Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

Magam is az élet értelmét kutattam, mikor rábukkantam erre:

http://terebess.hu/keletkultinfo/ebredes.html

Meglehetősen kiábrándító. Nagyon-nagyon kiábrándító. :cry:

Ami azt illeti még logikus is. Sokkal ésszerűbbnek tűnik mint akármelyik vallás tanítása. Ha ez igaz, akkor az élet tényleg teljesen értelmetlen. Lelki üdvösségem érdekében kérlek titeket arra, cáfoljátok meg (ha tudjátok)! :cry: :cry: :cry:

Link a hozzászóláshoz

Madowick: Jó anyagot találtál, de megnyugtathatlak, hogy az írónak nem volt elég széleskörű rálátása a témára, amellett, hogy a valós dolgok fontos részeit nagyon jól írta le tudományos terminológiával.

Először is azt mondhatom, hogy a felhozott példák abban az összefüggésben nem voltak helytállóak. Egyrészt: Darwin hitt Istenben és kijelentette, hogy léteznie kellett teremtőnek, aki mindezt előidézte.

Ha az anyagnak minősülő sűrűségű világ előtt létező szellemvilág meglétét figyelembe vesszük, akkor azt is kijelenthetnénk, hogy e fejlődés mely pl az ember szervezetét előidézte, meghatározott volt, de ez most nem fontos.

Az asztrológia: én is tudok 100 eredménytelen kísérletet végezni, ha hozzá nem értőkkel végeztetem el, de egy hozzáértő személy tudásától függően igen valóságot tükröző eredményeket mutathat.

A mém fogalmát én folyamatosan figyelembe veszem minden napomban, de én társadalmi EGO-nak hívom. Azt mikor az emberek megszokásból, hagyományból, érzemi beállítottságból ítélnek. A topic második oldalán írtam, hogy elménk mindíg igyekszik megvédeni eszméinket, álláspontunkat. Auradinamikailag azt mondhatom, hogy ha olyan dologgal találkozunk amely a mi elveinkel ellentétes, és el kellene fogadnunk, akkor tudatködöt idéz elő, ami megakadályozza a tiszta gondolkodást. Ez akkor nem következik be, ha kereső vagy, és vágysz arra, hogy megismerd az igazságot abban a dologban.

Felon: én ezt írtam:"a szent könyveket nem elfogadni kell" azt írtam, ha elfogadtam volna, akkor én se értenék semmit.

Nekem hasznos információkat rejtenek. De...mennem kell...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ez elég érdekes és kiábrándító elmélet. De azt furcsállom, hogy úgy ír a mémekről mintha azok önálló akarattal rendelkeznének ("Újra meg újra elismétlik magukat a fejünkben"). Ha olyanok mint a gének, akkor erre nem lehetnének képesek, nem cselekedhetnének dinamikusan. Ez így inkább a szellemek, angyalok és démonok fogalomkörére emlékeztet.

Na jó ezt még át kell gondolnom. Csá, és kellemes hétvégét mindenkinek! 8)

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

d3st: ha nem baj, nem olvastam vissza. Ha szerinted sincs véletlen, akkor ezt rossz helyre címeztem. Egyébként amit én írtam a hitről, abban meg pont az van, hogy önmagadban nem kell hinned! A kis zöld emberkék nem érdekelnek. Maradok Darton úrnál és Arel úrnőnél! Egyébként így az sem pontos, hogy magadban nem kell hinned. De ha belegondolsz, erre nincs is szükség. Ha látod önmagad igaz lényét, akkor már nincs többé szükséged arra, hogy önmagadban hinni tudj. Mert akkor már tudni fogod. A hit "csupán" egy mankó, támasz, mely arra szolgál hogy akkor is állva maradj, ha az erőd már elfogyott. Egyébkén egy pöttyet sántít amit mondasz. Mert az eszme is lehet fiktív dolog, és egy eszmét meg is lehet személyesíteni. Csak hogy két végletet említsek. Egyébként az ember nem azért bonyolít túl mindent, mert ilyen a természete. Ó, nem! A "hite" miatt. Mert azt hiszi, hogy az élet bonyolult. Az élet egyszerű. A bonyolultságába vetett hitünk teszi bonyolultá. Hogy te észhez próbálsz téríteni? Nos, ez szép tőled. ÉN kérlek meg rá, hogy mond el, amit akarsz! Mert mindenkit meg kell hallgatni, de mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy elfogadja-e amit mondasz vagy sem. És ezen te nem változtathatsz. Nem azt mondom, hogy azt fogadd el, amit mások gondolnak, hanem azt, hogy nem fogadják el a te gondolataidat. Az ember szabad. Legalább is bizonyos értelemben. Igen, írd le, hogy mit gondolsz, mond el, hogy szerinted mi a helyes. De hagyd, hogy az emberek maguk döntsék el, hogy kell-e ez nekik. És jó hogy leírod, szeretem az őszinte embereket. Én is próbálok az lenni. Sötét oldal??? Ugyan már. Még én sem járom a sötét oldalt! Pedíg én aztán végképp nem vagyok többre képes, mint hogy lássam a dolgok igaz oldalát. Egyébként meg a sötét és a gonosz oldal nem ugyan az. Csak úgy mondom. Az utolsó két mondatoddal azonban tökéletessen egyet kell hogy értsek. Mindenkinek magának kell rájönnie! De nem okoskodni kell, hanem gondolkodni. Bár ha belegondolok, és a szó másik értelmét nézzük, akkor neked van igazad!!! Örülök, hog írhattam! Részemről a szerencse.

