Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

Üdv!

Segitta, D3st: csak néhány gondolat az élet kialakulásáról és fejlődéséről:

Talán ismert, hogy kísérletileg előállítva az élet előtti földi állapotokat elektromos impulzus hatására aminosavak jönnek létre. Hurrá: élet kialakulásának rejtéje megfejtve. Csakhogy ezek az aminosavak hamarosan lebomlanak, ahelyett, hogy bonyolultabb élő rendszerré állnának össze. A tudománynak máig lövése sincs, hogy ezekből miként alakulhattak ki akár a legegyszerűbb egysejtűek, de jobb híján elfogadják.

A másik az evolúció kérdése: nemrég még teljesen elfogadtam ezt az elméletet. Csakhogy felvetődik a téma örök kérdése: a hiányzó láncszemek. Mert már a mutáció létrejöttének is igen kicsik az esélyei, annak, hogy kedvező tulajdonságok alakulnak ki még kevesebb, de annak, hogy hirtelen az egész szervezet felépítése megváltozzon, pl kialakuljon a tüdő, szinte 0. Tehát találnunk kéne átmeneti egyedeket is.

Mutáció általi fajkialakulást még nem figyeltek meg, csak egyes meglévő tulajdonságok előtérbe kerülését.

Egy ismert példa a kutyák esete: a mesterséges kiválogatódás sokkal gyorsabb és hatékonyabb, mint a természetes, pár ezer év alatt amióta kutyát tartunk mégsem sikerült mást elérnünk csak igen változatos fajták kialakulását. Viszont a kutya és a farkas még mindig egy faj, hisz szaporodni képesek egymással.

Közvetlen bizonyíték tehát nincs az evolúció elméletére, bármennyire is elfogadott.

Persze lehetséges, hogy bizonyos körülmények kedveznek a hirtrelen fejlődésnek, de amíg ezeket nem lokalizálják, elemzik, és bizonyítják, addig ez is csak egy feltevés.

Üdvözlettel Táltos a hezitáló!

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Segitta: ennek még utána nézek!

d3st: ja, tudom, én is szeretlek! Egyébként meg megint "elcseszted", mert ismét összekeverted a hit-et és a vallás-t!!! A kettő nem ugyan az, könyörgöm!!! Értsétek már meg végre. A pajzsos...valamit meg inkább észre sem vettem. Nem mint ha zavarna hogy semmibe veszed a hitem. A hit támasz, de nem a hit használja ki az embereket, hanem a vallás!!! Remélem nem a falnak beszéltem!

RQ: elnézést hogy kellemetlen helyzetbe hoztalak. Nem volt szándékos. A hsz-em végére írtam, mert bár így is off, de azért még is írtam valamit, ez az én hibám volt. És TAO-nak is igaza van, mert nem ez volt az első eset, de TAO, ez most tényleg az én hibám volt!

TAO: nem haragszom rád. Én is off-olok. Ebből az alkalomból szeretnék visszautalni egy régebbi hsz-edre. Elegem van abból, hogy mindenki le"Jézuska"-z, komolyan, már engem zavar a legjobban. Most azért, mert hosszú hajam van, mindjárt én leszek a megváltó? Nem a haj teszi az embert??? Ez nem elsősorban neked szólt, csak egyrészt ki kellett adnom már, másrészt meg te hoztad szóba az oldalon. :?

Darun

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Segitta, D3st: csak néhány gondolat az élet kialakulásáról és fejlődéséről:

Talán ismert, hogy kísérletileg előállítva az élet előtti földi állapotokat elektromos impulzus hatására aminosavak jönnek létre. Hurrá: élet kialakulásának rejtéje megfejtve. Csakhogy ezek az aminosavak hamarosan lebomlanak, ahelyett, hogy bonyolultabb élő rendszerré állnának össze. A tudománynak máig lövése sincs, hogy ezekből miként alakulhattak ki akár a legegyszerűbb egysejtűek, de jobb híján elfogadják.

A másik az evolúció kérdése: nemrég még teljesen elfogadtam ezt az elméletet. Csakhogy felvetődik a téma örök kérdése: a hiányzó láncszemek. Mert már a mutáció létrejöttének is igen kicsik az esélyei, annak, hogy kedvező tulajdonságok alakulnak ki még kevesebb, de annak, hogy hirtelen az egész szervezet felépítése megváltozzon, pl kialakuljon a tüdő, szinte 0. Tehát találnunk kéne átmeneti egyedeket is.

Mutáció általi fajkialakulást még nem figyeltek meg, csak egyes meglévő tulajdonságok előtérbe kerülését.

Egy ismert példa a kutyák esete: a mesterséges kiválogatódás sokkal gyorsabb és hatékonyabb, mint a természetes, pár ezer év alatt amióta kutyát tartunk mégsem sikerült mást elérnünk csak igen változatos fajták kialakulását. Viszont a kutya és a farkas még mindig egy faj, hisz szaporodni képesek egymással.

Közvetlen bizonyíték tehát nincs az evolúció elméletére, bármennyire is elfogadott.

Persze lehetséges, hogy bizonyos körülmények kedveznek a hirtrelen fejlődésnek, de amíg ezeket nem lokalizálják, elemzik, és bizonyítják, addig ez is csak egy feltevés.

Üdvözlettel Táltos a hezitáló!

Ave!

Az evolutio kérdésén sokat gondolkoztam, és arra jutottam, hogy egyszerűen l.o.g.i.k.u.s. Akárhogy próbálkoztam, ennél jobb elméletet nem találtam. A Biblia szó szerinti értelmezése ebben az esetben szerintem nem helyénvaló, legalábbis eléggé bizarr.

