Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Antail

Dungeons and Dragons - avagy a klasszikus fantasy fórumja

Recommended Posts

Különítsük csak gyorsan el a régi DnD, az ADnD és a DnD3, ill 3.5 rendszereket. A régi DnD bizony nagyon más volt mint a d20 alapú mostani változatok, akadtak benne igen érdekes kis kezdeményezések, mondjuk egy kiegészítő szerint bizony akár istenekkel is lehetett játszani. Az ADnD sokkal részletesebb, és szerepjátékosabb lett, a csúcspontja a rendszer fejlődésének valahol a Players Option sorozat környékén keresendő, de utána rájöttek: Egyszerűsíteni kell és nem fejleszteni, széles közösség felé nyitni, nagy tömegtermelés kell. Ebből lett a d20. Ugye 3 egyértelműen más irány, és rengeteg világ van amiről itt szó lehet.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A Forgotten Realms alapkoncepciója is pont erre épül, próbáld meg a nevét lefordítani és megérteni. Ami a földön valaha is letűnt, az ott megjelenik idővel és javarészt megmarad. Sokak szerint ez gyenge koncepció de ez tartja össze FR világát.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Nem rossz kis játék, sőt, meg merem kockáztatni az eddigi idők egyik legjobb számítógépes szerepjátéka. Persze van még pár hasonlóan jó, ott van például a "nagytestvér" NeverWinter Nights, vagy a Gothic I-II. (ha valaki ismeri.... ha nem, akkor gyorsan szerezzétek be, mert eszméletlenül jó!). Vagy éppen a Diablo sorozat.

Még tuti van, de ennyi jut eszembe. Ami viszont nem tetszett, az a Morrowind. Na de ezt már nem ide kellene írni, mert nagyon eltértünk a témától...bocsi...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Manddil: A dndben rengeteg isten a mi világunk mitológiájából való, akárcsak rengeteg szörny is (nem úgy, mint a kedvencem, a ZSELÉKOCKA! elég mókás, nem? Képzeljetek el egy 3m*3m széles zselatinkockát, ami rádfolyik és többszáz évig emészt.. szánalom :D).

Amúgy ha már számítógépes RPG, akkor Morrowind + kiegek, Neverwinter Nights (az alap és az első kieg, mert a második, ami a dungeonnal kezdődik, az elég uncsi, meg tipikus gyakós dnd, ahol semmi fordulat nincsen) és persze World of Warcraft.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

nos, nekem Salvatore nagyon bejött, az az igazság... kintlétem alatt (USA) volt lehetőségem egyben megvenni egy quadrilógiáját, és mikor hazajöttem, találkoztam a magyar fordítással is... hát nemtom... eredeti nyelven sztem messze jobb... Paths of Darkness angolul a cím...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hivatalosan még nem jelent meg a DND 3.5 kiadása magyarul, és kiadói tervekben sem szerepel, a DNDre valamiért már egyáltalán nem koncentrál egyik kiadó sem sajnos... Ha tudsz angolul, vedd meg a 3.5ös kiadást, mert lényegesen jobb, de a magyar változat valószínűleg nem is fog elkészülni. Lehetséges, hogy valamelyik kis házi műhelyben már elkészült, vagy részek le lettek fordítva, de ezekről sehol nincs információ...

További Szép Estét

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdvi! Jó régen nem jártam már erre, de ez érdekes kis téma, úgyhogy reagálok is.

Ami Salvatore-t illeti, a helyzert, az, h nem tudok elfogulatlan lenni. És annyira nem a jó értelemben vett elfogulatlanságról beszélek.

