Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu fórum-játék


Recommended Posts

Ha már ennyi időt hagytál rá, akkor tippelnék egyet. A fajháborúkat követően két amund nemzettség kránba menekült, a Muezine-amath és az Asham-amath. Előbbiek eredetileg Muezine amund istennő szolgái voltak, aquir befolyás alá estek és kipusztulak, utóbbiak Asham-Ramun-t imádták. Szóval valamelyik a kettő közül, bár mivel az egyik nép végleg eltűnt, így a másodikra, Asham-Ramunra gondolnék, mint helyes megoldás.

Darabolo és DartonCF kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ra'kayhassi - "a szent vérbosszú", az yllinori törvények szerint szigorúan tiltott, ám a társadalom nemcsak elfogadhatónak tartja, de olykor megköveteli és az veszti el becsületét, aki nem hajtja végre.
Legtöbbször házasságtörés miatt hirdetik és nem a csalfa felet, hanem a csábítót tekintik bűnösnek, mivel annak tudnia kellett volna, hogy a másik házasságban él (yllinor bárdjai, meneküljetek!). Ez csak akkor úszható meg, ha a szerető is házas. Ilyenkor is azonnal véget vetnek a kapcsolatnak és a párviadalok elmaradnak. A felek az ügyet a tharir elé viszik, aki dönt, melyik párnak - és szűk családjának - kell elhagynia a család területét és egy messzi tartományba költöznie.

(Rúna IV. évfolyam, 3. szám - Erkölcsök és törvénykezés Yllinorban)

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Csupakosz írta:

Hogyan juthat egy bárd új főhangszerhez, ha az előző megsemmisült?

"Ha a főhangszer elpusztult, a zenész csak egy nála legalább 5 Tsz-szel magasabb szintűtől juthat újhoz. Ehhez féléven át a tapasztaltabb bárdot kell kísérnie, s ki kell érdemelnie a hangszert. Természetesen az énekmondó visszatérhet eredeti mesteréhez is, tőle már három hónap elteltével is megkaphatja az áhított eszközt -ha ezt a KM is helyesnek látja."

Rúna I/1, 5. oldal, "A bárd hangszerei"

Csupakosz kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Játszható fajok közül: amund, dzsenn, elf, gnóm, törpe.

De a nem játszhatóak közül még idesorolnám a gyíkmágusokat (snil-veh), őssárkányokat, nemesaquirokat, démon- és dzsinnhercegeket, unikornisokat és pegazusokat, talán még az ibloghokat és trollokat is (ugyan mi vagy ki párosodna ezekkel), meg Mari néniéket a sarki jósdából. ...ésatöbbi. :)

Link a hozzászóláshoz

Kíváncsi leszek  akkor a válaszra mivel a kyrek legalább Yneviek (sőt ők jöttek Calowynről) az Amundok meg  Dzsennek meg nem. Teljesen másik világról származnak, tehát itt semmi féleképpen nem tekinthetők "ősfajnak".

Szerintem a kérdés nem egyértelműen fogalmaz az a gond. (mint ahogy az itt is látszik többen máshogy látjuk a dolgokat).

Link a hozzászóláshoz

A törpe nem ősfaj, valamikor a negyed-ötödkor környékén kerültek képbe Beriquelen, Ynevre pedig talán a hetedkorban. 

Ősfajnak csak azt a 4-et szokták nevezni, amiket írtam. 

Elfek másodkorban jöttek, amundok, dzsennek harmadkorban és a gnóm is azt hiszem, hogy másodkori.

Kyreket azért nem írtam, mert arról nincs infó, Ynevre pedig csak az ötödkorban kerültek. 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Köszi a sok választ, úgy látszik ha nem is teljesen pontosan érthető a kérdés, de megmozgatja a fantáziátokat. :) A kérdés újra, csak a hangsúlyt a megfelelő szóra helyezve: Melyek a tisztavérű ősfajok?

A kérdés szerintem egyébként egyértelműen fogalmaz, ugyanis hivatalos szabálykönyvben megtalálható ennek a definíciója. :) Amit ti soroltatok, azok többnyire "én ide sorolnám", vagy "én még hozzátenném" kezdetű mondatok, tehát szubjektívek. Nem "ősfajok" a kérdés, hanem a "tisztavérű ősfajok".

Pár hint:

  • nem csak játszható fajokra kell gondolni
  • a törpe egyébként ősfaj, de nem tisztavérű ősfaj

Előfordulhat egyébként, hogy több szabálykönyvben esetleg ellentmondásosan is szerepel ilyen információ... de én egyelőre csak egy hivatalos forrást ismerek, még nem tudok ellentmondásról. Kíváncsi vagyok, ti mit találtok! :D 

DartonCF kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor Shen írta:

Melyek a tisztavérű ősfajok?

Aquir "fajok"  egy minimális része, (ős)sárkány, gnóm, mahrahadi.
 

Ön nyert! :)

Magyarázat: Summárium, 207. oldal.

Kiegészítésként: az óelfek lennének még ide sorolhatóak (a Summárium leírása szerint is), csak ők már többnyire kihaltak, elenyésző számban léteznek. A "sima" elfek nem, ahogy a törpék, kyrek, stb sem tisztavérű ősfajok.

Ha valaki talál más forrást, szívesen veszem.

Addig is, Shen, tied a kérdés joga!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...