Aztán: a kutya és a farkas nem egy faj, amennyire én tudom.

A faj többé kevésbé pontos fogalma Carl Linné mind a mai napig érvényben lévő meghatározása szerint: Egy fajnak tekintjük azon egyedeket, melyek

:arrow: Szaporodási közösségben élnek

:arrow: Magukhoz hasonló termékeny utódot hoznak létre

:arrow: Külső és belső tulajdonságaik megegyeznek

Amennyiben tudsz jobbat mondani az evolutio helyett, elgondolkozom rajta, de addig ez marad számomra az egyetlen magyarázat az élet kialakulására.

Link a hozzászóláshoz

Micsoda energia és erő amivel megnyilvánultok(unk), és milyen mély gondolatokkal. Azt hiszem ezt akartam mikor a topicot nyitottam.

Lord Rufus: Teljesen egyetértek azzal amit leírtál, ez az én véleményem is. Az pedig csak egy dolog, hogy ebben az életben nem vagyunk képesek Istent megismerni(hisz erre hadd ne mondjam mennyi időnk van), de minnél jobban megismered, annál jobban ismered magad, és a többi embert, (hiszen: 'A maga hasonlatosságára ..teremté az embert').

Ha megismered és megérted a világot (Õt), akkor az ő hatalmából be tudsz építeni valamennyit az életedbe, és mindent amit akartál jobban tudod megcsinálni.

Megértelek titeket, hogy nem tudtok hinni a Bibliának. Már írtam, hogy én se hittem és hiszek neki. Csak azokat a részeket használom föl belőle,amit értek, és tudom, hogyan kell lennie.

Valóban a Biblia nagy része szimbólikus, azért is nehéz, meg rosszul fordították, azért is, meg az egyházak eltorzították azért is. Meg olyan őskúltúrákból származik, amiről ti nem is hallottatok (Atlantisz már akkor gyerekcipőben járt) -azért is. Meg az értelmezésmódotokat is befolyásolták, azért is, meg sok könyv hiányzik belőle azért is.

De mégis érthető és ha azt a silány semmit ismernétek rendesen, akkor hatalmas tudásotok lenne.

A teremtés összeegyezethető az evolúcióval. Igen a nap az nem nap, hanem időszak. A fórum eleje foglalkozott ezzel. Akkor még gyerekcipőben jártam, olyanok a magyarázatok, amiket most elhangzottak, (tudom ajánlani), számomra már hibásak sok helyről, lényegükben jók.

A világegyetem minden pontja lakott, és befolyással vannak e népek a mi életünkre is. Ettől el is zárkózhatunk, de oda is figyelhetünk rá.

Kíváncsi vagyok az evolúciót cáfoló' verziókra. Főleg ha Steiner apánktól is adagolsz 1-2 gondolatot. Õ értette a dolgokat, biztosan csupa okosság lesz. Már neked is a kezedbe fogják adni az olvasni való könyveket. Én is bemegyek a könyvesboltba és tudom mit kell megvennem. Csak ránézek egy könyvre és ő azt mondja hogy én kellek neked.

Jó ha használod a Bibliát (a lényeg Jézus), de szüntelenül keresd a hibák helyes megfelelőit. Tanulj mellette csomó minden mást és azok megértetik veled a Bibliát. Azt fontos tudni hozzá, hogy a benne közölt események mellett, ugyanazokkal a személyekkel egy csomó más dolog is történt. (Pl: Jézus: India, Fro., szerelem, esszénusok stb)

d3st: (és Táltos is): Én nem azért pofázok erről oly megrögzötten, mert zavar az, hogy olvastam egy csomó dolgot ami nem jó semmire és arra használom, hogy másokat is magam után rántsak... :twisted:

Ezeket a mindennapi életemben használom. Tudom minden betegségemről (és másokéról is gyakran) miért van, mit jelent, hogy ez bőrkiütés kapcsolat miatt van, hogy a nyakamnál van, azért mert valakinek nem tudok és merek valamit elmondani, aztán elmúlik és a hátam lesz olyan, mert már nem akarom elmondani,de nem oldottam meg, tehát a 'hátam mögé dobáltam' a problémát.

Értek a tetteim karmikus összefüggéseiből valamennyit, hogy valaki abból tanulhatna, ha én az ő kárára érvényesíteném magam (nem tettem meg, nagy hiba volt) Tudom körülöttem ki kinek mit kell hogy tanítson és hogy mi a következménye.

Természetgyógyász vagyok. Ha ráteszem a kezem valakire, jobban lesz. És azért mert elhittem,hogy ez lehetséges és megkaptam. Senkit sem akarok etetni semmivel.

És azt kell mondjam neked, hogy sokkal jobb lett az életem mióta tudatosan irányítom,és kapisgálom mi az értelme dolgoknak. Asziszem ezt el kellet mondanom, de tudom, hogy Táltos sem adn semmiért ami neki van, pedig csak most kezdi használni.

Darun: Igaz e az, hogy ha hagyományos feltételek között eltöröd a kezed, az fáj neked? Igaz e, hogy nem tudsz vele emelni, mint eddig?

Hamis e az, ha azt mondod, hogy ez a szakadék nincs előttem és nem lesz semmi bajom ha elmegyek 'fölötte' ?

Egy picit túlzottan elmerültél a filozófiában.

Emlékszel jól, hogy mondtam Lucifernek hívták Sátánt, de mond meg akkor ki teremtette Sátánt? Azért mert máshogy nevezed, ugyan az a személy.

