Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu fórum-játék


Recommended Posts

Egy órával ezelőtt-kor TAO írta:

Ti milyen táblázatból veszitek a ti válaszotokat? Az ETK-nál "hivatalosabb", hitelesebb forrás? :) (Más kérdés, hogy tökre irracionális szabály, és mi sem szeretjük alkalmazni, de szó szerint így van leírva.)

Házi szabályt :)

Usan Bolt sebességét vesszük 100m/10secnek, és nálunk ez 17-es gyorsaságot jelent. Gyorsaság pontonként 10 eltérés van, fölfelé és lefelé is. (persze faj modósítokkal pl törp)

Ez házi szabály, ezt hangsúlyoznám.

Link a hozzászóláshoz
10 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Házi szabályt :)

Usan Bolt sebességét vesszük 100m/10secnek, és nálunk ez 17-es gyorsaságot jelent. Gyorsaság pontonként 10 eltérés van, fölfelé és lefelé is. (persze faj modósítokkal pl törp)

Ez házi szabály, ezt hangsúlyoznám.

Természetesen én is mindig háziszabállyal oldom meg. :)

Csak azért írtam, hogy ez van az ETK-ban, mert a kérdésre tudtommal hivatalos, hiteles forrásból származó választ kell adni, nem háziszabályt.

@Darabolo, nem írod be te is a válaszod a kérdésre, hogy @Csupakosz tudjon regálni, hogy melyiket gondolta helyesnek? :) 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Akkor tessék tovább olvasni azt a szabályt! :P

"Az ember illetve a törpe kategóriába minden olyan humanoid beletartozik, amely fizikai alkatában e két kategória valamelyikének felel meg. Azaz egy félelf sebessége az emberéhez hasonlóan alakul, míg egy gobliné a törpééhez mérhető. Az udvari orkok kitartásuk miatt inkább az elfek mércéjével mérhetők."

Így az ott található táblázat alapján az ember 36 ynevi mérföldet képes megtenni óránként, ami 10 láb szegmensenként (36/3,6=10), míg az elf - és hozzá hasonlóan az udvari ork is -  38 mérföld/óra-val képes haladni, ami 10,56 láb/szegmens (38/3,6=~10,56 a kerekítés szabályainak megfelelően).

A fentiek alapján a válasz igen közeli, de sajnos nem helyes.

A következő kérdés:
Melyik játszható faj tagjai kapják a legtöbb pozitív tulajdonság módosítót?

Link a hozzászóláshoz
13 órával ezelőtt-kor Csupakosz írta:

Akkor tessék tovább olvasni azt a szabályt! :P

"Az ember illetve a törpe kategóriába minden olyan humanoid beletartozik, amely fizikai alkatában e két kategória valamelyikének felel meg. Azaz egy félelf sebessége az emberéhez hasonlóan alakul, míg egy gobliné a törpééhez mérhető. Az udvari orkok kitartásuk miatt inkább az elfek mércéjével mérhetők."

Így az ott található táblázat alapján az ember 36 ynevi mérföldet képes megtenni óránként, ami 10 láb szegmensenként (36/3,6=10), míg az elf - és hozzá hasonlóan az udvari ork is -  38 mérföld/óra-val képes haladni, ami 10,56 láb/szegmens (38/3,6=~10,56 a kerekítés szabályainak megfelelően).

A fentiek alapján a válasz igen közeli, de sajnos nem helyes.

Elolvastam tovább is a szabályt. :P Ha szőrözni akarok, akkor amit idéztél, az nem a rohanó ork sebességére vonatkozik, hanem a kitartásra, állóképességre. Azaz arra, hogy mennyi ideig képes azt fenntartani az illető. Az udvari orkok a leírás szerint, kitartásuk alapján az elfek mércéjével mérhetők. A sebességükre viszont nincs semmilyen kitétel, azaz a default szabály él, miszerint a sebességük emberi. (tehát az ETK 352. oldalán szereplő sebesség/táv táblázatban az udvari ork napi távját az elf szerint kell értelmezni, de a rohanó tempóját az ember szerint)

Elismerem, hogy ez jogászkodó f*szkodás szintje már :mrgreen:, és nem akadok fent rajta, ha te másképp értelmezed, csak jelezni akartam, hogy elolvastam én is, mielőtt beírtam ide, és értelmezhető így is. ;) De haladjunk tovább a több kérdéssel! :peace:

 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
23 órával ezelőtt-kor Sneer írta:

De hogy ne csak trollkodjak. Fejből irok egy számot.Rubin karatonkent 30 arany .tízszeres kell hogy mágikusan tolthető legyen 300 .ezt szorozzuk a 82 vel a mana igénnyel.24600 arany. (Valami ilyesmi :) )

Hát mivel pontos számot kértem, ezért ezt a választ nem tudom elfogadni. Esetleg még valaki? A nyomvonal MAJDNEM jó.

Link a hozzászóláshoz

Még kellene egy fő aki besegít, és kész lenne. :)

Átadom kettőtőkenk a kérdés jogát.

A rubin ára 500 arany amit szorozni kell 10-el mivel mágikusan tiszta drágakőről van szó és hozzá tenném, hogy 1 karátnyi drágakő 10mp-ot képes tárolni. A matekból leveszünk egy nullát @Semmes és meg is van. Ez is irracionálisan magas, de szabály szerint szólt a kérdés.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...