A Drizzt ciklus első 3 könyve iszonyatosan jó volt. A pap ciklust személy szerint nem olvastam ,de egy barátom szerint ott is az első 2-3 eész volt igazán jó. Utána azonban kissé kezdett amerikai klisédömpinggé válni a dolog. Úgy értem, rendben, voltak benne jó részek, de a végén Mindig az lett, h Drizzt, és társai (ill Cadderly, de ebben a témában nem nyilatkozom) mindenkit összerámoltak. Ettől függetlenül nem azt mondom, h rosszak lennének a könyvek. Sőt! ha már itt tartunk nekem a Világ háta c. könyv az egész sorozatból a kedvencem. Ahogy Salvatore szép lassan kibontja a Wulfgar lelkében végbemenő változásokat.. Szóval le a kalappal a mester előtt, amitt a könyv miatt. De például a Vadászpengék trilógiában kissé már röhejesnek hatott, h Drizzt tizenhétezer -nyolcszázadszorra is végigverekszi magát az orkokon, szétment lábbal, ill. társai.

Na, msot jól idemondtam.. Remélem senkinek a lelkébe nem gázoltam bele. :D

De az tény, h tökéletesen ábrázolja a D&D világának felfogását.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Ami engem illet, szoktam DnD-zni, persze messze nem annyit mint Magus-t.

Igazság szerint a véleményem az, hogy az FR világában a játék sokkal "életszerűtlenebb". Teszem azt, olyanokat meg lehet tenni, amit igazából az életben nem igazán. (Példának okáért, ha kegyetlenül leamortizálták a karidat, a végtelenségig kérhetsz gyógyítást... képzelj el szóval, egy harcos karit, aki talpig gézben és kötésben szalad egy csapat monszta felé...ugye, nem igazán "normális" látvány)

Mindezek ellenére, szerintem jól van a világ kidolgozva és sok átültethető dolog van, mondjuk kalandok, lények etc.

tiszteletem továbbra is!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Bár régi a topic és hullaszagú (nem vagy büdös Hulla, tényleg, csak...), azért bedobom ide is, hátha, meg biztos jól feldobja az elejére.

Szóval akkor BUMP, és 4.0-t ki akarom próbálni kéne mesélő meg játékosok, valaki? Szabálykönyvet tudok adni (DM guide-al meg bestivel együtt) elektronyikusan, ha valakinek gondot okozna beszerezni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Bár régi a topic és hullaszagú (nem vagy büdös Hulla, tényleg, csak...), azért bedobom ide is, hátha, meg biztos jól feldobja az elejére.

Szóval akkor BUMP, és 4.0-t ki akarom próbálni kéne mesélő meg játékosok, valaki? Szabálykönyvet tudok adni (DM guide-al meg bestivel együtt) elektronyikusan, ha valakinek gondot okozna beszerezni.

Kukucs! :)

mi már játszottunk pár játék erejéig... ha összejön a társaság és szükség van rám, szívesen beszállok játékosként... :)

PHB 4.0 elektronyikusan van... :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ezennel szívélyesen meghívok mindenkit az utóbbi időben először megrendezett debreceni DnD szerepjáték-versenyre, melyet a Mentálcsavar Klub szervez az érdeklődőknek.

Két modullal készülünk két különböző világon, melyek egyike személyes kezdeményezésem, másika pedig a jól ismert Faerűn, a Forgotten Realms kampány világa. Biztos vagyok benne, hogy bármelyik világ megmérettetésére jelentkezel is, a kalandmodul, mely egyaránt bőséggel tartalmazza a hősi fantasy kötelező kellékeit, kiváló lehetőséget biztosít a szerepjátékra, nyomozásra és cselszövésre is, elnyeri a tetszésed.

Szerintem kár volna kihagyni.

---

A Sárkányok Hallgatnak

Ideje: 2009. december 19.

Helye: Debrecen, BarBár Klub, 4032 Debrecen, Martonfalvi u. 2.

10:00-10:30 Regisztráció

10:30-11:00 Köszöntő, csapatok kiosztása

11:00 - 19:00 Versenymodul

19:00 - 19:30 Eredmények összesítése

19:30 - 20:00 Eredményhirdetés

A versenyre 3-4 fős csapatokat várunk.

A versenyre két modul készül, ezek közül lehet választania mindkét csapatnak nekik tetsző világ alapján. A két világhoz (Eathria - Lord Rufus által kidolgozott világ (rövid ismertető hamarosan linkelve lesz itt is); és Faer?n - a Forgotten Realms világa) különböző hangulatkeltők és karakteralkotás is lesz - ezeknek linkjei szintén itt fognak szerepelni hamarosan.