Ja és tényleg: Madowick: A zen nagyon jó filozófiai és gyakorlati irányzat. Mind felfogásában, mind meditációiban teljesen használható az általa megjelölt célokra. (És sok másra is.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Madovick: genetikailag egy fajba tartoznak azok az élőlények, amik egymással szaporodóképes utódot tudnak nemzeni. Ez a kutyákra és farkasokra teljesen igaz, többek között ezért is lövik ki az elvadult kutyákat az olyan nemzeti parkokban ahol farkasok élnek, nehogy beszennyezzék az állatok genetikai tisztaságát.

A jobb válasz az evolúció helyett: még keresem. De nem akarok feltétel nélkül elhinn valamit csak azért, mert elfogadott és nem tudok jobb megoldást, amíg a hibákat ki nem javítják és nem adnak logikus magyarázatot rájuk én nyitott maradok minden lehetséges lehetőségre, és megvizsgálom ezeket.

Takeda: Azt mondod: ha ráteszed a kezed valakire, jobban lesz. Szerinted mitől? Honnan jön a gyógyító erő?

Honnan tudos, hogy nem a bukott angyalok ténykedésének eredménye. Honnan tudod, hogy nem ők akarják, hogy azt hidd, hogy a reinkarnáció és a fokozatos fejlődés a valóság, hogy eltérítsenek Istentől.

Ezek a kérdések vetődtek fel bennem az említett könyv hatására.

Volt benne egy nagyon érdekes gondolat: Steiner és a többiek azt mondják, az ember eljutott arra a szintre, hogy felismeri az önmagában megbúvó istenséget, és a fejlődés végén maga is hatalmassá válik: Istenné. Ez a gondolat párhuzamban áll a bűnbeesés történetével, melyben a kígyó azzal kísérti meg

Link a hozzászóláshoz

Hú, hát a Takeda fiú odaoltott rendesen.

Én Istenben 10 a mínusz sokadikon százalékban hiszek. Nah ez bután hangzik de elmondom miért. Nem hiszek a Bibliában, nem hiszek abban, hogy angyalok lesnék tántorgó lépteimet, Gyurcsók úr csodatevő hatalmában sem hiszek, sőt még abban sem, hogy Takeda bácsi kézrátétellel gyógyít. Az én világképemben Isten szinte nem is szerepel. Az univerzum eseményeit el bírom képzelni a minket körülvevő egyetemes törvények kölcsönhatásaként. Az ősrobbanást tekintve viszont nagy bajban vagyok. Elvileg ugye az elképzelhetetlenül nagy tömegű anyag a kis térfogat miatt felrobbant. Lehet, hogy hülyeséget írtam, de mindegy. Ez akkor is sántít. Anyag nincs csak úgy a semmiből, tehát valahogyan keletkeznie kellett. De akkor hogyan keletkezett? Nah ezek azok a "És mi volt azelőtt?" típusó kérdések.

Számomra ez az egyetlen hely Isten számára. De ezt inkább nem is Istennek nevezném, hanem nem tudom minek. Nah bocs , csak össze vagyok zavarodva és nem tudok normálisan írni. Szóval ha belegondoltok az egész jelenlegi létezésünk egy nagy paradoxon. Nem szabadna léteznie, hiszen nem lehet az egész univerzum csak úgy a semmiből. Az pedig számomra elkézelhetetlen, hogy valami mindig is volt. De így megcáfolható az én so called Istenem is, hiszen neki is jönnie kellett valahonnan. Nah nem is hívom Istennek, mert szerintem rossz kifejezés rá. Ezt a dolgot inkább ilyen téren és időn kívül álló teremtő erőnek képzelem.

De abban teljesen biztos vagyok, hogy akitől ez az egész származik egyáltalán nem olyan emberi, mint azt Takeda és barátai képzelik. Ne haragudjatok, de hogy képzelitek, hogy az egész univerzum teremtője, ennek a hatalmas egészé, majd pont a ti kis csip-csup dolgaitokkal lesz elfogalalva? Kizárt. A teremtő egyszerűen annyira nem ember, hogy inkább nem is élőlénynek nevezném. Annyira fölöttünk áll, hogy sosem léphetünk vele kapcsolatba vagy ilyesmi. De azért további kellemes imádkozást kívánok.

Szóval Takeda nem hiszem, hogy a teremtő majd pont neked ad ilyen gyógyító erőt, csak azért mert kezded megismerni a világegyetemet. Ellenkezőleg. Aki valóban megismeri a világot, az rájön arra, hogy az egész úgy tökéletes, ahogy van. Azzal, hogy az Istened ilyen erőt ad neked tulajdonképpen saját hibáit ismerné be, azt hogy mégsem alkotott tökéleteset.

Szóval nem vallom magam hívőnek, nem hiszek Istenben, csak abban, hogy az egész világ valami olyanból származott, ami bőven túlmutat a mi felfogóképességünkön (különösen néhány fórumozóén).

Link a hozzászóláshoz

Hehe... Ez tetszett! Leszámítva azt a részt, ahol eleinte valami isteni lényként emlegeted azt a teremtő erődet. :P

Szerintem ha feltételezzük, hogy létezett ez a kis teremtő izémizéria, akkor ugyanúgy feltételezhetjük, hogy anyag mindig is létezett!

Sok vallásos ember mindig azzal jön: "...Akkor honnan lett az egész??" Micsoda lehengerlő érv! Akkor honnan jött a ti istenetek? Visszatértek ugyanabba a gödörbe, ahová minket küldtetek....

