Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

Ahojjarejja!

Hát akkor haladjunk sorjában, bár ez lényegtelen :) :

- Szerintetek létezett-e Atlantisz?

Hmmm, igen. Hogy Atlantisz létezett-e, avagy nem, ezen volt hogy én is elgondolkodtam.

Ez egy olyan kérdés amire nem mondom azt, hogy nem, se azt sem, hogy igen. A realitás talaján maradva azt mondom, ez egy olyan rejtély, kérdés amire szerintem már soha nem fogunk választ kapni, még ezerszámra halmozott kutatás ide vagy oda. :roll:

Oly mértékű homály övezi, a 'biztos információk' e szigettel kapcsolatban szinte nulla...

Ha jól tudom egyetlen 'kézzel fogható bizonyítéknak' mondható dolog van ezzel kapcsolatban. (márha egyáltalán használható valamire, s fűzhető ehhez, mert valymi csekélyke még ez is :?). Egy papirusz az egyiptomi középbir. korából, melyen egy 'mese' olvasható egy hajótöröttről, akinek egy ott élő aranysárkány mesélte el, hogy a szigetet egy csillag hamuvá égette, s hamarosan víz alá kerül, etc.

Ezt az egész rejtélyt ugye Platón indította el, ennek köszönhetjük kutatások -mondhatni végnélküli- sorát. De még az sem tudják a tudósok, hogy egyáltalán a Földközi-tenger vagy Atlanti-óceán szigetéről van e szó.

Lehet, hogy csak egy legenda??? Na ezen lehet vitatkozni... :roll:

- Ha igen, hol terült el, mekkora volt?

- Mikor süllyedt el és miért?

Ha afelé hajlok, hogy létezett ez a sziget, akkor a számomra az égei-tengeri (igen gazdag kereskedelmi központjával), Thírával való azonosítása a 'legelfogadottabb' TAL

Link a hozzászóláshoz

RQ akkor hogy meg ne ártson, folytatom én. ,)

Pár rövid gondolatot ébresztett bennem az új téma, ezeket írom most le.

Amint RQ is írta sok az egymásnak ellentmondó információ. Utána kellene olvasni a dolognak. A legfrissebb kutatásoknak a tudomány oldaláról. Avagy más friss értesüléseknek gondolatoknak. Ha van időtök utána nézni én szívesen olvasom, majd ezt a topicot. RQ már nyomatott is pár infót.

-

Link a hozzászóláshoz

Ahojjarejja!

Új hírek, találgatások, értesülések mindig vannak. Ahogyan eddig is. Egy-kettő, de mert csak kérted (;)):

:arrow:,,Német régészek úgy vélik, hogy műholdfelvételek segítségével, Dél-Spanyolország partjainál sikerült rábukkanniuk Atlantisz maradványaira. Dr. Rainer Kühne, a Wuppertal Egyetem történésze szerint Atlantisz Dél-Spanyolország partjainál terült el, és időszámításunk előtt 800-500 között óriási ár mosta le a Föld színéről. Kühne kutatásairól a brit Antiquity szaklap online kiadása számol be.

A Cadiz közelében elterülő Marisma de Hinojos lápvidékről készült műholdfelvételeken egyértelműen kivehető két háromszög alakú struktúra, valamint egy, valaha ezek körül futó koncentrikus kör maradványa. Kühne úgy véli, hogy a felvételeken látható háromszögek valaha Atlantisz ezüst illetve arany templomai lehettek.´´ (kb. 1 évvel ezelőtti...)

:arrow:,,Bizonyosan megtaláltuk Atlantiszt" - jelentette be a független kutató Robert Sarmsat, aki november elejétől dolgozott csapatával Ciprus délkeleti partjaitól 80 kilométerre. A maradványok másfél kilométeres mélységben, Ciprus délkeleti partjaitól 80 kilométerre keletre, Szíria irányában találhatók - állította az amerikai, aki tíz éve kutatja a Platón által leírt elsüllyedt civilizációt a térségben. Sarmast szerint i. e. 9000 évvel ezelőtt kerülhetett víz alá a Ciprus és Szíria közötti földnyelv.´´

:arrow:,,A svéd Ulf Erlingsson földrajztudós most megjelenő könyvében azt állítja, hogy a Platón által adott földrajzi jellemzés szinte pontosan ráillik

Link a hozzászóláshoz

Na nem akarok tulságosan a témába belevágni soraimmal, de le szeretném írni gyorsan a záró gondolataimat, még az előző témához.

