Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Társalgás a Világ Közepe fogadóban


Antail

Recommended Posts

- Ó úram elnézést hogy nem mutatkoztam be. - mosolygott Csuklyás - a nevem Aries De'Morgan Yllinorból, bár mostanában inkább északon töltöm időmet.

Csuklyás kézfogásra nyújtotta kezét , és valószínűleg e mozgásnak hálla egy amulett vált láthatóvá. Egy egyszerű fából faragott kis érmeszerűség, egy félig hold félig sólyom amulett.

- De ha már itt tartunk én is megtudhatnám az őn becses nevét?

Link a hozzászóláshoz

A nekromanta egyre nyugtalanabb lett. Amúgy is zavarta a varázslónő beavatkozása, de most már szinte mindenki ellenségessen méregette. Nem lesz ennek jó vége. Szerette volna elkerülné a balhét, de erre egyre kevesebb esélyt látott. Bár hatalma elég lett volna az egész fogadó elpusztításához, soha nem volt az egyszerű megoldások híve. Szívessen továbbállt volna, de nem lehetett. Mindenképpen beszélnie kell a lánnyal, így vagy úgy. És ebben senki nem akadályozhatja meg...

Link a hozzászóláshoz

A nevem - itt eltöprengett egy pillanatra, hiszen egy jo álnév sokszor heteket tudott neki megspórolni amíg tovább nem kellett állnia - Kobzos.Így hívnak a barátaim és ...hmmm...az ellenségeim is.Ezen a helyen pedig csak így ismernek.Bár egy Arel pap sem jár más cipôben nemigaz?*kacsint cinksoan a másikra.

Ahogy elnézem pont a legjobbkor érkeztünk, nem fogunk unatkozni - pillantott körbe a változatos vendégseregen.

Mit szólna egy mézsörhöz?Most jáol esne egy nagy korsóval - majd meg sem várva a férfi reaakcióját már intett is Napsugárnak az italokért.Csinos teremtés volt, kedves, de talán túl egyszer

Link a hozzászóláshoz

- Ugyan mar...csak egy kicsit ...na..... - probalkozott a lany, de a komoly tekintet elnemitotta. -rendben, rendben...nyugton maradok.- majd az o arcarol is lehervadt a mosoly - a Tekercs a varosunk fomagusae. Fogalamam sincs pontosan mi all benne, de a rajta levo pecsetet es alairast megismerem. Azt pedig csak az tudja eltavolitani rola, aki ert a pille magiahoz.

Ekozben kintrol ujabb vendeg erkezik. Magas, vekony alkat. Csondesen, csuklyaval a fejen a pulthoz setal, majd a pult mogott tevekenykedo lanynak mond valamit (amit a beszelgetesek kozepette annyira nem hallani). Par pillanattal kesobb kap egy korso sort es egy kulcsot. (az, hogy melyik szoba az a te dontesed Sneer, de jo lenne a noi furdo melleti :wink: )

Link a hozzászóláshoz

Napsugár rámosolyog a magas alakra.-A női fürdő melletti szoba jó lesz?

Bólintás a válasz.A pultos lány átadja a kulcsokat.Az ivó felől megérkezik Sandra.~ideje volt már.~Napsugár örül hogy Ronin elküldetett a lányért.Pörgős éjjel elé néznek.A mostani vendégek nem az alvós fajtából vannak.Vágyakozva gondol az abadanai bankárra, aki egy hétre kivette az összes szobát a háremével és csak ebédelni jártak le.

Link a hozzászóláshoz

A magas alak atveszi a kulcsokat es egy hirtelen mozdulattal felhajtja(hogy kell ezt irni?) a sort. A mozdulattol leesik a csuklya a fejerol, fekete haja a valara hullik. Napsugar arcan latszik a meglepodes: a no, mar nem fiatal, de megis szep. Ahogy kifurdul a fogadobol a kulcsokkal, a napfeny megcsillan egy homlokpanton, aminek a kozepen egy kis medal diszeleg, rajta egy solyomszivvel.

Par perc mulva vissz is erkezik, oldalan egy tarisznyaval, hatan pedig egy bebugyolalt ijjal. Koppenyet hatra vetve kilatszik azott tunikaja es inge, az alkarvedojen is kissebb csata nyomai lathatok. Oldalan egy rovidkarddal atsetal az ebedlon es felmegy a szobakhoz. Utkozben elkapja egy pillanatra Napsugarat, hogy szeretne egy furdot.

