Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu fórum-játék


Recommended Posts

Ha így szól a kérdés, akkor én Shadonra tippelnék, ahol is papgyilkosság okán hajtóvadászatot indítottak ellene. :)

Há'de akkor már nem volt fiatal... vagy kitudja, mert valami 200 sok évig élt.

Ilanorból miért tiltották volna ki? Elvileg Erenben tanult, amikor megölte bátyja testőrkapitányát, aki megsértette, és ezért kellett sürgősen távoznia 19 éves korába onnan. Bár az nincs leírva, hogy ki átkozták...

Ezért inkább Shadon esélyesebb, ahol meg papot ölt. Csak akkor meg már nem volt fiatal. :)

Link a hozzászóláshoz
Ezért inkább Shadon esélyesebb, ahol meg papot ölt. Csak akkor meg már nem volt fiatal. :smile:

Hát... nézőpont kérdése. Szerintem 30 évesen (körülbelül annyi lehetett, de 37-nél mindenképpen kevesebb) még elég fiatalnak számított; pláne ha figyelembe vesszük, hogy most már elmúlt 400 - és még mindig elég jó formában van.. ;)

De persze úgyis Garmacor mondja meg a tutit... azaz azt, hogy mire gondolt. :)

Link a hozzászóláshoz

Daru: A Runa cikk megfogalmazása elég sarkos, az alapjan nem tarom erősnek hogy onnan is kitiltották volna. Viszont biztos hogy Erenben volt a testőrkapirany megolese? Mintha az is Ilanorban lett volna.

De igazából nekem Chei-ről annyira sarkos véleményem van, hogy inkább csak annyi, hogy több minden történt azert akkor és ott mintsem egyetlen leírható testőrkapitany megölese.

- Artu

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Daru

Ilanorból miért tiltották volna ki? Elvileg Erenben tanult, amikor megölte bátyja testőrkapitányát, aki megsértette, és ezért kellett sürgősen távoznia 19 éves korába onnan. Bár az nincs leírva, hogy ki átkozták...

Ez nem Erenben történt hanem a családi birtok udvari fővadász házában több napi italozás követően Kb. húsz éves korában a Gro-ugoni szabadulás után.

Rúna I/3 74.oldal

Egy villanás, egy nyögés - s mire bárki felocsúdhatott volna a testőrkapitány holtan esett össze. Chei kardja eltört az iszonyú vágástól: a kapitányt lemezvértjén keresztül is majd teljesen kettévágta. Chei O'Shenon azonban nem állt meg a főbenjáró bűnök elkövetésében. Egy lépéssel bátyjánál termett, egyetlen ökölcsapással leterítette és elvette a család ősi kardját, mely a mindenkori elsőszülöttet illeti, megköszönte a fővadászmesternek a vendéglátást és lóra kapott. Negyven évig nem látták Shenonban.

Akár ezért is kiátkozhatták.

A másik esett A sahodoni:

P. sz. 3320-ban Kránban járt, ahol - máig érthetetlen okból - bizalmába fogadta a Tizenhármak egyike, s egy gyűrűvel ajándékozta meg, amely büntetlenséget biztosított számára a Gonoszság Földjén. Ezek után egy időre eltűnt Ynevről, s a feltételezések szerint más Elsődleges Anyagi Síkokon kalandozott. Magányosan érkezett vissza Ynevre, a Shadon Birodalom kellős közepére, ahol összeismerkedett egy alkimistával. Az különböző szolgálatai fejében egy kardot ajánlott fel neki. Chei elfogadta az adományt, s botorul cselekedett, mert a penge átkozottnak bizonyult: rákényszerítette akaratát, s Shadon-szerte hírhedett papgyilkossá tette. A Sátán szolgájának kiáltották ki, valóságos hajtóvadászatot indítottak ellene

Itt az az érdekes, hogy 25 éves volt azaz fiatal amikor egy időre eltűnt Ynevről túl sokáig nem lehetett távol mert utána új társakra tett szert és tíz évig pusztította kránt. Ezt az életmódot 3342. hagyta abba.

Szerintem a shadoni tetteiért biztos kiátkozták mert a Shadon-szerte hírhedt papgyilkos címet gondolom nem egy pap megölésével érdemelte ki.

Link a hozzászóláshoz
Szerintem a shadoni tetteiért biztos kiátkozták mert a Shadon-szerte hírhedt papgyilkos címet gondolom nem egy pap megölésével érdemelte ki.

Jaja, biztos nem dicsérték meg érte. :) Akkor valószínű ez lesz a helyes válasz, tekintve, hogy 30 év körül lehetett (ahogy arra Bűvdudás rámutatott). Köszi a felhomályosítást a testőrkapitány incidenst illetően. Mindig van új a Nap alatt. A MAGUS már csak ilyen. Mindig előkerül valahonnan még egy kis töredék... annak idején a koleszben mi mindig a "4-es Rúnára" hivatkoztunk. :D

"-Mi?! Nincs is ilyen szabály! Ezt hol olvastad?!

