszettek a filmek....

a szerpjáték viszont szerintem túl zárt... az egész világ az... de tetszik...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát a filmr?l annyi, hogy azért mert nem tetszett a rendez?nek (Peter Jacksonnak) a köny vége, mikor a hobbitok hazaérnek a megyébe ahol pokoli állapotok dúlnak(Szarumán, mivel nem ölte meg Gandalf!, elment a megyébe hogy elrontsa a kis sz?rös lábuak szül?helyét), nem rakta bele, de szvsz jó a könyvszerinti rész

Link a hozzászóláshoz

Nefadar: Majd meglássuk. Én nekem olyan infóim vannak hogya bővített elején öli meg varázspárbajban Gandalf Szarumánt(amúgy nagy herce hurca volt emiatt a jelenettel kapcsolatban). De ha a film elején megöli Gandalf akkor nem tudja a végén megölni az a valaki.(azért nem mondom meg, hogy le ne lőjem a poént azoknak akik éppen a művet forgatják)

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Nem volt benne!!!! :):)

A bővitett verziót azért mindenkinek ajánlom mindegyik részből.

Pl: az 1. bővített nagyon könyvhű lett(néhány rész kihagyásával persze)

A filmre visszatérve, a legnagyobb felháborodást azt keltette bennem mikor Éowyn megöli a Boszkirályt pfffff.Ekkora átírást. NA és miért?

Mert két feministanő írta a forgatókönyvet.

UI: remélem azért Jackson megcsinálja a Babót(The Hobbit) filmbe

ti mit tudtok róla?

Link a hozzászóláshoz
Üdv

Nem volt benne!!!! :):)

A bővitett verziót azért mindenkinek ajánlom mindegyik részből.

Pl: az 1. bővített nagyon könyvhű lett(néhány rész kihagyásával persze)

A filmre visszatérve, a legnagyobb felháborodást azt keltette bennem mikor Éowyn megöli a Boszkirályt pfffff.Ekkora átírást. NA és miért?

Mert két feministanő írta a forgatókönyvet.

UI: remélem azért Jackson megcsinálja a Babót(The Hobbit) filmbe

ti mit tudtok róla?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hm. Nem tudom, ki olvasta a Szilmarilokat szintén Tolkientől. Bár nem konkrétan GYU, de szerintem a téma befér ide. Abból is ki lehetne kerekíteni egy combos kis filmet.

Én elolvastam a Szilmarilokat, mi több, a Tolkien-művek közül ez a kedvencem. A filmverzióval az a baj, hogy a Szilmariloknak nincs igazán összefüggő története, inkább csak történelmi epizódok. Engem kb. a középkor elejéről származó nyugat- és észak-európai hősmondákra emlékeztet a stílusa (megjegyzem, feltehetően ez volt az író szándéka is, mint nyelvész és nyelvtörténész, ezzel a korszakkal és területtel igen aktívan foglalkozott).

Szóval könyvnek nagyszerű, de filmként iszonyú unalmas lenne, mint valami történelmi dokumentumfilm, vagy totál át kéne írni.

Ha már valaki minden áron filmet akar belőle, akkor talán a legjobban teszi, ha kiválaszt egy viszonylag kalandos részt (mondjuk Gondolin ostromát), és szabadon engedi a fantáziáját, kiegészítve a hézagokat. Ezt tartom egyáltalán kivitelezehetőnek, de nem lennék tőle elragadtatva...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...