Takeda! Egy biztos: különböző utakat járunk. Azt nem értem a te gondolkodásmódodban, hogy a földi életben keresed a hasznos tudást, akkor miért nem méllyülsz el valódi tudományokban, amelyek szintúgy lehetnek csodásak és ráadásul senki nem kérdőjelezi meg eredményeiket. (pl. hogyan melegíti fel az ételt a mikrohullámsütő) Sokkal nagyobb hasznára válnál társadalmunknak szerintem. Ez így erős kijelentés és nem kizárólagosan értettem, csupán általánosságban.

Az a gond és emiatt lépek fel néha indulatosan az ilyen "ezoterikus" dolgok ellen, hogy belekevernek számomra szent és sérthetetlen dolgokat a kijelentéseikbe. Kihasználják az emberek hiszékenységét és öntömjénezésre, hasznosszerzésre fordítják. Elnyomják az isteni szikra csíráját, ami pedig ott lakozik mindenkiben és egy élet kell hozzá, hogy megtaláljuk magunkban.

Kedves Takeda, a mustármagból nem úgy lesz kifejlett, gyönyörű növény, hogy aurákat keres meg lélekvándorol és hasonlók. A külső szemmel nézve mérhetetlen bonyolultságú folyamat, valójában sokkalta egyszerübb. A létezés csodája, melynek fényét csak úgy vagyunk képesek megtalálni, hogyha nem feltételezzük, hanem hiszünk benne. Nézd én nem akarlak semmiről se meggyőzni, de arra késztetést érzek, hogy védelmére keljek mindannak, ami számomra oly fontos.

Tisztelem az alázatosságot, de megvetem a képmutatást.

Darunk: Lehet mondataimból nem tűnt ki, de igazából a vitát szerettem volna elkerülni, ugyanis értelme nem lett volna. Szilárdan kitartasz az általad épített "ház" mellett és én ezt elfogadtam.

Na minden jót...

Link a hozzászóláshoz

Nos, ez egy gyakori téma. Válaszolok, de hangsúlyozom, hogy ez csak az én álláspontom!!!

1.kérdés: Szerintem fogalmunk sincs, hogy hogyan jöhetett létre az élet, bár komoly feltevések vannak rá. Valaki istenben hisz, valaki az "anyagban". Azt hiszem (bármelyik oldalon állunk is) becsülnünk kell ezt az ismeretlent, amit életnek hívünk. És hinnünk is kell, de nem feltétlenül istenben.

2.kérdés: egyes "okosok" szerint képességeinkenek csupán a 30 százalékát használjuk ki. Szerintem a legfontosabb, hogy bármilyen képességnél nagyobb erő a KÉPZELET. Ugyanis képességeink korlátozottak, de a képzelet bejárja az egész világot....

3.kérdés: aki egész életében az élet célját kutatja, az valószinüleg előbb-utóbb belebolondul. A legtöbb ember szerint sajnos az általános válasz így hangzik: nincs értelme,nincs célja neki. Ez egy merész kijelentés. Nem értek vele egyet. Számomra az élet maga az élet, és igenis sokáig szeretnék élni, és szeretném az élet minden szépségét és árnyoldalát is látni. De én legfőképp az apró örömökért élek. Ez alatt azt értem, hogy én sokkal fontosabbnak tartok mondjuk egy mosolyt a megfelelő pillanatban, mint például egy nehezen megszerzett nyelvvizsgát.

4.kérdés: először is itt azt kéne tisztázni, hogy mi az a TERMÉSZETFELETTI. A szó sokmindent sejtet magában. Természetfeletti egy szellem? egy látomás? egy valóra vált álom? Nem tudom. De ha a természettfeletti dolgok léteznek, akkor bizonyára tudunk róluk, csak nem vagyunk képesek elképzelni azokat.