- 4-es Rúna..."

Ejj... a régi szép idők! Amikor még a tanulás rovására ment az életút... :D hüpp... hüpp... :')

Link a hozzászóláshoz

Daru: Ja, tábor is ilyen kész nyugdijjas klub, meg pár év és mindenki gyerekkel jár táborba, hogy legyen elég csapattag...

Viszont szerintem is Shadon lesz a jó válasz, az a leginkább logikus. Hacsak (ahogy arra rámutattal) elő nem kerül valami eldugott regény vagy valami ahonnan van jobb válasz.

Viszont eltunodtem valamin: az milyen amikor Ranagol egyháza kiátkoz? Kib...asbol szente avatnak Shadonban? :D

- Artu

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Viszont eltunodtem valamin: az milyen amikor Ranagol egyháza kiátkoz? Kib...asbol szente avatnak Shadonban? :grin:

Aligha. És kiátkozásról sem igen esne szó. Gorvikban néhány moradon agyonver az árokparton, aztán vagy a disznóvályúban, vagy a tavaszi vetés mélytrágyájaként végzed - esetleg ebben a sorrendben.

Kránban még ennyire se futná... ;)

Kíváncsian várjuk Garmacor ítéletét - persze nem vérfilozófiai, hanem Mogorva-ügyekben! :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hogy egy kicsit "hazabeszéljek" - a kér(d)ésem: Meg tudtok-e nevezni legalább kettőt a törpe fúvóshangszerek közül? Ha igen, tegyétek meg! :wink:

Hát amit én találtam azokból valószínűleg csak az egyik igazán hangszer de majd megmondod.

Hig de ismeretes barlangi sípnak,törpe flótának,öblös furulyának is.

Klánkürtök nagy becsben tartott eszközök amiket a mélyben csatangoló szörnyek csontjából készül jelző és üzenő hangeszköz.

Hadikürtök csak fémből készülnek és csak csatában használják őket.

Ez nem fúvos de hangszer targi öthúrú hegedű.

Link a hozzászóláshoz
Hát amit én találtam azokból valószínűleg csak az egyik igazán hangszer de majd megmondod.
A Summariumból:

A hadijelvényekével vetekszik a klánkürtök becsülete, melyeket a mélyben csatangoló szörnyek csontjaiból készítenek. E földmélyi tárnákat zengető, díszes hangszerekkel (kiemelés tőlem - b.) a tariniak mérföldek távolába üzenhetnek, s mint mondják, minden klán külön jelrendszert használ. A klánkürtökhöz hasonlóak a hadikürtök...

Szóval hangszerek azok, no! Így aztán jöhet a kérdésed is! :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Melyik ETK-s ('97-es kiad.) varázslat leírása hivatkozik paradox módon a Summarium-ra?

Attól tartok, ezt kevesen tudják csípőből, a válaszhoz pedig túl sok varázslat leírását kéne átolvasni. Én magam a bárdmágia kivételével az összeset átfutottam (felületesen), de nem találtam nyomát az ominózus hivatkozásnak. Úgyhogy részemről "szabad a gazda". Persze ha valaki tudja, s hamar megosztja velünk... ;)

Link a hozzászóláshoz

No igen, emlékeim szerint a Boszorkánymesteri "Húsmaszk" (MTK?) varázslat is tartalmaz ilyen eldugott képzettséget, mivel megköveteli a "Nyúzás" képzettség (talán MF) ismeretét aminek meg oda is irták a KP költségét :)

Ui: Azért mennyi sz.rt megjegyez az ember... és bezzeg értelmes dolgok mennyivel nehezebben maradnak meg:D

- Artu

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mivel letelt a 24 óra, lássuk a választ:

A szóban forgó varázslat "Sors" nevű egyedi Kyel-rituálé, amely az elkövetkező 15 kör eseményeit tárja fel a pap előtt (jövőbe látás). A leírás végén szó szerint a következő olvasható:

Minden további játéktechnikai kérdésben a Summarium I. Aquir varázstárgyak, Useb-het fejezete után következő instrukciók a mérvadóak.

Az utasítás technikailag persze logikus - lényegében arról van szó benne, hogyan kezelje a mesélő a többi karakter döntései által is befolyásolt jövőt -, mindazonáltal érdekes volna tudni, benne volt-e ez a varázslat a Summarium előtt kiadott szabálykönyvekben, és ha igen, milyen szöveggel...

Ui.: Nem tudom, most nekem kell-e kérdezni, de ha valakinek gyorsabban eszébe jut egy, ne fogja vissza magát :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...