Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu fórum-játék


Recommended Posts

Melyik istenek papjai uralnak három szférát is?

Szigorúan az ETK szerint:

Arel - Természet, Élet, Lélek ( az istennő a PPL szerint is három szférát ural /sőt!/; más téma, hogy papjai egyenként csak kettőhöz férnek hozzá ;))

Kyel - Élet, Halál, Lélek

Uwel - Élet, Halál, Lélek

Sogron - Élet, Természet, Lélek

Ranagol - Halál, Lélek, Természet

Domvik - Élet, Lélek, Természet

Más forrásokban nem nagyon kutakodtam, így nem tudom, hogy teljes, vagy elfogadható-e a válasz. :)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem.

Azért mert a a Xing egy démon és csak mágikus fegyverrel lehet sebezni, és ugyan a kardművész fegyvere 7. szinttől Chi-harcban mágikusnak számít nem használható mellette más pszi diszciplína csak a pajzsok fenntartása, és az Aranyharang. Ha a belső időt használja nem tudja használni a Chi-harcot és így nem mágikus a fegyvere tehát nem tudja megsebezni a Xinget. Egy kardművész meg nemigen üttet rúnajeleket a Slan kardra. (démon Bestiárium 49.oldal,ETK. Slan pszi 124.oldal)

Ha megfelelő a válasz akkor a kérdés:

Domvik papjai általánosan milyen fegyverrel szokták végrehajtani az Exterminust?

Link a hozzászóláshoz

Napot!

Elvileg jó, de kíváncsi lennek, hogy Bűvdudás mire gondolt, mivel _elvileg_ belső időben nem lehet harcolni, valamikor ezt erratázták de nem találom, hogy hol van leírva :S. (Zárójeles megjegyzés, hogy áldott fegyverrel tudja sebezni a démont anélkül, hogy szétkovácsoltatná a kardját :D ("Runa, I. évfolyam 6. szám, Magisztérium 2, "Áldással áldott fegyver varázsfegyvernek számít-e? - Természetesen")).

- Artu

Szerkesztve ekkor: , beeksz által
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

beeksz:a kérdés "Egy kardművész képes-e Belső Idő diszciplína alkalmazása közben eséllyel felvenni a harcot egy Xinggel?"

Nálam ez azt feltételezi, hogy csak ketten vannak és így elég nehéz lenne használni az áldást nem:wink:.(tudtommal a kardművész nem tud áldani). Amúgy nem kell szétkovácsoltatni a kardját csak a Chi harcot kell alkalmaznia és ha 7.-ik vagy magasabb szintű máris harcolhat és sebezheti a Xinget, de csak a már említett diszciplínákat használhatja mellé.

Belső idő alatt pedig lehet harcolni ETK: 123.oldal "Mindemellett a Slan-út Belső ideje nemcsak a gondolati folyamatokat gyorsítja fel, hanem a diszciplína használójának testét, is így alkalmazónak minden szempontból egy teljes köre van cselekedni-akár harcolni is-,míg a külvilág számára csupán egyetlen szegmens telik el.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Áldás időtartama tárgy esetén 1 hónap / papszint, teljesen belefér időben, hogy valamikor a közelmúltban megáldották. Igazából hasonlóan hányadtatot sorsú kasztok egyetlen esélye arra, hogy ilyen lényekkel harcoljanak :(

Belső idő kapcsán pedig amit másoltál így van, én is csak ezt találtam meg plusz kevés magyarázatot Runában. De ennek ellenére tisztán emlékszem nem lehetett harcolni, pont azért mert túl táp bármilyen megközelítésben is.

A válaszod mindenféleképpen jó, csak indoklás változik aközött, hogy "Belső Időben nem lehet Chi harcot folytatni" és a "Belső időben nem lehet harcolni" között. De szerintem várjuk meg Bűvdudás életjelet adjon és kiderüljön Õ mire gondolt :)

- Artu

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Itt vagyok! ...

... És - mondhatni, természetesen - a Coryss-féle megoldásra gondoltam, mert... mert egyfelől az (ti. a Chi-harc) lenne a kézenfekvő egy Slannél (s nem a rúnakard, a papi áldás vagy a szent kézigránát használata ;)), másfelől pedig mert valóban csak egy gyors kérdés volt. :) Hiszen, ha alaposan szétszedjük a kérdésem, azt sem írtam oda, hogy a kardművész a saját kardját - vagy egyáltalán, kardot - köteles a harcban használni...

A szabatos, minden oldalról felvértezett kérdés valahogy így hangzott volna:

"Csak az ETK-t figyelembe véve egy minden tekintetben csupán hagyományos fegyverzettel rendelkező kardművész képes lehet-e a Belső idő Slan diszciplína alkalmazása közepette a győzelem bármi esélyével felvenni a harcot egy Xinggel mindenfajta külső segítség nélkül?"

Szép kis mondat-szörnyeteg, nemdenem? ;)

Szóval Coryss válasza él. A kérdése is. Olyannyira, hogy meg is próbálok mindjárt válaszolni rá.

Domvik papjai általánosan milyen fegyverrel szokták végrehajtani az Exterminust?

A klérus által engedélyezett fegyverekkel - ami a leioszok esetében hosszúkardot és/vagy hadijogart; a mendraioszok esetében mendrát, míg a paplovagok esetében szentelt, fehérre edzett lovagkardot, pallost jelent.

És nem tudom, a válasz jó-e... :)

Link a hozzászóláshoz
Az lehet... de itt meg is álltam; a tudományommal egyetemben. :smile:

Na, mégsem...! Szóval:

Domvik papjai általánosan milyen fegyverrel szokták végrehajtani az Exterminust?

A Fekete Angyaltól kapott isteni fegyverrel, amit a hasonló nevű papvarázslattal lehet kérni Domviktól... Ravasz kérdés volt, mondhatom.:)

Kérdésem: Hogy nevezik Shadonban, egyházi körökben Ranagolt?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...