Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

Üdvözletem :-)!

Takeda : olvastad is ezt a könyvet, vagy csak "belelapoztál" ? Ismered a könyv íróját esetleg, hogy ilyen határozottan kijelented ismereteinek kezdetlegességét? :-)

Darun : ne feledd, elsősorban magadnak köszönheted a pozitív változást az életedben. Én őszintén örülök, és kívánom, hogy így is maradjon.

Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Örülök Darun. Jó hallani végre , hogy elégedett vagy. Remélem sokáig fog tartani, és ha mégis merülnek föl kérdéseid, esetleg boldogan is van kedved a világ nagy kérdésein elmélkedni, akkor benne vagyok.

Bocs Eleinor hogy így egy az egyben véleményt mondtam, de úgy véltem a cinikus hozzáállás nem csak felvezető volt, hanem, a Biblia meseszerűségét komolyan gondolta az író.

Talán már megszoktátok, de nem szoktam köntörfalazni, és jó .. szórakoztassuk a népet, de ne komoly dolgok kiforgatásával, mert elhiszik. És attól tartok az író is komolyan vallja amiket leírt.

Én a helyében foglalkoztam volna egy kissé a másik oldallal is. Az rendben van, hogy sok dolog ki van hagyva és el van torzítva a mai Bibliánkban, de alapjában kiválóan felhasználható, és a belemélyedés mértékétől függően lehetősége van az embernek korrigálni az érthetetlen részeket az eredeti írás vizsgálatával, meg más szent könyvekhez való viszonyítással, meg ilyenek.

Most ilyen morcos hangulatúra sikeredett ez a kis írás... :?

Link a hozzászóláshoz

Nem is tüntél olyan morcosnak Takeda. :roll: Igen,én személy szerint megszoktam, hogy nem köntörfalazol, és nincs is ezzel semmi gond. Nem tudom, hogy milyen a könyv, mert még nagyon az elején tartok, de valószínű, hogy a "cinizmus" végig jelen van benne. Talán mégsem hiszik el az emberek csak úgy a benne olvasottakat, esetleg ha kétségeik támadnának utánanéznek más forrásokban is, hogy "megnyugtassák" magukat :wink:

Link a hozzászóláshoz

Eleinor: De szép is lenne, ha utánanéznének. De hányszor láttam már, hoy elégedetten vigyorgott valaki egy ilyen írás olvastán, hogy de jó, hogy nem foglalkoztam azzal a vacak fekete könyvel, mikor ez a csávó szerint is hülyeség, meg milyen rossz is azoknak a befásult vallásosoknak, akik azt hiszik hogy van Isten. (Közben meg tudják, de ez a mi titkunk marad)

Warlock: Lilith...elég rég olvastam róla.. a szobra egy meztelen nő a két kezében ... van egy hold... teremtés, inkább keresek valamit a neten, minthogy hülyeséget írjak.

Tessék:

"Amikor Isten megteremtette az első embert, így szólt:

Link a hozzászóláshoz
milyen rossz is azoknak a befásult vallásosoknak, akik azt hiszik hogy van Isten. (Közben meg tudják, de ez a mi titkunk marad)

Úgy tünik "beleszerettem" Popper Péter könyveibe. A "Van ott valaki?" pl. valláspszichológiával foglalkozik. Épp a napokban olvastam azt a részt aminek a végén egy idézet van, a Száll a kakukk fészkére mottója :

"Egész életében arra tanított, hogy sárkányok nincsenek.De mielőtt meghalt, elvezetett a barlangjukhoz."

üdv. Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Mostanában elkezdtem olvasgatni ezt a témát is. Érdekes dolgokról írtok és szivesen megmutatnám néhány embernek, hogy igen a szerepjátékosok ilyesmiről is beszélgetnek, illetve hogy így is lehet vitatkozni és egyet nem érteni.

Magához a témához annyit tenék hozzá hogy egyetlen teremtésmítoszt vagy szent könyv szerinti teremtést sem fogadok el, eyszeűen nem vagyok képes elhinni hogy van odafent valki, esetleg valkik, akik megteremtettek minket és azóta is figyelnek. Valahogy ez a magyarázat nekem túl sok kérdést hagy megválaszolatlanul és ugyanakor sokmindenre logikátlan választ ad. Persze ez mind szvsz és bocs mert úgy érzem a jelenlei témához képest kicsit off voltam, de ezt be akartam írni.