5.kérdés: a világ felett nem uralkodik senki. Az "uralkodni" szót csak mi élőlények ismerjük. A világon túl az anyag és az "elképzelhetetlen" tökéletes harmóniát alkot, ők a tökéletes páros. Még csak fel sem tudjuk fogni, hogy mi folyik itt körülöttünk. Ezért tisztelni kell mindent, ami ismeretlen..............

hát ennyi, dióhéjban...

kiváncsi vagyok mások véleményére is

üdv

Link a hozzászóláshoz

Nos az informálatlanságomnak hála rosszul láttam az Atlantis kutatást napjainkban. Mi szerint nem hajtják annyira az Atlantis témát. RQ köszönöm a friss infókat, ezek közül a Spanyolost ismertem egyedül. Tényleg több ezerrel kutatnak utána! ,)

Az vicces hogy minden évben megtalálják Atlantiszt. Minden bizonnyal az emberi nagyravágyás avagy a média szenzáció hajhászása van ez mögött. Hisz elég megemlíteni Atlantisz nevét és 10-ből 8 ember felkapja a fejét rá.

A sok megtalált Atlantisz mögött biztos, hogy igazság van. Igaz nem az hogy Atlantiszt találták meg (az egyik mögött talán, hisz már annyi helyre tették, hogy véletlen szerűen is el kellet hogy találják már!).Eddig még nem ismert kultúrák, népek épületek maradványait. Hisz nem tudunk minden részletet az ókorról. Nem csak Atlantiszt nem találtuk még meg hanem jó pár régi birodalom,ország,város is pihenhet éppen a tenger fenéken is (partvidéki sávjában).

Valamekkora földrész volt

Link a hozzászóláshoz

Ahojjarejja!

Hát, 10 emberből 10 kapja fel a fejét. 8 (talán) azért, mert érdekli és kiványcsi, etc, 2 meg összeráncolt szemöldökkel, értetlen arckifejezéssel: - Mi azaz Atlantisz? Hö? Lehet már hallottam róla??

(Ez szégyen, de így van.)

az egyik mögött talán, hisz már annyi helyre tették, hogy véletlen szerűen is el kellet hogy találják már!

Hát az jó lenne! :D

Eddig még nem ismert kultúrák, népek épületek maradványait. Hisz nem tudunk minden részletet az ókorról. Nem csak Atlantiszt nem találtuk még meg hanem jó pár régi birodalom,ország,város is pihenhet éppen a tenger fenéken is (partvidéki sávjában).

Hát, igen, sajnos ókori ismereteink úgym. igen rengeteg, mégis roppant hiányos. :roll: És rengeteg afféle titkot rejt magában, mint pl. Atlantisz. Sok legenda, hely, kultúra, nép, etc feltárása várat még magára, remélejük, hogy egyszer majd mindez elénk tárulhat...

Mi van ha űrállomás volt? Vagy víz alatti város? Virtuális földrész? Másik sík?

Középső kettő még ok... De ókorban űrállomás?? :D Legenda, rejtély, ok, de azért az -oly labilis- realitás talaján nem árt kicsit megmaradni. :roll: :)

Üdv!

(ui.: Takeda hol vagy?? Gyere már!!:D)

Link a hozzászóláshoz

Ez a Sneer-féle űrállomás találgatás megragadta a fantáziámat...

Vigyázat, fictio következik!

Az emberi faj egyszer réges régen békében és szeretetben élt a Mars bolygó felszínén. Tudományuk messze fejlettebb volt annál, mit a mai ember annak nevez, ismértek a világegyetem és a létezés titkait. Ekkor beütött valami katasztrófa, az embereknek pedig menekülniük kellett. Ûrhajóra is pattantak, hogy a világűrt átszelve átköltözzenek a Földre. Találtak egy nagyobb szárazulatot, le is telepedtek annak rendje s módja szerint, hogy békében és szeretetben éldegélhessenek új otthonukban. Igen ám, de szegények ismét jól megszívták, Atlantisz -mert így nevezték a szigetüket - elsüllyedt, a tudás elveszett, az emberi faj szétszóródott.

A mai ember pedig csak nézegeti a Mars felszínéről készített műholdfelvételeket, és azon gondolkozik, vajon hogyan kerülhettek oda Szfinxhez, piramisokhoz és egyéb emberi építményekhez hasonló sziklaképződmények...

Link a hozzászóláshoz

A Mars felszínén álló különös építmények nem az én fejemből pattantak ki, valóban megvannak, jópár képet lehet róluk látni, ha rákeresel a neten. Biztosan természetes képződmények, meg minden, de mégis milyen érdekes lenne, ha kiderülne, hogy emberi/vagy valami más kéz emelte őket. A NASA vajon miért nem küld az ilyen helyekre szondát?

