Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

Líthas!

Antikrisztus. Ez határozottan tetszik! Nem sértődöm meg, sőt, lesz egy kis időm, elgondolkodok rajta. Valahol biztos igazad is van egyébként, bár ezt a próféta dolgot én kérem ki magamnak! EH! Én nem akarok okos lenni. Persze nem jó olyan hülyének lenni, mint amilyen most vagyok. Mindannyian különbözünk, és nevezz gyengének, ostobának, butának, beképzeltnek, vagy aminek csak akarsz. Igazad lesz. Hmmm. Mivel nem vagy okos (ezt ne sértésnek vedd!!!) ezért nem kérdezem meg a véleméynedet. De ha olyan bölcs vagy, akkor mutasd meg nekem a helyes utat. EH! Ez csak amolyan "költői" szófordulat volt, nem kell komolyan venni. Talán még elgondolkozni sem fogsz rajta. Mindegy. És bár amit mondtál persze az elevenembe talált de tényleg nem sértődtem meg. És örülök neki. És elnézést az off-ért. Majd még visszajövök!!!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Hú Darun annyi aranyos dolgot írtál, hogy már arra se emlékszek mit akartam válaszolni.

De először is TAO-nak:Köszönöm Tao ennyire jóleső dícséretet nem is kapott még a topicunk. Én nagyon élvezem ezt az egészet és tök jó hogy ilyen emberek vannak itt. Mi kellhet még egy jó légkörhöz, minthogy minden nézőpont képviselteti magát.

A "próféta", az "antikrisztus", a "szkeptikus" és ne hagyjuk ki az angyalkát aki érzi, hogy mi a jó.

Szerintem utána lehetsz bölcs, ha már tudsz. Akkor vagy bölcs, ha már használni tudod amit tudsz, vagy használnod sem kell, mert már érted.

Én nem adnám semmiért, hogy tudok pár dolgot. Mikor valami nagyon nagy újdonságot találok, akkor úgy érzem. hogy a világ igazságtalan, és bár ne tudnám, de mikorra megértem az egészet, akkor rájövök, hogy az is azért lesz, hogy boldogabb legyek, és hogy ne unatkozzak. Az élet értelméről meg megvan a szilárd álláspontom, nem kell már filozofálnom.

Darun: Ennyit akartam mondani a politikáról mint te. Nincs jelentősége. Ha lesz tétje, talán mi is elmegyünk szavazni.

Darun....ha fejre állsz is, akkor is örökké élsz... Ez van. Csak azt választhatod meg, hogy hogyan teszed. Ha te el szeretnél mindent felejteni kb 0-100 évenként, akkor tessék. És ezt ha akarod, még csinálhatod (szvsz) 10-20ezer évig.

Nem kell szenvedned most, hogy értékelhesd a boldogságot. Ha visszaemlékeznél, az előző pár millió évben szenvedtél eleget. Mostanra elég tapasztalatod van róla, hogy megbecsüld a boldogságot. Már ebben az életedben is.

Én is most kipróbáltam, hogy milyen jó hogy az fáj, hogy szerelmes vagyok valakbe...de ha sokáig csinálod, akkor kikészüsz. Mikor ilyen helyzetben voltam, akkor én úgy gondoltam, hogy ez a fájdalom visz előre, hogy boldoggá tegyem a másikat. De rájöttem hogy ki kell várnom,amíg el tudja fogadni azt amit adni akarok neki. Addig viszont boldog lehetek, és megtehetem azokat a dolgokat, amik boldoggá tesznek a jövőben, és amivel másoknak is segíthetek. Mert ha össze vagyok törve, akkor nem sok hasznomat veszi a környezetem, nem tudok, csak magamra figyelni. IGEN MÉG ARRA SE AKIVEL AZT HISZEM MIND

Link a hozzászóláshoz

Egyre többször fordulok le a székről eme topic olvasásának közben... Takeda miért nem tudunk találkozni, a mennyben lax? :wink: Jó, bocs...:) ha nem megy akkor nem... Nem létezhet a világ csak szeretettel, a dolog mindig kétpólusú, tudod egyensúly... Jó, és rossz, rossz és jó, dönste el mindenki melyiket képviseli és tulajdonképpen honna tuhatnánk, h a jó nem a rossz és a rossz nem a jó? Ha ő ott fent a példa akkor nem követed a példát :)

Link a hozzászóláshoz

Ó nem Warlock, csak nem gondoltam, hogy ilyen fontos neked. De biztos vagyok benne, hogy megéri beszélnünk. Már kaptál is egy üzenetet nemrég.

Aleister Crowley mondta egykor: "Nincs jó és rossz, csak igaz és hamis."

Az igaz az, hogy ha a szeretet felé közeledsz, akkor egyre boldogabb leszel, azáltal, hogy elfogadod Isten tanácsait. Ha viszont azt mondod, hogy azt csinálok amit akarok, csak én vagyok a fontos, akkor a saját kegyetlenséged másokkal, és a haragod, visszafordul rád.

Mert az az egy biztos a világban, hogy amilyen érzéssel és viselkedéssel vagy magad és mások iránt, az visszahat rád, és ugyanazt kapod. Tehát ha mindenkivel szeretettel bánsz, akkor azt kapod vissza, és ezzel megfogadod Isten minden tanácsát. Az angyalok és üzeneteik, csak arról szólnak, hogy hogyan lehetsz a legszeretőbb és kedvesebb magaddal és másokkal (mert bizony nem mindíg tudjuk).

Nem követem a példát? Miért nem? Én biztos vagyok benne, hogy megpróbáltam. /de ember vagyok/

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok !

Én tulajdonképpen egy dolgot nem értek, illetve többet is, de egyet már nagyon régen. Akinek nem "tetszik" egy fórumon belüli téma, nem csak egyszerüen más a véleménye, hanem nem is tudja elfogadni, hogy van aki másképp él meg dolgokat az miért érzi úgy, hogy mindenáron a földbe kell döngölni a "másik oldalt"? Azért mégis örülök, hogy előfordul olyan is, amikor "normálisan" tudtok egymással kommunikálni.

Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

-off-

Vannak helyzetek, és témák, amikor az értelmet felváltja az érzelem.

"Megértés helyett belenyugvás", szoktam ilyenkor mondani.

A fórumon bármilyen építő jellegű, korrekt megfogalmazású, kellő hosszúságú, témába vágó hozzászólás megjelenhet. Az teljesen mindegy, hogy pozitív-e, ha innen közelítjük meg a dolgokat. Van, akinél többször dominál az érzelem. Ilyenek vagyunk. Fogadjuk el.

-on-

Szerintem mindenki szavaiban van igazság, csak én azt nem szeretem, ha valaki magát a többiek fölé helyezi. Nincs beskatulyázás, nincs két azonos ember, de igen nagy badarság lenne azt mondani, hogy xy jobb zynál, mert...

És valószínűleg téves is lenne. Ha a jóságnál tartunk, nem mondhatjuk senkire, hogy jó, senkire, hogy gonosz, egyszerűen azt mondhatjuk csupán, hogy többször jó, mint gonosz, vagy, hogy többször gonosz, mint jó. Ez nem vallásosság, ez puszta realitás. Ezen azért át kéne lépni.

Maradtam tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

...

Bartleby:Látod ez az amit nem értek benned, pontosan tudod, hogy van Isten ott álltál a szine elött, személyesen beszélt hozzád, itt meg közben... játszod a nagy ateistát.

Loki: Imádok velük szórakozni, ember, imádom zavarba hozni őket...

...

/Részlet a Dogma c. filmből/

Ajánlom minden kedves versenyző figyelmébe.

Link a hozzászóláshoz

d3st: Örülök, hogy újra itt vagy.

Mondád:"Aki kíváncsi a nézeteimre az csak lapozzon vissza szépen."

Ha kíváncsi vagy a nézeteidre adott válaszomra és kérdéseimre, amikre nem válaszoltál valamiért, akkor lapozz vissza szépen. :twisted:

Most próbáljunk meg egy játékot.. :D játszunk egy olyat, hogy mondj ellenvéleményt valamely nézetünkel kapcsolatban, vagy mondj te egyet, ami szerinted jó, szerintünk nem, és maradj itt amíg megvitatjuk. Ugyan az utóbbi oldalakon nem volt szó határozottan adott ismeretről, de a topic azért tartalmaz bőven dolgokat.

Szívesen vállalok bárkivel vitát bármely kapcsolódó témában... sajna eddig mindenki elakadt valamely dogmájában, amit alapvető igazságnak tartott és sértésnek vette, ha megkérdőjelezem a valóságosságát. Vagy az volt a baj, mikor nem pap, vagy bibliakutató volt, hogy nem tudtam mérési adatokat szolgáltatni a dologról, és ha mégis, akkor témát váltott olyan részre, amit tutira nem sikerült megmérni.

Ezért gáz a parapszchológia elismertetése is. A fiókelmélet miatt, meg abba, hogy 100szor jobban kell ellenőrizni a kísérleteket, mint minden más esetben , mert amúgy nem fogadják el.

Link a hozzászóláshoz

Hmmmm....érdekes dolgokat lehet itt olvasni, de sokszor meglepődök. Nem csak a beírtakon, vagyis talán nem is azon, mert barátaim között is előfordul hasonló vita és hasonló dolgokat mondanak, mint ti. Az itt lévőkben látok igazságot, szóval mindenben van egy kicsi. Vagy több, változó. Most biztos jót röhög és élvezi. Szerintem jó neki, hogy ennyi embert lát, ennyi ,,hozzáállással". Ezt persze az nem hiszi el, aki egyáltalán nem hisz benne. De aki hisz benne az gondoljael, hogy ,,elvileg mindent ő csinál, ő dönt."

Személyszerint én mindig próbáltam hinni neki, de sose sikerült, közben rájöttem, hogy csak egy támaszt kerestem, de megtaláltam másban, aki ,,tisztább", aki valamennyit segít. Nem várom a segítséget, de ne is haggyon magamra, ha tényleg létezik. Ha meg nincs akkor az ciki, mert akkor az egyenlő annyival, hogy a saját életemet b*szom el foglyamatosan, hm.... :roll: és így ezt végig gondolva, könnyedén meg lehet.

Sokszor van egy olyan érzésem, hogy mi csak egy színház vagyunk Neki, vagy Nekik, s úgy rendezik az életünket, hogy legyen valami ,,cselekmény", hogy szórakozhassanak.

Nem tudom mi az igazság, a lényeg, hogy én kezdem megtalálni a magam utam, bár még nem éltem meg ebből az életből sokat. :roll: De nem tudni, hogy mennyit fogok még, az ember sosem tudhatja.

(Ja és ne olvassátok el amit írtam és ne reagáljatok rá, mert félek az emberek útálatától.... :cry: )

BÉKE

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Pred: :D Ne haragudj, de ez a D3ST-s beszólás tetszett. Csak tudod az a baj, hogy ő egyáltalán nem mondta, hogy elfogadja amit mondtál. A NYT-n! És ne is akard őt megváltoztatni. Én sem akarom

CS: igazad van és elnézést, mert engem mindíg az érzelmeim vezérelnek és csak ritkán "jó" irányba. De még ha látszólag értelmetlen dolgokon is vitatkozunk és úgy néz ki hogy sértegetjük egymást vagy hasonló, azért a magam nevében elmondhatom, hogy mindíg elgondolkozom azon, amit a fejemhez vágnak, és néha fáj is mert igazuk van! Az igazság fáj. De tudjátok van, akinek erre van szüksége ahhoz, hogy továbblépjen, hogy megváltozzon. Mindenkit meg kell hallgatni.

D3ST: Nem véletlenül hagytalak téged utoljára. A NYT óta érdekessen nézek rád. Furcsa összeegyeztetni azt, aki akkor voltál és aki itt vagy. Én nem haragszom rád, miért is tenném? Hiszen a barátom vagy! Látott már orvos, tehát nyugodtan állíthatom, hogy reménytelen eset vagyok. A kezelés nem igazán segített így saját felelőségemre abbahagytam. Szerencsétekre a NYT2-re sem fogok tudni menni. Pedíg a második legjobb dolog az lenne. Egyébként meg nem ismersz. Évekig tartó letargia??? Azért nem kell túldramatizálni a dolgokat! A TT-n azért nem voltam annyira szörnyű! Vagy te úgy látod? És nem vettem tőled "támadásnak", megtanultam hideg fejjel mérlegelni és elfogadni azt, amit mondasz. Köszönöm, hogy megtiszteltél a véleményeddel!

Elnézést, de még nem volt időm átolvasni a hsz-eket, ezért csak részben reagálltam most. Szép napot!

Darun

ui.: Nes: láttam a filmet, még régen. :lol:

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok...

Most visszaolvastam pár hozzászólást... hát ne haragudjatok, de a közel jövőben megint nem fogom olvasni ezt a topicot.

Nagyrészt 3 emberke filozofálni próbál az élet értelméről, s a 3ból

:arrow: egyik prófétának hiszi magát

:arrow: a második antikrisztusnak képzeli magát, közben mégis folyamatosan szenvedni akar

:arrow: a harmadik.. no nevezzük őt csak örök szkeptikusnak? vagy még túl fiatalnak?

Ti ezt az egészet komolyan gondoljátok? Nem is tudom melyikőtöknek címezzem elsősorban.

Az én véleményem szerint vannak dolgok, amiket NEM KELL megérteni, csak meg kell érezni, és vele kell élni...

Ne okos akarj lenni, hanem bölcs! Okos ember van már a világon pár millió... és nézd meg most hol tartunk miattuk.

ehh...

és most visszaolvasva mit írtam, nem vonom vissza, muszáj elküldenem ezt a hozzászólást, mert már nagyon ki kívánkozott belőlem. Ne haragudjatok érte, nem sértésnek szántam. Ez is csak egy vélemény.

TAO

TAO:léci írd le mija különbség okos és bölcs között.Egyébként meg leírtuk már párszor h nme az okos emberek miatt tartunk ott ahol hanem azok miatt akik őket fel/kihasználták illetve a találmányaikat.A többiről nem mondok véleményt mert nem olvasom ezt a topic-ot már jóideje úghogy nemvágom miről van szó.

Egyébként meg épp ezaz,hoyg vannak ojan emberek akiknek nem elég valamit érezni/elfogadni tudni akarják miért hogyan és honnan ered...

Link a hozzászóláshoz

"Aki tud, de nem tudja, hogy tud: az a bölcs, attól tanuljatok.

Aki tud, és tudja, hogy tud, az a veszélyes, azt kerüljétek.

Aki nem tud, de azt hiszi, hogy tud, az a buta, arra ne hallgassatok.

Aki nem tud, és tudja, hogy nem tud, az csak egy hajszálnyira van a bölcstől."

Ennek az idézetnek többféle változata létezik. :) Ez egy.

Link a hozzászóláshoz

Ha nem baj Eleinor csak arra válaszolok amit írtál, a linket nem néztem meg, remélem nem lesz gond belőle.

Az evolúcióval semmi gond. Hiszen igen valószínű hogy úgy van.

Darvin vallásos volt, és mindennek az elején kijelentette, hogy a világot (Isten) egy inteligens teremtő elme hozta létre.

Úgy vélem szükség lenne némileg a topic eredendő gondolatait is szóbahoznom néha, persze az előző gondolat pont ide vág, és szeretem ezt a Heti hetes stílusú szövegelemzős dolgot, mikor bekerül egy írás és mindenki elmondja a véleményét.

Tehát honnan is jöttünk, és kik vagyunk?

Összefoglalok kicsit abból amit eddig írtunk és amivel egy ketten egyet is értenek. Ha van hatásos ellenvélemény akkor örömmel fogadom.

Mi emberek olyn világban élünk, amelyben szeretetet és tudást gyűjtünk ahhoz, hogy megtudjuk kik vagyunk és mivé lehetünk. Tartunk valahová, néhányan tudjuk hová, mégtöbben sejtik vagy érzik, és szeretnénk tudni, hogyan jutunk el oda, ahol : biztosan jobb lesz.

Haza megyünk. Ahol egyszer már jártunk, de kíváncsiak voltunk, milyen odakint, és eltévedtünk. Elfelejtettük kik vagyunk.

Valamikor angyalok voltunk. Tudtuk hogy a szeretet a legfontosabb és hogy összetartozunk. Mind.

Mikor kikerültünk a sötétségbe, a félelem a magány egyre nagyobb mélységeibe jutottunk. Gyűlöltünk, hogy elhagytak minket, mert elfelejtettük, hogy mi jöttünk ide, magunktól.

Önzőek lettünk, és a saját javunkat akartuk bármi áron. De nem tudtuk elviselni, hogy mások uralkodnak a mi kárunkra, és elváhytunk innen. Az angyalok teremtettek egy világot nekünk,ahol megérthetjük, mik a fontos értékek. Ösztönivé váltunk. A jelen elégedettségét akartuk bármely módon.

Hogy megtanuljuk az egymással és egymért létezést a közösségi formák minden változatát megélhettük , egyre nagyobb értelmi jelenléttel.

Link a hozzászóláshoz

Azzal, hogy megtudod ki vagy, teszed meg a legnagyobb lépést ahhoz, amit mondtam. Mert önmagadban benne van a világ, és ha magad megismered, megismered a világot. Te vagy a makrokozmosz hatalmas Adam Kadmonja.

Persze a most hazamenni alatt azt értem, hogy már most ebben az életben lehetőségünk van továbblépni sokunknak. Az igaz, hogy abban ébred föl az ez irányú vágy, akinek 'unalmas' már az élet legtöbb olyan területe, ami az átlagnak örömet okoz, és egészen más dolgoktól boldog. Míg a hétköznapi szórakozások (diszkózás, kocsmázás, meccsnézés, tévézés, gépezés...) annyit nyújtanak mint egy pohár víz másik kettő után, addig az emberi kapcsolatok és önmaga és a világ ismerete mindennél fontosabb lesz.

Ezt nem úgy gondoltam, hogy itt kell hagyni mindent, hanem, hogy tudatosan éled az életed. Azt teszed amit a sorsodban van, nem akarod kikerülni az életfeladatodat, és ezáltal úgy lehetsz boldog, hogy mérhetetlenül sok dolgot is tanulsz mellette. Megkapod azokat, amiért mások egész életükben küzdenek; ajándékba. Azért, mert már nem akarod görcsösen, és örülsz neki, ha megkapod, de ha nem, nem jelent semmit. Itt pédául a jó anyagi helyzetre, az egészségre gondolok, és arra, hogy 'véletlenül' minden úgy alakul, ahogy neked jó.

Ha megteszel magadért mindent, a világ is érted lesz. Persze ha már tudod, mit és hogyan tegyél.

Aquenor: Nem gondolod, hogy akkor ez lenne mindenkinek egyértelmű, ha a tudomány elfogadta volna? A probléma a tudományok bizonyítási elvében van. Úgy kell bebizonyítani mindent, hogy akit nem érdekel, vagy nem is hajlandó belegondolni se abba, hogy az úgy lehet, annak is el kell hinnie. De ebben a témában ez nem megy.

Minden (tudós,) ember bebizonyíthatja önmagának. De ha megtette, neki már nem fognak hinni. Ez olyan dolog amit magadban kell megtalálni.

Persze sokmindent bizonyít a régészet, meg a pszichológia, (hogy elfogadott tudományágakat említsek) de önmagukon belül kivetik azokat az eredményeket, amik fölborítanák a régit, és rombadöntenék.

Gondolj bele, a parapszichologia és az extrasence képességek léteznek és van egy csomó jó kísérleti eredmény, de hiába.

Vannak az elsűlyedt földrészekről írásos emlékek, és régészeti leletek a maradványaikról, de nem kerül a köztudatba. Pedig Atlantiszról sokkal többet tudunk, mint pl a magyarok őstörténetéről.

Mégis önmagadban ha tényleg akarod, megtapasztalhatod, hogy amit írtam, létezik. De azért nehéz, mert akkorra kapsz bizonyosságot, mikor már annélkül is bizts vagy benne. Mert érzed. Sok időt igényel. Ezért nem jár azonnal mindenkinek.

Kreacionisták: Az evolúció és a Föld minden elem mögött Isteni elrendezés van.

Ehhez ismerni kellene, hogy mit tesznek az evolúció helyébe a srácok, és ott lesz a kutya elásva, hogy jobban megértettek valamit mint Darwin, vagy még föl sem fogták mi a lényeg... biztos van néhány érdekes gondolatuk, az ilyesmi nagyon szórakoztató szokott lenni

Jó oké beleolvastam a linkbe: 1.mondat:

"a Biblia szó szerinti értelméhez ragaszkodó, a keresztény középosztályhoz sorolható választók érdekképviseleti csoportjai"

Tehát ők átalakítják a tankönyveket ezen elven. Ez nagyon szép dolog és visszavezeti a diákokat a hithez. Úgy érzem, erre szükség van Amerikában.

De a bibliát nem lehetszó szerint értelmezni, mert akkor ha a diák kikerül a suliból azt mondja, hogy csak hülyeségeket tanítottak nekem, mert nem fedi a valóságot.

A bibliaértelmezéshez szükséges más nézetek és ismeretekkel együtt hatásos elnne az oktatás. De ez felölelne egy 4 éves tananyagot....

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet mindenkinek!

Éppen most olvastam el Ian Watson: Az Úr Világa c.-ü igen érdekes regényét. Ez lényegében filozófiai fejtegetések válogatása, egy sci-fi történetbe ágyazva.

Az ebben leírt elv szerint a Képzelés -azaz Isten -a szellemi szinten létező Világlélek, és a fizikai világ az Õ egyfajta kivetülése, képzeletének terméke:

"A Világ az Istensaját énje... A világegyetem az Isten tükre. Az Isten azért néz bele, hogy meglássa saját Magát azokban, akik őt keresik."

Tehát minket Isten képzel el, hogy tapasztalatokat gyűjtsünk rólla, miközben megismerni igyekszünk, és a halálunkkor amikor visszatérve újra összeolvadunk vele önmagáról kap más-más nézőpontból származó képeket.

A Belülről Izzó Tűz címü könyben mondja Don Juan, hogy ő látta a világ valódi arcát, ami egy hatalmas madár volt. Ez a madár "szülte" az emberek lelkét, hogy halálukkor megnövekedve elfogyassza őket.

Szeintem ez is egy lehetséges magyarázat arra, hogy miért is vagyunk.

Üdvözlettel Táltos!

Link a hozzászóláshoz

Üdv. Mindenkinek :-) !

Hogy mit tesznek a kreacionisták az evolúció helyébe ? Amit én "látok" az Õ elképzelésükből, az az, hogy cáfolják egy közös ős létezését, azt mondják, hogy minden a Bibliában megírt módon történt, megközelítőleg 6000 évvel ezelőtt, és minden olyan elmélet téves, amely evolúcióról és hosszú időszakokról beszél.

"Az élet nem élettelen anyagból fejlődött ki természetes folyamatok során, hanem Isten teremtette azt természetfölötti módon.

Az élőlények nem másfajta organizmusokból fejlődtek ki, hanem Isten teremtette azokat, mégpedig teljesen működőképes szervekkel.6

Az emberek nem állatokból fejlődtek ki. Isten teremtette az emberi nemet

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

R.Q.: A Bibliában azt olvashatod, hogy Isten megteremtette az embert a saját hasonlatosságára. Ez szerintem szellemi értelemben értendő: Isten a makrokozmosz, az ember lelke pedig a mikrokozmosz.

Ugyanaz az "anyag" és szerkezet jellemző rájuk, csak a lélek egy körülhatárolt lekicsinyített mása a nagynak, a nagyban.

Csak erre csak úgy ébredhetsz rá, ha a tökélesedés folyamán tapasztalod. A felylődés útja pedig a szeretet útja. Ezt kell elérni a reinkarnációk során.

Jézus is azért volt különleges, mert ő már ezzel a tudással született, és állandóan kapcsolatban állt Istennel, ellentétben az életük során megvilágosodott prófétákkal.

Lehet, hogy nincs igazam, de én még nem világosodt meg, tehát nem tudhatom biztosan. :wink:

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...