Nos, hát igen... "minket"? Személy szerint nem vagyok valami nagy Õsrobbanás fan, de pillanatnyilag ez az egyik legésszerűbb teória. Amúgy a semmi az egy egész helytelen fogalom lenne az űrre, még akkor is, ha leszámítanánk a csillagközi port, napszelet, stb, stbt. A vákuumban ugyanis képződnek a "semmiből" apró, az atomnál jóval kisebb kis részecskék, majd gyorsan elhalnak (De mivel a témában nagyon nem vagyok otthon inkább hagyjuk ezt a semmis témát :P)

A világkeletkezéses sztori valóban egy nagy paradoxon, ezért azt a kitételt kell szabnunk, hogy "valami" mindig is létezett. Erre elsöprő bizonyíták az, hogy mi itt ülünk éppen.

Gyurcsok úr... na igen, ezt én akartam mondani! :D De azért fenntartom a jogot, hogy a továbbiakban én is használjam Takedára! :D

Link a hozzászóláshoz

Táltos:

Továbbra is fenntartom a fajról alkotott elképzelésemet, kérlek nézz utána Te is még egyszer, hogy közös nevezőre jussunk.

D3st et Segitta:

Ismeritek a hologrammelméletet? Itt találkozik a fizika a természetfelettivel. Ha igaz, elég sok dologra magyarázatot adhat, bár bebizonyítani sosem lehet majd száz százalékig, ahogyan a neki ellentmondó relativitáselméletet sem. Ha érdekel, adok linket.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Segitta: Jók a meglátásaid és tetszik, hogy logikusan érvelsz. Néhány gondolat ami felvetődött az írásodra

Az anyag egyes elméletek szerint energiából sűrűsödött össze. Hogy az anyag energiából áll az mára bizonyított tény -lsd atomenergia -de az megint kérdés, hogy honnan lett az energia.

Én amúgy Istent nem emberformájúnak képzelem, hanem lényegében ennek az energiának. Szerintem az energia eddig fel nem fedezett formáit nevezik léleknek és az egyéb szellemi szinteknek. Isten tehát az Univerzumot átjáró energia aminek minden a része -mi is-, nezhetjük akár Világléleknek is.

Valószínűleg ezeket az energiaformákat idővel a tudomány is felfedezi, addig viszont csak a tapasztalati úton szerzett ismeretekre hagyatkozhatunk.

Madovick: a faj kérdéséről csk annyit, hogy lényegében ugyanazt írtad, csak genetikailag a középső pont a meghatározó:

Magukhoz hasonló termékeny utódot hoznak létre

De a példára visszatérve, ha jobban megfigyeled, a kutyák és farkasok között általában csak a szaporodási közösség nem áll fenn, de azért megtalálható az említett elvadult kutyáknál.

Hologramelmélet? Engem érdekel. Minden lehetőséget meg kell vizsgálni. Na hoci azt a linket! :wink:

Link a hozzászóláshoz

Madovick írta:

Aztán: a kutya és a farkas nem egy faj, amennyire én tudom.

A faj többé kevésbé pontos fogalma Carl Linné mind a mai napig érvényben lévő meghatározása szerint: Egy fajnak tekintjük azon egyedeket, melyek

Szaporodási közösségben élnek

Magukhoz hasonló termékeny utódot hoznak létre

Külső és belső tulajdonságaik megegyeznek

És mennyire igaza is van!

A farkas és a kutya semmiképpen nem tartozik egy fajba, csak egy családba vagy rendbe vagy mibe! Nézz utána!

Az energia átalakulhat anyaggá, az anyag energiává. Az anyag csak annyira áll energiából, amennyire az energia anyagból. Egy enyhe költői arconcsapással nevezhetjük az univerzum lelkének (azért nem is olyan enyhe :P)

A hologramelmélet szerintem úgy ahpgy van hülyeség. Elég bizarr, alátámasztatlan.

Eintein relativitáselméletét eddig sem bizonyítani sem cáfolni nem tudták, legfeljebb csak bizonyítgatni, avagy úgy mondanám, hogy egyes részeit nemmegcáfolni, mindezek ellenére létezik egy kísérlet, mely ebben a pillanatban is folyik, ami (azt hiszem) éppen a relativitás elméletet + a gravitációs hullámokat (vagy miket ^^) akarja bebizonyítani (Einstein@Home keress rá, biztos megtalálod a hivatalos lapjukat).

Link a hozzászóláshoz
A hologramelmélet szerintem úgy ahpgy van hülyeség. Elég bizarr, alátámasztatlan.

Én hülyeségnek azért nem nevezném. Alátámasztatlan? Lehet. Bizarr? Legfeljebb annak, aki körömszakadtáig védi a hagyományos fizikát. Szerintem az einsteini világkép sokkal bizarrabb ennél. Különösen a cikk utolsó bekezdéseit javaslom. Hogy lehet, hogy a hologramelmélet összecseng az évezredes keleti vallások tanaival?

Link a hozzászóláshoz

Madovick írta:

Én hülyeségnek azért nem nevezném. Alátámasztatlan? Lehet. Bizarr? Legfeljebb annak, aki körömszakadtáig védi a hagyományos fizikát. Szerintem az einsteini világkép sokkal bizarrabb ennél. Különösen a cikk utolsó bekezdéseit javaslom. Hogy lehet, hogy a hologramelmélet összecseng az évezredes keleti vallások tanaival?

Nem! Dehogy! Kizárt! No way!

Erről most eszembe jut egy Spektrum TVs műsor, Hórusz szeme vagy mi, nem is tudom már mi votl a címe. A lényeg az volt hogy bizonygatta, hogy az ókori egyiptomiak a vallás segítségével amolyan Jedik voltak és szupravezető kerítéssel (vagy mi a *al) körbevett templomokban éltek. Ismertek minden féle csinibini kis 20.szi technolgiát és egészséggel használták is őket.....