De az is lehet, hogy az egész csak kacsa.

Link a hozzászóláshoz

Na nemazér,de ha olyan fejlett volt a technológia hog egy egész civilizációt( :!: ) át tudtak költözztetni egyik bolygóról a másikra,akkor azt meg tudták volna oldani hogy átköltözzenek egyik szigetről a másikra nem? :lol: Vagy elgalábis csak ismerték azt a bonyolult találmányt hogy:hajó.Ha már eccer az űrhajót ismerték....Szóval ez szerintem esélytelen.

Egyébként Atlantisz elsüllyedését/ektűnésést nagyon sok minden okozhatta:Meteor(elég ha a vízbe csapódik elég kellemes kis szökőár keletkezik a történetírók az ókorba meg zt írják h elsüllyedt.)Vagy egész egyzserűen alámosta a tenger a partmenti város alapjait...vagy vmi ijesmi...

Üdv,

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! Hú de örülök, hogy bedobtam ezt a pár kérdést!

Nagyon köszönöm Riyenának és a többieknek is ezt a sok egészen pontos kutatási infót, aminek utánis lehet akár nézni...

Ezen precizitás árnyékában most nem szeretnék nagyon sokat mondani, nehogy pontatlan évszámokat kapjatok, és szeretném ha tovább agyalnánk ezen a dolgon.

Link a hozzászóláshoz

Találtam egy témát végül az egyik barátom közreműködésével. Jane Roberts: Seth könyve - A lélek örök érvényessége könyv. Leírnád a véleményedet ezzel kapcsolatosan? Haverom szerint ez az egyik fundamentuma az összes new ages elképzelésnek és nekem is hasonló érzésem van úgy a 120 oldal tájékán, de igazi véleményt majd csak azután adok, miután végigértem az egészen.

Link a hozzászóláshoz

BlackEvil: vsz. olvastad az említett könyvet, úgyhogy kifejtheted bővebben mind a könyv tartalmát, mind a véleményedet. Ebben a könyvtárban nem láttam hogy meglenne, úgyhogy neked kell jól megvilágítanod objektíven a lényeget és majd megbeszéljük.

Atlantiszról meg azért nem írtam még csak afféle kérdésnek és gondolatébresztőnek szánt dolgokat, mert egyrészt táborban voltam és nyaralni, nomeg aszittem' hogy elmorfondírozunk rajta kissé, mielőtt idézetekkel, régészeti leletekkel, meg geológiai dolgokkal teszem egyoldalúvá az egészet.

Folytassuk úgy ahogy elkezdtük: Ötletekkel, véleményekkel, ráérzésekkel, meg ilyesmi.

Nektek mit takar a technomágus kifejezés?

+ : Mit jelent e korra és Atlantiszra, esetleg óegyiptomra vetítve?

Link a hozzászóláshoz

Ahojjarejja!

Folytassuk úgy ahogy elkezdtük: Ötletekkel, véleményekkel, ráérzésekkel, meg ilyesmi.

Részemről ennyi az Atlantisz-témával kapcsolatban való fejtegetés. Amit tudok és amit akartam azt leírtam, ötletem is csak hivatalos kutatási eredéményen alapult, hamég emlékszel, emlékeztel...

Nektek mit takar a technomágus kifejezés?

+ : Mit jelent e korra és Atlantiszra, esetleg óegyiptomra vetítve?

Technomagus, mint könyvtrilógia? Nekem ez ugrik be róla. (Meg persze egy sajátosabb zenei stílust képviselő electroőrültjei, de gondolom nem erre gondoltál kedves Takeda :8 )

(ui.: szóljatok, ha jöhet új téma, mert nekem van egy a tarsolyomban, és a véleményetekre is igen kiváncsi lennék, ráadásul sztem még érdekes is etc.:))

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Riyena:Elfér 5 téma is egyszerre, és úgy érdekesebb is.

Plutarkhosz: Szólón élete c. művében írta, hogy Szólón mikor ie.600-ban Egyiptomba ment, Suctis, Sais főpapja és Psnepsis, heliosi főpap mondták neki, hogy 9000 évvel ezelőtt szűnt meg Egyiptom kapcsolata a nyugati országokkal az iszap miatt, ami lehetetlenné tette a hajózást Atlantisznak és az azon túli földeknek kataklizmák és szökőárak következtében való pusztulása folyán.

