Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

Bocsáss meg Riyena! Nem írtam nevet az írás elé, de Táltosnak válaszoltam. (az én írásom után ő írt először). Remélem nem gond.

Sztem aki könnyen hisz (Istenben), s meggyőződése van benne, az nagyot bukhat, s könnyen meg is csalathat hite folytán...

Higgyünk reálisan, hogy később a realitás oldalán küzdhessünk, ha hitünkben elbuknánk, vagy hitünk bukna meg bennünk! (Ezt én mondom).

Szerintem sem érdemes elfogadni valamit kellő ismeret és tapasztalat nélkül a mellette és ellene szóló érvekből. Nézz utána jól, mert ha később kapsz egy jó indokot a 'hited' tárgya ellenében, vagy kicsúszik alólad a talaj, vagy elutasítod, ami a vak hit ismérve(ez igen jellemző a mai társadalomra).

Az idézet tetszett.

Seggita: Az evolúció a lélekvándorlás tanában van, miszerint egyre magasabb szintű emanációban születünk újra.

Ha ilyen jól látod a helyzetet, könnyen megérted hogyan gondoltam.

energia=anyag. A kisebb méretű anyag összekapcsolódása alkotja a nagyobbat. Nemrég még az elektronokat energiaként kezelték, de felismerték annak anyagi természetét. Az elektromágneses hullámok az én felfogásomban már nagy sűrűségűnek számítanak. A fotonok is a Tesla által felfedezett tachitonhoz képest olyanok mint az elektron a protonhoz. A gondolat az ilyen sűrűségű anyag. Az érzelmek ebből sűrűsödnek sokkal alacsonyabb frekvenciájú tartományba, amit az auralátók elsőként képesek látni. Amit mi a szünkel felfogunk, a legalacsonyabb rezgésű.

Gyurcsókról annyit, hogy tudom hogy lehet úgy gyógyítani, ahogy ő csinálja. 2: Aki nekem azt mondta, hogy ismeri, abban megbízom. (Azt ne mond hogy nem lehet senkiben megbízni)

Az ősrobbanásra azt mondták, hogy egyetlen végtelen kicsi pontban létezett az összes anyag, ami ma az univerzumban van. Az atom fölbomlásakor is felszabadulnak a kötésben rejlő 'energiák' (lsd. fentebb) és hatalmas területen szóródnak szét. De megkérlek hogy magyarázd el ha nem értem, mert én nem értek a fizikához különösebben.

A világ megtapasztalása miért kell? Látni magad kívülről. A külvilághoz viszonyítva ismerni fel azt Aki Valójában Vagy. Onnan indultál, hogy végtelenül érdemtelennek érezted magad, míg a külvilághoz viszonyítva felismered önmagad értékét. Beigazolod azt, amit isten tudott magáról. Isten megtapasztalja önmagát.

A sűrűség címszó alatt inkább a rezgési frekvenciát szoktuk érteni.

Táltos: Isten mondta az Ószövetségben azt is, hogy: Kérdezzétek a jövendőt tőlem. A halottidéző az alsórendű szellemeket időzőt jelent, mert az ószövetségben a halott a szellemi halott, aki elutasítja Istent.

A Biblia annyira használható, mint a mezopotámiai szövegek. Abban a korban is torzult az igazság a saját tévhiteik miatt. Utódkor volt az is. Vesd össze, és találd meg a közös igazságot. Én ezt teszem. A sok isten csak nagyhatalmú szellemeket takar, akik uralkodni akartak.

BlackEvil: Bocs, de nincs időm most rendesen válaszolni, de következőnek veled kezdem.

Ha elmész egy előadásra úgy hogy a témáról nem tudsz semmit, akkor bizony nem tudhatod igaz e. Olvass előtte hiteles könyveket a témáról. Az Édesvíz kiadó manapság igen hiteles könyveket ad ki, jó a Bioenergetic is, meg sorolhatnám.

A realista a mai társadalomban az, aki hajlandó elfogadni a saját létalapjukat féltő tudományos körök és a politika által cenzúrázott információkat. (Remélem nem sértettelek meg, de ha sikerült örülök neki.)

Mond el miről szeretnél tudni és mit mutassunk be neked ami érdekel?

Link a hozzászóláshoz

Nincs jelenleg annyi időm, hogy érdemben eltudjak merülni a témában önálló kutatással, de ránéztem erre az édesvizi kiadóra, vagy mi és ráklikkeltem a top10 ben az egyik könyvre. Idézek a bemutatójából: "

Az arkangyalok nagy erejű, bölcs és szeretetteljes lények, akik remekül képesek vezetni, sugalmazni és gyógyítani bennünket. Doreen Virtue 45 lapos kártyacsomagjából megismerkedhetünk az arkangyalokkal, üzeneteik révén megidézhetjük őket, és választ kaphatunk az életünket érintő fontos kérdéseinkre. A dobozban található útmutató segítségével önmagunknak és másoknak is jósolhatunk.

" Nos ebből sugárzik a hogyan is csináljunk pénzt, mások kihasználásából. Ez pont hogy realista !!!, hiszen gnosztikára épit, amit én szívből rühellek. Ha ez így többértelmü, akkor szívesen elmondom egy legközelebbi hozzászólásomban, mit értek gnosztikus életszemlélet alatt. Persze ez egy a sok közül, és lehet pont egy hülyeséget szúrtam ki, ezért a vita még nyitott. A kedvenceim egyikke ez az XP szemléletü level up rendszer, vagy ahogy hívják: karma. Komolyan a diablo meg hasonló játékok jutnak eszembe róla :D, persze mondhato, hogy ezek torz tükröződései az ember méllyén élő, hasonlatos érzésnek, de ha ez valóban olyan fundamentalista lenne, akkor nem hiszem hogy képesek lennénk kigúnyolni ilyen formán. Ez is a tudás centrikus szemlélet egyik csírája. Na de következzenek a kérdések(helyesebben csak kérdés), amiket megpróbálok szebb és érthetőbb formába önteni, az eddig leírtakhoz képest.

1.) Számomra az őszinteség egyet jelent a feltétlen elkötelezettséggel, és ebből kifolyólag elvárható, hogy minden tézist, amit az illető kijelent, tudjon bizonyítani, minden formában. Ez bizonyítja a kijelentés örökérvényűségét. Kérdezem tehát, tőled Takeda, hogy mik azok az elvek, amiknek egisztenciája, önmagad létezéséből fakad? Nagyon nyakatekert, de földi szavakkal nem lehet tökéletesen megfogalmazni ezt a kérdést. Elvont ? Nos igen... de legalább nem kell engem a realista szóval becsmérelned és helyette újat találhatsz ki :D.

