Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

Takeda: A célzást vettem (modjuk elég nyílt volt :wink: ). Én nem tartom egyszer? filozofálgatásnak a kollektív cél megismerését, de ez itt most nem arra szolgál, hogy (csak) az én véleményem kerüljön terítékre, úgyhogy hagyjuk...

Más. Az objektivitást én asszem próbálom tartani, pedig én igencsak beletartozom az általad említett kategóriába.

Megint más. Egyre jobban úgy érzem, hogy érdemes lenne rászánni az id?t, hogy egy jó HOSSZÚ beszélgetést folytassak veled. Persze gondolom ez csak nekem lenne élmény, neked személyem miatt kevéssé, de azért egy próbát talán megérne. Mind1, erre sem való EZ a fórum.

Régebbi témához kapcsolódás. Nem akartam én sem egy szóval sem említeni, hogy MINDEN egyház és vallási szervezet kizsákmányoló és anyagias lenne. Valóban vannak olyanok, akik csak vallási célokat tartanak a szemük el?tt, azonban szerény tapasztalataim szerint, sajnos ?k vannak kevesebben...

A bizonyíték dolog nekem nem feltétlenül szükséges. Az alap a HIT kialakulása, ami jelen esetben még nincs meg, bár ez a rövid élettartamnak is betudható. Majd talán még fejl?döm. Addig is éljen az EGÉSZSÉGES szkepticizmus, amit nem cserélek fel...

Ja és hogy hogy lett Isten. Nem tudom. De ha létezik, akkor szerintem addig jó nekünk, amíg ez így is van. Ha megtudnánk, hogy ? is csak teremt?dött valahogy, akkor végül csak önnön gyarlóságunk nagyságát emelnénk ki és ezzel pusztulásunkat okozhatnánk...

Na jó, megint inkább abbahagytam. Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Takeda: A többségére nem kell válaszolni csak felt?nt, els?sorban nem a válaszok hiányáról ráadásul, hanem arról, hogy sok esetben valakinek a válaszának a lényegét megismtéled amit pedig az els? hozzzászóló mondott ahhoz nem szólsz hozzá. Amúgy els?sorban az egyházakról szóló dolog az ahol ezt észrevettem.

Link a hozzászóláshoz

Folt.

mimimimii????

Ez boltos bonyolult...

Református: nagyjából megegyezik az evangélikussal, csak nincs oltár, és kereszt. De ugyanúgy meg van az eleve elrendelés tana, ami azt jelenti, hogy az ember sorsa el?re meg van írva.Ezért mondtam azt Darrick, amit mondtam.

egyébként szia, Roxana!

Sors befolyásolásához:szvsz döntésekkel. as oké, hogy nem Istzen adja, az 5letet, hogy lemenj a boltba, de ezzel befolyásoltad a sorsodat, hisz, te döntöted el, hogy lemész nem pedig a testvéredet, rokonodat küldted le a boltba. A boltban, meg már megint csak befolyással lehetsz a jöv?re, hogy mit veszel stb.

Azért van az agyunk hogy gondolkodjunk. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Takeda: nos, már én is várom a találkozót, azt hiszem jól el fogunk beszélgetni (REMÉLEM). Gondolom te nagyon vaééásos vagy, ezért remélem nem sértette a hozzászólásom a vallási meggy?z?désedet. Ha még is, úgy elnézést.

Eleinor: remélem ezt Takeda nem veszi sértésnek, de szvsz téged szívesebben látunk itt. (bocs Takeda, de meg kell becsülnünk a lányokat itt és mindenhol máshol. Ezt ne vedd személyeskedésnek) És ha már itt jársz, kissé aktívabb is lehetnél. :wink:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Kösz Eleinor, de én számomra ez természetes. És amúgy is kevés az olyan lány, akivel érdemben lehetne beszélgetni. Ezért igyekszek segíteni mindenkinek. Persze ez nem mindíg jön össze, és nem mindenki fogadja ezt el. Ööö... izé ... Ha gondolod írj a Duma szobába, vagy csinálj egy külön szobát, ahol arról beszélgethetsz, amir?l akarsz. És néha az is fontos (szvzs) hogy megmond a véleményedet, még ha az valaki máséval egyezik is. Nekem pl. itt a fórumon jó érzés, ha egy lány egyetért velem. És egyálltalán nem gondolta itt senki (f?leg én nem) hogy a Sátán híve lennél. Remélem minél el?bb olvashatjuk a véleményedet!!!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok :)

