Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

Na most Darrick: A Föld tudomásom szerint kicsit előbb kialakult, minthogy az ember megjelent volna rajta szenvedni.

Gondold végig te is azt amit mondtál, az állam is előbb épít börtönt mint, hogy beletenné az első bűnözőt. Sőt a speciális rendeltetésű börtönök esetén sokkal nagyobb lehet a különbség.

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a választ Takeda, azonban én nem (csak) konkrétan erre gondoltam. Az egyéni cél kérdése természetesen fontos dolog, nem is ezt kívánom megkérdőjelezni. A tapsztalatszerzés és minél több tudás felhalmozása nekem is megfelelő cél lenne, csak mondjuk az eddigi 17 év még kevés volt rá. Hát igen, fiatal vagyok, van még időm. Most nem ez a lényeg.

A kérdésem lényege tulajdonképpen egyfajta kollektív célra vonatkozott. Létezik-e egyáltalán. Mert ugye lehet, hogy csak én vagyok egy kicsit túlzottan álmodozó, de minden mögött keresek ha mást nem, hát egy apró indokot, amiért létezik. Az életre azonban még nem sikerült semmit kitalálnom. Azért létezik élet, hogy legyen élet...? Furcsa kérdés, mi...

Na jó, más.

Nem hinném, hogy a létezés célja a szenvedés. Én sem vagyok egy túlzottan optimista figura, de ez azért már elég durva pesszimizmusra utal... Ezt nem sértésnek, csak szerény véleménynek szántam. Egyébként meg, ha azt mondod a cél a szenvedés, akkor figyelmen kívül hagyod a boldogság létét. Mert ugye tagadhatatlan, hogy egyes kiváltságosok megérik. Persze lehet mondani, hogy azért repülsz fel, hogy később magasról eshess, de ezt az elvet én most inkább elvetném.

Na jó, befejeztem. Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Köszönöm Eleinor!

Takeda: én tisztelem a hitedet. Ha jól értettem, te keresztény vagy. Nekem az apámat az előző rendszerre nevelték fel, és ebből én is kaptam egy keveset. Szvzs a kereszténység önellentmondásos. (igazából nem ezt akartam írni, de abba elf belekötött volna) Én is hiszek, mert gyenge jellem vagyok, és kell a hit. Én azonban a szerepjátékban hiszek. Én hiszem hogy életemet Darton irányítja, és Kyel, Uwel, Arel és Morgena is. Be is tudnám bizonyítani, de ezt majd inkább akkor, ha személyessen találkozunk. Addíg is maradok tisztelettel:

Darun

Link a hozzászóláshoz

nmetom én valahog azon az eléven vagyok hogy az meber semmit sem ért 100%-osan hogy miért és hogyan történik...hiszen ha teszemazt örökké kérdeznéd hogy miért vagy azt hogy az miből van akkor egy idő után azt mondanák a legnagyobb tudósok hogy nemtudom.pl.:(bár itt lehet h cask azé nme tudom mer még fiatal vagyok :oops: )az elektronok mér negatív töltésűek és a protonok mér pozítívak.és ha valki tudja rá a választ írja meg és én majd rávágom hogy miért.... :wink:

Link a hozzászóláshoz

Ja egyébként én itt az isten dologban nem igazán hiszek....inkábbav agyok az hülye tudóspalánta meg ilyesmi remélem tudjátkok mir gondolok...egyébként ha ő teremtette a viéágegyetemet akkor:

1.ő hogyan jött létre?

2.ha tényleg létezik akkor miért hozta létre azt amit?

3.és ha tényleg létezik és megbocsátó meg jóságos meg minden akkor miért engedi hogy a Földön ilyen sok rossz dolog legyen(terrorizmus,éhség és sorolhatnám a végtelenségig.....és még lenne opár ilyen kérdés..)

egyébként hogy a bátyámat idézzem:"a valllás egy qrva nagy üzlet.kár hogy nem én talátam ki."nos igaz ami igaz hiszen ha belgondoltok akkor a középkorban hivatalos egyházi adó volt jo sok idelyig és még most is a pápa az egyik leggazdagabb ember a földön...röviden ennyi és bocsánat ha ezzel megbántottam volna valkait...

Link a hozzászóláshoz

...

Szóval a cél... Mi van a céllal? MOndhatnád, hogy minek ide cél, vagyunk és kész, de én ezt nem fogadom el. Az is édeskevés, amivel már régóta áltatnak, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek és hogy nem vagyok képes felfogni a célt. De miért nem? Az ember mindent képes megfogalmazni valahogy. Megismerte és megnevezte a világot. Erre teremtette volna Isten? A cél bevégeztetett. Hurrá, mehetünk újra aludni...