Link a hozzászóláshoz

Szia Gem! Igazad van. Ha nem vagy benne egy témában, akkor biztos hogy először tök értelmetennek és nagyhomálynak kell kinéznie. De gondolj bele. Ha meg lehetne érteni pár hónap alatt,akkor hol van az előnye anna, aki egy évtizede foglalkozik vele. Gondolj bele! A világegyetem megértéséről van szó, nem kevesebről. Minden alapjának az ismeretéről. Nagy munka. Hidd el nekem 8) .

Warlock: mért mondod, hogy ugye-ugye? Beraktam egy történetet, amiről azt se tudjuk, honnan van. Talán a héber talmud egyik szimbolikája.

Azt tudnod kell, hogy te választottad a szenvedést. Azért van, hogy értékelni tudd a tökéletes szeretetet. Isten szeretet. Most ebben a világban úgy tanulsz Istenről, hogy megnézed mi nem ő. Mikor angyalok voltunk, akkor nem tudtuk milyen Istentől ülön létezni. Ki akartuk próbálni. És még boldogabbak leszünk, ha hazamegyünk.

Arról szól minden vallás, hogy hogyan kell hazamenni. A teremtéstörténet is szimbolikus. Lusta vagyok belekezdeni az elemzésbe... talán nemsoká. Meg nem tudom segítene e..

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Takeda: köszönöm. És természetessen maradok, amíg az exterminus közbe nem szól. Hiszen szinte semmi nem változott. Szinte! Az út elejét zalán most megleltem, de nehéz rajta a haladás. És sajnos a boldogságom sem tőlem függ. Persze megtehetek érte dolgokat, de úgy érzem, hogy alapvetően a környezetemtől függök. A hét kicsit rosszul indult, de a tegnapi és mai nap ezt ellensúlyozta. Amúgy sem a rossz hangulat volt a baj. Inkább az, hogy fáradt vagyok rendessen élni. Iskolába megyek, hazajövök, eszek, gépezek. Túlságossan monotonná váltak a napjaim. És nincs erőm kitörni, sőt! Néha az a félelemetes gondolat jut eszembe, hogy én tulajdonképpen nem is akarok kitörni. Sajnos az említett Bibliával kapcsolatban komplikációk merültek fel, ezért nem lehet teljesértékű a véleményem. Nem vagyok megkeresztelve, életemben nem jártam hittanra és a kereszténység is jobb esetben hidegen hagy. De! Néha bizony többet tudok a Bibliáról, mint a "tanult" osztálytársaim. Régebben ugyan is anyám olvasott nekünk a Bibliából és néha magam is szívessen forgattam. Természetessen a tudomány mai állása szerint képtelenség az, ami le vagyon írva. Ennek ellenére (és hogy magam is a logikára próbálnék támaszkodni) azt kell hogy mondjam, nem hülyeség az, amit írtak. Szerintem a Bibliát nem szó szerint kell érteni. Bár teológiai vitákra tökéletessen alkalmatlan vagyok, szerintem a Bibliát nem tudományos műnek kell tekinteni! Ha úgy tetszik, sokkal inkább az életet tanítja. Egy lehetséges utat kínál nekünk, amelyet nem muszály elfogadnunk. Nem erőltetik ránk. A vallást tényleg nem szabad egybemosni az egyházzal! Hiszen a Bibliai vallások mindegyike a mű sajátos értelmezésére épül. Pogány voltomat nem meghazudtolva nem fogadom el a kereszténység és egyéb egyházak tanait. De nem tagadom meg a Bibliát, sem más vallások ilyen témájú műveit. Ha úgy tetszik, ezek tankönyvek, és ha megtalálod bennük a helyes tanítást, akkor jó tanuló leszel, értsd: jobb, bodogabb, teljesebb életed lesz. Látszólag nem félek a haláltól. Most nincs is mit veszítenem. Csupán egytelen dolgot. A lehetőséget, hogy jobb életet "csináljak" magamnak. Ez látszólag semmiség, nem visszatartó erő. De ha már egyszer lehetőséget kaptam Istentől, az Élettől, a Sorstól, vagy egyéb misztikus hatalomtól, akkor igyekszem jól kihasználni ezt a lehetőséget. Hmmm.

Link a hozzászóláshoz

Warlock: Zsarnoktól? Nem értem... vagy zsargontólt akartál írni... ki a zsarnok?

