Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

TheElf: Köszönöm a támogatást. Ismét nem volt netem eddig, és talán nem is lesz ezután se egy darabig, pedig minden vágyam, hogy folytathassam ezt a témát.

Darrick: pont neked, és a hozzád hasonlóknak szól a topic. Ha nem értesz egyet, kérlek fejtsd ki a véleményed, mert ha nem teszed, te sem segítesz nekünk, a fejlődésben, és mi sem tudunk neked. Lehet olyan dolgokat tudsz, ami fontos és nekünk is megváltozik tőle a véleményünk, ám kérlek légy te is nyitott szavaink felé. Addig ne mondj semmiről ítéletet, amíg nem ismered kellőképpen. Az első oldal az evolúció elmélet hiányosságait volt hivatott feltárni, a későbbiek pedig a Bibliáét. A második szerintem nem járt túlzott sikerrel, ám ha az evolúciót teljes egészében elfogadod, és kitartasz amellett hogy mindez a világunkat felépítő tökéletes rendszer véletlenek végtelenjének eredménye, akkor legalább azt bizonyítsd be hogy nekünk mért nincs igazunk.

A Biblia sok helyen szimbólumokban, és "révuszokban" fejezi ki magát. Tehát a 7 nap alatti teremtést sem kell 7 napnak venni, mint ahogy ezt példák sokasága mutatja.

Pico: Nekem is "sántított" jópár rész régen, ám azóta sok dolog "megvilágosult" számomra. Szeretnék segíteni, hogy mindez nálad is bekövetkezzen. De ehez te is kellesz.

És ismét nem írok semmit, mert már megint nincs idő rá :cry: Bocs megint.

Link a hozzászóláshoz

Inkább én kérném azt hogy bizonyítsátok be hogy van isten!

Mert szerintem az egész egy nagy bumbum.

Ilyenek például szerintem nem igaz,hogy 1 halból csinált 100 (ez most csak példa volt az a 100),ugyanez van a kenyérrel!

Szerintem az egészet meglehetne magyarázni.

Ha van isten akkor miért nem történt semmi a Biblia írása óta? :roll:

Szerintem ti is tudjátok az igazat,hogy nincs varázslat!Csak nem akarjátok elfogadni,mert erre neveltek titeket! :wink:

Link a hozzászóláshoz

Nos kedves Darrick bizonyítsd be, hogy nincs...

Az ÚjSzövetség pedig egy igencsak megkérdőjelezhető mű... Olvasd csak el Boris Bulgakov Mester és Margarita című művét... Érdemes...

És a legfontosabb, ne feledd, a első említett könyv főszereplője egy galileai vallásreformer volt... Na de olvasd el bulgakov művét...

Link a hozzászóláshoz

Inkább én kérném azt hogy bizonyítsátok be hogy van isten!

Mert szerintem az egész egy nagy bumbum.

Ilyenek például szerintem nem igaz,hogy 1 halból csinált 100 (ez most csak példa volt az a 100),ugyanez van a kenyérrel!

Szerintem az egészet meglehetne magyarázni.

Ha van isten akkor miért nem történt semmi a Biblia írása óta? :roll:

Szerintem ti is tudjátok az igazat,hogy nincs varázslat!Csak nem akarjátok elfogadni,mert erre neveltek titeket! :wink:

Darrick: hogy lehet bebizonyítani valamit, amit talán emberi elme fel sem tdja fogni. hogy lehet a lélek titkait kifürkészni. Sehogy. Nem lehet bebizonyítani, hogy vagy, vagy épp ellenkezőleg, hogy nincs. Nem lehet az Istenknt lerendelni az égből, hogy most akkor végezzünk rajta néhány vérvizsgálatot...

Nem lehet olyasmit megvizsgálni, élőnek mondani, ami talán öröktől fogva való Ha kíváncsi vagy rá, hogy van-e Isten, keresd azt meg magadban, hogy te mi vagy: teremtmény vagy Isten?ha te vagy a Jóisten, akkor te teremtettélmindent, téged kéne imádni, ha pedig teremtménynek érzed magad, akkor be kellene ismerned, hogy volt, van, lesz mindig olyawsvalami, ami felettünk áll....