Nos,hogy újra "témánál"legyünk, hoztam egy szép hosszú üzenetet TAKEDA barátunktól:

'TheElf: Szóval megismétlem mások válaszait :?: Érdekes, még nem t?nt föl egyszer

sem, max igazoltam v.kit, ha nagyon királyságot szólt. Meg is néztem 1-2 oldallal

visszább is de... mondhatnál példát rá, mert nem találtam... mondjuk van egy

idézet Roxana-tól akivel még szerintem itt nem találkoztam, és persze az

üzenetével sem... Az egyházakat azért emlegetem föl mindíg, mert állandóan azt

veszem észre, hogy a kereszténységet, az egyházakkal azonosítják, és ha kell

minden alkalommal kijavítom.

A filozófálgatást úgy értettem, hogy nem tudom biztosan, de emberi szemszögb?l ez

t?nik a legvalószín?bbnek. Igenis fontos dolog megtudni kollektív célunkat, és

végülis alá is támasztottam a véleményem az ?si szövegek meglétével (szóval

majdnem veheted készpénznek) ám nem tenném rá a nyakamat.

Vyergas: Az egyik legjobb beszélget?partner vagy. És nyáron (ha addig máshogy nem

megy ) veled is elbeszélgetnék személyesen, mert az él? szerepjátékos dologban is

vannak veled terveim.

Az viszont nem teljesen jó hogy bizonyítékok nélkül építesz hitet magadban.

Végülis annak hiszel, aki ügyesebben, lelkesít?bben adja el? mondandóját? Sajnos

én nem vagyok egy élvezetes személyiség, de ha félreteszed azt, hogy a szövegeim

idegesít?en hidegek, tárgyilagosak, és hogy néha véletlenül úgy válaszolok, hogy

mások lelkébe taposok, akkor sokat tanulhatsz. Mostanában amellett hogy nincs id?

rá azért is nem viszem tovább a fórumot, mert nemtudom érdeklik e az embereket a

próféciák, meg a magyarázatuk, mikor amint írtad sokaknak nem bizonyítékokra,

érvekre van szüksége, hanem valami másra, ami nem tudom micsoda.

Fogalmam sincs elfogadjátok e amit mondok tényszer?en, mert nem kérd?jelezitek meg

?ket, de azt sem írjátok: Igen ez oké, de mi van ezzel, vagy mehetünk tovább...

Szkepticizmus: Ha nem fogadsz el semmit, és kételkedsz mindenben akkor nem jutsz

szvsz. sehová, szóval valami alap kell. Ha gondoljátok külön külön mindenkinek is

megbeszélhetjük az elveit, eszméit, és hozzátehetünk, elvehetünk bel?le ha kell.

Én is szoktam hozzáállásban változni, mert embernek születtem.

Persze nekem könny?, mert nekem Isten, Sátán olyan tény mint hogy volt francia

forradalom, mert már annyi helyr?l kaptam igazolást. De én is úgy kezdtem ahogy

ti. Tele kérdéssel, és egy csomó régi hibás válasszal, amiknek a

keresztülhúzásakor egy fél világ d?l össze bennem.

Darun: az a baj, hogy egyre inkább távolodom a vallástól. Ez a sok egyéb

információ, ami a természetfölöttit, Isten mibenlétét, az emberi képességek

határtalanságát tárgyalja, eltávolít Istent?l egy kicsit. Mivel olyanokat tanulok

amit normális ember nem (gondolom megfordult már a fejetekben, hogy ez a Takeda

nem normális), sokszor nem tudom mi helyes és mi nem az. Ha tökéletesen jól

akarnék innent?l csinálni mindent, úgy érezném Isten nem engedi, hogy szabadon

éljek, hiszen véletlen feketemágiát használnék vagy, embertársamnak ártanék, v.

valami..önmagam megismerése közben.

Remélem nem ismételtem meg senkinek a mondandóját, mert ha igen, nem vettem

észre :twisted: .

Eleinornak írtam, hogy a világ megismertetése a legfontosabb célom, ennyit

szeretnék nektek adni. Remélem majd társakra találok bennetek és együtt

gyógyíthatjuk a 'sz?k látókör' nev? betegséget.