Több kérdésem egyelőre nincs, hiszen fontos tudnom a most feltettre a választ.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Relativitás elmélet. Soha nem foglalkoztam vele, én az ilyesmihez... lusta vagyok. De elmondom, hogy nekem mit jelent a relativitás. A világon minden relatív. Szerintem ez az egyetlen dolog, amit határozottan állíthatunk. Relatív, az én értelmezésemben azt jelenti, hogy nézőpontonként változó. Példának okáért vegyük a gyerekkoromat, mert nekem olyan is volt. Asszem. Jó volt, meg boldog voltam, meg naív, stb. Most, húsz éves fejjel nem értem meg akkori önmagam, sőt, néha olyasmire is vetemedek, hogy mindez nem is velem történt meg, nem én csináltam. És ha ezt mondom, nem hazudok. Mert aki most vagyok, az nem tenné meg, vagy nem úgy tenné meg. Mind a kettő én vagyok, de a két időpont közötti különbség alatt annyit változtam, hogy másképpen látom akkori önmagam. Vagy a másik kedvenc (és aktuális) példám, a suli. A tanárok nem normálisak, szivatják a diákot, nem tanítanak, stb... stb. Bizonyos szempontból tényleg nem tanítanak, mert nem mondják el, hogy mit várnak tőled a vizsgán, nem mondják el, hogyan gondolkozz, hogyan oldj meg egy feladatot. De attól még elvárják, hogy meg tudd oldani. Vegyük pl. a modellezést. X nem csinál modellt, mert nem elég jó a kézügyessége, nincs rá ideje, vagy lealacsonyítónak tartja. X megkéri Y-t, hogy csinálja meg neki. Ezért fizet X-nek egy összeget. A leckét nem tanulja meg, mert így az életben nem fog tudni modellezni, de megtanulja "alválalkozásba" kiadni a feladatot. Én még arra sem voltam képes, hogy megcsináltassam az osztálytársammal, ergó életre képtelen vagyok. Tehát a tananyagot nem tanultuk meg, de az életre felkészítettek minket. Az már megint más kérdés, hogy mi megtanuljuk-e ezt. X megtanulta, én nem. Az élet kegyetlen, itt farkastörvények uralkodnak. Persze ez is nézőpont kérdése, hiszen a gyenge nem hullik el. Ti hogyan definiállnátok azt, hogy "valósá". Kérlek benneteket, hogy a választ az előtt írjátok le, hogy tovább olvasnátok. Mert én ezt a következőképpen fogalmaznám meg: "Az ÉN valóságom az, amit az érzékszerveimmel felfogok, illetve a tapasztalataim alapján igaznak vélek." Szerintem egész jól sikerült. Csakhogy a hangsúly itt azon van, hogy az "én" valóságom. Mert a tiéd nem azonos az enyémmel. Az egyes valóságok között lehet átfedés, de ez soha nem tökéletes. Illetve reménykedem, hogy azért van egy kivétel. De ettől most tekintsünk el. Tehát olyan, hogy Valóság, nem létezik. Mert a Valóság olyan valami, amit mindenki ugyan úgy él meg/tapasztal/érez/stb. A Valóságot még esetleg úgy lehetne definiállni, hogy mindannyiunk külön valóságainak metsződése/átfedése. Ez viszont gyakorlatilag szinte lehetetlen, hiszen a négymilliárt emberből legalább egy különbözik valamiben az összes többitől. Tehát olyanról, hogy mindenki Valósága, nem nagyon beszélhetünk. Például kis hijján egyet kell értenem Rufus barátunkkal. Amit írt, csupán egyetlen ponton hiányos.

1. aki hisz Istenben, annak van Isten.

Link a hozzászóláshoz

Darun: Ha két ember ugyan olyan érzékszervekkel ugyan abban az időben pontosan ugyanonnan érzékelné az érzékszerveivel a környezetét, akkor egészen mást tapasztalna. A lelkiállapotod, a gondolataid, az ítéleteid határozzák meg hogy mit látsz. Egészen más dolgok lehetnek amiket kiveszel belőle. És ha ráadásul még érzékenyebb érzékszerveid lennének egész más dolgokat is látnál.

BlackEvil: Nagyon sajnálom, de én egy ilyen kérdésre nem akarok válaszolni. Tedd föl a kérdést több részletben, ha a kérdés a tiéd (mert ekkor tudod hogy miről szeretnél hallani), ha nem a tiéd a kérdés, akkor írd meg, hogy ki eszelte ki, mivel kapcsolatban.

Azért kell ezt mondanom, mert e kérdés alatt a világon bármiről beszélhetnék, de mivel egy dolgot is ötféleképp magyarázhatok el neked attól föggően, hogy melyik társadalom kifejezésrendszerét tartalmazza, ezért...

Link a hozzászóláshoz

De jó srácok! Mától kezdve technikus vagyok, és van egy emelt szintű érettségim is hirtelen... Szabadság...

Úgy látom pangás van egy kissé. Ilyenkor mindíg az jut eszembe, nem bántottam e meg valakit.

BlackEvil: Ugye nem baj? Nem értem mit akarsz kérdezni. Lehet én vagyok béna. A többiek értik? Önmagam létezése mely elvek létalapja? Egy ilyen komoly fórumban nem akarok filozofálni.

Link a hozzászóláshoz

Ugyan miért lenne baj ? A kérdésemre félig így is válaszoltál, hiszen maga a felvetés értelmezésének képessége is egyfajta hozzállásból eredő képet fest le rólad, ami az én felfogámosban bőven kimeríti a várt reakciót.

Önmagad létezése mely elvek létalapja = ez szerintem egy aránylag egyszerü dolog. Arra próbál utalni, amit igazságnak fogadsz el, de olyan mértékben, hogy életednél is fontosabb. Természetesen nem lehet rangsorolni, "önmagad létézésének alapja" magyarul nélküle elvileg nem is léteznél. Egyfajta veleszületett determinizmushoz hasonló, de pontosan nem lehet leírni, legfeljebb felvázolni.

A személyesebb oldalról megközelítve, engem konkrétan az érdekelt, hogy van e valami a gondolatvilágodban, ami számomra úgymond "értéket" képvisel, és szeretném megismerni, hiszen külsőleg "nagy" dolgokról folytak a viták. Remélem te sem sértődsz meg ezen, de eleddigi tapasztalatokból úgy vélem, neked is inkább csak a szád jár :D (ez erős, de az életben sok mindent el kell viselni). Aztán lehet még hasznodra is szolgál, ha érett hozzállással közelíted meg. Hamis prófétákból van már elég, és egyre inkább elegem van belőlük. Bocsáss meg, ha túlzottan bántó a szubjektiv véleményem. Lehet első reakciód az lesz, hogy mit képzelek magamról, hogy így kioktatlak, de tévedsz, ha azt hiszed ez a szándékom. Csak véleményemet fogalmaztam meg és annak megítélése, elfogadása az már csakis rád tartozik.

Minden jót!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

szívesen elmondom egy legközelebbi hozzászólásomban, mit értek gnosztikus életszemlélet alatt.

Engem érdekelne mire is gondolsz.

Az Édesvíz kiadó könyvei amúgy elég sokszínűek. A nagy részük marhaság, de akd néhány elgondolkodtató is mutatóba. Az egész számukra tényleg csak a pénzcsinálásról szól.

A kedvenceim egyikke ez az XP szemléletü level up rendszer, vagy ahogy hívják: karma. Komolyan a diablo meg hasonló játékok jutnak eszembe róla

Azért ez egy kicsit más. Maga a karma csak azt jelenti, hogy életeink(?) során mindent amit másoknak okoztunk visszakapunk ( hatás-ellenhatás magasabb szinten).

A level up rendszer lényege pedig az, hogyha az ember morálisan olyan magas szintre fejlődik, hogy önzetlenül képes cselekedni, csak másokért élve, fokozatosan előjönnek az addig saját és mások érdekében leplezett képességek. (szóval, ha bizonyítani akarod az ellenkezőjét "tökéletessé" kell válnod! :wink: Tehát el kell jutnod Krisztus, de minimum egy jedi szintjére. jó próbálkozást :twisted: )

Takedáról nem tuhatjuk, hogy "csak a szája jár"-e, de saját bevallása szerint egyéni tapasztalatai vannak. Ezekre mondjuk én is kíváncsi lennék egy kicsit konkrétabban.

Takeda: Mesélsz nekünk?

Link a hozzászóláshoz

Van nekem egy ismerősöm aki nagyon sokáig olyan jól tudta előadni hogy -"Hülye vagy" és hogy -"Nem tudsz semmit" azzal a látszattal, mintha segíteni és tanítani akarna, hogy elhittem neki. Végül rájöttem, nem mert tanítani semmit, mert akkor veszített volna a 'nagyságából' hozzám képest, de soha nem tudta meg valójában mit tudok.