Táltos és d3st: Telepátia??? Nincs? Lehet. Lehet hogy van. Az attól függ, mit neveztek telepátiának? Hidd ek nekem d3st hogy lehet úgy definiállni a "telepátiát" hogy az létezzen. Csak jól kell megfogalmazni.

Takeda: ez nekem magas! Amit a szellemekről írtál. Viszont most figyeljen mindenki! Én nem azt mondom, hogy hülyeség, amit Takeda írt! Nem. Én egyszerűen nem látom be vagy nem hiszem el. Ahogy érzitek. De ez azért van, mert még nem értem el arra a szintre, hogy felfogjam azt, amiről beszélsz. Ha majd elérem, akkor vagy elhiszem, vagy megcáfolom! De most nem fogom csak azért lehurrogni, mert agyilag egy nulla vagyok és nem bírom felfogni!!! Csak azért mert valamit nem értünk, még nem kell leszólni. Oh! Azt hiszem meg van, hogy mi a vallás. Amikor nem abban hiszünk, ami írva vagyon, hanem magában a "hit"-ben. Na, ezt megint nem foglya érteni a kutya sem. És hogy miért nem hiszek abban, amit Takeda a szellemekről mondott? Mert én most jutottam el oda, hogy az emberekben hinni tudjak.

Felon: szerintem teljessen jogos az, amit írtál. Nem kell hinned a Bibliában, ha nem akarsz. Abban hiszel, amiben hinni szeretnél. Ezt senki nem döntheti el hejetted.

Khmmm. Elnézést, Andoron, de én a Gyűrűk Urát igen is szent könyvnek tartom. Nekem ez olyan, mint "nekik" a Biblia. De igazad van! Tényleg hasonlóan a fantázia szüleménye. A különbség pedíg csupán abban rejlik, amit az írók célul tűztek ki.

Solar: az élet értelmét kutatni valóban felesleges dolog. Amikor eljön az ideje, úgy is meg fogod tudni. Amit az auráról írtál, az viszont nekem tetszik. Én hiszek benne.

Mindenkinek: Nem tudom, miért nem tudjátok elfogadni, hogy van valami, amiről tudom hogy nem létezik, még is hiszek benne. Csak mert nem létezik, mert nem látja más, mert egyillúzió? Nem az. A hit az, ami a nemlétezőt létezővé teszi. Egyébként félek magamtól, mert ma annyi "okosságot" hordtam össze, hogy még azt hihetném, hogy... ja tényleg. Hiszen beteg vagyok. .-)

Darun

Link a hozzászóláshoz
Egyébként így az sem pontos, hogy magadban nem kell hinned. De ha belegondolsz, erre nincs is szükség. Ha látod önmagad igaz lényét, akkor már nincs többé szükséged arra, hogy önmagadban hinni tudj. Mert akkor már tudni fogod. A hit "csupán" egy mankó, támasz, mely arra szolgál hogy akkor is állva maradj, ha az erőd már elfogyott.