De nem. Hát akkor? Talán valamiféle kísérlet részesei volnánk? Hát akkor mégsem olyan jóságos a mi kis istenkénk. Csak azért, hogy a kísérlet zavartalanul folyjon? Ugyan már... Hát akkor? MI A CÉL, EMBEREK?

...

Takeda, itt van néhány olyan válasz, amikről NEM állítom, hogy válaszok a kérdésedre... bár azt már el tudom képzelni, hogy esetleg valamelyik(ek) része(i) a "helyes" válasznak". Ezek különálló válaszok, nem felsorolásnak szántam, hogy "ezek az élet céljai".

A Létezés célja a Szaporodás.

A Létezés célja, hogy valami maradandót alkossunk.

A Létezés célja a Megértés, a Felismerés.

A Létezés célja a fejlődés.

A Létezés célja semmi.

A Létezés célja A Semmi.

Üdv,

TAO

ps : 42! :D

Link a hozzászóláshoz

...

1.ő hogyan jött létre?

2.ha tényleg létezik akkor miért hozta létre azt amit?

3.és ha tényleg létezik és megbocsátó meg jóságos meg minden akkor miért engedi hogy a Földön ilyen sok rossz dolog legyen(terrorizmus,éhség és sorolhatnám a végtelenségig.....és még lenne opár ilyen kérdés..)

...

Aquenor... a te kérdéseidről (is) szól ez az egész topic. Ezekre (szvsz) nincsen (egyértelmű) válasz. (különböző vallások különböző módon magyarázhatják... főleg az utolsó kérdést. de szvsz egyik sem igaz.)

TAO

Link a hozzászóláshoz
Ja egyébként én itt az isten dologban nem igazán hiszek....inkábbav agyok az intelligencia-képessége alacsony (kb.: 3-6) tudóspalánta meg ilyesmi remélem tudjátkok mir gondolok...egyébként ha ő teremtette a viéágegyetemet akkor:

1.ő hogyan jött létre?

2.ha tényleg létezik akkor miért hozta létre azt amit?

3.és ha tényleg létezik és megbocsátó meg jóságos meg minden akkor miért engedi hogy a Földön ilyen sok rossz dolog legyen(terrorizmus,éhség és sorolhatnám a végtelenségig.....és még lenne opár ilyen kérdés..)

egyébként hogy a bátyámat idézzem:"a valllás egy qrva nagy üzlet.kár hogy nem én talátam ki."nos igaz ami igaz hiszen ha belgondoltok akkor a középkorban hivatalos egyházi adó volt jo sok idelyig és még most is a pápa az egyik leggazdagabb ember a földön...röviden ennyi és bocsánat ha ezzel megbántottam volna valkait...

Kezdjük kicsit a 3. kérdéssel: Jó lenne, ha nem adna az embernek szabadságot? A hiba a mi "készülékünkben" van amikor mi élünk vissza ezzel aa szabadsággal, mi használjuk rosszra, de ettől még Isten megbocsájtó, csak ugye a mennyekben majd nem fog működni a terrorizmus. A Miért teremtetrte kérdés pedig pont a jelleméből következik. A hogyan jött létre ő maga az egy elég bonyolult kérdés, hiszen ennek megválaszolásához pontosan meg kéne tudni mondani, milyen természetű is az Isten...

Link a hozzászóláshoz

Jól került oda :D és nézzük, mivel a nem kultúrált beszélgetés automatikus cenzúrájáról is van szó. Amit az odakerülése alapján lehet tudni... te nem gondolkodtál a fórum működésén, magyarul még igazság is lehet a megjelölésben. Amúgy a bizonyíték kérdés nem egyszerű, de nem is vbaj, ez nem matematika, mejegyzem, ami bizonyítva van abbaan nem hiszel hanem azt tudod...

Link a hozzászóláshoz

Különítsünk el három dolgot de nagyon gyorsan:

  • Hívő emberek[/*:m:3799fn4h]
  • Egyházak általában[/*:m:3799fn4h]
  • Római katolikus egyház, ill muzulmán szélsőségesek, szekták[/*:m:3799fn4h]

Igen, jól látható a hármas elkülönítés, és nem véletlenül. A Római katolikus egyházban, a muzulmán szélsőségesekben és egyes szektákban akad egy közös dolog: Mohamed törvénye szerint a hitek amiknek van szent könyve egy istent tisztelnek, ezért azok ellen nem szabad szent háborúzni a többi hit (elsősorban többistenhitek) ellen van a szent háború. A kereszténység szeretetről beszél és az erőszak ellen. Mégis mindkét hit esetében a hit is isten nevében az istennel szembefordulva háborút indítottak. A szekták egy része, az erőszakosabbak, hasonlót csinálnak kicsiben.