A régészetnek hiszel? A sumerek, akkádok ugyan ezt mondták. Az egyiptomiak ugyanezt mondták. Minden mélyebb filozófia (amely bizonyítani is tudja magát) ezt mondja. Ezek is sokezer éves alapokon nyugszanak. A legnagyobb tudósok is vallásosak voltak. És épp ezért tudtak használni olyan dolgokat, amit az emberek csak nagyon soká fognak elhinni. Neuman János, Einsten, Tesla tudták hogyan kell teleportálni pl. Csak az emberiség még nem volt rá érdemes.

Nem akarlak semmiről meggyőzni, mint ahogy soha senkit sem, csak annyit szeretnék, hogy nézz utánna annak amiben hiszel, vagy annak amiben nem hiszel. Ha ezt megtennéd, nagyon örülnék neki.

Link a hozzászóláshoz

Takeda már megbocsáss de Te miről beszélsz? A felsorolt népek közül egyik sem hitt a Bibiliában, még meg sem írták akkor. Pogány isteneket és istennőket tiszteltek. Tőlük kapták az erőt. A zsarnok pedig az akit Te úgy tisztelsz, az "Úr". Miben hitt Neuman János, Einsten, Tesla? Az isten szeretete alatt pedig mit értessz? Te sem gondolhatod komolyan, h életeken át csak szenvednünk kell azért h aztán átéljük a jót és ne emlékezzünk rá! EZ NEM SZERETET! :cry: :x :cry: Nem fogok ide többet írni mert mindenki megutál...

Link a hozzászóláshoz

Már régóta olvasom ezt a topicot de közbeírnini nem mertem, mert itt igen magasröptű témákról van szó, amikhez nem igen tudnék érdemben hozzászólni, most is csak azért szántam rá magam, mert olyan dolog került szóba, ami engem is fokozottan érdekel. Warlock, én kíváncsi lennék a folytatásra, szerintem senki sem utálna meg azért, mert elmondod. Takeda tényleg jókat mond, el is gondolkodtad gyakran, nekem egyáltalán nem tűnik térítésnek.

Link a hozzászóláshoz

Namaszté...

Warlock: tul. azért írok csak most, mert csatlakozni szeretnék Madovick-hoz,( mivel megelőzött), és szeretnélek megkérni, hogy nyugodtan írj ide a jövőben is, szerintem a többiek is szivesen látnak itt, még akkor is ha nem mindig mindenben értünk egyet. Ennek a helynek nem is az a lényege, hogy mindig mindenben egyetértsünk, sokkal inkább, hogy "kicseréljük" a gondolataink, a tapasztalataink, az ismereteink.Senki nem fog megutálni azért, mert van saját véleményed.Az egészséges vita előbbre visz a dolgok megértésében.

Üdv. Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Warlock: Most inkább csak magamról beszélek, de én kifejezetten örülök, hogy ki mered mondani a véleményedet, és fölteszed a kérdéseidet.

Akkor egy kis rövid gondolat arról, hogy miért nem Istent kell hibáztatni a szenvedésért.

Kezdetben mindnyájan angyalok voltunk. Szeretetben léteztünk, de szabad akarat adatott nekünk, és meg akartuk tapasztalni a külső világot. Teremteni akartunk, s mikor világunk szépségét megláttuk szerelmesek lettünk bele, mert önmagunk és Isten tükörképe volt.

Épp Eleinor egyik idézetében volt nagyon jól kifejezve: A tökéletes fény egy része voltunk.

Tudni akartuk, milyen a saját fényünk, de a fény csak a sötétségben válik láthatóvá. A sötétség viszont egyenlő azzal ami nem a fény. A sötétségben vannak a negatív érzések és a felejtés is. Az, hogy újra és újra megszületsz, egy fejlődési út, ami a tökéletességhez vezet vissza.

Ha elérsz az út végére, és már nem lesz szükséged testre, akkor emlékezni fogsz arra ami veled történt, mint ahogy arra is emlékezhetsz majd ami olyanokkal történt, akit nem is ismertél. Ha elérsz az út végére, természetesen lesz amit elfelejtesz. Eltűnik belőled minden fájdalom, harag, szomorúság, stb... mert ezek a sötétség részei, és a tökéletes fényben nincs árnyék. Ha sikerül a változékonyság iránti vágyódásodat megszűntetned, (szerelem, birtoklás, szenvedélyek, vágyak ) megkapod az állandóságot, az egyetlen állandót, a szeretetet.

