Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu fórum-játék


Recommended Posts

Az alkaszt kifejezés használatára is várnék egy ilyen hivatalos forrásból származó megtámogatást (most nincs nálam semmilyen szabálykönyv), és akkor elfogadom, hogy a te álláspontod is helyesnek tekinthető.

Kérlek. HGB előszó (3. oldal):

"Három új kaszt mutatkozik be az első fejezetben [...]

A következő két nagy fejezet teszi ki a kötet gerincét. Észak és Dél harcos alkasztjait tárgyaljuk itt, országok szerinti bontásban."

Tehát a HGB különbséget tesz a kaszt és alkaszt között, s a MAGUS szabályrendszer hivatalos terminológiájában a kérdéses harcos típusok csak alkasztok. E tekintetben a kötet bevezetője teljesen egyértelműen fogalmaz és mielőtt a kérdésre válaszoltam, ez volt az első, aminek utánanéztem - ezek szerint egyedüliként (és épp ezért emeltem ki már az első válaszomban is azt, hogy "kasztok:", ahelyett, hogy csak magát a felsorolást írtam volna be).

Magyarán a HGB-ben kidolgozott harcos altípusok - melyek közül a többiek válaszai kikerültek - vonatkozásában nem az én álláspontom is, hanem csak az én álláspontom helyes - még akkor is így volna, ha a papok és paplovagok kapcsán egyébként elfogadnám a logikai megközelítésedet (NEM! *lásd később).

Ettől persze még te is és a nevezett többség is nevezhetitek akár kasztnak, akár felőlem lekváros buktának is őket.

* PPL I. 13. oldal, a Pap kaszt általános leírása:

"Ha az általános leírásban szereplő értékek egy speciális alkaszt esetében másként szerepelnek, akkor az az alkaszt ismertetésénél külön megtalálható"

Tehát a PPL paptípusai úgyszintén alkasztok, hiszen a kaszt minden esetben a Pap.

És igen, ha úgy tetszik, lehet azt mondani, hogy gondolatolvasó verseny, de egy játékban nem kell ilyen véreseny komolyan hasogatni azokat a szőrszálakat.

Ezt mindig olyan szívmelengető olvasni. 8-)

Akárhányszor téved valaki, amikor szembesül vele, valahogy sose az esik ki a száján, hogy "neked van igazad", vagy "bocsánat, én tévedtem", hanem mindig csak a "francnak kell itt okoskodni" (jelen esetben puhább verzióban "nem kell szőrszálhasogatni"). Végülis...

Szerkesztve ekkor: , Cirifischio által
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A szabálykönyvet én is elolvastam most, mikor hazaértem, és elnézésed kérem, Cirifischio, valóban szerepel ott, hogy alkaszt, így ezt az álláspontot IS helyesnek tekintem. Gergely, nem értünk egyet, attól, hogy többen írták, és hibáztak, ugyanúgy hivatalos forrásnak tekinthetjük a dolgot. Nyilvánvalóan a MAGUS telis-tele van hibával, és ezeket ki kell javítani, de ennek nem ebben a témában van itt az ideje. Bűvdudás mindemellett mindkét opció szerint választ adott, így pontja ebből a szempontból sem vitatható.

Talán azon is érdemes egyébként elgondolkodni e témában, hogy vajon az "alkaszt" elnevezés, amiatt, hogy magában foglalja a "kaszt" szót, szintén tekinthető-e kasztnak... Érdekesség pl., hogy a falanxharcosnál is az van írva, hogy a harcos főkaszt alapadottságaihoz viszonyítva kap képzettségeket (természetesen ez is hiba...), Sok helyütt harcos-iskolának nevezik az alkasztokat. Azt hiszem, a harcos iskola lesz a pontos elnevezés, mely egyáltalán nem félreérthető senki számára.

Mai kérdések:

Első kérdés:

Mely harcos-iskolák járatosak a tengerjárásban?

Második kérdés:

Hány éves korukban érik el az udvari orkok a "meglett kor" korkategóriát?

Harmadik kérdés:

Mely (al)kasztok használják az Élet és Természet szféra kis arkánumába tartozó varázslatokat, és csak azokat? [Az egyedi, istenhez kötődő varázslatokkal együtt természetesen...]

Szerkesztve ekkor: , Con Salamander által
pontosítás
Link a hozzászóláshoz

A 82. oldalon a Segédeknél azt irják "A Segédek legfőbb különleges képessége,hogy az egyedi varázslatokon kívül képesek az Élet és Természet szférák Kis Arkánumban tartozó varázslatainak használatára is" Az egyedi varázslatok azok nem "csakok" szerintem és van köztük Nagy Arkánum is ráadásul.

