Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a Karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Sziasztok!

Pico;

a kérdés jó. Megnéztem, s az ominózus rész még a Titkos Fóliánsban sincs javítva.

Daru felvetése, mely szerint

Szerintem: Megkapod még egy fegyverhez a Lefegyverzés képzettséget Af-on.

nem túl valószínű, hiszen a Lefegyverzés-képzettség leírásában az szerepel hogy a lefegyverzést végrehajthatja "fegyverrel, de akár puszta kézzel is (a képzettség elsajátításakor kell eldöntenie)." Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy az általa minimum alapfokon forgatottak közül minden arra alkalmas fegyverrel képes a lefegyverzésre (mondjuk, pl. tűgyűrűvel nem). Tehát Daru verziója csak úgy elképzelhető, hogy megkapja puszta kézre is - ami nem túl logikus képzettség még egy Főnix esetében sem.

Úgyhogy az alábbi változatok lehetségesek:

1. Daru alternatívája, csak épp puszta kézre (Ökölharc végülis megvan hozzá)...

2. Az első Lefegyverzés AF-ot figyelmen kívül hagyjátok, s csak a 4. szinttől kapja meg a Főnix (legkevésbé tápolós megoldás)

3. A második Lefegyverzés Af-ot hagyjátok figyelmen kívül (még ez is elmegy, bár kevésbé logikus a 2. pontnál)

4. A 2. vagy a 3. verziót követitek azzal a változtatással, hogy a Lefegyverzés Af-ának Kp-igényét (7 Kp) szabad felhasználásra megadjátok a karakternek (tápolósabb változat)

Döntsön a KM! :) Persze lehet, hogy valakinek akad épkézlábabb javaslata.

Link a hozzászóláshoz

5. verzió

Nyomdahibáról (van erre nem egy példa a TK-kban) van szó és a 4. tsz-en Lefegyverzés Mf jár a Főnixnek.

Amíg nem mutat nekem valaki egy olyan hivatalos TK-ban megjelent kasztot, amely 2 db lefegyverzés AF-et kap, én azt mondom az 5. verzió a helytálló. Szóval a 24 órás fellebbezési határidő lejártával, ha nem jelzi felém itt vagy PÜ-ben az ellenpéldaként kért kasztot, ez lesz a hivatalos KM-i álláspont. ;)

Üdv,

H.

Link a hozzászóláshoz
5. verzió

Nyomdahibáról (van erre nem egy példa a TK-kban) van szó és a 4. tsz-en Lefegyverzés Mf jár a Főnixnek.

Ez sajnos nem igazán áll össze. Mert akkor mi van a 7. TSZ en kapott Lefegyverzés Mf-kal? ... :)

Annyiban viszont egyetértek, hogy nyomdahiba. De nem deríthető ki, hogy mi lett volna az eredeti (éa hibátlan) koncepció. ÉS innentől fogva a KM hatásköre a dolog. ;)

Link a hozzászóláshoz
Ez most mire volt érv???

Szia, Hulla!

Érv? Egyszerű kérdés volt, s arra akartam vele rámutatni, hogy a Főnix a 7. TSZ-en megkapja a Lefegyverzés Mf-át. És arra, hogy ha azt (7.TSZ - Lefegyvezés-Mf) hibásnak tekinted, akkor az úgy már két nyomdahiba lenne - s Te csak az egyikre kínáltál alternatívát. ;)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Teljesen jogos meglátás, sajnos figyelmetlen voltam! :(

Sajnos arra a végkövetkeztetésre kellett jutom, hogy az egyik "Lefegyverzés Af" vagy az 1. vagy a 4. tsz.-en hibásan van feltüntetve ott. A játékosoknak kedvezőbb verziót választva, az 1. tsz marad. míg a 4. tsz-en semmilyen Lefegyverzést nem kap a Főnix! Sorry!

Ellenérv?