Naja.. persze... Azóta nem nézek spektrumot kb...

Az einsteini világkép (habár nem igazán ismerem) eléggé úgy tűnik, hogy pillanatnyilag a legjobb modellje a mi világunknak.

Link a hozzászóláshoz

Na jó, én sem vágom ájnstájn összes elképzelését fejből, ezt bevallhatom. :oops:

A hórusz szeme miről jutott eszedbe? Az utolsó mondatomról? Pedig ez nem valami elmélet, hanem tény. Nézd csak meg a buddhizmus alaptételeit. Õk azt hangoztatják már mióta, hogy az egész világ egy, és a megvilágosodás által keresik ezt az érzést.

A Jediről jut eszembe:

A jedik nem George Lucas elmeszüleményei, az első dzsedik (sic!) az Ezeregyéjszaka meséiben tűnnek fel, mint a sivatagban remeteéletmódot folytató varázslók.

(Bocs ezért a kis kitekintésért)

Link a hozzászóláshoz

Elolvastam a hologram-elméletet.

"Valójában vevőkészülékek vagyunk a frakvenciák tengerében, és amit kiszűrünk ebből a kavalkádból, az csak egy szelete a valóságnak."

Na ezt ényleg így van, megcáfolhatatlan. Az emberi érzékszervek nagyon primitívek, még az állatokéhoz képest is. Õk sokkal több mindent észlelnek a világról, de mi mégis több mindenről tudunk. Hát azt azért nem mondanám a hologram dologra, hogy teljesen hülyeség, de sok dolog sántít benne. Elolvastátok a hozzászólásokat? Ha nem ajánlom, hogy tegyétek meg, különösen azt, amelyik a kontraszelektálásról ír. Ezt figyelembe véve tényleg megkérdőjelezhető az elmélet hitelessége.

Jah meg egy csomó olyan mondat volt az írásban, melyek többszöri elolvasásra sem vált teljesen világossá.

"A múlt század 20-as éveiben Karl Lashley rendkívüli jeletőségű kísérletsorozatban mutatta ki, hogy bármely részletét távolítja el a patkány agyának, képtelen megszüntetni a műtét előtt megtanult bonyolult műveletsorra vonatkozó emlékeket. Akkoriban viszont senki nem állt elő olyan magyarázattal, amely leírhatta volna ezt a "teljes egész a részletekben" jelenséget."

Na ezt hámozza már ki nekem valaki. Jah meg az egész hologram magyarázatos dolog. Eléggé félrefordították szerintem.

"A francia kutatócsoport felfedezte, hogy bizonyos körülmények között a szubatomi részecskék, például az elektronok képesek egymás között az aonnali kommunikációra, függetlenül a közöttük húzódó távolságtól."

Na és ezt hogy?

Link a hozzászóláshoz

Nos.. szerintem az ésszerű magyarázat az lenne, hogy egy bizonyos adatot, vagy mozgássorozatot (itt) az agy nem csak egy helyen tárol, de mivel nem vagyok agyológus ezt inkább kihagyom, de úgy érzem ez a logikus. :P

Ezt a hologramelméletet (bár így névről nem emlékeztem rá) már láttam régebben valamelyik Spektrum / Disc. Ch. vagy hasonló adón. A műsorban úgy próbálták bemutatni a kis "hologramelméletet", hogy bemutattak "médiumokat" akik a rendőrségnél "segítkeztek" (lol). Ezek a nénik "látták" a baleset egy-egy részleteit (najó nevetségesen volt előadva a dolog egy szkeptikus számára :) ). Ezek a részletek azért jelentek meg a nénik előtt, mert egyes kvantum..mizériákok a nénik agyában összeköttetésben álltak más kvantummizériákokkal..... A patkányaggyal is valami ilyesmi van. Aki ezt kitalálta nem lehetett egy okos ember, azt garantálom! :P

Az ember érzékszerve természetesen nem észlel minden ingert, ami az univerzumban jelen van. Nincs is rá szüksége. Ott vannak a már felfedezett "ingerek" és ott vannak az észlelésükre feltalált gépek. Persze az univerzum ilyesféle jelenségei közül valószínűleg korán sem ismerjük mindet, de ezek az... univerzum egyik feléről a másik felébe hazatelefonáló elektronok közti kapcsolat nincsenek egyik csoportba sem! Baromság.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Utánnanéztem! Idézet az ELTE kutatásáról szóló honlapról (http://www.geocities.com/farkasprogram/):

A farkas a kutya legközelebbi ma élő rokona, sőt gyakorlatilag alfaja. A farkasok és a kutyák szaporodhatnak egymással, és az utódaik is szaporodóképesek, biológiai értelemben tehát nem tartoznak két külön fajba. Az egyetlen - de végeredményét tekintve nagyon fontos - különbség közöttük az, hogy a kutyák átestek egy körülbelül százezer éves háziasítási folyamaton, míg a farkasok nem.

:roll: 8) :twisted:

Elovastam a hologram-elméletet.

Hát elég érdekes elmélet. Ez a minden rész=egész kicsit a régi makro-mikrokozmosz (ami fent az lent) elméletre emlékeztet.

Csak az a baj, hogy ezek az általános ismertetők alpján nem nagyon lehet megítélni az igazságtartalmát. Rákerestem googleben, de nem találtam eléggé közérthetően megfogalmazott tudományos leírást (vagy csak túl fárdt vagyok hozzá :) ). Pedig engem is érdekelne mit takar pontosan az elektronok közötti kommunikáció. Ha valaki talál jó linket please ossza meg velünk.