Egy ora mulva erkezik csak vissza az ebedlobe, farkas ehesen, de tisztan. Csak a kardja log az oldalan es egy kis csomat van nala. Leul egy asztahoz, rendel valamit, majd korbenez a helysegen. Szerette volna udvozolni Ronint, de sajnos nem lehetett...meg varnia kell.

Link a hozzászóláshoz

A varázsló torony előtt várakozó katona már megszokta itt a ligetben,hogy a Lady egyik pillantban még nincs sehol a következő pilantaban meg már ott áll az ember előtt.Röviden beszámol a fogadóban történtekről.

-Eltűnt?~Halottak nem szoktak teleportálni.Valaki teleportálta a testet~jut a téves következtetésre a varázslónő.~Meg kell csinálnom a kirekesztő varázskört amit oly régóta halogatok.~A hordágyat megvizsgálja semmi használható nyom nincs rajta.Eléggé szétázott, amíg a katona kihozta a ligetbe.

-Most elmehetsz.A katona biccent majd távozik a ligetből.33 bagoly figyeli a távozó alakot.A Lady gondterhelten indul vissza varázslótornyába.A rejtekajtó halkan csukódik be mögötte.Az eső lassan alább hagy.Éjközép közeledik.

Link a hozzászóláshoz

A ruganyos mozgású férfi, Kami no Hida, ruhája alatt rejtőzködő pille és Ronin Offspring a folyosó harmadik ajtaján mennek be. A könyvtárszobában egyből az ajtónál jó pár lámpás van egy polcon. Hármat meggyújtanak. A 3 férfi letelepedik az olvasó asztalokhoz.

-Vulaghar akkor ma éjjel felléphettek ha kedvetek van. Bár én a holnap délutánt ajánlom. Éjközép lesz hamarosan és van pár dolog, amit szeretném ha megtudnál.

Itt van a fogadóba Csuklyás Holdsólymok nevű banda tagja. Kíváncsi lennék, hogy mit tettek utoljára. Sebes és Szellem a közelben vannak e?

Keveredett e a közelbe mostanába rabló banda? A halott férfi..

-Miféle halott? -érdeklődik Vulaghar.

-A Lady nem messzire a fogadótól talált egy haldokló férfit ,ide hozta. Darton elé lépett nem olyan régen a lelke, aztán meg eltűnt a holtest. (Darun rendes esetben ott kellene lennie mi? :) )

Vulaghar:-Elvitte valaki?

Ronin:-A kocsma közepéről? Kamiék elől?

Vulaghar:- Lehetett láthatatlan is.

-Elképzelhető.-gondolkodik a fogadós de akkor hangtalannak és szagtalannak kellett lenni és sok varázsholmival kell mindehhez rendelkeznie. Nem jó ez így sehogy se. Sántít a dolog. Egy felborult kocsi alatt találta meg Arckhan, ezért gondolom hogy rablók lehettek.

-Vagy leszámolás.- szólal meg a szuke.

-Rendben utána nézek ezeknek a dolgoknak.-Vulaghar távozik a könyvtárból. A Szürkecsuklyások helyibeli vezetője a folyosón végig haladva ,szó nélkül vág át az éttermen és az ivón ,majd elindul a szolgaszállások fele.

Link a hozzászóláshoz

Jazmin lassan elobujik a szuke ruhaja alol.

- Hello! Hogy vagy? - kerdi feszengve vigyorogva lany.

- Na, mar csak te hianyoztal...ne merj..

- Nem fogok! - szolt kozbe - De tenyleg nem. Mar Kaminak is megigertem. Nehez lesz betartani, de vigyazok magamra....ugyan mar...most mond, hogy nem orulsz nekem. - majd mosolyogva korberepulte a kocsmarost es leult Kami vallara.

Link a hozzászóláshoz

Csuklyás mosolya egyre nagyobb lett ahogy a fickó odajött hozzájuk. Ránézett kártyapartnerére, majd az újonan érkezetre.

- Hát persze. - és már allig birta visszatartani jókedvét.

- Napsugár - kiáltotta el magát. -Szíven elrablója hozz még sört nekünk, s nem leszünk hálátlanok.

Nem kell sokat várnia és olyan ribillió lesz itt hogy öröm lesz nézni. Persze Csuklyásnak fogalma sem volt a két enoszukei testőrről akik megakadályoznak minden ilyesmit.

Link a hozzászóláshoz

A fogadóba újabb alak lépett be. Nagy darab, tagbaszakadt, szakállas- bajszos fickó volt. A pult felé ment, az oldalát míves hosszúkard csapkodta. Leült az egyik székhez, majd körbevizslatta a jelenlévőket...