Ha észrevettétek, akkor a szeretet még soha nem okozott fájdalmat. Az mindíg kellemes emlék. Viszont a szerelem, már félelmet, és veszteség után hatalmas fájdalmat tartalmaz, mert meg akartál ragadni valamit.

Isten mindössze megengedte, hogy szeretett gyermekei azt tegyenek, amit akarnak. Õ biztosítja a hazajutás lehetőségét, körülvesz téged szerető angyalaival, és segít neked annyira, amennyire engeded. Mert amennyire engeded, amennyire hiszel benne, annyira tudnak csak melletted állni az angyalok. Neked is most legalább két őrangyalod van, és egy szellemi vezetőd, aki a barátod volt valamikor régen, csak ő már megvilágosodott és melletted van, hogy segítsen.

Link a hozzászóláshoz

Warlock: Most inkább csak magamról beszélek, de én kifejezetten örülök, hogy ki mered mondani a véleményedet, és fölteszed a kérdéseidet.

Akkor egy kis rövid gondolat arról, hogy miért nem Istent kell hibáztatni a szenvedésért.

Kezdetben mindnyájan angyalok voltunk. Szeretetben léteztünk, de szabad akarat adatott nekünk, és meg akartuk tapasztalni a külső világot. Teremteni akartunk, s mikor világunk szépségét megláttuk szerelmesek lettünk bele, mert önmagunk és Isten tükörképe volt.

Épp Eleinor egyik idézetében volt nagyon jól kifejezve: A tökéletes fény egy része voltunk.

Tudni akartuk, milyen a saját fényünk, de a fény csak a sötétségben válik láthatóvá. A sötétség viszont egyenlő azzal ami nem a fény. A sötétségben vannak a negatív érzések és a felejtés is. Az, hogy újra és újra megszületsz, egy fejlődési út, ami a tökéletességhez vezet vissza.

Ha elérsz az út végére, és már nem lesz szükséged testre, akkor emlékezni fogsz arra ami veled történt, mint ahogy arra is emlékezhetsz majd ami olyanokkal történt, akit nem is ismertél. Ha elérsz az út végére, természetesen lesz amit elfelejtesz. Eltűnik belőled minden fájdalom, harag, szomorúság, stb... mert ezek a sötétség részei, és a tökéletes fényben nincs árnyék. Ha sikerül a változékonyság iránti vágyódásodat megszűntetned, (szerelem, birtoklás, szenvedélyek, vágyak ) megkapod az állandóságot, az egyetlen állandót, a szeretetet.

Ha észrevettétek, akkor a szeretet még soha nem okozott fájdalmat. Az mindíg kellemes emlék. Viszont a szerelem, már félelmet, és veszteség után hatalmas fájdalmat tartalmaz, mert meg akartál ragadni valamit.

Isten mindössze megengedte, hogy szeretett gyermekei azt tegyenek, amit akarnak. Õ biztosítja a hazajutás lehetőségét, körülvesz téged szerető angyalaival, és segít neked annyira, amennyire engeded. Mert amennyire engeded, amennyire hiszel benne, annyira tudnak csak melletted állni az angyalok. Neked is most legalább két őrangyalod van, és egy szellemi vezetőd, aki a barátod volt valamikor régen, csak ő már megvilágosodott és melletted van, hogy segítsen.

/De jó...rendszerleállás volt és elveszett a többi.../

Az egyiptomi hitben a 12 isten az egy isten különböző megnyilvánulásai voltak. Fölbontották az Istent tulajdonságai szerint, és szintjei szerint.

Már elfelejtettem hogy van, de írok pár példát.

Atum Rá a mindenséget teremtő isten

Amon Rá az embert teremtő isten

Hórusz a tökéletes emberi tudat megtestesítője

Anyja Izisz a spirituális energiák a nőiesség az anyaság megnyilvánulása

Azt írtam, hogy a három tudós, mindegyik teljesen vallásos ember volt, és egyértelmű volt nekik, hogy Isten létezik.