Link a hozzászóláshoz

Ellenérvként csak annyit tudok mondani, hogy a tűzvarázsló társadalmat mindig is a negatív megkülönböztetés sújtotta. Felháborító, hogy mindig az ordani renden csattan az ostor.

Azonnali hatállyal fel kell állítani egy tűzvarázsló rehabilitáló bizottságot, ami kidolgoz egy tekintélyes kompenzációs csomagot, különös tekintettel az 1.-4. szintű tűzvarázslók számára :)

Link a hozzászóláshoz
Szeretnem javasolni a karakteralkotasi ajanlas atolvasasat, ahol a naplo kiter a kikotoben torteno hangulatkelto novellara. Kikoto = viz. Viz + tuzvari? :szivott:

Elismerem nem 1:1-es megfeleltetés, de Trónok harca: King's Landing csata. Ott jól jött a tűz :)

Meg amúgyis: tűz + víz + föld + szél + szeretet = Bolygó kapitánya ;)

3. pont: nem tűzvarival jövök :P

Mindenesetre köszönöm, h aggódtok értem :gruppen:

Komolyra fordítva a szót, a 7. szinten megkapott Mf-t már nem is néztem, teljesen egyetértek a hozott döntéssel, bár szomorú vagyok.

Silver: +1

Link a hozzászóláshoz

Uramatyám, még sose írtam ebbe a topicba, asszem az elmúlt évek folyamán se.. izgulok.. :)

Szóval, drágakőmágia. Jól gondolom, hogy az felruházás (a majdani hatástól függően) mp-igényét, a beletöltött mana-igényt, és a drágakövet is külön-külön meg kell fizetni? Ergo három ktg keletkezik.. vagy elegendő csak az egyik manás cuccot kifizetni?

Köszönöm!

(Hozzáteszem, korán reggel a buszon utazva erről telefonálni megérne egy pszichológiai tanulmányt.. a 'drágakőmágia', a 'manapont', a 'varázslás hatásával felruházás' és a szövegkörnyezet először megnyúló füleket keletkeztet körülötted, aztán megnyúló arcokat, és halványan észrevehetően lazul körülötted a tömeg.. :))

Link a hozzászóláshoz
Uramatyám, még sose írtam ebbe a topicba, asszem az elmúlt évek folyamán se.. izgulok.. :)

Szóval, drágakőmágia. Jól gondolom, hogy az felruházás (a majdani hatástól függően) mp-igényét, a beletöltött mana-igényt, és a drágakövet is külön-külön meg kell fizetni? Ergo három ktg keletkezik.. vagy elegendő csak az egyik manás cuccot kifizetni?

Köszönöm!

Jó a női megérzésed, mindhármat ki kell csengetni.

Erről nem sokkal ezelőtt írtam egy példát is:

http://kalandozok.hu/showthread.php/1587-K%C3%A9rd%C3%A9sek-a-Karakteralkot%C3%A1ssal-kapcsolatban?p=175429&viewfull=1#post175429

Link a hozzászóláshoz
Uramatyám, még sose írtam ebbe a topicba, asszem az elmúlt évek folyamán se.. izgulok.. :)

Szóval, drágakőmágia. Jól gondolom, hogy az felruházás (a majdani hatástól függően) mp-igényét, a beletöltött mana-igényt, és a drágakövet is külön-külön meg kell fizetni? Ergo három ktg keletkezik.. vagy elegendő csak az egyik manás cuccot kifizetni?

Köszönöm!

(Hozzáteszem, korán reggel a buszon utazva erről telefonálni megérne egy pszichológiai tanulmányt.. a 'drágakőmágia', a 'manapont', a 'varázslás hatásával felruházás' és a szövegkörnyezet először megnyúló füleket keletkeztet körülötted, aztán megnyúló arcokat, és halványan észrevehetően lazul körülötted a tömeg.. :))

Igen, én is így jártam. :D

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...