Na megyek aludni, mert holnap pótZH :oops: :twisted: . Csaó!

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Kutyával kapcsolatban:

Szürke farkas:

Kingdom: Animalia

Phylum: Chordata

Class: Mammalia

Order: Carnivora

Family: Canidae

Genus: Canis

Species: C. lupus

Binomial name:

Canis lupus

Háziasított kutya:

Kingdom: Animalia

Phylum: Chordata

Class: Mammalia

Order: Carnivora

Family: Canidae

Genus: Canis

Species: C. lupus

Subspecies: C. l. familiaris

Trinomial name:

Canis lupus familiaris

Amint látjátok igazatok volt. Avagy valamennyire, ugyanis a kutya és farkas habár egy fajba tartoznak, a kutya a farkas alfaja.

Link a hozzászóláshoz

Nah én a kutyától s farkastól Istenhez térnék vissza, bocs, d3st, tudom, nincs ínyedre...

felmerült, hogy akkor Õ honnan van? Ezaz, amit nem lehet megmondani, és ezért van a hit, hogy azokat a dolgokat, amiket nem tudsz megmagyarázni (de tudod, hogy vannak valahogy), elhidd...

"Faith is to believe in what you do not see; the rewad of this faith is to see what you have believed..."

szóval ennyi...

:arrow: aki hisz Istenben, annak Isten van, mindig volt és mindig lesz, soha nem keletkezett semmiből, és nem is lesz soha semmivé... Isten örök...

:arrow: aki nem hisz Istenben, annak minden, ami fentebb vala megemlítve általam, sértő és hülyeség, bocsássanak meg érte az érintettek... evvan

nah ennyit mára, figyelek és írok, ha lesz valami, hogy akaratlanul is vérig sértsem a megrögzött ateistákat... :?

LR valék

Link a hozzászóláshoz
Ezaz, amit nem lehet megmondani, és ezért van a hit, hogy azokat a dolgokat, amiket nem tudsz megmagyarázni (de tudod, hogy vannak valahogy), elhidd...

Pál apostol azt tartotta a hitről, hogy a 'remélt dolgok bizonyosságként való megélése'.

Hát van benne valami...

Sztem aki könnyen hisz (Istenben), s meggyőződése van benne, az nagyot bukhat, s könnyen meg is csalathat hite folytán...

Higgyünk reálisan, hogy később a realitás oldalán küzdhessünk, ha hitünkben elbuknánk, vagy hitünk bukna meg bennünk! (Ezt én mondom).

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Szóval Istenben még hiszel? Az jó. Maradjon is iígy.

És ha azt mondom, hogy Isten akarta, hogy "egyenek a fáról"? És Isten azt akarta, hogy így váljon az ember olyan Istenné, aki megtapasztalta önmagát és hatalmát?

Ha azt mondom, hogy egykor tudtunk mindent mint Isten, de (mint Isten általunk) meg akartuk tapasztalni amit tudunk, és ezt csak úgy lehetett, ha elfelejtünk mindent és szép lassan kitapasztaljuk, saját énünket és végtelen hatalmunkat? Szép lassan visszaemlékezik mindnyájunk, hogy elmondhassa: Én és az Atya Egyek Vagyunk.

Hogy hogy működik a kézrátétel? A középső energiavezeték a szívcsakráig, valamint a karban található meridián, amin az energia áramlik ki van tágulva, és az univerzális energia ez által eljut az energiahiányos, vagy blokkos területhez(ahova a kezem teszem).

Miért nem ördögi ez? Ezt én is megvizsgáltam, és ezer érv szól ellene. A vallási vezetők akarják elhitetni velünk, de még a biblia alapján sem tudnák megmagyarázni nekem, hogy így van, mert még abban is helyeslik.

Pál apostol írja: "Imádkozzatok a kegyelmi ajándékokért" (az egyik a gyógyítás) Most ha egy papnak akarod ezt bedobni, akkor közölhetném az ő érveit, és rá a válaszérveket, hogy miért magyarázza félre, de ez most nem kell ide.

A másik, mert Istent kérem meg rá, ha gyógyítok, hogy adja meg számára azt, amire szüksége van.

Segitta: Mért Takeda bácsi? Középiskolás vagyok még, ne szaladjunk előre.

A anyag az energia összesűrűsödéséből jött létre. A gondolat teremtette. Ha ezoterikával foglalkoznál, energetikával, akkor megértenéd. Ez metafizika. A tudomány azon része, amit csak Einsteinék, Tesláék használtak. Szerinted hogy csinált atombombát Einsein, ha nem értette. Az atombomba is olyan mint az ősrobbanás.

Istent is teremtették. De ez hosszú. És ne kérd, hogy fejtsem ki bővebben, mert szerintem emberi emanációnkban nem érthetjük ezt rendesen. Én nem keresem az univerzumon túli válaszokat, mikor még ezt sem ismerem.

Az idő relatív. Nem létezik, csak a mi világunkban.

Igazad van Isten nem teljesíti a kéréseidet, ha imádkozol. Te teljesíted az imáid erejével saját magad számára, igy teljesíti Isten, hogy lehetővé teszi ezt.

A legjobb könyv amiből ezt megértheted:

Neale Donald Valsh: Beszélgetések Istennel. Első könyv.

Igazd van Segitta, nem most adta Isten nekem ezt. Rájöttem, hogy úgy teremtett, hogy már megvolt. Csak elfelejtettem.

D3st: Úgy látom válaszoltam neked is (újra). És igen. Az ősrobbabás működik.