Az üzenet 2004.04.21-22 körül készült. '

Külön külön az egyén a fontos. Létfontosságú, hogy te megértsd a világot külön.

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Takeda: én pedíg remélem hogy méltó társad lehetek majd a "gyógyításban". És fontos, hogy híggy valamiben. Szvsz nem a vallás tanítása a lényeg -bár az is fontos- hanem maga a hit. Hinnünk kell, különben elbukunk. És itt -én úgy látom- téged nem bolondnak nézünk, hanem nagyra tartunk. És ez talán nem véletelen.

Aquenor: mióta bebizonyították, hogy 6=4, én azóta nem nagyon bízok a matematikában, bár kétségtelenül hasznos dolog. És én nem hiszek ebben a "magunk irányítjuk a sorsunkat". Félreértés ne essék. Amíg nem bizonyítják be az ellenkez?jét, addíg "tudom" hogy Isten nem létezik, de attól még hihetek benne. Számomra a kett? nem zárja ki egymást. F?leg hogy a hitemet meglehet?sen stabil alapokra tudom helyezni...

Darun

Link a hozzászóláshoz

ööööö nmebiztos h a témához jön de 1 dolgot nem egészen tudok felfogni:ugyebár minden atomokból,molekulákból stb-b?l jön létre...azt nem értem h h lehet ebb?l egy él? gondolkodó szervezet hiszen ezek csupán reakciókra képesek azt szevasz......ez nme egészen tiszta ha vkinek van vmi elképzelése vagy esetleg tényleges megoldás akkor az írja.....

Link a hozzászóláshoz

hümm hümm.. én egy dolognál elakadtam. ki és hogy bizonyította be, hogy 6 = 4 ?

mert be lehet bizonyítani mindent.. én is be tudom bizonyítani, hogy 1+1=0... de ahhoz olyan testben kell gondolkodni :D (lásd Galois-test)

szóval én nem tudom mi ez a 6=4 dolog, de ha tényleg bebizonyították, akkor csak ti nem értitek, hogy az azért van úgy, mert olyan a hozzátartozó test (vagy csoport, vagy félcsoport vagy monoid) amin ez így m?ködik. vagy pedig rossz a bizonyítás.

valaki fel tudna világosítani engem err?l a bizonyításról, de legalábbis err?l a 6=4 témáról? nagyon érdekelne...

üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Darun: Én nem vallást tanítok. Én csak történelmet, biológiát, pszihológiát vagybármi mást, ami el?nyötökre válik. Ha már itt tartunk, épp csak beszélgetünk, ami csak ""-vel nevezhet? tanításnak, habár...

Én csak "gyógyítgatok" az már mindegy, hogy a megszerzett tuás milyen téren okoz nézetbeli változást, de az hogy többet tudsz csak pozitívan befolyásolhat. Azt tudjátok már mire van szükségetek, hogy higyjetek, vagy ne higyjetek az említett dolgokban? Mert Egy darabig még nem fogok, csak kérdésekre válaszolni. Darun! bebizonyították neked már hogy nincs Isten? Szerintem mind a két oldalhoz ugyan olyan nyitottan kéne hozzáállnod. Egy ideig így voltam a reinkarnációval is, hogy nincs, mert minden bizonyítékot kipipáltam, azaz rávilágítotam a hibáira.

Link a hozzászóláshoz

Nocsak Takeda :wink:

Azt hiszem elveszítettem valahol a fonalat.Én még arra emlékszem, amikor a lélekvándorlásról "beszélgettünk" sokkal szkeptikusabb voltál.

Amit akkor a Krsna hív?kr?l és a reinkarnációról írtam mesének , mitológiának tartottad.Persze én sem azt mondom,hogy azért van lélekvándorlás,mert több ezer Krsna hív? hisz benne.Akkor nekem úgy t?nt egyáltalán nem hiszel ezekben a dolgokban. Mi történt ebben a Reiki klubban? Esetleg mesélnél valamit?Kíváncsi lettem :wink:

Üdv.Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok :)

Mivel email-ben kaptam választ a kérdésemre, újra csak idézni tudom Takedát, de azt gondolom nem baj, mert legalább nem túnik úgy mintha nem válaszolt volna:

Mindössze beszélgettünk, és ott olyan emberekr?l volt szó akik csak a

saját igazukat próbálják másoknak bebizonyítani, és más nem érdekli

?ket, mivel számukra nincs jelent?sége. Nekik fogalmuk sincs milyen

háttérrel, bels? világgal rendelkeznek mások, akiknek segíteni

szeretnének. Beszélgettünk arról, hogy mi nevezhet? igaznak és mi nem

(err?l már írtam nektek is korábban), és ott döntöttem úgy, minden szó

nélkül, tehát saját kezdeményezésre, hogy nem mondom olyan dologra

amir?l nincs birtokomban értelmes bizonyíték hogy nem igaz, hanem id?t

hagyok rá, hátha kés?bb lesz valami.