Atlantisz két lépésben sűlyedt el, ekkor még nagy része a tengerszint közelében volt, valahol máshol olvastam, hogy még volt ekkor szárazon levő része, s később merült több ezer méter mélyre.

Ezen írás alapján vélhetjük, hogy Atlantisz kb.11500 éve pusztult el.

Platon Kr.e. 400 körül Szólónra hivatkozva állítja, hogy Atlantisz volt egykor a művelődés központja és az athéniek vetettek véget a világuralmának. Atlantisz birodalma Egyiptomig és Türheniáig terjedt (keleten). Az atheniek visszaverték az atlantisziak támadását és szabadságot vívtak ki az oszlopokon belül élőknek.

Ezután nagy földrengés keletkezett és Atl. elsűlyedt

Plato Timeusa írja még, hogy az Egyiptomiak rokonságban állnak a görögökkel, hiszen együtt jöttek be az oszlopokon annak idején.

Egy yukatani (tudjátok hol van ...) barlangfelírat a Le plongeon szerint (amit nem a deszkások tegeltek föl tavaly) Atlantisz első telepesei maják voltak Mayaxból. Atlantisz előbb földrengésektől darabokra szakadt, majd elsűlyedt.

Az ősgörög emlékek írásait valóban maja kifejezések hatják át.

Nekünk több mint 3000 görög szavunk van, pedig elvileg a mai történelmi álláspont szerint nem is találkoztunk velük. Finn viszont csak kb.300. Ezen görög szavak megvannak az ugor nyelvben is.

Egy magyar kutató járt Közép-Amerikában, ahol egy őslakó bennszülött településen magyarul meg tudta értetni magát, annyi hasonló szavuk volt.

De mindegy nem untatlak titeket tovább.

A technomágusok: elemezzük ezt a szót kissé a techno-t azárt sejtjük mit jelenthet. Eszközök, gépek felhasználásával az azokban munkáló természti törvények segítségével szolgáljuk céljainkat.

A mágus sumer szó ami egy jelentésében tudóst jelent. Olyan aki tud. Valaki csak úgy tud, ha ért is. Tehát a mágus az, aki érti a természet látható és nem látható mozgató törvényeit, és használni is tudja azokat.

Össze kell tenni a kettőt.

Link a hozzászóláshoz

Tehát Nikola Tesla és Albert Einsten (esetleg Neumann János) közel már tecnomágusi babérokra törtek korunkban, persze tudni kell a világegyetemel foglalkozó gondolataikról, illetve némelyikük okkult érdeklődéséről, s hogy a tudományos találmányaik mámár traszcendentális szellemi gyakorlatok eredményének mechanikai kivitelezését valósították meg.

Valódi technomágusok persze Atlantiszon voltak a legendák szerint, s utókori örökösük a Szakkarai piramis építője Imhotep.

S hogy mi köti össze a fenti ill lenti embereket? Azt hogy a világ működésében a finomanyagi szinten vizsgálták a törvényeket, a tellurikus áramok hatásaival dolgoztak.

Link a hozzászóláshoz

Hali...

Új vagyok itt, és nem szeretném ha tolakodásnak vennétek hozzászólásom az Atlantisz témához! Takeda feltártárta ugye elöttünk, hogy a világban szétszórva előfordulnak talán Atlantiszhoz, talán más ősi kultúrákhoz kapcsolódó emlékek. Feltételezni lehet tehát, hogy valamikor régen volt egy az elképzeltnél is fejlettebb civilizácó a Földön, amit emberkéz irányított... És szerintem itt a hiba! Ember!!! A mai ember milyen? Kiírtja a természetet -saját kénye kedvére- nem gondolva az utókorra, lemészárolja saját "testvérét" csak mert többre vágyik mint van, kiírt egész népcsoportokat, csak mert magánál alantasabbna -alacsonyabb rendűnek- tartja!

Ha Atlantiszt ember irányította, akkor könnyen lehet, hogy egy globális felmelegedés vagy akár egy világháború tönkretette a korai civilizációt, azután pedig talán egy jégkorszak visszabutította az embert.

A lényeg szerintem, hogy a mai "CIVILIZ

Link a hozzászóláshoz

Hali, nem negyon szóltam még bele ebbe a topicba, úgyhogy itt az ideje.