A hívő embernek akadnak hite, de nem szervezésről szól, nincs köze a hitnek hatalmi hierachiához. Az egyházak a hívő emberek által alkotott közösségek, de nem hisznek, és a hit szolgállata a közösség egyes tagjainak világi érdeke fölé rendelt, nincsenek a hittel ellentétes törvények. A harmadik kategória esetén a hit van alárendelve a dogmáknak és sok esetben az egyház, vagy egyházi személyek politikai, gazdasági érdekeinek és kemény hatalmi hierarchia van. Engedelmeddel nem nevvezem hívő embernek azt az embert aki:

  • Egyházi személyek által alkotott dogmákat, véleményt tudatosan a biblia fölé helyez. (pápai tévedhetetlenség elve ilyen)[/*:m:3799fn4h]
  • Az egyház bármilyen egyéb törekvését a hívek hite fölé helyezi[/*:m:3799fn4h]
  • Aki a hit nevében de az adott hit alapelveivel össze nem egyeztethető módon cselekszik[/*:m:3799fn4h]
  • stb[/*:m:3799fn4h]

Link a hozzászóláshoz

Kollektív cél: Ez csak filozófálgatás... Élhetünk azért, mert Iten örömét leli létezésünkben. Vannak olyan töredékes ?si iratok, mely szerint azért lettek teremtve az emberek, hogy kiszolgálják az embereket.

Ha az ?si asszir, sumer táblákat vizsgáljuk, azt vehetjük ki bel?lük, hogy az isteneknek szükségük van arra, hogy imádják ?ket. Legalábbis a t?lük kapott tudásért ezt várták ?seinkt?l. Talán ez volt a cél amit az istenek nekünk szántak, amellett, hogy megengedték a szabad cselekvést.

Ismét kérekem a keresztény vallást ne azonosítsuk az egyházakkal, és azok hibáival!!

Az oldalon olvasott dolgoknak semmi köze az egyházakhoz. Tiszteletben tartom az egyháztagok elveit, és meg kell mondjam, van olyan vallás is, amely els?dlegesen Isten szolgálatát t?zte ki célul. Mindenhol vannak hibák, de hát emberek vagyunk nem?

Aquenor: Hiába akarsz mindent tudni, ez nem lehetséges. Mindenre van válasz annak ellenére, hogy nem tudjuk mi az. A hogyan jött létre Isten kérdés olyan nagy dolog amire örülhetünk, ha az emberiség jöv?jében egyáltalán választ kaphatunk. Még azt sem tudjuk pontosan, mi emberek hogyan jöttünk létre, hogyan is tudhatnánk egy ennél távolabbi dologról . Én pár éve az után kutatok, hogy ki Isten, és mondhatom közeledek az egyre homályosabb régiók felé, annak ellenére, hogy nagyon sokat megtudtam.

Második kérdésedre már lehetséges választ kaphattál Vyergassal folytatott diskurzusunkban.

A harmadik kérdésre igenis van válasz a Bibliában: Az emberek ?sei a szabadságot válsztották, mivel megszegték Isten parancsát. Sátán így engedélyt kapott, hogy bebizonyítsa: egyetlen h?séges embersem lesz a világon, aki Istent maradéktalanul szolgálná. Erre id?t kapott, hogy az embereket letérítse a kiszabott ösvényr?l. Ez id? alatt Isten nem szól bele számottev?en az emberek életébe, mivel átadta Sátánnak az irányítást. Ezért mondtam hogy Sátán e világ ura. A sok szenvedésért pedig az igaz embereket kárpótolja az Új világban.

Hogy mikor lesz vége Sátán rendszerének: Jézus ezt mondta: Ha a királyság jó hírét prédikálják az egész lakott földön, akkor jön el a vég... Bizony nem sok hely maradt, ahol nem hallottak az eljövend? királyság hírér?l....

Még egy apróság: én abban hiszek, amiben legalább 98%-ig biztos vagyok. Minden dologra annyira építek, amennyire valóságosnak tartom.

És: Semmire nem mondom hogy nincs. Pl nem ,mondom a reinkarnációra hogy nem létezik, pedig egyetlen bizonyítékot sem találtam vele kapcsolatban helytállónak, ellenben pl a halálközeli élmények stb.. mutatnak némi esélyt rá.

Darun: Kíváncsian várom mind a találkozást, mind a bizonyítékokat. Ezzel kapcsolatban sokat tudnánk beszélgetni. Nyáron meg is ejthetünk majdan egy találkozást. Számomra nem ellentmondásos a kereszténység. Csak a tudatlanság, és a szövegek ismeretének hiánya kelti az ellentmondásosság látszatát.

Uthass távoli 'barátaim'!

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...