Sokat beszélgettünk Gyurcsókról az osztályomban. Õk elhiszk már hogy működik. (No persze volt aki ki is próbálta).

Úgy írtam alá az osztályképet az egyik srácnak, hogy Gurcsók II.

Még soha nem láttam a műsorát. Lehet hogy kicsit fölturbózta az egészet egy kis szinészettel, meg Ufókkal, de én nem tudhatom mi az igaz belőle.

Annyit tudok, hogy az ismerőseim ismerik, és tud gyógyítani.

Madowick: Kőszönöm a linket. Majd elolvasom.

Hopp, Táltos elmondta már amit én az előbb az anyag keletkezéséről. Köszönöm.

D3st: A Hórusz szeme nagyon jó anyag. Ajánlom mindenkinek. Ha nem hiszed el, kutasd a mégrégebbi civilizációkat. Azok régészeti emlékei még fejlettebbek. Most nem tudok pontos anyagot, de a Mexikóváros melletti ásatásoknak utánanézhetnél...

Ezt a vevőkészüléket kifejlesztheted olyan érzékennyé, hogy minden frekvenciát érzékeljen...

"Pál apostol azt tartotta a hitről, hogy a 'remélt dolgok bizonyosságként való megélése'. "

Majd ti is megérzitek, hogy a világ olyan, hogy amit elhiszel, az történik meg. A világot nem ismered, hanem megteremted.

Hihetetlen sokat írtok. Nagyon jó.

Link a hozzászóláshoz
Segitta: Mért Takeda bácsi? Középiskolás vagyok még, ne szaladjunk előre.

A anyag az energia összesűrűsödéséből jött létre. A gondolat teremtette. Ha ezoterikával foglalkoznál, energetikával, akkor megértenéd. Ez metafizika. A tudomány azon része, amit csak Einsteinék, Tesláék használtak. Szerinted hogy csinált atombombát Einsein, ha nem értette. Az atombomba is olyan mint az ősrobbanás.

Istent is teremtették. De ez hosszú. És ne kérd, hogy fejtsem ki bővebben, mert szerintem emberi emanációnkban nem érthetjük ezt rendesen. Én nem keresem az univerzumon túli válaszokat, mikor még ezt sem ismerem.

Az idő relatív. Nem létezik, csak a mi világunkban.

Igazad van Isten nem teljesíti a kéréseidet, ha imádkozol. Te teljesíted az imáid erejével saját magad számára, igy teljesíti Isten, hogy lehetővé teszi ezt.

A legjobb könyv amiből ezt megértheted:

Neale Donald Valsh: Beszélgetések Istennel. Első könyv.

Igazd van Segitta, nem most adta Isten nekem ezt. Rájöttem, hogy úgy teremtett, hogy már megvolt. Csak elfelejtettem.

D3st: Úgy látom válaszoltam neked is (újra). És igen. Az ősrobbabás működik.

Sokat beszélgettünk Gyurcsókról az osztályomban. Õk elhiszk már hogy működik. (No persze volt aki ki is próbálta).

Úgy írtam alá az osztályképet az egyik srácnak, hogy Gurcsók II.

Még soha nem láttam a műsorát. Lehet hogy kicsit fölturbózta az egészet egy kis szinészettel, meg Ufókkal, de én nem tudhatom mi az igaz belőle.

Annyit tudok, hogy az ismerőseim ismerik, és tud gyógyítani.

Nah, Taki ugye ezt te sem gondolod komolyan?

Az anyag nem az energia összesűrűsödéséből jön létre. Az anyag a gamma sugaraknak nevezett elektromágnese hullámok ütközése következtében jön létre (legalábbis jelenlegi részecskegyorsítóinkkal csak így tudjuk előállítani úgy tudom). Nah és ha megtörtént az ütköztetés (nagyon giga pontosan és precízen), akkor egy anyag-antianyag pár jön létre. Tehát, ha csak be nem avatkozunk ez a kettő megsemmisíti egymást és újra energiává válnak. Azt meg honnan szedted hogy a gondolat teremtette? Ezt nem értem.

Jah és Einstein nem gyártott atombombát, csupán kiszámította a maghasadás feltételeit. És ezt nagyon is értette, mint sok minden mást is. Õ jött rá, hogy az anyagban óriási mennyiségű energia lakozik (amúgy én úgy fogom fel, hogy az anyag egyfajta energia, az energia meg egyfajta anyag).

Az atombombának köze nincs az ősrobbanáshoz, ezt garanálom. Nem akarom kifejteni miért, egyrészt mert nyilvánvaló, másrészt meg nagyon hosszan lehetne sorolni az érveket. Jah és nem igazán találom azt a fonalat az írásodban, ami elvezetne az ötlet gyökeréhez, úgyhogy nem kezdek győzködésbe.

Gyurcsókhoz meg annyit, hogy egy gátlástalan, mocskos rabló, a műsorát legszívesebben betiltatnám őt meg gumiszobába dugnám. De nem is ezért hozom fel, mert ettől úgysem tántoríthatsz el. Sajnos naivitást fedeztem fel benned. "Még soha nem láttam a műsorát." Igazat adsz neki úgy, hogy még nem is láttad mit művel? Csak azért van igaza, mert a szkeptikusok kuruzslónak nevezik? Nézdd már meg légyszives egy műsorát és gondoldd át ezt a dolgot (mondjuk ez a minimum, ha már meg akarsz győzni valakit az igazáról).