Az Atlantiszról való fejtegetéseitek negyon érdekesek, de nekem is lenne hozzászólásom ami lehet, hogy nem fog sokatoknak tetszeni.

Miért akarjátok mindenáron azt, hogy fedezzék fel az eltűnt földrészt/kultúrát? Pontosabban: miért lenne jó ha felfedeznék?

Lehet, hogy tényleg van valóságalapja, de ha mégid felfedeznék, elveszítené az eddigi varázsát. azután az Atlantisz szó nem lenne más, mint egy a sok ókori vagy állam közül. Elveszítené a többletjelentését! Nem lenne meg a varázsa.

Ha már csodák nem léteznek, legalább maradjanak fenn a mesék és legendák :!:

Azért is jók ezek a mesék vagy legendák, mert olyan fejtegetésekre adnak lehetőséget, mint ebben a fórumaban, tehát megtornáztatják az agytekervényeket, fantáziát.

Másik: nekem Atlantiszról rögtön Stephen King egik regénye, az Atlantisz gyermekei jutott az eszembe. Ez egy nagyon jó regény (nincs semmi köze Atlantiszhoz, de mégis) ajánlom kedves figyelmetekbe. Nem hotrror és nem is thriller, de mégis van benne valami enyhe kis hátborzongató misztikum. Igaz, hogy több, mint 600 oldal, de megéri. Én 6x olvastam el, de még mindig bambán bámulok magam elé, miután elolvastam az utolsó betűt, és várom a folytatást.

Ha valaki nekikezd, és túllép az első 80 oldalon, az nem fogja tudni letenni

Ha mégsem, nyugodtan szidhattok a fórumon :wink:

Link a hozzászóláshoz

Arathorn. Igaz nem vág témába, de én olvastam az Atlantisz gyermekeit és nagyon tetszett. Ha még nem olvastad volna a Setét torony sorozatot Kingtől, akkor tedd meg, mert van benne pár dolog ami világosabb lesz az Atlantisz gyermekeiben, pl az " alacsony emberek sárga kabátban".

Elnézést az intermezzoért. :roll:

Link a hozzászóláshoz

Szia Bobo! Rég láttalak, van már vagy száz éve, hogy chat-eltünk...

Arathorn: Szerinted, ha megtudnánk Atlantiszról pár dolgot, nem lenne mit kideríteni és nem lenne legenda helyette?

Százszor érdekesebb dolgok és persze sokkal homályosabbak merülnének föl. Mondjuk az, hogy amit most tudsz a történelemről az sem igazság, hanem politikai álláspont, és egyes ideológusok filozófiája. Mint: "a történelem osztályharcok sorozata" meg ilyenek...

Én most történész hallgató vagyok és minden görög órán csak arról tanulunk, mi nem igaz a középiskolai anyagból. Az "ismert" történelmet is régi emberek szubjektív véleményeinek töredékeiből rakták össze, a hiányokat kipótolva az aktuális igényeknek, politikai tényezőknek, a vén proffok bigottságának megfeleve.

Pl egy tankönyvben mindíg hülyeséget írnak, és a tanárom megkérdezte a fordítót, mért írja bele még mindíg azt a baromságot, erre ő azt felelte, hogy ő minden évben kihúzza, de mégis belekerül.

Ha ismernénk Atlantiszt, ott lenne Mu, ott lenne Lemuria és ezen a ponton azon kérdés válasza, hogy honnan is jöttünk és kik vagyunk...

Link a hozzászóláshoz

Takeda

Lehet, hogy igazat szólsz...abban viszont én is egyetértek, hogy a történelmet mindig a hatalmon lévő rendszer/eszme formálja, változtatja, törli, elfelejteti az emberekkel. Erről mi is olvastunk egy tanulmányt kulturális antropológián, persze egy kicsit más megvilágításban.

Biztos több más homályos dologra is fény derülhet (bevallom, erre akkor nem gondoltam).

Bár fenntartom a nézetemet, nem akarok ezen vitatkozni veled, mert...egyes dolgokban igazat adok neked :?

Köszi a hozzászólásod.

Ha van valami jó témád, dobd fel! :wink:

Én most épp a Harcosok klubját olvasom és nagyon érdekes filozófia van benne, amit majd kifejtek, ha a végére értem.

Addig is türelem! 8)

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...