Jelentkezni s bejelenteni, hogy mely világban kíván indulni egy adott csapat a megfelelő fórum hasábjain lehet.

Befizetendő összeg: 1000 HUF

A Kalandmesterek ingyen, a klubtagok 50%-os kedvezménnyel vehetnek részt a versenyen.

Befizetés módja:

Személyesen a lent nevezett két személy bármelyikének vagy banki átutalással. Tulajdonos:

Fekete Márton. Bankszámlaszám: 10300002-10333844-49010017 (MKB)

Jelentkezési határidő: 2009. december 13. (vasárnap) - ez a karakterek előtörténetének bónuszokérti leadási határideje is egyben.

További részletek (fórum, hangulatkeltő novellák, karakteralkotás, világleírás) a http://mentalcsavar.extra.hu oldalon!

Elérhetőségek

Kerivel (Dézsi Konrád) - Faer?n világa (30) 645-29-55

Lord Rufus (Fekete Márton) - Eathria világa (30) 210-41-25

mentalcsavar@gmail.com

A rendezvény plakátja

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Juteszembe, tud valaki olyanról, hogy Ynev kiegészítő DnD-hez? Igazán kíváncsi lennék a papi mágia átvitelére (márhogy melyik istenséghez mit rendeltek) (a harcrendszer az nem para) (a mozaikmágia meg annyira átgondolatlan, hogy simán ki lehet hagyni), illetve a speciális kasztok (BM, tűzvari, boszi) megjelenésére. Ha valaki már végiggondolta ezt alaposabban, mint én.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nem gond az átalakítás. A MAGUS az AD&D alapján készült.

- Ugyanazt a 3d6-ot használja, tehát a tulajdonságértékek hasonlóak. A MAGUS-ban magasabb az átlag a sok újradobási lehetőség miatt, de nem vészes.

- Ugyanúgy ÉP rendszeres a MAGUS is. Az értékek is hasonlóak.

Ok, a varázslónak és a monknak Magusban sokkal több életerej van, mint DD-ben. :))))

A következőket kel csak csinálni:

- A varázslatok alap manaköltségével kell kicsit kombinálni, de nem vészes.

1-9 Mp: 1sz (1x9Mp)

10-27 Mp: 2sz (3x9Mp)

28-45 Mp: 3sz (5x9Mp)

46-63 Mp: 4sz (7x9Mp)

64-81 Mp: 5sz (9x9Mp)

82-99 Mp: 6sz (11x9Mp)

100+: 7sz

- Ugyanazt a memorizálást használod, mint D&D-ben.

- Minden varázslat maradhat az eredeti sebzésekkel.

- A mentődobások kasztfüggőek D&D-ben tehát az erősítéseknek amúgy sincs értelme. A mentők könnyen beazonosíthatóak a hatás alapján. A lángoszlopra marad a sárkányláng/lehellet mentő (bár nem tom mi van most a D&D-ben, utoljára ADD-t nyomtam)

- Nincs erősítés, helyette a sebző varázslatok szintenként kapnak d6-ot. Ha 1-5 mp-be került az erősítés, akkor szintenként 2d6 is lehet a növekedés (de szerintem nincs ilyen). Összetartozásnál és egyéb hasonló esetben a szükséges költséget elosztod kilenccel. Az eredményt felfelé kerekíted és megvan, hogy hány szintenként hat további emberekre.

- hatóidő: 1 kör (M) = 1 kör (D&D). 1 perc (M) = 1 kör (D&D). A többi marad a helyén.

Példa:

Összetartozás életerővel (remélem jól emlékszem fejből az adatokra):

45MP alap, tehát 3. szintű (a pap 5. szinttől tudja majd memorizálni)

15Mp/plusz egy fő bevonása, ami 2szint/+1 főt jelent D&D-ben (15/9=1,666 ami így 2 lesz).

Ezzel gyakorlatilag kész is vagy és nem kell hozzá sokat számolgatni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés