Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

Pegasus: érdekes gondolat, nekem is gyakorta megfordul fejemben, hogyha valóban isten saját formájára alkota a Földet, ami ilyen lett, akkor milyen lehet maga isten... Persze erre lehet azzal cáfolni, hogy isten csak megteremtette, és az ember tette olyanná amilyen etc...

De szerintem ha csak egy törődő anyát veszünk alapul, aki életet ad gyermekének... Ha az anya jólelkű; szerető; és a legjobbat akarja gyermekének, legjobbra tanítja neveli etc, akkor az a gyermek is hasonlatos lesz az édesanyjához...

Akkor a Föld és az ember hogyan fajulhatott el ennyire, ha isten teremtette; saját képére mintázva, hiszen ő alkotta (egyes nézetek szerint) az embert s a Földet etc... ??!

Link a hozzászóláshoz

Riyena: Azon kevés emberek közé tartozol, akik észrevették, hogy s-sel írom a nevem :D (sokan Pegazust írnak, nem mintha zavarna, csak egy érdekesség).

Talán az is benne van, hogy Isten egy (1). És minket, embereket is egyénnek teremtett elsősorban, nem pedig közösségnek. És közösségként így működünk: tönkretesszük a Földet. Erről most eszembe jutott a régi görög mitológia, ott is káosz volt az istenek (NEM 1...) között, gondoljunk csak a trójai háborúra. Csak mivel nekik nem volt saját életük, inkább az emberekével szórakoztak... ehh...

A közösségi tudat már nagyon régóta felbomlott, talán nem is létezett igazából... ezt a tudatot kéne inkább erősíteni, amit az ember teremtett... tehát Istenben kéne keresnünk...?

Nem tudom.

Link a hozzászóláshoz

Riyena: lehet-e, vagy kell-e egyáltalán párhuzamot vonni a két dolog között, én őszintén szólva nem tudnám megmondani. Azt gondolom viszont, hogy a Biblia, és sok más bibliai témával, a teremtéssel foglalkozó könyv csak útmutató, én magam teljes bizonyossággal egyik "igazát" sem állítom, de nem is cáfolom. Nem kell mindent "Szentírásnak" venni amivel az ember találkozik, de érdemes a dolgokat többféle szemszögből is "megvizsgálni"

De szerintem ha csak egy törődő anyát veszünk alapul, aki életet ad gyermekének... Ha az anya jólelkű; szerető; és a legjobbat akarja gyermekének, legjobbra tanítja neveli etc, akkor az a gyermek is hasonlatos lesz az édesanyjához...

"Hasonlatos" lesz...de nem ugyanolyan...azt hiszem ez sok mindent megmagyaráz.

És ha mi Õbenne találjuk, vagy ismerjük meg magunkat, miért ne lehetne ez fordítva is igaz?

Tetszik amit Pegasus írt :

Minden, amit Te teremtesz, önmagadra mutat vissza.
Link a hozzászóláshoz

Eleinor: igen hasonlatos, nem ugyanolyan. De az ember már annyira elkorcsosult attól az "istenképtől", ami elénk van rakva, hogy borzasztó.

Pegasus: semmi az egész, próbálok mki nevére odafigyelni :wink:

Egyébként az emberi közösségek sokkal hamarabb meg tudnak bomlani, mint maga az egyén... Sőt, talán a közösségnél kezdődik. Csak egy emberben annyi minden rejtőzhet, hogy ha ezt többre kivetítjük és huzamosabb ideig "összezárjuk", akkor abból szörnyű dolgok sülhetnek ki... És minél erősebb karaktereket, jellemeket zárunk össze, annál gyorsabb és "véresebb" ez a folyamat... Vhogy így lehet ez a földdel, s a rajta élő emberekkel is... Túl sok ahhoz, hogy normális harmóniában, torzulás nélkül együtt tudjon élni, a Föld pedig túl kevés ahhoz hogy mindezt elbírja... :roll:

Link a hozzászóláshoz

Olvastam ma egy érdekes írást, (Popper könyvben),aminek a végén kiderül, hogy mi az emberi lét legnagyobb titka.A szuhua indiánok 12 éves korukban avatják férfivá a fiúkat. Egy "próbát" kell kiállniuk, amiben először három hónapig egyedül élnek a dzsungel mélyén.Maguknak kell élelmet szerezni, és megvédeni magukat ahol "ezerféle veszély leselkedik rájuk mérges kígyók, vadállatok, vérengző orchideák, halálos kórt terjesztő csípős rovarok és nem utolsó sorban farkas-asszonyok, akiket hűtlenségük miatt a varázsló toportyánná változtatott. Éjszaka, amikor a Hold fehér hiénája a dzsungel felett kóborol, fényasszonyként ölelkeznek azzal, aki a fekhelyére engedi őket. Reggelre eltünnek, mint az álom, és a férfi, akinek karjaiban háltak, hetek alatt elsorvad.Nem siratják őket és azokat sem akiket megölt az őserdő.De akik életben maradtak, azok igazi férfiak."

Három hónap után, újabb három hónapra szerzetesi közösségbe kerülnek, ahol az idő letelte után a varázsló, a törzsfőnök, és a falu legöregebb embere beavatja őket az emberi lét legnagyobb titkába. Nem akarom az egész szertartást leírni, csak azt ami miatt tulajdonképpen ezt az egész hsz-t elkezdtem:

"-Halálra születtél és életre fogsz halni."

"-Világ Istene teremtett téged."

"-Világ Istene a tökéletes szellem volt, tehát nem tudta érzékelni az anyag világát."

"-Ezért érző lényeket teremtett, akik az ő érzékszervei lettek. Rajtuk keresztül érzékelte Isten a Világ érintését, a kéjt és a kínt, a boldogságot és a kétségbeesést.De az érző lények nem tudták elviselni a végtelen örömök és a végtelen szenvedések örök váltakozását.Ekkor a Világ Istene lehasította a Halált az ő tökéletességéből és az érző lényekbe helyezte."

"-A Világ Istene üresség lett.A Világ Istene szenvedéstelen.A Világ Istene örömtelen.A Világ Istene haláltalan."

" A Világ Istene helyett szenved az ember.A Világ Istene helyett örül az ember.A Világ Istene helyett hal meg az ember."

"-A Világ Istene az Üresség Istene lett. Az ember van tele a Világ Istenének kínjával, boldogtalanságával és halálával. Az ember él az Üresség Istene helyett."

Ettől kezdve szabad, felnőtt férfiak. Azért 12 évesen nem semmi "tortúrán" mennek keresztül ezek a gyerekek...

Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Doh! :shock:

Emberek... Nem kérek sokat, csak annyit, hogy GONDOLKODJATOK egy csöppet. Nem gondolkodtok, mielőtt valamit elhisztek, ez itt a nagy probléma, azonkívül néhányszor szembeköpitek saját magatokat. Pld: minden valamire való szerepjátékos, vagy hívő tudja, hogy az első asszony Lilith volt, akit Isten sárból meg mittoménmiből gyúrt, azonkívűl minek teremtene isten lelkeket, ha úgyis csak két (bocsánat kettő és fél) emberre tervezte az egész (lapos) Föld populációját, tudjátok, hogy mi van akkor ha a testvéreddel közös gyereket vársz?? BAJ! NAGY BAJ! etc. etc. sorolhatném a végtelenségig! Másrészt annyi, de annyi a logikai bukfenc, hogy nem győzném sorolni, de nem is akarom. Annyit még hadd tegyek hozzá, hogy a Föld azért ennyire szar hely, mert az emberek egyként gondolkodnak és nem a közösség érdekeit nézik szem előtt és nem fordítva... bla bla bla bla...

És most egy kis fejtágítás, amit az előbb dobtam össze: (tessék rajta ELGONDOLKODNI, mert az a lelke minden jónak és nem a mesék, meg hazugságok, amivel tömitek egymást/ tömnek titeket / kifundáltok).

Link a hozzászóláshoz
Amennyiben nem lesz nagyobb összefogás köztünk és más emberek között, pusztulásra vagyunk ítélve; közvetetten, vagy közvetlenül, de a saját kezünk által.

Mindenképp pusztulásra vagyunk ítélve: mert ami kezdetét vette, be is fejeződik egyszer, ami megszületett, meghal valamikor. Nem tudom, ki mondta ezt... és nem is érdekel, ez egy olyan mondat, ami minden emberben ott lappang talán...

"Végtelen az, amit az embernek nincs ideje/kedve/alkalma tanulmányozni." (Ezt se tudom, ki mondta, de biztos, hogy mondta valaki :roll: )

Végtelen; Igaz; Nem igaz; Létezik; Nem létezik; Lehetséges; Lehetetlen; És-Még-Sorolhatnám mind emberi fogalmak, amiket megmagyarázni nem igazán lehet, inkább csak átérezni... és amit átérzünk arra ne támaszkodjunk "szellemi" témákban (ehh, és még én beszélek...^^").

d3st jó dolgokat mondott, és elgondolkoztam rajtuk (és ezt őszintén ki merem jelenteni). Mielőtt még bővítené a mondanivalóját, én is mondok valami rövidet: - ami sztem inkább nekem számít, mint nektek, de azért leírom :roll: - találj magadnak egy értéket (amiről érzed, nem pedig tudod, hogy érték), és élj! (érték... élet... mik ezek? nem tudom, csak játszom a gondolatokkal, amik "választ adnak"...)

Link a hozzászóláshoz

Nos, rossz szokásom, hogy az egy hajszálnyit is érdektelennek tűnő, terebélyes hozzászólásokat előfordul, hogy nem olvasom el (az első oldalon kettő ilyen is van). Rájöttem arra, hogy Mazsinóval szinte teljesen egy hullámhosszon gondolkodunk (abból az egy hozzászólásból ítélve legalábbis), ami jó. Az csak egy "véletlen" :P, hogy Mazsit nem láttam errefelé az elmúlt egy hétben, vagy Mazsinó befejezte az oldal olvasgatását? Ha igen, akkor mi lett vele? (kár érte :'( )

Link a hozzászóláshoz

Régen jártam errefele, részben belefáradtam kicsit, részben nem is voltam netközelben.

Nekem az a véleményem a Bibliáról, hogy emberek írták. Nem mondom, hogy árt elolvasni, hisz én is olvastam töredékeket belőle. De nem fogom végigolvasni. Talán lázadó vagyok, nem bírom magam a konzervativizmus keretei közé zárni, fojtanak a határok. Azt gondolom, hogy az ember nem tévedhetetlen. Ez nap, mint nap bebizonyosodik.

Link a hozzászóláshoz

d3st: Mindenki a maga szintjén és felfogása szerint tegye a dolgát legjobb tudása szerint. Én ezeknek nagy hasznát veszem, és mindíg beigazolódnak az újonan tanultak is. Rám így van szükség.

Talán nem kéne más dolgairól szólni de ez jó példa. Egy haverom rosszul érezte magát minden reggel. Mondta, hogy mondjak neki valami okosságot. Régen drogozott, de már nem. Úgy tűnt nincs kapcsolat. De tudtam, hogy kinyitotta a koronacsakráját és így a szellemvilág a kapun kapcsolatban lehetett vele. Mivel nem tudta hogyan kell jól használni az anyagot, valószínüleg csak az asztrálsíkra nyitott kaput és nem a kozmikus térbe, így tudtam hogy itt inkább kétes identitású lények próbálnak az emberek közelébe férkőzni. Ilyenkor a megnyilvánuláshoz elhasználják a személy életerejét, s mivel nem angyalok nem tudják visszatölteni. Mikor elmondtam neki, akkor azt mondta ebben lehet valami, és elmondta milyen érzései és élményei voltak, ami pontosan olyan volt min.....

Link a hozzászóláshoz

Akármennyire is úgy tűnik, én nem akarok vallást alapítani. :P

Én csak megpróbálom az embereket rávenni arra, hogy gondolkodjanak el a világ dolgain, és ne legyen nekik annyi elég, hogy "Igen... tényleg, ez így van...", vagy hogyha már ennyi nem elég, akkor meg annyi ne legyen elég, hogy "hát.. azért van így, mert a bibliában ezt írták"...

Szóval úgy gondolom, hogy a bárány kifejezés igen találó a keresztényekre (és sok más vallásos / természetfeletti dolgokban hívő emberekre meg az ilyen Gyurcsokokra :P), hiszen az különbözteti meg az állatot az embertől, hogy GONDOLKODIK, és nem hiszi el azt, amit neki mondanak.

Részemről a vallásoknak semmi, de semmi szüksége és értelme nincsen...

Najó, arra jók, hogy sokmiliárd embert öljünk meg a történelem során az istenünk nevében, meg arra is jó, hogy utáljuk egymást a vallásaink ellentéte miatt, nem is beszélve arról, hogy a vallás, egy remekbeszabott üzleti lehetőség, stb, stb... De "valahogy" nekem erre nincs szükségem. (ugye megértetek? kösz!)

A terjedés és a minőség felől... Szerintem mindkettő lényeges, de óriási hiba lenne rákényszeríteni akárkire is akármilyen vallást. Ezért mondom, hogy gondolkodjatok, azt hiszem erre nyugodtan lehet bárkit ösztönözni, mert ez viszi előrrébb a világot, a konzervatívak.. nos ők meg bekaphatják :P

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Darton nevére mondom, ez tetszett! Még is jó, hogy múltkor nem vágtam be az írásom!

D3ST: (bocs, ha esetleg zavar a nagybetű, szólj!) Vicces, mert egészen jó, amit írtál. Ha tudni karod, én a magam részéről erre vártem. Hogy ne leszóljál mindenkit, hanem megmond a véleményedet. Egyébként merő véletlenségből a minap magam is hasonló dolgokon gondolkoztam. És most neked hála ismét eszembe jutottak. Lássuk csak... "A véletlen olyan események sorozata és/vagy láncolata, mely az emberek életévé áll össze" Szép mondat. Most találtam ki. Egyébként elgondolkoztam, és engedelmeddel felhívnám a figyelmedet, egy aprócska tévedésre: NINCS OLYAN HOGY VÉLETLEN!!!!! Ezt jobb ha elfeljeted. És igazából szerencse sem létezik. Ha még is van, csak azért, mert adott ember hisz benne.

"Minden, aminek kezdete van, véget is ér..." -ez ha jól emlékszem a Mátrix-ban hangzott el. A filmet én is baromságnak tarom, de csak azért, mert nem bírom értelmezni. Pedíg van benne pár értékes dolog! Viszont mondanék neked még valamit. Miért hitessem el magammal, hogy jó ember vagyok? Ha igaz, akkor nincs szükség hitre, ha meg nem akkor úgy is fölösleges erősködnöm. Egyébként is, beszélgettünk NYT-n, láttál ilyen-olyan helyzetekben. Akkor meg ne mond, hogy jó ember vagyok! Érdekes vagyok? Egypszihológusnak vagy néhány tanulónak biztos érdekes lennék, de nem a környezetemnek. EH! Belefáradtam már abba, hogy mindenki mondja, hogy milyen jó ember vagyok. Pedíg nem is öltem meg senkit. A saját magam álltal támasztott követelményekkel szemben még is elbuktam. Milyen ember az, aki még a saját elvárásainak sem tud megfelelni. Sőt! Tökéletes ellenpéldája. És persze akkor jönnek, hogy mer cinikus vagyok, meg sötéten látom a dolgokat, meg sajnáltatom magam, meg hasonlók. Ha ők így látják, legyen igazuk. Minden ember másképpen látja a világot, mindenkinek mások a céljai; a módszer, ahogy a céljukat elérik. Minden ember életének más az értelme. És erre mindenkinek magának kell rájönnie. Igazából nem is tudom, az ember miért bonyolít túl mindet. Születünk, élünk, meghalunk. Ez az élet rendje. Persze okosnak hisszük magunkat, magyarázatokat és megoldásokat keresünk, célokat. Igazad van abban, hogy gondolkodni kell. De te is látszólag téríteni próbálsz. Ezt nem szó szerint értettem! Mondjuk úgy, hogy a saját tanaidat hírdeted. Persze megint tévedek. Te csak ismertetted az álláspontodat. De a többiek is ezt teszik. Elmondják, hogy ők miben hisznek. Neked nem kell hinned benne! De ne szóld le őket. te is tanulhatsz abból, amit ők mondanak, és viszont. Ezért folyik itt ez a "beszélgetés". Szerintem érted, amiről beszélek. Én viszont nemrég kellemessen csalódtam az emberben. Persze írtja önmagát rendessen, de ha belegondoltok, annak idején nem tört ki atomháború, amit én azért eléggé jó jelnek veszek. Az emberek között pedíg mindíg lesznek félreértések. A baj soha sem itt van, az ott kezdődik, amikor az egyik ember rá akarja erőszakolni a nézeteit egy másikra. EH! Túl sokat okoskodok. Rossz hatással vagytok rám! :wink:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Darun:

Nem, nem vagyok morci, amiért NAGY BETÛVEL írtad a nevem.. nem zavar :P

Ha visszaolvasol (szerintem már kétszer is) leírtam, hogy nem létezik véletlen és szerencse abban az értelemben, ahogy az emberek használják. Tulajdonképpen amit véletlennek, meg szerencsének hívnak azok olyan dolgok, amik tőlük függetlenül történnek és vagy nem tudják a valódi okát és vagy apró eseménysorozatok összesége, amit megmagyarázni nem tudnak és vagy leírni túl hosszú lenne.

Egyébként tényleg bírtalak a táborban. Most ezt nem azért mondom

Nos én is így vagyok ezzel a "saját magam által választott követelmények"kel. Szerintem az ember feladata, hogy magával szemben mindig nagyobban legyenek a fentartásai és elvárásai, mint másokkal szemben. Éppen ezért, ha sikerem van akkor is csak rövid ideig élvezem, mert máris magasabban van az a bizonyos léc. Szeretem a kihívásokat, nem a lehetetleneket bár, de szeretem az olyan kihívásokat, amik valóban kihívások.

Amit a hitről írtál, hogy...

"miért hitessem el magammal, hogy jó ember vagyok? Ha igaz, akkor nincs szükség hitre, ha meg nem akkor úgy is fölösleges erősködnöm"

...nem áll egészen helyt. Nincs szükség a természetfelettiben való hitben (soroljuk ide a kis zöld emberkéket, meg az összes fiktív marhaságot is), viszont egy eszmében, egy emberben nyugodtan hihetsz, felnézhetsz. HIGGY MAGADBAN!

Az ember azért bonyolít túl mindent, mert ez a természete. Keresi a jólétet és keresi a tudást is.

(hú, mostanában kezdem úgy érezni magam, mint aki okoskodik, ahogy TAO írta anno... :roll: )

Valamennyire (egy icipicit) igazad van abban, hogy téríteni próbálok. Észheztéríteni, talán én így fogalmaznék. Szeretném, ha az emberek gondolkodnának és nem hinnének többé a húsvéti nyúlban, mert az gáz, ott valami baj van, és ha nem is tudom varázsütésre megváltoztatni, talán elültetek benne egy kis bogarat és átgondolja azt, hogy ő most miben is hisz.

Másrészt meg:

A legtöbb ember próbálja valamilyen módon formálni a környezetét. Ez természetes. Én azért vagyok ilyen, mert én így gondolok dolgokat, ezt le is írom; szerintem ez a helyes. (félreértés ne essék: nem kényszerítek senkit, hogy a sötét oldalt járja velem... de azért jó lenne :D)

Mindenkinek magának kell rájönnie a maga igazára, mindenképp gondolkodással, a saját észjárását használva, még akkor is, hogyha más gondolatain csámcsog.

Okoskodni pedig kell! (de csak ésszel) Örülök, hogy írtál!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

D3ST mondta:

"az különbözteti meg az állatot az embertől, hogy GONDOLKODIK, és nem hiszi el azt, amit neki mondanak."

Az állat hinni sem képes, mert neki az is túl bonyolult, csak érzései és benyomásai vannak. :wink:

Amúgy tévedsz: mi is gondolkodunk ezekről. Én például rengeteg filozofálgatás után alakítottam ki a mai "Istenes" világnézetemet. Csak mi hajlandóak vagyunk az úgynevezett "hivatalos" tudományon kívüli eredményeket is elfogadni. Mint például az emberek különleges képességei (érzékeken túli érzékelés, telepátia, ...), amiket minden hivatalos és ellenőrzött bizonyító kísérlet ellenére sem fogadnak el (lsd. pl. a "Mégis van magyarázat" c.-ü könyvet).

Sajnos a tudomány mára teljesen betokozódott, és minden általa meg nem magyarázható jelenséget hamisnak és nem létezőnek nyílvánít.

Mint aktuális világnézet teljesen átvette az egyház régi fejlődést fékező szerepét.

Szeretném, ha te meg ezen gondolkodnál el, és megpróbálnád kicsit rugalmasabban szemlélni az ijesmit, ahelyett, hogy elutasítanál mindent amit nem értesz és nincs rá tudományos bizonyíték.

Üdvözlettel Táltos!

Link a hozzászóláshoz

Ettől féltem. Egyedül Darun látta meg, hogy itt nem kioktatás folyik, csak elmondtam a véleményem. Közel sem akarok vallást alapítani, járom a magam útját, ugyan, ez milyenfajta vallás?!? Nem vagyok sem pap, sem hittérítő, hogy ilyent tegyek.

Takeda:

Azt írod fogadjam el a könyvet? Használjam? Ugyan mire, ha nem érdekel? Miért tartsak szentnek egy könyvet? Azért mert milliók annak tartják? Vagy azért, mert képtelenségeket ír, és ezt azzal magyarázza, hogy nem foghatjuk még fel, majd esetleg a halál után... és akkor lesz nemulass, mert rossz kislány voltam...

Nem mondanám, hogy olyan "húdeokosvagyokelájultőlemavilág" emberke vagyok, de azért hidd el, láttam már én is pár dolgot. És nem a Bibliából tudom, amit tudok. Ettől függetlenül nem szapultam, nem mondtam, hogy senki se olvassa. Csak annyit mondtam: emberek írták. És hiszem, hogy ezzel mindent elmondtam.

Link a hozzászóláshoz

Neked ateista vagyok, Istennek a kitartó ellenzék.

Lehet nem pontos, tuti ismeritek, Woody Allen mondta.

Érdemesátgondolni, amit Felon mondott. Miért kellene valamit neked is mondani, attól hogy sok millióan mondják...talán a látszat ellenére tényleg a millió a hülye.

Amúgy a Biblia egy remek és nagy alkotás, akárki is írta. Tisztelem érte. De akkor is emberek írták, és akármennyi szép és felemelő és nagyszerű történet van benne, azok mind mind csak történetek.

A Gyűrűk urát senki nem tartja szent könyvnek,pedig hasonló fantázia szüleménye...

Link a hozzászóláshoz

Már napok óta készülök ide írni, csak valahogyan mindig sikerült lebeszélnem magam róla. :roll: Aztán ma az utcán bandukolva, egyszercsak azon kaptam magam, hogy újra azon töprengek, hogy írnom kéne végre vmit.( lehet, hogy úgy látjátok majd, jobb lett volna csöndben maradnom, de mostmár mindegy, elkezdtem ). Én azt gondolom, hogy aki lát az látja, aki hall az hallja, aki érez, érzi, hogy mi a helyes út. Mindenkinek a sajátja, bármennyire furcsán hangzik is. Az, hogy beszélünk dolgokról nem feltétlenül jelenti azt, hogy mindenáron meg akarunk győzni másokat a saját utunk helyességéről, egyszerüen csak meg akarjuk mutatni amivel találkoztunk az életünk során.Szerencsére nem vagyunk egyformák, van aki higgadtan és nyugodtan mondja el amit tapasztalt a világból, vajon miért zavar ez másokat? Miért olyan "idegesítő"? Hiszen csak azt mondja el, hogy Õ hogyan látja a saját szemszögéből a Világot. Sehol nem láttam pl. azt, hogy Takeda téríteni akart volna.Én csak azt látom, hogy a saját tapasztalatait, vagy a meggyőződését a Világról szeretné megosztani másokkal, de sehol nem láttam leírva, hogy bárkit arra buzdított volna, hogy abban higgyen amiben Õ,hogy egyedül az a helyes gondolkodás ahogyan Õ gondolkodik, vagy azon az úton járjon amelyiken Õ. Lemaradtam valamiről? Nem találtam olyan hsz-t amelyik erre utalna. Egy barátom azt mondogatja mindig, hogy tiszteld meg magad azzal, hogy egy korábbi döntésed nem tartod rossznak, mert biztos, hogy akkor és ott az tünt a legjobb megoldásnak. Én azt mondom tiszteld a saját hited, de tiszteld másokét is. Bárkinek igaza lehet, kinek-kinek saját hite szerint. Lesz akinek megfújják a harsonát, s lesz akinek nem...( a vallásoknak meg vajmi kevés közük van az ember hitéhez)

Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Nem Felon...félreértesz...azt, hogy Takeda téríteni próbál itt, egy korábbi dolog kapcsán írtam, egy szóval sem mondtam, hogy Te ilyet írtál... csak elgondolkodtam az utóbbi oldalak hozzászólásain,épp ezért nem is címeztem személy szerint senkinek a mostani hozzászólásom, lehet, hogy úgy tünik, mintha leragadtam volna valahol...sajnálom, hogy magadra vetted...

Tisztelettel Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Takeda, érdekes dolgot írtál le, engem ez a misztikus világ nem igazán fog meg, azaz helyesebben mondva, nem pontosan így. Valami létezik "odafenn", de nem tudom mi az, és nem is nagyon szeretném megtudni.

Jó így ahogy van, édes kis tudatlanságban, és ha azzal töltöm a napomat, hogy az élet értelmét keresem, akkor már teljesen hiábavaló volt a dolog, hiszen el is vesztettem azt az értelmet. Mert értelmetlen keresgéléssel töltöttem az időm, ahelyett hogy éltem volna :) (Remélem érthető, mert én kezdek belegabalyodni :lol: )

Szóval én csak élek, ahogy megteremtett valami felsőbb hatalom, élek és élvezem hogy élek. Minden napot próbálok olyanná tenni, hogy egyszer visszagondolva ne bánjam meg egyiket sem. Ez olykor nagyon nehéz, mert a napok elszürkülhetnek olykor. De azért próbálkozni kell :)

Persze egyetértek abban, hogy vannak misztikus erők, legalábbis mi azt hisszük hogy misztikusak... de valóban azok lennének? Nem lehet hogy csak olyan eddig ismeretlen dolgok, amik mindig is velünk voltak, csak elfeledtük őket, a használatukat, pedig régen ugyanolyan természetesek voltak mint egy pohár víz?

Nem lehet hogy az erők, amik hatnak ránk régen még természetesek voltak, most pedig elmaterializálódott életünkben csodálkozunk, hogy ilyen is van? Szerintem elképzelhető...

Én azért hiszek abban, hogyha boldog vagyok, akkor más az aurám is, és hogy ez az aura hat a mellettem levőkre, szinezi az övéket is. Ahogy az is, ha szomorú vagyok. :)

Ez is misztikus dolog, de szerintem mégis létezik :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Bibliáról én azt hallottam, -bár lehet, hogy hülyeség - hogy az első pár könyvet Isten maga diktálta le szóról-szóra. De lehet, hogy ez csak egy ősi reklámfogás volt.

A múltkor beleolvastam az elejefelé valami törvénygyűjteménybe: hát elég érdekes volt. Teljesen különböző témájú dolgok tiltása vagy elrendelése, ömlesztve a morális kérdésektől az egészségvédelmi tanácsokon át néhány teljesen érthetetlen és bizarr rendelkezéssel bezárólag. Lehet, ha egyben olvasnám értelmesebb képet kapnék az egészről.

Solar: és akkor mi van, ha épp az az élet értelme, hogy kiderítsd az élet rejtett összefüggéseit.

Abban viszont teljesen eggyetértek, hogy minden misztikus dolog valójában megmagyarázható, csak a többség nem érzékeli közvetlenül őket, a mai tudományunk meg nem elég fejlett még ahoz sem, hogy érzékelő és mérőműszereket állítson elő, nemhogy meg is magyarrázza.

Takeda: örülök, hogy kinézed bellőllem, de sajnos a világ megértésétől még nagyon távol vagyok, de NEM ADOM FEL :!:

Irigyellek, hogy a te szaviddal élve, te: érzed a bőrödön ezeket a dolgokat.

Castanedától én csak tíz könyvről tudok, de csak hármat olvastam, ezek a: "Don Juan Tanításai", "Másik Világ Kapujában" és a "Belülről Izzó Tűz" címűek. A többit még nem sikerült.

Üdvözlet!

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...