:) Fura dolog, hogy sokan úgy beszélnek a hitről, hogy ami mint "egy utolsó kapaszkodópont" marad, mikor már nem mondhatod azt, hogy tudod... csak hiszed... - amúgy én is ilyen vagyok, mielőtt az ellentkezőjét hinnék:) mások.

Müller Péter pont fordított sorrendben ír erről a kettő dologról, miszerint a hit "biztos tudás". Ha nálam lenne az a könyv, most kinézném belőle, hogy is van pontosan...

Mármint az igazi hit. Ha előbb "tudod, hogy így van", és ha már nem vagy biztos benne, akkor csak "hiszed, hogy így van", akkor már kételkedsz benne, tehát igazából nem hiszed, hogy úgy van...

Na megint jöttem az értelmetlen szövegeimmel... Gomen nasai.

Link a hozzászóláshoz

Pegazus: "gomen nasai"? Mért kéne bármit is sajnálnod, hisz csak jó dolgokat írsz.

Érdemes vallási dolgokban hinni, akkor is, ha nem tudod igaz-e. De ha már hiszel benne akkor próbáld meg kideríteni, hogy jó az amiben hiszel, vagy tévedés. Mindíg hinnünk kell valamiben. Csak arról tudod valamiről igazán kideríteni igaz e, ha benne vagy egy ideig, ha először feltételezed, hogy jó. Ha rájössz, hogy nem, akkor kiszállhatsz.

A mémeket szívesen elmagyaráznám olyan fogalmakkal, és olyan módon, amik fedik a valóságot, de nem tudom, mennyire van rá igény.

Ha valaki teheti olvassa el

DASCALOS: Ciprusi mágus

Gnózis II

Ezekben írva vagyon igen jól az asztrál, mentál elementárokról, amiket a gondolatainkal, és érzéseinkel teremtünk, s amelyek hatással vannak tudatunkra és tudatalattinkra.

Darun: Egyszerűbben és lépésről lépésre is el tudom magyarázni, hogy milyen szellemek léteznek, miért és hogyan, és kérdezhetsz is, ha eljött az ideje annak hogy tanulj róluk. Én mindíg a témába vágóan közöltem csak pár apróságot és az nem mindíg volt olyan, ami közérthető lenne midenki számára. Ha pl Eleinornak válaszolok, akkor azon tudattal teszem, hogy komoly ismeretei vannak dolgokról...

Táltos: ezek a mémek azok az elementárok lennének, amit említettem. (Nem tudom szoktál e MAGUSozni, de a Summáriumban is olvashatsz asztrálfoszlányokról stb..)

Ezek még intelligenciával nem rendelkező lények, nem azonosíthatók az angyalokkal és démonokkal. Mivel tudat nálküliek, az általuk okozott hatásokért minden szempontból a létrehozójuk a felelős, hiszen nincs ítéletalkotásuk.

Az elementárok úgy erősödnek, ha a figyelem rájuk fókuszálódik. A következő alkalommal így nagyobb energiával hat a tudatodra, így nagyobb eséllyel vívhatja ki a figyelmedet. Ezért tűnik úgy, hogy egy fontosnak tűnő gondolatot nem tudsz kiverni a fejedből. Egyiket sem szabad hagyni elhatalmasodni, mert az érzelmi krízisekhez (stb...) vezet. Ha nem nem vagy hajlandó rá figyelni, és mást teszel a helyébe, szép lassan elgyengül.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mágusozni? Hát sajnos mostanában nem nagyon, mert nincs kivel. :cry:

De a mágiaelmélet tettszett, mert a létező mágiaiskolákat utánnozta.

Én is valami ilyesmire gondoltam, hogy ha hatni tudnak ránk a mémek, akkor többek, mint génekhez hasonló passzív egységek amik szelekciós folyamatokban alakulnak. Ez inkább az asztrális szinten zajló folyamatok leírása. Csak én nem tudom ezt olyan szakszerűen megfogalmazni, mint Takeda. Az angyalokat és démonokat csak azért írtam , mert ők is tudnak hatni ránk, sugallmazni dolgokat az asztrális térben.

Amúgy a "Ciprusi mágus"-t már olvastam. Gnózis II :?:

Na jó, csak magyarázom a bizonyítványom :oops: , inkább abbahagyom. Csá!