BlackEvil: Ennek a hozzászólásnak is ilyen stílusa volt. Mutasd meg hát mit tudsz, azzal kapcsolatban ami eddig bármikor is kicsúszott a számon, és magyarázd el a többieknek hogyan is van voltaképp. Hadd lássuk a gnosztikus életszemléletedet és az érveidet, információidat.

Valójában a fórum nagy témák felszínét súrolja. Olyan dolgokon próbálom tartani a hangsúlyt ami nem mindennapi, ami túl van az 'átlagember' látásmódján. Volt olyan (lehet 20 oldallal ezelőtt már) mikor belemerültünk egy témába. Bibliát elemeztünk, és és boldogan ültem neki a Bibliának és válaszolgattam a kérdésekre (merthogy ellentéteket és hibákat soroltak fel)

ha erre van szükséged bármely témában szívesen elmélyednék, én nagyon élvezeném, de ehhez az kellene, hogy neked is rálátásod legyen az adott dologra.

Tudodmit: a kérdésedet földobom 4 Reiki mesternek, vajh' oly egyértelmű-e

Ha már elemzed a kérdésed szerintem az jobban fedi e szavakat, hogy mik azok az elvek, törvények', igazságok', amik abból a jelenségből adódnak, hogy én létezem. És korántsem érzem ide vágónak azt, hogy mi fontosabb nekem az életemnél meg mi nem.

De megmondom: Az, hogy megvalósítsam azt aki Én Vagyok.

A létezést több síkon értelmezhetjük. Fizikai emberként, teljes (ezoterikus emberként), mint a kabbalista Ain Sof Or, vagy a tökéletes Metatron szintű önvaló. Stb...

Természetes számomra, hogy elutasítóan viseltetnek az iránt amit mondok, a pszichológiai magyarázata Emil Coué tolmácsolásában a 2. oldalon olvasható, de még föl kell dolgoznom pár rossz emléket hogy ilyen stílusban előadva se zavarjon.

Talán Eleinor van itt a fórum kezdete óta. Kérdezzük meg adott e valami plusszt ez a fórum, van e értelme ennek a szemléletnek. (Persze majd ha hazajött külföldről)

E spirituális dolgoknak csak komolyabb rálátással veszed hasznát, tehát mikor érted, és nem csak ismersz pár dolgot (az is jobb mint a semmi)

Táltos: A tapasztalathoz is hinni kell. Tapasztalatot szeretnél a nem látható világról?

Dörzsöld össze a kezed, majd egy méterről közelíts egymáshoz. egy idő után nyomást fogsz érezni, mintha egy labdát fognál. Ez az aurád.

Nézz valakire a periférikus látásoddal és látni fogsz egy halványabb szinű körvonalat. Igen, az az aurája.

Menj el kérlek egy kézrátételes kezelésre, és nem lesz kétséged, ha figyeled mi történik benned.

Én öt évig olvastam, próbálkoztam úgy, hogy még ennyi bizonyítékom se volt. De megérte.

Táltos! Édesvíz: Ne ítélj úgy, hogy nem ismered eléggé.

Ki is írta Doren Virtue-t? Bizony az emberek nagy többségének Doren angyalai és kártyái segíthetnek most a legtöbbet. Az angyalkártya is lehet olyan jó mint a Tarot ha jól használják.

Link a hozzászóláshoz

Takeda: Sajnos annyi időm most nincs, hogy mindent a lehető legtöbb oldalról megközelítve elemezzek - vizsgaidőszakban ez általában így van -ezért előre elnézésedet kérem, ha nem támasztom alá kijelentéseimet minden szempontból.

Gnosztikus életszemlélet (ne azonosítsátok velem, én éppen hogy ezt ítélem el) ---> Ez azt mondja ki, hogy úgy leszel jobb emberré, ha minél több tudást szerzel meg.

Takeda, kulcsold össze a két kezedet, fordísd ki, és próbáld mozgatni egyenként az ujjaidat ---> ez lenne az aura labilitása?

Vagy lefeléforditott tenyérrel támaszkodj sokáig egy falnak, majd egy idő után engedd el a falat. ---> amennyire felemelkedik a kezed, annyira könnyü az aurád?

Látod ez az én nagy bajom az ilyen aura megközelítésekkel. Én nem abból itélek meg egy embert, hogy sokáig nézem, és egy idő után a kontúrvonalak elmosodnak. Hanem tetteiből, cselekedeteiből, és állításaiból.

Kézrátételes gyógyítás... ha valakivel törődnek,az jól esik a másiknak, ennyi valóságalapja van körülbelül, nomeg --> az akarat szabadsága.

Egyelőre csak azokra a dolgokra reagáltam, amiket legutóbbi hozzászólásodban írtál. Reményeim szerint, sort tudok keríteni régebbi állításaid szubjektiv elemzésére is idővel.

Tudom hogy Marx aztmondta "A stílus maga az ember", de ha ez valóban így lenne, akkor ez a világ nagyon egyértelmű lenne, amit szerintem te sem fogadsz el. Én nem információkkal szeretnék akárkit is meggyőzni, ez csak egy fegyver minden koholmány ellen, amiről azt állítják egyes emberek hogy igaz, de legtöbbször maguk se hisznek benne. Nem tudlak tanítani, mert igazából nem akarod hogy tanítsalak és ha valóban szeretnéd hogy utat mutassak neked, akkor rájönnél arra, hogy mindent amit mondok, te már régesrégen tudsz.

Remélem mihamarabb tudok majd újra hozzászólni a témához. Zárszónak annyit, hogy sokat elárul egy emberről, ha felkapja a vizet egy adott témában. Ha valaki aztmondja neked, "enyém a világ összes folyója, állata és földje", felkapod a vizet és megpróbálod meggyőzni, hogy nem úgy van egészen, vagy pedig egyszerű józan ésszel belátod, néha saját magadnak is voltak ilyen gondolatai és okulsz belőle. Mert ugyan mit érnél el vele, ha megakarod győzni arról, hogy a világ mindenkié. Az igazságot nem kell bizonyítgatni, az igazság létezik. Szavaiddal csak azt éred el, hogy felebarátod azthiszi irigykedsz rá és a végén mindketten ölre mentek....

Minden jót.

Link a hozzászóláshoz

BlackEvil: Kipróbáltad amiket mondtam? mielőtt kacagsz azon amit el sem olvastál rendesen. Hogy jött ide az ember megítélése? Mért beszélsz egy kezelésről úgy hogy még ki sem próbáltad?

Remélem tudod hogy az aura létezése tudományos tény. Megmérték. Használják évtizedek óta egészségügyi felmérésre gépekkel.

Ja és mit jelent neked a szubjektív?

Táltos: Most olvastam a Végtelen aktív oldalát Carlostól. Olvastad már? (Lehet mondjuk hogy később lesz a könyvesboltokban) Most el fogom olvasni a többi könyvét is. Nagyon élveztem. És most legalább tudok normálisan összegezni. Összegeztél már?

És jó volt egy teljesen más világ tudását megfeletetni a mostani (európai és ázsiai) képemmel. Persze fölvetett egy NAGY új kérdést, ami válaszra vár. Ki tudja meddig...

Carlosnak ezt a könyvét min.5 évig gyakorolhatnám mire nagyjából megtanulnám a dolgokat. Kemény. Főleg mester nélkül.

Volt egy hologram elméletes cikk...

Most olvasok egy aurás könyvet és ezt felhasználva sokkal bonyolultabban a legnagyobb természetességgel magyarázza az emlékezettel elmével kapcsolatos dolgokat, nem is kis meggyőző erővel.

Ave!

Link a hozzászóláshoz

Kérédseidre sorban :

Kiváncsi lennék, te kipróbáltad azokat a dolgokat amiket leírtam? Jó én nem tudom díszkötésben adni, meg nincsen hangzatos nevem se hozzá,

de azért próbáld ki őket, megéri.

Miért kacagnék? Szerintem szomorú az egész végsősoron...

Jah nem értek én annyira hozzá, hogy tudjam mi az az aura. Azthittem az jellemez egy embert, ezért vittem így a gondolatot tovább, hogy nem ilyenek alapján ítélek meg valakit. Ezekszerint az "aura" csak úgy van mindenkinek, úgy slussz passz általánosságban .... mindig tanul az ember.

Nem érzem szükségét egy ilyen kezelésnek. Kezelni a betegeket szokás, vagy esetleg a szimulánsokat.

A tudományos tényekről jut eszembe, valamikor az is tudományos tény volt hogy a máj az emberi szervezet központja, azóta sokat fejlődtünk ...

Egészségügyi felmérésre használják ? Jómagam orvostanhallgató vagyok, de még ilyenról nem hallottam :) majd megkérdezem az öreg prof. -okat, biztos örülni fognak nekem.

Szubjektív = egyéni vélemény, amely általában különbözik részeiben, vagy egészében az általános közvélemény által a jelenben elfogadott gondolatmenettől vagy menetektől.

Nos röviden válaszoltam a kérdéseidre szerintem. Egyébként megpróbáltam ezt a kézdörzsöléses bízét és megtoldottam egy újabb elképzeléssel. Sokat kell ütögetni a lábadat és akkor az odavonza a kezedet. Ezt is próbáld ki feltétlenül. De van még egy jobb, vakard meg a fejedet és utána késztetést érzel, hogy megint megvakard. Ezeket megse próbálom besorolni az aura dolgok közé, mert már bizonyítottan félre vagyok informálva ezekkel kapcsolatosan. Ha gondolod írók egy rövid jegyzetet az "Én és a titkos 2. aura címmel" hátha lesznek benne új, eleddig ismeretlen és meghökkentő dolgok.

Visszatérve egy pillanatig a tudományos tényre. Nem hiszem ez lenne a legmegfelelőbb bizonyíték számomra egy transzcendens igazsággal kapcsolatosan és éppen erről beszéltem a gnosztika kapcsán. Nem attól leszel több. hogy elolvasod x y könyvét és megtanulod a "badarságait", ezáltal "TUD

Link a hozzászóláshoz

Na akkor most jól ideprimitívkedek, és egy olyan szívessgéget kérek egy természetfölötti dolgokkal foglalkozó embertől, amilyet még sosem volt alkalmam kérni.

Először is kezdem a Takeda és Blackevil között zajló egyre véresebb eszmecserével. Igazából Blackevil oldalán állok, de elgondolkoztam azon, hogy mire lenne szüksége az én realista fejemnek ahoz, hogy "megtérjek" a természetfölöttihez.

És itt jön a kissé gyerekes kérésem, ami már régóta bennem motoszkál. A meggyőzésemhez kézzel fogható bizonyítékra van szükség. Takeda korábban említetted, hogy kézrátétellel gyógyítasz. Akkor itt az idő, hogy velem is kipróbáld élőben. Egy kis baj miatt nem kapok rendesen levegőt az orromon, ezért Darth Vadert megszégyenítően szuszogok, amikor bizonyos növények virágzanak (allergia miatt gondolom). Meg is van a baj forrása. Orrsövény ferdülés név szerint. Elvileg be kellene feküdnöm a kórházba egy hétre, hogy rendepofozzanak, de ehhez nem érzek túl nagy kedvet. És itt van a buiseness. Te meggyógyítasz engem, nem kell befeküdnöm a kórházba, és megkérdőjelezem a realizmusba vetett, eddig sziklaszilárdnak hitt gondolataimat. Tehát akár még meg is változik a gondolkodásmódom.

És még valami. Nem szeretném azt hallani, hogy "Ez nem játékszer", meg "Nem cirkuszi mutatvány" meg ilyesmiket. Találkozunk, megcsinálsz, én pedig várom az eredményt. Nem szeretnék kifogásokat hallani, ha ez megoldható. Csak bizonyítékot szeretnék, vagy különben tovább erősödik bennem a természetfölötti iránti pesszimizmus.

Bocs ez nagyon gyerekesen hangzik, de engem csak így lehet meggyőzni.

Link a hozzászóláshoz

Blackevil: Igen kipróbáltam. Ezzel kapcsolatban mondom, hogy a falnál is jól érzékelheted az aurádat, mert neki is van éterteste. Ugyan úgy nyomást érezhetsz kb 15 cm körül. Ezt kellett érezned, mikor közelítetted a kezed. Nincs ott 'semmi', de mégis mintha egy lufit fognál a kezedben.

Ha látni kívánod az aurát, akkor nem a körvonal mosódik el, hanem min.5cm-es sávban elhalványodik a háttér színe. Ez megy kezdőknél is, de ha gyakorlod, fehér fal mellett látni fogod e sáv színét is.

Igen az aurából (szinte) mindent meg lehet tudni bárkiről.

A proffokat kérdezheted. Az orvostudomány nem fogja addig elismerni a természetgyógyászatot, amíg nem veszélyezeti az életbevágóan a helyzetét. Gondolj bele, ha elismerik, hogy másképp is lehet gyógyítani mint ahogy ők teszik, akkor nagyon sok beteget vesztenének. Egyébként alkalmaznak az orvosok természetgyógyászokat. Először levizsgáztatják őket abból, amiről ők szinte nem is hallottak jópénzért, aztán kezelésre utalják a beteget, miután felállították a diagnzist (és megkapták a fizetésüket). És szerintem ez egy korrekt dolog is lenne.

Örülök hogy orvostanhallgató vagy. Hanyad éves?

Mondok egy hasonlatot az orvostudomány és az általam képviselt felfogás között.

Ez a felfogás, hogy véleményt alkotok olyan dologról, amiről nincs kellő ismeretem és tapasztalatom, jellemző a legtöbb emberre.

Én mindíg olyan dologról beszéltem eddig, amiről volt némi ismeretem, és olyan mértékben, amennyi volt, vagy amennyi igény volt rá.

Tehát jelen esetben el kell döntened BlackEvil, hogy mi a célod azzal, hogy itt vagy.

:arrow: Ha meg szeretnéd ismerni valamely részét a természetfelettinek, akkor válasszunk témát és beszéljünk róla. Dobjuk össze amit tudunk és kérdezd meg amit tudni szeretnél. Ha számomra ismeretlen dologba kezdesz, akkor én kérdezek, míg meg nem értem.

:arrow: Ha segítenél rajtam szegény szerencsétlenen, hogy kiszabaduljak tévelygéseimből, azt is csak úgy teheted, hogy megismered jó-e , működik-e amit én mondok vagy nem. Mindent meg kell ismerni mielőtt elveted.

Ha elolvasod x,y könyvét...talán Castanedára gondolsz, hogy írtam: évekbe telne megtanulni amit írt.

Az alatt hogy megtanulom azt értem, hogy megismerem, gyakorlom, kipróbálom, ezáltal megtapasztalom, és ezt felhasználom a céljai elérése miatt.

Sokan abban a tévedésben élnek, hogy a vallás és az ezoterika és természetfeletti megismerése mindössze látókörszélesítés és nincs gyakorlati haszna. Pedig a lehető leggyakorlatiasabb dolgok, amelyek által többre leszel képes mint hétköznapi módszerekkel.

Guttemberg: Kínában már jóval előtte is nyomtattak.

Neumann János nagy kedvencünk, hiszen ő vezette be az ENIAC-nál (asziszem) a mai szg.-k működési elveit.

Azt visont tudod e róla, hogy részt vett Teslával együtt a Philadelphia kísérletben, ahol is egy hajót teleportáltak pár kilóméterrel arrébb?

Erről is írtam (az elvéről is)csak már nem tudom hanyadik oldalon...