(bele bonyolódtam én is... :roll: )

Link a hozzászóláshoz

Darrick : nem lehet bebizonyítani, hogy Isten létezik, és azt sem, hogy nem létezik. Már pár száz (pár ezer??) éve próbálkoznak vele az emberek, de eddig nem sikerült senkinek. Vagy hiszel benne, vagy nem. Vagy hiszel másban. De mielőtt megkéred a többieket, hogy bizonyítsák be neked a létezését, előbb gondolkodj már picit.

Példa : be tudod bizonyítani, hogy TE létezel?? Honnan tudod, hogy tényleg létezel, nem pedig illúzió az, amit látsz? Akármilyen logikai érveket hozol fel, nem tudod gyakorlatilag belátni, de mégis elfogadod axiómának...

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz
Inkább én kérném azt hogy bizonyítsátok be hogy van isten!

Mert szerintem az egész egy nagy bumbum.

Ilyenek például szerintem nem igaz,hogy 1 halból csinált 100 (ez most csak példa volt az a 100),ugyanez van a kenyérrel!

Szerintem az egészet meglehetne magyarázni.

Ha van isten akkor miért nem történt semmi a Biblia írása óta? :roll:

Szerintem ti is tudjátok az igazat,hogy nincs varázslat!Csak nem akarjátok elfogadni,mert erre neveltek titeket! :wink:

Te teljesen máshonnan közelíted meg ezt az egészet.

Az, hogy létezik-e Isten, vagy sem, annak eldöntése rajtad múlik. Neked kell tudnod, hogy hiszel-e benne, vagy sem. Engem senki nem nevelt erre, nem vagyok keresztelve sem. Nem lehet bizonyítani azt, hogy van e Isten. Már sokan próbálták, de ezt nem léehet megmagyarázni. Megint csak rajtad múlik, hogy hiszel-e benne.

Link a hozzászóláshoz

Még valami.

Darrick: Te azt mondtad, higy az evolúcióban hiszel. Nos, szeretném megkérdezni, miért? :?

Javíts ki, ha tévedek, de az evolúció szerint az ember folyamatos fejlődésen megy keresztül. Nos, váltotott valamit az ember, mondjuk az utóbbi kétezer évben? :roll:

Másik.

Ugye Darwin találta ki ezt az egészet, és megírta A fajok eredete c. könyvet. Sok tudós írt azóta könyvet Darwin életéről, s mindegyikben leírják, hogy Darwin ebből az egészből nem bizonyított be semmit.

Na erre mit mondasz?

Link a hozzászóláshoz

Huhh, srácok, elég sok minden történt itt, amióta nem jártam erre. Na akkor most hozzászólok: Tehát én alapvetően egy ateista, és elég szkeptikus egyén vagyok, mégis most elgondolkoztatás céljából mindkét álláspont mellett érvelni fogok. Tehát: Nincs Isten. Nem hiszek benne, soha nem láttam, velem még soha nem tett semmi jót. Ott az a hülye egyház a pénzhajhászásával és az ostoba dogmáival. Semmi szükségem rá, ez csak népbutítás, csúnyábban megfogalmazva parasztvakítás. Túl sok volt a megmagyarázhatatlan ?csoda?, így hát ki kellett találniuk valamit. Dádám: Isten. Hurrá, lehet beszedni idióta adókat, kincseket felhalmozni. Aztán egyszercsak megmagyarázódott néhány dolog. Mire a válasz: Hát az úgy volt hogy ? nézd meg a Bibliát, igenis ez és ez van benne. Na látod, világos, hogy van Isten. Eddig a mennyországban volt, a felhők felett. Ember jutott a világűrbe. Na és. Nem tudtad, hogy Isten mindenhol ott van. Most akkor mi van?