Ha meg jó a segéd akkor a Mérnök is jó megoldás.

Link a hozzászóláshoz

A szabálykönyvet én is elolvastam most, mikor hazaértem, és elnézésed kérem, Cirifischio, valóban szerepel ott, hogy alkaszt, így ezt az álláspontot IS helyesnek tekintem.

Ennek fényében nem véletlen nekem jár a pont?

Csak kérdezem...

A több tízezer aranypénzes válasz a pegazusra sajnos nem megfelelő, ez nem konkrét ár, csak egy tartomány.

Nem "konkrét árral" rendelkezőket kértél, sőt az ár megadása nem is volt a feladat része. A tartomány itt annyira egyértelműen meghalad minden más árat, hogy ennél nagyobb pontosítás nélkül is egyértelműen a pegazust teszi a legdrágább állattá a könyvekben.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sneer:

"Mely (al)kasztok használják az Élet és Természet szféra kis arkánumába tartozó varázslatokat, és csak azokat?

[Az egyedi, istenhez kötődő varázslatokkal együtt természetesen...]"

- láthatod, hogy az egyedi varázslatokkal együtt, tehát azokat a kérdés úgymond figyelmen kívül hagyja.

- A mérnöknél pedig a könyv nem rendelkezik arról, hogy csak a kis arkánumot használhatná, és, mivel egy isten papjáról (és nem paplovagjáról) van szó, így az a nagy arkánumot is takarja.

Cirifischio:

"Harmadik kérdés:

A legolcsóbb és legdrágább kerestetik: Fegyverből, Páncélból, Állatból és Ruhából, ami a kérdéses szabálykönyvekben csak szerepel.

Csak olyan dolgok számítanak, melyeknek van valódi árazása."

- Valóban, nem konkrét árról, hanem valódi árazásról írtam, a fogalmazásom hibás. Így viszont a te válaszod is helyesnek tekinthető, mert a "több tízezer arany" is valódi árazásnak minősül bizonyos szempontból. Így egy utólagos döntéssel, mivel a kasztos érvelésedet már elfogadtam az előbb, az a korrekt, ha a tegnapi nap pontját te IS megkapod. (Az azelőttiét, már nem, mert a válaszadásodkor már lejárt a 24 órás válaszadási időkorlát.)

Link a hozzászóláshoz

Mindenki hogy felbátorodott, eredményhirdetés után is. :)

Klamathweed: a játék szabályzatában az áll, a kérdések az ETK, HBG, PPL kötetekre vonatkoznak. A tooma-pap ezekben most nem szerepel.

Sneer: azt én már mágikus tárgynak gondolnám, de ezeket sem specifikáltam. Egyikbe sem sorolnám, hiszen az elkészítés ára annyi, a tárgy "valódi árazása" nem szerepel a könyv lapjain.

Link a hozzászóláshoz
- Valóban, nem konkrét árról, hanem valódi árazásról írtam, a fogalmazásom hibás. Így viszont a te válaszod is helyesnek tekinthető, mert a "több tízezer arany" is valódi árazásnak minősül bizonyos szempontból. Így egy utólagos döntéssel, mivel a kasztos érvelésedet már elfogadtam az előbb, az a korrekt, ha a tegnapi nap pontját te IS megkapod.

Csak hogy tovább rágjam a gumicsontot :

Ennek fényében Klamathweednek is jár a pont. Ha az alkasztokat is és a kasztokat is helyesnek fogadod el, akkor a pegazusos megoldást ő írta először alkasztokkal, én pedig kasztokkal. Ugyanakkor ha a lovat is elfogadod legdrágábbnak, akkor azt Sneer írta először alkasztokkal (én pedig kasztokkal).

Bűvdudásnak viszont _szerintem_ semmiképp sem jár pont, mert ő csak a legolcsóbb cuccokat jelölte meg, a legdrágábbakat nem, ezért a válasza hiányos volt.

Na akkor most ki(k) kap(nak) pontot? :razz:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Cirifischio, bűvdudás a #39-es hozzászólásában a legdrágábbakat is leírta, ezért járt neki a pont. Sajnos kicsit összevisszaság van, elnézést midnenkitől. Valóban Klamathweed írta először a pegazust, ezesetben viszont ő jogosult arra a pontra, amit nemrég neked ítéltem. Vagy te másképp látod?