Én is kérdezek: Van pl: egy tüdőgyulladásos beteg. Valószínüleg e betegség vissza fog térni neki (ennek valószínűségére kíváncsi lennék), ha nem változtat az életmódjánnak bizonyos részein. (e betegség miatt arra az időre fog is.)

Tehát felmerült már benned a kérdés, hogy miért van neki ez, és mi kell hozzá, hogy ne legyen?

Segitta: Ha allergiás vagy, akkor az az élet egy bizonyos területének elutasítását jelenti, amit a természet jelképekben közöl veled (mint a Jung-i archetipusok). úgy, hogy nem vagy képes elviselni bizonyos apróságokat. Amennyiben virágpor allergiád van, akkor a szaporodással, azaz a szexualitással van valamilyen korlátozó felfogásod, vagy érzéseid, mely a tudatalattidból e betegség által lép a tudatosság mezejére.

Persze jobb lenne pontsan tudnod mért nem kapsz levegőt, mert így pontosan tudod felismerni a problémádat és azt meg tudod oldani.

Hol laksz? Ha a közelben rendben. De egyébként tisztáznom kell, hogy a probléma megoldása nélkül betegség nem múlik el. A természetgyógyászati kezelés is mindössze időt ad arra, hogy megoldást találj. Jobb mintha gyógyszereznéd magad, mert nem csak a tüneteket szűnteti meg, hanem visszarendezi az eltorzult energiameződet (ill. testi állapotodat) és nincs mellékhatása.

Nem akarlak lebeszélni, de egy kezeléstől amivel én szolgálhatok, ugyan jobban leszel egy rövid időre, de rövid idő alatt elhasználnád az energiatöbbletet. Többszöri alkalom segítene csak (mint ahogy egy szem gyógyertől sem gyógyult meg még senki), amire velem ugyebár nincs lehetőséged.

Ha ki akarod próbálni milyen akkor kereshetünk a te városodban is egy hozzáértő embert, aki el tudja egy időre múlasztani e problémádat.

Ha valóban roszul érzed magad, és bármi jól jönne, távban is kezelhetlek , de így semmit nem tudok garantálni, amiből következtetéseket tudnál levonni.

Link a hozzászóláshoz
Darun: Ha két ember ugyan olyan érzékszervekkel ugyan abban az időben pontosan ugyanonnan érzékelné az érzékszerveivel a környezetét, akkor egészen mást tapasztalna. A lelkiállapotod, a gondolataid, az ítéleteid határozzák meg hogy mit látsz. Egészen más dolgok lehetnek amiket kiveszel belőle. És ha ráadásul még érzékenyebb érzékszerveid lennének egész más dolgokat is látnál.

Líthas!

Amit te mondtál, az (is) merőben elméleti jellegű, hiszen nem lesz a világon soha, két olyan ember, aki egy adott időpillanatban egy dolgot ugyanolyan érzékszervekkel figyelhetné! Éppen ezért írtam oda, hogy fontos a tapasztalat. Talán nem hangsűlyoztam, vagy részleteztem eléggé. Ez alatt ui. azt értettem, amit te esetleg léleknek nevezel. Legalább is részben. Hiszen a személyiségünket főleg az határozza meg, ami körülöttünk történik. Vagyis, amit tapasztalunk. Ami pedíg az utolsó mondatodat illeti, én azt meg is fordítanám. Nem muszáj élesebb érzékszervekkel rendelkezni, elég ha más a lelki állapotod és máris másképpen fogod értelmezni ugyan azt a dolgot. Egyébként most nem fogom visszaolvasni azt, amit írtam, mert... Viszont úgy kezdtem el írni, hogy nagyjából az legyen a lényege, amit te elmondtál. Remélem csak összegezni akartad, mert ha nem, az megint azt jelenti, hogy nem voltam elég érthető vagy pedíg valami baromságot írtam. Remélem nem. Tisztelettel:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

BlackEvil: itt jószerivel én vagyok az egyetlen ember, aki képes úgy beleszólni a dolgokba, hogy semmivel nem tudom alátámasztani, még is jár a szám. Ennyit bemutatkozásnak. Egyébként az írásod alapján amolyan tipikus "politikus" személyiségnek tűnsz, de ne vedd magadra, ha nem inged. Először is a feltételezésed, hogy Takeda leszól téged... gynge előtanulmányokra utal. De sebaj. Egyébként megint csak én vagyok az, aki "flame"-elni szokott, és nem más. És erre mondhatod, hogy egyszeri bunkó vagyok, mert legyen igazad! Bizonyára már mindenkinek feltűnt az, hogy állt. Takeda pártján állok, noha egyrészt hülyének érzem magam az ő "tanításaihoz", másrészt meg jópár dologban nem is értek vele egyet. Csak hogy a vége felé kezdjem.

Segitta hsz-ére reagálva: azt ugye te sem gondolod komolyan, amit írtál. tételezzük fel, hogy Takeda meggyógyít. Csak tételezzük fel. És te meg "megtérsz"! Ezt te sem gondolod komolyan! Ha ez ennyire egyszerű lenne, akkor minden ember minden nap vallást váltana.

Takeda: nekem nincsenek tudományos bizonyítékaim. Jung-ot nem ismerem, de Freud óta nem is igen van kedvem ilyen ismeretségekhez. Bár ezt az allergia-orrsövényferdülés kombót nem igazán értem Segittánál. Na mindegy. Ellenben ilyen ferdülésem nekem is van, úgy hogy most verhetem a mellem, hogy nekem aztán van jogom belepofázni a dolgokba. Mivel már kb. tizenkét éve van, ezért tapasztaltam pár dolgot vele kapcsolatban. Nekem amellett, hogy este nem kapok levegőt, mellé még volt egy kis random orrvérzésem, ami elég kellemetlen tudott lenni, tavaly már annyira, hogy korházba is kellett mennem miatta. Ennek ellenére én sem hagynám megműttetni. EH! Takeda, ezt az allergiás dolgot remélem nem gondoltad komolyan. Mert ha az allergia elutasítást jelent, akkor nekem elvileg mindenre allergiásnak kellene lennem. Bár hozzá kell tennem, hogy "Sipi" esetére viszont magyarázatot adna. Viszont engedd meg: az orrsövényferdülésnek szerintem marhára nincs semmi köze semmi aurához meg természetfelettihez, meg elutasításhoz. Ez szervi rendellenesség. Gondolj bele, hogy ha az ember lelke ilyen mértékű változást lenne képes végezni az emberi szervezeten, akkor mi lenne ma?

De folytassuk az elején.

BlackEvil (Szer. Jún. 15, 2005 11:33): Próféta? A világon az egyik dolog amit marhára utálok, ha nekem kell felvilágosítanom nálam "képzettebb" embereket bizonyos dolgokról. De az indulatokat félretéve, mi is az a Próféta? Soha nem tapasztaltam azt, hogy Takeda bárkire is rákényszerítette volna a véleményét. Elmondta és a többség elfogadta vagy elutasította, a témától függően, illetve hogy ezt ők hogyan látták. A tanárok az életre próbálnak felkészíteni, még sem mondja rájuk senki, hogy próféták. Akkor Takeda miért lenne az? Egyébként az oldalon felmerülő könyveket nem olvasom el, mert szerintem nem érteném meg őket. Ennek ellenére egyet értek azzal, hogy a legtöbb könyv csak a pénz miatt íródik. Nem az összes!!! A legtöbb.