Más. Van Isten. Nézd csak meg. Élsz. Ha csak céltalan atomhalmaz lennél, ostoba, bizonyítatlan evolúció forrása, akkor nem hinném, hogy idáig eljutottunk volna. Csak van valami cél, valami felsőbbrendű dolog, amiért létezned kell. Hívd azt istennek, Buddhának, aminek csak akarod. Szerintem az létezhetetlen, hogy az ember csak anyagi lény lenne. Asztrál és Mentál.

Link a hozzászóláshoz

Vyergas:

Az egyházak szerintem is korruptak, tényleg nincs rájuk szükség.

De az embereknek szükségük van valamire, amiben hihetnek, legyenek azok UFO-k, szellemek, istenek, kollektív tudatalatti, vagy akármi.

Aztán: az, hogy a mennyország az égben van, merőben jelképes, hogy az egyszerű ember is megértse. Lehet, hogy egy másik síkon van.

Az a fejfájós dolog az tényleg igaz. Lám, az emberi elme ennyire befolyásolható.

Az alább következő történet a tévében, egy dokumentumfilmben volt.

Lehet, hogy hülyeséget írok:

A hatvanas években az amerikaiak börtönökben kísérletet végeztek: néhány rabnak azt mondták, hogy halálbüntetés vár rájuk, úgy fognak meghalni, hogy egy pengével felvágják a karjukon az ütőereiket. Bekötötték a szemüket, a kezeiket hátrakötötték, az alkarjukon végighúztak az élével egy vékony műanyag lapot, aztán a karjukon végigfolyattak némi meleg vizet. A rabok pedig pár perc múlva, elvérzéses tünetet produkálva meghaltak.

Ehhez mit szóltok? Szerintem azért elég durva.

Link a hozzászóláshoz
Inkább én kérném azt hogy bizonyítsátok be hogy van isten!

Mert szerintem az egész egy nagy bumbum.

Ilyenek például szerintem nem igaz,hogy 1 halból csinált 100 (ez most csak példa volt az a 100),ugyanez van a kenyérrel!

Szerintem az egészet meglehetne magyarázni.

Ha van isten akkor miért nem történt semmi a Biblia írása óta? :roll:

Szerintem ti is tudjátok az igazat,hogy nincs varázslat!Csak nem akarjátok elfogadni,mert erre neveltek titeket! :wink:

Engedelmeddel erre három módon is tudok válaszolni: Az egyik, hogy amit már szerintem hallottál, hogy minden ok amit ismersz egyúttal okozat is, keresd meg az első létezőt ami saját magától függ csupán és adj neki nevet. Az okos ember nem azt vitatja hogy létezik-e ilyen első dolog ami azt általunk ismert dolgok oka és semmi másnak nem okozata (független, a többi törvényszerűség felett álló valami) nem is azt, hogy az emberek milyen nevet adtak neki, hanem azt hogy milyen, és pontosan mi módon jelenik meg, milyen jellemzői vannak. Ezért igaz az, hogy rengeteg tudós nem vitatja isten létezését.Azt mondod az evolúcióban hiszel, ez a hogyanról beszél egy picit, de nem az okokról, nem a miértről, és a hogyanból is csak a felszínt mutatja meg.

Engedelmeddel a nem történt semmi kérdésre is akad egy pár válasz, és nagyon könnyen végig lehet követni mik történtek. De megkérdezem, az elmúlt 2000 évben vagy 3000 évben, hány földtörténeti szempontból jelentős változást tapasztaltunk? Vagy mondjuk az elmúlt 10000 évben hány olyan esemény történt aami a naprendszer története szempontjából meghatározó?

Akad egy érv ami kimondja kell lennie valamely elsődleges, nevezzük így, felsőbbrendű létezőnek, ne ruházzuk fel még egyellőre az élet jeleivel, pusztán fogadjuk el hogy van. Ha elfogadtuk hogy van akkor elmondható az is, hogy mivel ez a létező tartalmazza az összes többi törvényszerűség okát, ezért minden más ebből következik. Az egyes törvényszerűségekből követkzetethetünk vissza arra, hogy milyen okból jelentek meg, mi a vezérlő elv ami mögöttük áll és amit istennek nevezünk. Az Evolúció, a fejlődésről, és túlélésről szól, nem egy pusztuló világban élünk, hanem egy megújjuló, fejlődő, épülő világban. És lehet folytatni a hasonló megállapításokat. Előbb utóbb eljutunk oda, ahol lesz egy képünk erről a létezőről és azonosíthatjuk a Biblia oldalain megjelenő Istennel.