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Pegasus: Értelmetlen szöveg??? Ejjnye no! Azért legyen már egy kis hited önmagadban. Egyébként érdekes amit a hitről mondtál, de én most egy másik megközelítésből mondanék valamit. Engedelmeddel. Azt amit tudok, azt meg lehet cáfolni, be lehet bizonyítani az ellenkezőjét. Akkor a "tudás" megváltozik. Fejlődik, ha úgy jobban tetszik. De a hit... az olyan, amihez akkor is ragaszkodunk, amikor már minden elveszett, hiába bizonyítják be hogy nem igaz. A hitünket mindannyian úgy éljük meg, hogy a legerősebb valóság. Aki a hitét veszti el, az önmagát veszti el. Ezért erősebb a hit a tudásnál. De ez megint csak az én véleményem. De azért hangoztatom. Hát ha meglátsz benne valamit... Szép az avatarod! Puszi!

Takeda: még akkor is gyors lenne, ha ó-entül mondanád. Sajnálom, de úgy érzem, hogy nem vagyok még erre felkészülve. És nem akarlak megbántani, de nem hogy hinni nem tudok benne, de egyenlőre nem is érdekel. Persze aztán megint sírva rohanok az igazság után...

Darun

Link a hozzászóláshoz

Vettem a bátorságot és beleszóltam. :lol:

Erről éppen olyan 3 hónapja beszélgettünk nagyon sokat, egy-két haverommal/barátommal.

Szerintük ez a dolog valós. Pár hónapja elég VilágVége hangulatunk volt. Denem feltétlen csak azért, mert szar volt a kedvünk, hanem egyszerűen, mert sokat hallottunk a VilágVége eljövetelére, és azon gondolkodtunk, hogy az milyen formában fog megjelenni és hogy egyáltalán mi is számít világvégének. Aztán elkalandoztunk odáig is, hogy talán mi idézzük elő. Meg hogy gonosz nincs, de jó se, csak az hogy hiszünk benne és meganyagiasul. Ha hiszünk a gonosz eljövetelében, akkor az ,,valóraválik".

Ilyen és hasonló dolgokkal kötöttük össze. Mert mi van, ha nem is érkezne el az a világvége, csak annyira hisszük, vagy félünk tőle, hogy bekövetkezik. Mi van ha tudatalatt mi idézzük azt elő?!

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nincs ilyen tudatalatti kivetülés a valóságra, ami aztán anyagiasodik, s bekövetkezik etc. Az még oké, hogy tudatosan vmit nagyon hiszünk; nagyon akarunk etc, és már annyira akrjuk, hogy tudatalatt ugy cselekszünk egyfolytába, s tudatalatt mident arra koncentrálunk, tetteinket, gondolatainkat, így elérve azt, hogy az a vmi -tetteink következtében- be is következzék majd... ugym. tudatalatt elintézzük magunknak...

Venes: " Meg hogy gonosz nincs, de jó se, csak az hogy hiszünk benne és meganyagiasul. Ha hiszünk a gonosz eljövetelében, akkor az ,,valóraválik". "

Szerintem itt sem arról van szó, hogy 'jó és rossz' meganyagiasul... Egyszerűen van egy általános emberi jó-gonosz csoportosítás, és ált. ez alapján, ez után midnen ember saját magának megalkotja a saját jó-gonosz csoportosítását, és amikor szembekerül vele, akkor egyszerűen fizikálisan is megtapasztalhatja...

"Mert mi van, ha nem is érkezne el az a világvége, csak annyira hisszük, vagy félünk tőle, hogy bekövetkezik. Mi van ha tudatalatt mi idézzük azt elő?!"

Na erre nem is mondok semmit :roll: csak annyit: mint pl. Te, ti is ahogy irtad, gondoltok rá, mások félnek tőle... és látod Venes... hol a világvége?? sehol :roll: :wink:

majd egyszer biztos eljön, semmi sem tart örökké, főleg nem a Föld, de nem azért, mert gondolunk rá, avagy félünk tőle... :roll:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Rendben, tehát RQ viszonylag kifejtette az én véleményemet is (okos egy jány ;) ) . Kivéve persze hogy ez nem szerintem dolog, hanem ez így van.

Nincs sem gonosz sem jó, az elme teszi azzá (-Hamlet). Az elménk csoportosítja be a dolgokat ebbe és abba a csoportba.

Nincs világvége sem. Sok beteg ember képzelgése.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A régi tanok szerint igenis valóraválhatnak a gondolataink:

amit gondolsz az létrejön az asztrális szinten, ez hatással van a mentális majd az éteri szinten kersztül a fizikaira. "Vigyázz mit kivánsz, mert a végén még valóra vállik."

A jót és a gonoszt az elme teszi azzá? De azt mondjátok meg, minek alapján.

VIL

Link a hozzászóláshoz
A régi tanok meg legfeljebb arra jók, hogy buta embereknek legyen mivel hitegetniük magukat.

A jót és a rosszt pedig te csoportosítod be a magad elvei és gondolataid alapján.

Egyet értek d3st-vel...

Táltos:

"amit gondolsz az létrejön az asztrális szinten, ez hatással van a mentális majd az éteri szinten kersztül a fizikaira."

na azért ez nem ilyen egyszerű... jaja, jól hangzik meg midnen persze, de Táltos magyarázd már el nekem akkor, mégis hogy van aza mentális->éteri->fizikai dolog... hmm, mert azért nem ugy van, hogy hát mentális, jó, akkor az hatással van az éteri szintre, ami a fizikaira etc... azért ez nem így megy, a fizikai dologra nem lehet csak úgy bírni gondolatokkal (ilyen szinten, hogy valóra váljon egy gondolat etc) átfutásokkal; átvezetéskkel etc...

Link a hozzászóláshoz

Persze, persze. Az hogy mi gonosz és mi nem az az relatyv. Mindenkinek más a gonosz. Én itt mindenkinek a maga gonoszára gondoltam.

Pl. amikor valami miatt nagyon aggódsz. Az meg is történhet. Egy egyszerű példa, ha csúnyának hiszed magad és a lelkedben ez ott motoszkál és el is hiszed, akkor az ,,kiül rád", az arcodra és tényleg ,,csúnyábbnak" hatsz. Ezzel egy félelem bevállik. Egy ,,hit" megvalósul. Vagy ha van egy szerencsehozó amuletted és abban nagyon hiszel, akkor sokazor történnek veled jüó dolgok. Ezek nem olyan nagyon meganyagiasulások, de az tény, hogy valahol arra felé tartanak. Következménye van, közben pedig csak az agyad ,,beképzelése", ,,szüleménye".

Link a hozzászóláshoz

Erre jó példa az eset, amit nem is olyan rég hallottam a rádióban.

Egy reptéren - nem emlékszem már hol - egy csomagból némi fehér por esett ki. Az ott lévő emberek közültöbben is rosszul lettek, a területet gyorsan lezárták, aztán megvizsgálták az anyagot. Porcukor volt, a csomag pedig süteményt tartalmazott. A porcukortól lettek rosszul az emberek? Aligha. Azért mutatták a tüneteket, mert elhitették magukkal, hogy anthrax. Hát mi ez, ha nem az emberi elme valóságot befolyásoló hatalma? Erre még ezer példát lehetne hozni, de most csak ez az egy jutott eszembe.

Link a hozzászóláshoz
Persze, persze. Az hogy mi gonosz és mi nem az az relatyv. Mindenkinek más a gonosz. Én itt mindenkinek a maga gonoszára gondoltam.

Pl. amikor valami miatt nagyon aggódsz. Az meg is történhet. Egy egyszerű példa, ha csúnyának hiszed magad és a lelkedben ez ott motoszkál és el is hiszed, akkor az ,,kiül rád", az arcodra és tényleg ,,csúnyábbnak" hatsz. Ezzel egy félelem bevállik. Egy ,,hit" megvalósul. Vagy ha van egy szerencsehozó amuletted és abban nagyon hiszel, akkor sokazor történnek veled jüó dolgok. Ezek nem olyan nagyon meganyagiasulások, de az tény, hogy valahol arra felé tartanak. Következménye van, közben pedig csak az agyad ,,beképzelése", ,,szüleménye".

Venes csak csúnyábbnak hatsz, mert magdba magyarázod a dolgot.. ez ok, de nem hinném h ez meganyagiasulás lenne, ez természetes szvsz... amilyennek akarod magad látszatni (még ha tudat alatt is), akkor olyan leszel, mert olyanná alakítod magad...

a szerencsehozó amulettről meg annyit, hogy jó dolgokat amik addig is lehet hogy megtörténtek veled, azután már ennek az amulettet hatásának tulajdonítod... ennyi...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...