BlackEvil (Kedd. Jún. 21, 2005 8:02): Nagy hiba! Mert én most kielemzem neked a zárszavadat. Szerintem te is azok közé az emberek közé tartozol, aki totál hülyének néz és talán el sem olvastad a relativitásos hsz-emet, vagy mosolyogva legyintettél "ugyan már, ki ez az ostoba?" Most folytatom itt a hsz-t. Minden ember másképpen fogja fel a környezetét. Ha filozófikussan fogod fel azt, hogy "enyém a világ összes folyója", akkor rájössz, hogy igazad van! Mert úgy, ahogy te tapasztalod ezeket a dolgokat (jelen esetben a folyókat) úgy valóban csak a tieid. Mert senki más nem láthatja úgy, ahogy te. Ez az én véleményem, és talán megtévesztő is, mert én nem ilyen vagyok, én felkapnám a vizet. Még is nekem jutott ez eszembe és nem másnak! És még valami "az én igazam talán, neked nem való"! Valahogy így van.

Takeda (Hétf. Jún. 27, 2005 1:31): Szabadna megkérdeznem, hogy mi az a "NAGY kérdés"??? Valószínűleg nem fogom érteni, de legalább a többiek lássák, hogy nem a levegőbe beszélsz.

BlackEvil (Hétf. Jún. 27, 2005 7:11): profi módon tereled el a neked szegezett kérdéseket, le a kalappal! Ennek ellenére én még mindíg kíváncsi vagyok, hogy TE kipróbáltad-e? Abban igazat adok, hogy X könyv elolvasása nem tesz okosabbá! Ezt elismerem. De a mindenből lehet tanulni, ha mást nem, hogy hogyan NE csináld! Egyébként itt hívnám fel mindenki figyelmét, arra, amit elmondtál, de senki (még te sem) nem tulajdonított neki komoly fontosságot. Szép dolog, hogy mindenki meg van győződve a saját igazáról, de gondoljatok néha arra, hogy amit mondtok, lehet hogy száz, ezer vagy millió év múlva már nevetséges lesz. Pedíg t be tudjátok bizonyítani. Ezt most mindenkinek mondtam!!! Én persze könnyen vagyok, mert én nem próbálok meggyőzni senkit, nem lebbentem le a fátylat nagy igazságokról és nem sejtetek semmiféle világmegváltást a szavaimmal.

Nem állt szándékomban megsérteni senkit, ha sikerült, akkor így járt. Most elhúzok, a viszont látásra!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Darun, próbáltam megérteni amit írsz, de bevallom elsőre nem nagyon sikerült. Aztán visszakanyarodtam újra az elejére: ezt írtad "aki képes úgy beleszólni a dolgokba, hogy semmivel nem tudom alátámasztani, még is jár a szám." Szerintem ezzel megválaszoltad azt, miért nem értem a gondolatmeneted 90% át.

Javíts ki, de én nem tudom engem miért szólna le Takeda? Eleddig úgy tűnt nekem, hogy éppen én támadom le őt és elméleteit.

Ez a mondat az egyik gyöngyszem. Elneveztem Darun féle paradoxonnak. " A világon az egyik dolog amit marhára utálok, ha nem kell felvilágosítanom nálam "képzettebb2 embereket bizonyos dolgokról."

Tehát utálsz csendben maradni és ráadásul kifejezetten szeretsz fölöslegesen okoskodni?

"Soha nem tapasztaltam azt, hogy Takeda bárkire is rákényszerítette volna a véleményét." Ez egy baromság, úgy ahogy van, mivel senki sem képes ráerőltetni a véleményét egy másik emberre a szó szoros értelemben. Az akarat szabadságát, mint tézist, elismerem és teljes mértékben bizonyított számomra. Hazudni viszont bűn....

Darun az a zárszó Takedanak írodott, örülök viszont, hogy megtaláltad benne magadat is, ez megerősít abban a hitben, hogy egész jó kis bölcsességet tudtam leírni. Kár hogy nem látod át azt a részét, hogy ölre csak azok mennek, akik mindenáron be akarják bizonyítani azokat a dolgokat, amikhez semmi közük sincsen.

Végezetül kis összegzés a "Ki próbáltad-e?" kérdésre:

Én nem keresem a hatalmat, mert lelkem nem tiszta hozzá és távol maradok a kuruzslóktól és szemfényvesztőktől, mert önzők és földi dolgokat szolgálnak. Megvetem a hamis szavakat, de megörzőm az őszintéket. Az igazságot keresem...

Link a hozzászóláshoz

Takeda!

Megpróbálok kiemelni dolgokat, és ezek alapján valami sorrendiséget felállítani a válaszadásomban.

"Tehát jelen esetben el kell döntened BlackEvil, hogy mi a célod azzal, hogy itt vagy."

Ez nagyon egyszerű, azért vagyok itt mert hátha találok valamit, ami valóban érték számomra.

A konkrét kérdésedre (tüdőgyulladás) azért nem tudok válaszolni, mert csupán elsőéves hallgató vagyok, annyit azért megemlíthetek, hogy az orvostudomány esetében mindig egy adott személy esetében kell gondolkodni, általánosságokat megfogalmazni csak közelítőleg lehet.

Kicsit belefáradtam a vitába bevallom, és ehhez hozzájárul, hogy egyre kevesebb remény van bennem, hogy valami a felszínre kerül, ami engem valóban érdekel. Tudom, hogy ez így olybá tűnik mintha fölényeskednék, de erről szó sincs, nem akarok elötettek járni semmiben sem...

Nem tetszik viszont ez a New Age....

Link a hozzászóláshoz

Habár a vitát pointlessnek érzem, állatias haragomtól vezérelbe mégis válaszolok az egyik, közvetlenül rám vonatkozó vádpontra.

Darun:"Segitta hsz-ére reagálva: azt ugye te sem gondolod komolyan, amit írtál. tételezzük fel, hogy Takeda meggyógyít. Csak tételezzük fel. És te meg "megtérsz"! Ezt te sem gondolod komolyan! Ha ez ennyire egyszerű lenne, akkor minden ember minden nap vallást váltana."

Van egy alapszabályom a fórumozással kapcsolatban. Nem szeretek oltani. De ha mégis oltanom kell, azután teszem ezt, hogy rendesen elolvastam és FELFOGOM, amire reagálok. Pláne ha már beszívtam esetleg ezzel.

Mikor mondtam azt, hogy rögtön megtérek? Azt mondtam, hogy ha Takeda meg tud gyógyítani, akkor talán átértékelem eddigi gondolataimat. Természetesen akkor sem adnék igazat a Gyurcsók féle gyökereknek és nem is fogadnám el féltételek nélkül, amit Takeda mond. Kézzelfogható bizonyíték birtokában (meggyógyít), elégondolkoznék azon, mikben lehet igaza.

ui: Ha megint oltasz, minimum kétszer olvasdd el, amit írtam.

Link a hozzászóláshoz

,,Egy terhes anya két gyermeket hord a méhében.

Az egyik egy "kis hívő", a másik egy "kis szkeptikus".

A szkeptikus azt kérdezi:

-Te hiszel a születés utáni életben?

-Hát persze. - mondja a kis hívő. -Az itteni életünk arra való, hogy

felkészüljünk a születés utáni életre, hogy elég erősekké váljunk arra,

ami ott kint vár bennünket!

-Hülyeség! - mondja a kis szkeptikus. - Ez nem igaz! Hogyan nézhet ki a

kinti, külső élet?

-Pillanatnyilag még nem tudom, - mondja a kis hívő - de biztos sokkal

világosabb, mint itt bent! Talán, lehet, hogy a szánkkal fogunk enni és

a lábunkkal fogunk menni!

-Nonszensz, lehetetlen! - mondja a kis szkeptikus. - Megyünk a

lábunkkal és eszünk a szánkkal!? Micsoda hülyeség! Ez egy fura ötlet,

hogyan is működhetne! Itt van a köldökzsinór, ami biztosítja a

táplálékot. Nem lehetséges élet a születés után, hiszen ez a zsinór már

így is túl rövid!

-Hát persze, hogy működni fog, csak minden egykicsit másként fog

kinézni. - mondja a kis hívő.