Na viszont még azt fedeztem fel, hogy te úgy tekintesz az emberiségre, mint a világot megtapasztaló istenekre. Hogy tulajdonképpen mindenki isten csak elfedtettük magunkkal, annak érdekében hogy megtapasztaljuk a földi létet. De hol az evolúció? És egyébként is ha mindentudók voltunk valaha, akkor a tapasztalatnak is birtokában vagyunk. Akkor meg minek ez az egész? Nah mindegy. Túl sok gyengye lábon álló feltételezés van ebben a hit dologban.

Jah, RQ meg egy okos kislány, ez a mondat meg különösen tetszett: "Higgyünk reálisan, hogy később a realitás oldalán küzdhessünk, ha hitünkben elbuknánk, vagy hitünk bukna meg bennünk!"

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Takeda írta:

Miért nem ördögi ez? Ezt én is megvizsgáltam, és ezer érv szól ellene. A vallási vezetők akarják elhitetni velünk, de még a biblia alapján sem tudnák megmagyarázni nekem, hogy így van, mert még abban is helyeslik.

Csak egy másik idézet: "Ne találtassék közötted, aki fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló, se bűbájos, se ördögöktől tudakozó, se titokfejtő, se halottidéző. Mert mind utálja az Úr, aki ezeket műveli..." (5Móz 18,9-12)

Isten akarta, hogy egyenek a fáról :?: :?: :shock: Istent is teremtették :!: :?: :?: :shock:

Ez nekem teljesen ÚJ! Ezt hol hallottad?

Amúgy a Biblia egy kétes forrás, tehát lehet, hogy teljesen felesleges ez alpján vitázni. Azért mondom ezt, mert a biblia első könyvei lényegében megegyeznek az ősi mezopotámiai szent szövegekkel, azzal a kis eltéréssel, hogy ott még több istenről volt szó.

Istennel egyek vagyunk? Szerintem is. Istenek vagyunk? Semmiképpen csak a részei.

Segitta:

Az anyag nem az energia összesűrűsödéséből jön létre. Az anyag a gamma sugaraknak nevezett elektromágnese hullámok ütközése következtében jön létre (legalábbis jelenlegi részecskegyorsítóinkkal csak így tudjuk előállítani úgy tudom). Nah és ha megtörtént az ütköztetés (nagyon giga pontosan és precízen), akkor egy anyag-antianyag pár jön létre. Tehát, ha csak be nem avatkozunk ez a kettő megsemmisíti egymást és újra energiává válnak.

Te magad írod az érvet önmagad ellen: ma még csak így tudjuk előállítani, tehát nagy valószínűséggel vannak más lehetőségek is. A keletkezett anyag-antianyag beavatkozás nélkül szinte azonnal visszaalakul. Tehát biztos, hogy van más lehetőség.

Amúgy még csak a ma ismert energiaformákkal tudunk dolgozni, túl sok az ismeretlen v. hibás elképzelés a mai tudományban ahoz, hogy biztosat állíthassunk. Ez az egy buktató van csak RQ mondásában is, mert bármikor kiderülhet, hogy ami ma tudományosan elfogadott az téves.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Az elejen azt gondoltam egy-egy hozzászólásra elég erős kritkát irok, de aztán rájöttem, nem ismerem annyira a pontos elképzeléseket, hogy töredékek alapján érdemben tudjak harcba szállni a felhozott tézisekkel. Marad tehát a másik módszer, kérdéseket teszek fel.

1.) Eddigi tapasztalataim alapján a transzencendes fogalmakkal kapcsolatos megjegyzésekben két véglet van. Az egyik a realista, a másik pedig a saját elképzelésein lovagló egyén. Nos ami igazán érdekessé teszi a dolgot, hogy a realista vélemények még úgy ahogy egy szinten vannak, de az elvont meglátások mind személyreszabottak, ezáltal joggal megkérdőjelezhető az igazságalapjuk. Félreértés ne essék, nem kivánok egyik oldal pártjára se állni, de megkérdezném először, hogy a nem realista hozzállások, miért olyan diferenciáltak és valymi kevés közös alapot tudnak felhozni, az örök létezőn kivűl? Istenben egyébként hiszek, de a többi ezer meg ezer felfogás egyike mellett sem köteleztem még el magamat. Lehet próbálkozni meggyőzni :) akár irracionalista érvekkel is, hiszen ha őszinték, akkor biztosan megtudnak engemet is ragadni.

2.) Ezekkel a csakrákkal meg bigyulumokkal kapcsolatban, (elnézést kérek ha valakit sértek a túlzott szubjektivitásommal). Nem kell több józan paraszti észnél, hogy átlássak ezek haszon alapú létezésén. Undorító és erkölcstelen dolog, de egyáltalán nem abszurdum, hogy valaki mások lelki gyengeségét, magányát, elhagyatottságát kihasználja a profit szerzés érdekében, vagy pedig saját maga egoista énjének tömjénezésére. Persze vannak ennek árnyalatai.. valaki átlép egyszer a piroson, másvalaki meg ember életeket tesz tönkre szemrebbenés nélkül. Nem szeretnék tovább elmélyülni a témában, lenne még benne bőven boncolgatni való. Következzen a kérdés: Adhatok-e hitelt olyan ember állításainak, aki még egy ilyen banális dolgon se lát át, vagy olyan kijelentést tesz, aminek semmi alapja nincsen, legfeljebb szépen hangzik és olyan "ezoterikus"?

Egyelőre ennyi, így is elég hosszúra sikeredett. Bocsássék meg nekem, hogy maguk a kérdések is eléggé irónikus hangvételüek, de ha valaki igazán tisztán látja a dolgokat, az a legkevesebb, hogy szemet huny a tudattalan állításai felett és megpróbálja kijavítani őket.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...