És végül: Neked zsarnokság a szabadság? Jobb lenne, ha neked azt mondanák otthon, hogy nem mehetsz el itthonról, mert kinn hideg van, és meg fogsz fázni. Ha kitavaszodik, akkor menj. Ezt élveznéd? Isten szeretet. És mint a tékozló fiút, téged is szívesen visszafogad, ha már úgy döntöttél, haza akarsz menni.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Teremtéstörténet? Nem próbálom meg megmagyarázni, hogy Asimov mit akart sugalni a művével. Én csak azt mondom el, hogy én hogyan értelmeztem. A mű címe: Az utolsó kérdés. Amíg valaki nem áll elő megdönthetetlen bizonyítékkal a saját igazát illetően, addíg azt gondolunk, amit akarunk, bőven válogathatunk a különböző elméletek közül, vagy ha ez sem elég, kitalálhatunk magunknak egyet. Jó móka, nekem elhihetitek! Asimov eme művéből is egy ilyen lehetőség tárul elénk. Nem tudom hogy az író mennyire gondolta komolyan. Én úgy gondolom, hogy inkább szimbólikus jelentősége van, hiszen a teremtést olyan formán mutatja be, hogy még a magamfajta egyszerű elme is fel tudja fogni, de ha van is mögöttes tartalma, az előttem rejtve maradt. Ja, és a legfontosabb. Asimov álltalam ismert műveiben nem voltak földönkívüli civilizációk. Hozzá kell tenni, hogy csak a nagyon régen született műveit ismerem és azok közül se mindet. De szerintem ő is tudta, hogy mindenképpen számolni kell más civlizációkkal is a mienken kívül. Mivel a műben ilyesmi nem merül fel, merek következtetni arra, hogy nem tökéletessen szó szerint kell értelmeznünk a leírtakat. Ha jól belegondolunk, minden történet mást jelent a különböző embereknek. Pl: mondok valamit. Nekem nem jelent semmit, neked megvilágosodás, egy harmadik embernek örök kárhozat. Minden attól függ, hogy hogyan értelmezzük. Szerintem tehát ha valaki nem fogadja el pl. a Bibliát, az azt jelenti, hogy nem tudta önmagának megmagyarázni. A mai hatalom erre épül. Befolyásolni és/vagy irányítani az emberek értelmező képességét. Nem nagy boldogsággal láttam, hogy politikáról vitatkoztok. És valószínüleg az sem tetszett amit rólam írtatok. Hidegen hagy a politika. Mondjátok: "Õ a legrosszabb. Nincs álláspontja. Nem áll ki még magáért sem!" Talán igazatok van. De ha szavzni kell, akkor mi a választék? Nem rossz és mégrosszabb!!! Mert "ez" pont olyan rossz, mint "az". Az ellenzék most is és kormánypártként is lejáratta/lejáratja az országot. A kormánypárt most sem tesz semmit, csak ígérget és becsap bennünket. Egyik sem jobb a másiknál. Hiszen politikusok, és ezzel mindent el mondtunk róluk. Én hiszek az összeesküvés-elméletben. Valami biztos hogy igaz belőle. És továbbra sem szeretnék politizálni. Persze beszéljetek róla. De változik tőle valami? Nem. Csak ideges lesz az ember.

Van itt egy szívemhez közelebb álló téma is. Jobban belegondolva a hallottakba, nincs igazatok. A szerelem értékét pont a fájdalom adja meg. Hiszen gondoljatok bele: mit érne az élet, ha nem lenne halál? Hiányzik nektek az örök élet? Ne mondjátok, hogy igen. Úgy sem hiszem el. Ha nem lenne fájdalom, mit érne a szerelem? Mióta megtapasztaltam, tudom hogy van szerelem első látásra. Pedíg előtte még magában a szerelemben sem hittem! Persze még biztos naiv vagyok. És a szerelem mindenkinek mást jelent.

RQ: ha nyitott szemmel jársz, te is megtalálod az Igazit. A szerelem nagy próbája szerintem az, hogy engedjük a Másikat úgy cslekedni, ahogy neki jó, még az nekünk fájdalmas is. Én hiszek a szerelm önzetlenségében. És tudok ellentmondani Takedának is! Nem hiszem hogy magamban is tökéletes egészet alkotnék. Mint biológiai lény lehetek egész, a lelki tökéletességét viszont egy másik emberrel együtt érhetjük el. De vegyétek úgy, hogy nem szóltam. Ezt jobban át kell gondolnom.