Link a hozzászóláshoz
Ha Példa : be tudod bizonyítani, hogy TE létezel?? Honnan tudod, hogy tényleg létezel, nem pedig illúzió az, amit látsz?
Megtudod érinteni magad akkor biztos hogy nem illuzió vagy hanem egy élőlény. A földet nem isten teremtette. Nap gravitácios ereje vonzotta magához,nagy darab meteoritot és ehhez kapcsolodott több kisseb darab! :wink:
Hogy nincs varázslat: A mai emberek is képesek mágiát használni. Pl a

shaolinok bőrét nem tudják átszúrni lándzsával, én speciel tudom a

módját, hogyan lehet valakit akármilyen testi, lelki deffektusból kiváló

állapotra gyógyítani, és vissza. Ismerek olyan módszert, amivelbárki

számára érzékelhetetlenné lehet tenni bármit, és az lehet az orrod előtt

is. (persze nem vagyok túlzottan gyakorlott ezekben ifjú korom, s

lustaságom révén)

Ezt meg biologiailag meg lehet magyarázni,mondjuk én nem tudom.

Darrick: Te azt mondtad, higy az evolúcióban hiszel. Nos, szeretném megkérdezni, miért?

Javíts ki, ha tévedek, de az evolúció szerint az ember folyamatos fejlődésen megy keresztül. Nos, váltotott valamit az ember, mondjuk az utóbbi kétezer évben?

Változott,néz körül mennyi új dolgott találtak fel pl: új számítogép. :wink:

Link a hozzászóláshoz
Darick félreértettél.

Amikor azt mondtam, hogy bizonyítsd be, hogy létezel, akkor nem így értettem. Azzal, hogy megérinted magad, azzal nem bizonyítottad be, hogy nem illúzió és tényleg létezel. Az agyadban minden ingert lehet produkuláni... a tapintást is.

Lásd mátrix... :)

Itt az egyik pont, de kicsit szerepjátékosabb módon kérdezem a dolgot, ezzel talán egy picit új témát is felvetve: Fogadjuk el a saját karaktereinket és Ynevet "létezőnek", legalábbis a karaktereink szempontjából. Ezek a karakterek létezőként élik meg magukat vagy sem? létezőként éllnek meg bizonyos teremtésmítoszokat vagy sem? Pedig csak játékos karakterek... Újabb változat az "illúzió témára" bizonyítsd be hogy nem csak egy játékos karakter vagy egy más síkon élő játékos kezében. Sőt azt is, nem csak a KM kedvenc tucat NJKinak egyike vagy. NO?

Link a hozzászóláshoz

The Elf: Én mindíg is így játszottam a karaktereimmel. A karakterek nem

eszközök a játékhoz, hanem élőlények. Ezért tekintem az élő játékot

magasabbrendűbbnek, hogy méginkább beleélhesd magad a szerepedbe és szó szerint a saját bőrödön érezd tetteid következményeit."

És pont saját magad viszed át karakterbe nem egy magadtól különbözőt, egy a világunktól különböző környezetben képzelsz el, és itt egy fontos különbség, egy live MAGUS karakter sosem látja Eriont...

Link a hozzászóláshoz

Na szóval.

Én is valami olyasmire gondoltam, mint Elf, de akivel megosztottam ezeket a gondolatokat, azok mind azt mondták, hogy elmebeteg vagyok.

Tehát mi van akkor, ha minket is csak elképzel valaki?

Én nem pont arra gondoltam, hogy mi NJK-k vagyunk, hanem arra, hogy mondjuk regényhősök.

Végül is, amit elképzelünk, az valóban létezik, csak egy másik, képzeletbeli síkon. De akkor is, az ott élők számára az a valóság.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...