-Soha sem fog működni! - véli a kis szkeptikus. - Még soha senki nem

tért vissza a születés után! Születés után vége az egésznek! Az élet

nem más mint egy nagy sötét tortúra!

-Még, ha nem is tudom pontosan, milyen lesz a születés utáni élet, -

mondja a kis hívő - de azt tudom, hogy találkozni fogunk az

édesanyánkkal, és ő nagyon vigyáz majd ránk!

-Anya?! Te hiszel egy anyában? Hol van? - kérdezi a kis szkeptikus.

-Itt van körülöttünk, mi benne vagyunk, és általa létezünk, nélküle nem

létezhetnénk! - válaszolja a kis hívő.

-Mire a kis szkeptikus: Soha nem láttam még semmilyen anyát! Nincs is

ilyen!

-A kis hívő elgondolkozik egy pillanatra. - Néha, amikor nagyon

csendben vagyunk, hallhatod ahogy énekel, vagy érezheted amikor

megsimogatja világunkat! - mondja aztán halkan - Mindenesetre én

hiszem, hogy az igazi életünk a születés után kezdődik!´´

A topic címe honnan jttünk és kik vagyunk. ez a hsz inkáb honnan jöttünk és hova tartunk. A szkeptikus és nem szkeptikus emberek közötti vita hozhat magával akár kisebb fokú kompromisszumos egyetértést valaha??? hát már nem tudom... Nem könnyű egyik félnek sem a másik oldal véleményébe "beleélnie magát", főleg ha nincs saját magunk által "érzékelhető" bizonyíték, tapasztalat. (pl. Takeda "vs." Segitta)

No, de ez így van jól... Mi is lenne jó az állandó egyetértésben. Unalmas trécselgetés kit villanyozna fel?! :roll: :) :twisted:

Hsz-em elején való írással arra próbáltam rávilágítani, hogy amit még nem tapasztaltunk meg, de elképzeljük a még ismeretlent, de nem tapasztaltuk, azt nem kell visszakézből elutasítani (mondom ezt annak ellnére, hogy én is vagyok így egy-két dologgal, egyszerű ember révén...). Mindenben rejlhet valami igaz, csak éppen még nem volt szerencsénk hozzá. Mi csak egy kis darabja vagyunk valami nagynak, és sok-sok ismeretlen dologgal kéne szembenéznünk még, amihhez valószínűleg szerencsén a földi életben nemlesz. Épp ezért nem kell elzákózni akár a szélsőségektől sem...

Megismerni valamit rengeteg idő és tapasztalat, s nem csak a felszínt kell tudni látni, mert az igen egyszerű. Ha már a benne rejlőt érzékeled, na az már tudás, s élmény...

,,Egy ember sohasem csupán ő maga. Egy ember a többi egyénhez való viszonyában valami. Teljes képet csak akkor kapunk róla, ha a környezetéhez való viszonyában látjuk, ahogy egy növényről vagy egy állatról sem tudunk semmit, ha nem ismerjük élőhelyét.´´

/C. G. Jung/

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Riyena:Nagyon szeretem ezt a kis gondolatot, Eleinor bedobta már nekem egyszer...erre szükség volt megint. (Elférne minden oldalon)

Segitta:Akkor hát mi legyen?

Bevallom nem lesz könnyebb az ember élete attól, hogy másképp gondolkodik. Talán több problémát tud megoldani, s cserébe egyre nehezebbeket raknak rá, mert többet bír. De mindegyikhez egyre jobban állunk hozzá, mert tudjuk, hogy van értelme megoldani őket, hiszen általuk eljutunk valahová. Akkor mikor már nem lesz teher.

Én itt ebben a fórumban azt szeretném, hogy ha van olyan aki önmagát keresi, vagy valami értelmét, akkor adjak egy ki segítséget hozzá.

BlackEvil: Én csak azt kértem próbáld ki, hogy nyugodt hangulatban egymáshoz közelíted a kezeidet, meg a megnézel valakit, hátha lesz körülötte valami...és persze próbáld előítélet nélkül.

Sokkal kevesebb kuruzsló van, mint aki küldetésből, segítőszándékból csinálja és gyakran pénzt sem kér az értékes idejéért. Érdemes megismerkedni egy-két ilyen figurával.

A New Age-esek lágyan és finoman tárják föl az érdeklődők előtt a világot, mindíg annyit adva, hogy azt föl is tudja használni az életben az ember, és nem vágnak hozzád egy hatalmas filozófiát, amivel ha eltöltesz 5 évet akkor nagyon penge leszel. Nem ismerem őket igazán, nekem mindíg a második verzió jött be.

Könyörgöm mondj egy dolgot ami érdekel és beszéljünk róla!

Biztos van amit nem értesz, vagy amiról több, nem egyező álláspontot ismersz és tárgyalhatunk róla. Érdekel a filadelfia kísérlet? Vagy hasonlítsuk össze a vallásokat, beszéljünk a lélekvándorlás jogosságáról, a történelem jelképeiről és szimbólumairól, űrlényekről és 51-es körzetről, tudományos eltitkolt találmányokról, elhalgatott régészeti, nelyvészeti leletekről, vagy miről?... Csak szólalj meg mi kell!

Darun: Nem írtam az orrsövény ferdülésről, mert nem találkoztam még az értelmezésével, a sajátommal meg nem vezetlek félre, amíg nem ellenőriztem le, hogy használható e, és hogy nem hagyok e valamilyen lényeges szempontot figyelmen kívül.

Akár született rendellenesség akár sérülés, vagy betegség, mindennek üzenete van a gazdája számára.

"Nem muszály élesebb érzékszervekkel rendelkezni": Ez igaz. Úgy is rendelkezhetsz tudással róla, ha nem látod. Viszont érdemes megbizonyosodni a legrövidebb úton is a dolgokról.

Mintpl: Az ember ennek a fizikai dimenziónak is egy részére rendelkezik érzékelő szervekkel. A fény hullámhosszainaknak csak egy tartományát látjuk, míg lehetőségünk lenne érzékelni az infra és az ultratartományt is.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

BlackEvil: Nem csoda, hogy nem értesz engem. Bevallom, néha nekem is volt olyan érzésem téged olvasva, hogy az első szó után elveszítettem a fonalat. Ami az első mondatomat illeti... nos, ha te úgy gondolodm akkor legyen, bár mindenki tudja, hogy nem így van, de fogd arra! Az amit idéztél ui. azt jelenti, hogy ez önálló gondolatom, nem pedíg mindenfél könyv vagy egyéb okosság idézése. Az, hogy én nem tudom azt mondani, hogy ezt és ezt az állítást előttem már elmondta X és Y, nem azt jelenti, hogy kínaiul írok, hanem hogy a magamét írom, nem másét. Mert ti nagyon szerettek idézgetni, ami nem bűn, sőt!

Darun féle paradoxon??? Ez tetszik! Egyébként maga a paradoxon nem csak rám jellemző, hanem a világlátásomra is. Sajnos én így látom a környezetemet. Egyébként hozzá kell tennem, hogy itt egy apróka elírás is történt, ezért elnézést is kérek, igyekszem majd korrigálni! Sajnos én is hibázok olykor. Az meg hogy szeretek-e csöndben maradni, még kutatás alatt áll, bár szerintem meglepődnél, hogy élőben milyen keveset beszélek. Feleslegessen okoskodni viszont valóban szeretek, bár a felesleges nézőpont kérdése. Viszont még egyszer elnézést, mert az eredetileg nem "ha nem kell..." akart lenni, hanem "ha nekem kell"! Igen, két betű kimaradt. Ami a ráeröltetést illeti, örülök, hogy baromságnak tartod, mert ez azt jelenti, hogy még nincs ilyen jellegű tapasztalatod. Merő jóindulatból kívánom, hogy ne is legyen. De hidd el nekem, mint olyannak, aki már tapasztalta, hogy van olyan, hogy valaki szó szerint rád akarja kényszeríteni az akaratát! És ezt itt van, a Föld nevű bolygón, nem máshol!!! Ha elismered az akarat szabadságát, szintén sajnállak, mert ez is csupán egy illúzió, amit mindannyian elhitetünk magunkkal, de inkább ne is mondj erre semmit! Sejtem a reakciódat! Hazudni sajnos nem bűn, ellenben nagyon csúnya dolog. Ha bűn lenne, akkor nem élne szabadlábon egy ember se! Ezt is hidd el! A hazugság fogalomköre szélesebb, mint az képzelnéd!!! Ami az ölre menést illeti, lehet hogy igazad van. Ezt nem tudom most per pillanat. De azért ne ítéld el azokat az embereket se, akik a végsőkig kiállnak az igazukért. Ami meg a bölcsességedet illeti... nem biztos hogy attól lesz valaki bölcs, hogy leír valamit, lehet, hogy aki tanulni tud belőle, az sokkal bölcsebb!! De ezt csak úgy mondtam, álltalánosítás, még véletlenül sem konkrét értettem! Az utolsó bekezdésed rendkívül szép utószó lehetne bármely irodalmi műben, de ha az ember egy kicsit a szavaid mögé néz, akkor belátja, hogy azért ez nem így működik. Engedj meg egy párhuzamot. Szerintem te is belátod, hogy a legnagyobb szemfényvesztők a politikusok. Õk milliárdokat tesznek zsebre, és igazából csak rontanak az ország helyzetén, tönkreteszik az állampolgárokat. Az álltalad "kuruzsló"-nak titulált emberek ha megkárosítanak valakit, az legrosszabb esetben is pár százezer forint. De ha összehasonlítod a kettőt, akkor nem biztos, hogy a politikusok több eredményt tudnak felmutatni, mint a kuruzslók, és a politikusok egy egész országot tesznek tönkre, ráadásul még törvényesítik is. Még is a kuruzslókat vágják rács mögé. Vajon miért??? Ja, és még valami! Dél-Amerikában és Afrikában, meg még

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm Darun hogy kímélsz, mert bevallom hogy hátrahőköltem kicsit mikor megláttam ezt a kis gondolatot. Olyan érzést kelt, mintha egy mondatban szeretnéd elmondani az egészet. Tehát örülök hogy ílyen jól elgondolkodtál a lélekvándorláson és emlékszek még rá, hogy ez egy Magus oldal, azért is került ide ez a topic, mert egy MAGUSos több dolgot megért a természetfelettiből, hiszen csanád mesterék nagyon sok okosságot olvastak, mielőtt összedobták ezt a kis játékot.

-> Természetesen az átmeneteket én is úgy gondoltam. Nagyon sok időt tölt el a lélek tárgyakban is, növényekben is állatokban is, azok majd minden formáját kipróbálva, hogy részévé váljon annak természete. De az egyik hasonló természetű élőlényből a másikba az érthető.

És Darun: én mindíg átgondolom ha egy új véleményt hallok, mert a világképemben fontos részletek megértésében és továbbvitelében segíthet akár egy rossz nézetnek az igazságtartalma is.

Nemrég gondolkodtam, hogy meg akarok e győzni valamit is valamiről, mert arról semmiképp ami a saját véleményem. Arról viszont igen, hogy átgondolják a jelenlevők a véleményemet és próbálják egy ideig a saját szemszögemből nézni. Összeilleszteni a saját világukkal, megtalálni a közös gondolatokat, a hibákat, nem csak a régihez viszonyítva az újban, hanem fordítva is. Mindíg újra kell értékelni, hogy ehhez viszonyítva, megállja e még a saját világom a helyét.

Biztosíthatlak többször egymás után ki fog fordolni a sarkából a világotok, ha elkezditek felfogni az univerzum teljességéig menően és a legapróbb energiaegységig.

Link a hozzászóláshoz

Darun!

. (egy pont) ennyi maradt meg a neked írt hozzászólásomból, mert folyamatosan törölgettem a Minek? kérdéssel egybekötve.

Takeda!

A téma legyen a következő, három kérdéseben összefoglalva: Mi késztet egyes embereket arra, hogy teljesen értelmetlen dolgokat egekig magasztaljanak és rangsorolják magukat? Miért hiszik azt egyesek, hogy a transzcendens igazságokat földi dolgokban kell keresni ? (egészség, test, aura, bizériák) Miért gondolod, hogy az örökös hatalom hajkurászás része életünknek? Az emberi élet teljességéhez nincs szükség kézrátételes kuruzslásra és balga mágiákra szerintem. Az őszinteséget nem cserélheti fel semmi.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Takeda: hogy én, egy mondatban???? Ugyan már! Ötszáz oldalon sem tudnám. Csak halandzsa lenne. Egyébként nem kíméllek, egyszerűen csak nem értek hozzá / nem igazán hiszek benne. Illetve pontosabb, ha azt mondom, hogy még nem győztek meg a "tények". A MAGUS-os dolgot nem azért mondtam, csak én sajnos "csak" ilyen példát tudok mondani. És soha nem feltételeztem rólad azt, hogy nem gondolod át, ha valamit hallasz! Ha ilyet írtam volna, akkor visszavonom!

Népek: na végre megvan. Lássátok Takeda írását!!! Õ azért mondja (szerintem) a dolgait, hogy a magunk módján tanulhassunk belőle. Én, aki tudatlanságban tengődök, bizony rengeteg új dolgot tanulhatnék itten, ha képes lennék ésszel felfogni. És nem azt tanulnám meg, ami le van írva, hanem a saját tapasztalataim alapján vonnám le a következtetéseket.

BlackEvil: kösz, ez igazán jól esett! :evil:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Igen Darun, egy ötszáz oldalas mondatban. :lol:

BlackEvil: "Mért földi dolgokban kell keresni a transzcendens igazságokat?" Hát akkor miben? Mire jó a transzcendens igazság, ha nem használhatod fel az élet minden területén. Épp ez a lényeg. Olyan összefüggésekről szólnak ezek az okkult, ezoterikus, hermetikus, kabbalisztikus (és még sorolhatnám a kúltúrköröket) elvek, amelyeket az élet minden területén felhasználhatunk. Minden cselekedetünket jobbá, minden pillanatunkat értékesebbé, idővel szebbé varázsolhatjuk velük, ha megtanuljuk használni őket. Nem kívánják, hogy mondj le a 'hétköznapi', vagy hagyományos életről, sokkal inkább felpörgetik és élettelibbé teszik azt, azáltal, hogy megérted az eseményeket amelyeknek részese vagy, vagy inkább előidézője.

Teljesen értelmetlen dolgok? Annak értelmetlenek mindössze, akiknek nincs ismeretük a témáról. És nagyon szomorú hogy kellő vizsgálat nélkül mondatnak e 'dolgok' értelmetlennek, mint mikor meglátod egy latin kódex borítóját és a sarokba dobod, mondván: értelmetlen baromság.

"nincs szükség kézrátételes kuruzslásra és balga mágiákra": ismét ítéletet mondtál a felett, amit nem ismersz.

Én őszinte vagyok veled. És akik e kuruzslásokat végzik ismeretségemen belül szintén őszinték, ami egyébként ritka jelenség. Valamit megértettek, ami talán másoknak is jót tehet.

Próbálj meg kikapcsolni egy kicsit. Beszéljünk olyan dologról, ami nem zavar. Persze, csak ha valóban akarod.

És egy kérdéskör a végére, amire szeretném ha válaszolnátok egy páran:

- Szerintetek létezett-e Atlantisz?

- Ha igen, hol terült el, mekkora volt?

- Mikor süllyedt el és miért?

- Volt(ak) e még egyéb ősi földrészek?

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...