Messor: A sámánpapok tudtommal az Élet, Halál és Természet szférákat ismerik.

EDIT: Tisztázásképp. Sneer azért nem kaphatta meg a pontot, mert kimaradt tőle egy kaszt. Elfogadom végül a kasztos és az alkasztos megoldást is. Ettől függetlenül nem jár mindkettőért külön-külön is a pont az elsőnek. Az árazásos fogalmazási hibámat viszont úgy javítom, hogy az első pegazusosnak is jár, hiszen az is "be van árazva". Tehát mindkét rész értelmezés kérdése, az első esetben mindkettőt elfogadom jó válaszként, a második esetben szintén. Ez azonban nem négy helyes megoldást jelent. Valójában egyetlen megoldást tekintenék helyesnek, de mivel a pegazusosban is lehet új értelmezés, azt is díjazom, aki ezt választotta. Remélem érthető ez.

Szerkesztve ekkor: , Con Salamander által
Magyarázat
Link a hozzászóláshoz
Cirifischio, bűvdudás a #39-es hozzászólásában a legdrágábbakat is leírta, ezért járt neki a pont. Sajnos kicsit összevisszaság van, elnézést midnenkitől. Valóban Klamathweed írta először a pegazust, ezesetben viszont ő jogosult arra a pontra, amit nemrég neked ítéltem. Vagy te másképp látod?

Klamathweed szerintem nem is kérdés.

Bűvdudás #39-ét ellenben megelőztem a #34+37 válaszommal (Sneer is a #35-ben, de most látom csak, hogy tőle hiányzott egy alkaszt)

Link a hozzászóláshoz

Szia CS!

Igen, a sámánpapok e három szférát uralják. De a PPL egyistenben, 97. oldal harmadik hasáb, 1. bekezdése alapján (csak hogy hivatkozhassak vmire :)):

"Ramkir - a középső testvér - a föld ura, a Változó Atya. Leszármazottai eredetileg a barbárok uralta területek északnyugati részén éltek. Sámánpapjai a Természet és az Élet szférák fölött bírnak hatalommal."

De persze az a baj, hogy Tomatis-hoz is kétféleképpen írja. Az általános leírásnál (97. old) két szférás, a részletesebb leírásnál már három. Szal lehet, hogy itt is van vmi MAGUS-vicc :)

Szal nem vagyok ebben biztos, ezért kérdeztem. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Cirifischio: Sneernél valóban hiányzott, nálad viszont nem egy helyen szerepelt, ezért ítéltem Bűvdudásnak (az első jó és TELJES válasz). Indoklás: a probléma a rész-válaszokkal már pontosztódást eredményezett az előzőekben, ezért le is írtam a #30-as hozzászólásban:

"Amíg mindhárom helyes válasz együtt nem szerepel, korrektül, senki nem kap majd pontot."

Akkor viszont a te tegnapi pontod Klamathweed-é. (És most már remélem nem kell többször változtatnom ezen, még egyszer elnézést mindenkitől)

Messor: igen, ez sajnos nem eldönthető dolog, mert csak a Tomatisnál szerepel a három szféra... Véleményem szerint az alkotók a különleges képességeket a sámánpapokról együttesen írták meg, és ebben az esetben a Ramkir sámánpap valóban ide tartozhatna. Azonban mivel ez a könyv egy bizonytalansága, nem várhatom el senkitől, hogy valamelyiket tekintse igaznak. Ha szerepelt volna az első teljes megfejtésben, akkor is elfogadtam volna, és így is. Lehet mellette és ellene is érvelni ugyanis.

És még egy dolog eszembe jutott: A megfejtéseknél az utolsó módosítás időpontja a mérvadó, tehát ha legközelebb a hozzászóláshoz hozzátoldjátok a dolgokat, akkor a toldás időpontja lesz a megfejtés időpontja.

Link a hozzászóláshoz

CS!

Igen, én is közben megtaláltam a három szférás leírást, és tanakodtunk itt haverokkal.

Arra jutottunk, hogy valszeg a különleges képességek rész nem a Tomatishoz tartoznak, hanem általános leírás, csak tördeléskor nem figyeltek erre, ezért lett "alacsonyabb rendű" a cím. Szal kétesélyes, engem is inkább csak az érdekelt, hogy mi a vélemény róla.

Természetesn gratula a játékosoknak, mert a kérdések tetszetősek, és ha nem tudod fejből, akkor lehet keresgélni. :)

Már várom a következő kérdéseket, tetszik a dolog amit elkezdtél. :) Csak sajna időben nem férek bele.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...