"És akkor így szólt az AC:

-LEGYEN VIL

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Először is elnézést Takeda, mert nem olvastam el, amit írtál. Te nekem túl elnéző vagy. Én agresszív vagyok, az élet sötét oldala. Warlock: neked sem fogok hazudni. Én a szemedbe mondom a a véleményem. A beszólásaid után némi előítélettel élek feléd. A szemedbe mondom, nem akarok áskálódni, nem az én módszerem. DE NEM UT

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Takeda: ismét elértem egy újabb szintre. Ezt főleg Õ és Eleinor segítették elő. Tudod, hogy sok fálydalom jár együtt a szerelemmel. De azt a mérhetetlen fájdalmat csak magamnak köszönhetem. Soha nem vetemednék olyasmire, hogy Õt okoljam! A fájdalmat, szenvedést -mint már az előbb is írtam- magamnak köszönhetem. Én kértem. Mert kíváncsi voltam, mennyit ér a szerelem, érdekelt, hogy meddíg bírom, hogy milyen az, amikor már kívánom a halált. Mert ezt is tudnom kell. És talán badarság, de mellékessen rájöttem az élet értelmére is. Egy hangyányit csalódtam. Hiszen mindíg is tudtam és túl korán rájöttem. Nyilvánvanló dolog, és természetessen nem vagyok olyan önző, hogy másokat megfosszak a megatlálásától. De el is gondolkoztam ismét, hiszen még sem lehet az a megoldás, amire gondoltam, hiszen az élet értelme egy önmagát beteljesítő valami kell hogy legyen. Ami pedíg az angyalokat, jót és rosszat illeti... nos, bizonyára igazad van, nem is kötök bele. De én nem akarok megszabadulni semmilyen "részemtől" se asztális, sem mentális értelemben. Mert az az egész együtt vagyok én! Ha valamelyik elvész, Isten önmagamtól foszt meg. Gyarló elmémmel legalább is így látom. Furcsa, mert most érzem, hogy csupán egy lelki csúszómászó vagyok, egy féreg, aki látja önnön kisszerűségét. De ez nem hangol le különösebben. Hiszen ennek így kell lennie. És engedd meg, hogy a figyelmedbe ajánljak egy történetet. A Galaktika 44. számában jelent meg Patrice Duvic: E.K.M. c. novellája, mely számomra tökéletessen pédázza a lélek "megcsonkításának" következményét. Amit pedíg a szeretetől írtál, ez olyan, hogy nem értem, nem bírom elfogadni, nem tudom! De próbálom. Viszont nem is tudok belekötni. :-) (kár hogy "sejtelmes mosoly" emoticon nincs) Bár most abban a korszakban vagyok, amikor a szerelem főleg fájdalmat okoz, nem adnám semmiért, és sajnálom a többieket azért, hogy nem úgy látják a dolgokat, mint én. Számomra valószerűtlen dolog ez az egész. Hogy nem bírom felfogni Isten és az egész "élet értelme" dolgot, még is tudok benne hinni. Méghozzá nagyon erősen. Most rémisztően nyugodt vagyok. Warlock: Takeda nem térít. Õ "csupán" megtanít értelmezni a látottakat. Rávezet, de nem cselekszik helyetted. Még amikor tanácsot kérsz tőle, akkor "csak" az út kezdetét mutatja meg, a lehetőségeket tárja eléd. A választás mindíg a tiéd! .-)

Darun

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok...

Most visszaolvastam pár hozzászólást... hát ne haragudjatok, de a közel jövőben megint nem fogom olvasni ezt a topicot.

Nagyrészt 3 emberke filozofálni próbál az élet értelméről, s a 3ból

:arrow: egyik prófétának hiszi magát

:arrow: a második antikrisztusnak képzeli magát, közben mégis folyamatosan szenvedni akar

:arrow: a harmadik.. no nevezzük őt csak örök szkeptikusnak? vagy még túl fiatalnak?

Ti ezt az egészet komolyan gondoljátok? Nem is tudom melyikőtöknek címezzem elsősorban.

Az én véleményem szerint vannak dolgok, amiket NEM KELL megérteni, csak meg kell érezni, és vele kell élni...

Ne okos akarj lenni, hanem bölcs! Okos ember van már a világon pár millió... és nézd meg most hol tartunk miattuk.

ehh...

és most visszaolvasva mit írtam, nem vonom vissza, muszáj elküldenem ezt a hozzászólást, mert már nagyon ki kívánkozott belőlem. Ne haragudjatok érte, nem sértésnek szántam. Ez is csak egy vélemény.

TAO

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...