Egyébként ami nagyon lelkesít? volt számomra akkor, hogy el?ször húztam

lapokat Tarot kártyából, és megbizonyosodtam a céljaimról,

egyéniségemr?l, és lehet?ségeimr?l. Azt mondták, hogy azt jelenti a lap,

amit el?ször látok benne. És bizony meglep?en jó lett az eredmény.

Üdv.mindenkinek

Link a hozzászóláshoz

honna jöttünk és kik vagyunk...lehet h hlyé hangzik de nem vagyunk mások mint eg nagy rakás atomhalmaz mely valamilyen módon "értelmet" nyert...ez máig rejtéj h hogyan és h miért..de az is hogy ez hogy m?ködik hiszen az agy m?ködésének csak egy kis részét fedeztük még fel....de szerintem az mindeg hogy honna jötünk hiszen nem számít...ami számít az hogy hova megyünk...ez szerintem az emberiség biztos haláa hiszen az emberiség pusztulásra ítéltetett.legalábbis szerintem...."egy evolúciús zsákutca vagyunk.." :) (idézet a jégkorszak c filmb?l)

Link a hozzászóláshoz
Darun: Én nem vallást tanítok. Én csak történelmet, biológiát, pszihológiát vagybármi mást, ami el?nyötökre válik. Ha már itt tartunk, épp csak beszélgetünk, ami csak ""-vel nevezhet? tanításnak, habár...

Én csak "gyógyítgatok" az már mindegy, hogy a megszerzett tuás milyen téren okoz nézetbeli változást, de az hogy többet tudsz csak pozitívan befolyásolhat. Azt tudjátok már mire van szükségetek, hogy higyjetek, vagy ne higyjetek az említett dolgokban? Mert Egy darabig még nem fogok, csak kérdésekre válaszolni. Darun! bebizonyították neked már hogy nincs Isten? Szerintem mind a két oldalhoz ugyan olyan nyitottan kéne hozzáállnod. Egy ideig így voltam a reinkarnációval is, hogy nincs, mert minden bizonyítékot kipipáltam, azaz rávilágítotam a hibáira.

Link a hozzászóláshoz

van egy idézlet kérdésem: Mi az a reinkarnáció?

Darun: ezt jól + mondta a tanárod...

?szitén szólva én már elveszítettem minden hitemet, ami van, ennek következtében elveszítettem az életem értelmének értelmét, mert rájöttem, h nics. Nem kellek senkinek, és már csak arra várok, h üssön már el egy kocsi, l?jjön egy emberke, küldjenek ki Irakba, és öljenek meg, nekem tökmind1 csak súlytson már le a kaszás!

Link a hozzászóláshoz

Valaki : most neked hoztam egy üzenetet Takedától

Jaj Valaki!

Már a verseknél is megkérdeztem, hogy mi a baj mert ott is éreztem hogy

valami nem oké, de most vére nem menekülsz. Tehát miben hittél eddig, és

mostmár mért nem? És mért nem választasz az életednek egy értelmet, ami

tetszene. Én biztos tudnák neked mondani egyet. Megadhatod az e-mail

címed is, mert privizni se tudok.

Takeda

(kés?bb folyt.köv. a többi hozzászólással ill. témával kapcsolatban is)

Link a hozzászóláshoz

ha jól tudom(és remélem igen)akor a reinkarncáió az az h miután meghalsz ujjászületsz(a lelked)valami másban.lehet ez egy ember egy virág egy állat.és minenki ank megfelel?en kerül vhova h milyen volt az élete.ha pl.:végig rabolt és gyilkolt akor mondjuk vmi olyasmiben fog ujászületni amit utál(ez6t a részt pontosan me tudom)asszem vmi ilyesmi a reinkarnáció...

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...