Rendkívül ideges voltam. Ezért volt zavaró a hirtelen nyugalom, ami eluralkodott rajtam. Úgy éreztem, hogy bármelyik pillanatban nekem esnek a jelenlévők. Hát az életemmel együtt sajnos a paranoiámtól nem sikerült megszabadulnom. Mindegy. Hamarossan úgy is vége lesz. Csak itt lenne már végre a lány! Hirtelen ellenállhatatlan késztetést éreztem, hogy felmenjek a lány szobájába. Aztán még is sikerült felülkerekednem indulataimon. Tudtam, hogy már páran biztos felfedezték a furcsaságot, ami a testemmel történt. De Darton másképp akarta. (Bizony Sneer, még az öreg Kaszásnak sem kell a lelkem!!!) Még nem térhettem meg a kárpiton túlra. Előbb teljesítenem kell a feadatomat...

A vámpírlány lassan felment a szobájába. Fáradt volt már, ami nem kimondottan jellemző a vámpírokra. Már régóta úton volt, és még hosszú út állt előtte. A szobájába lépve ledobta köpenyét, csizmáját és végigheveredett az ágyon...

Darun

Link a hozzászóláshoz

Ronin elmosolyodik. Igazából Jázmint nagyon is kedveli, csak hát emlékszik a pille tréfáira ő maga is esett már áldozatául. Jázmin ráadásul egészen új fricskákat talált ki. A fajában nagy tehetségnek számíthat ezzel, a többi faj szemében biztosan nem pozitív ennek a megítélése.

Ronin a könyvet leteszi az egyik olvasó asztalra. A lámpást mellé helyezi. -Jó olvasást! Nekem mennem kell.

Kami No Hida odalép az asztalhoz és felveszi. -Jobbat találtam ki. Fent a szobánkban könnyebben elolvasod.

Jázmin halkan kuncog: -Nem mertek egyedül hagyni az értékes könyveitekkel?

Kami felnevet:-Nem azért.Bár most hogy mondod!- a fogadóst követve távozik a könyvtárból.

Ronin amint kiér a folyosóra észre veszi a két új embert. A házigazda barátságos mosolyát villantja feléjük.

Napsugár :-Ronin a homlokpántos hölgy beszélni szeretne veled. -Offspring int hogy észrevette már a nőt. ~Egy régi ismerős!~. Előtte a gorviki lányhoz fordul, aki közvetlenül a folyosóhoz legközelebbi fenyőfa asztalt törli. -Sandra légyszives szolgáld ki az urat.

Link a hozzászóláshoz

Jazmin vegul, hogy egyedul maradt a konyvtarban egy pillanatra korbepillant, majd elvigyorodik. "Na, nem. Nyugton maradsz. Megigerted." - huti le magat es a konyv fele fordul. "A fene. Minek csinaljak ezeket ilyen nagynak." - morgolodott, mire tiz perc utan sikerult felnyitnia a konyv fedelet. A lapok mar gyorsabban mentek es hosszas olvasasba merult....

- Ronin. Jo vegre ujra latni. - emelkedett fel Sienna a helyerol. Megolelte regi ismeroset, majd helyetfoglaltak az asztalnal. - Hoztam neked valamit. Kozos elf baratunk kuldte, epp tole jovok. - majd atnyujtotta a csomagot.

- Gondoltam! - mosolyodott el a ferfi, mikozben kicsomagolta az ajandekot - nem is o lett volna ha nem a nagyrabecsult borat kuldi... hihetetlen ez a ficko... Meselj! Hova tartasz?

- Ugy dontottem ideje hazamenni. Reg nem jartam mar Ilanorban. Raadasul a hosszu uton meg ki tudja mibe botlom.

- Aham....ugy hallottam Ajgavol is eszakon maszkal valamerre. - nezett a sandan a Siennara.

- Ugyan mar! - nevetett a no - Tudom, hogy arra csaszkal. Pont tegnap halottam, hogy mar megint osszekavart valamit egy nemesi csaladnal.... sosem javul meg....es neked, hogy megy a fogado? Miota eljottel Torozontol meg nem is lattalak.

- Hat igen regen volt mar.... tenyleg milyen kis fruska voltal meg...hehehe... de amugy a fogado jol megy mint latod. De gondolom a hallottal azert rola.

- Persze, hogy hallottam. - mosolyodott el - De nem akarlak feltartani, ahogy elnezem a ket lanynak szuksege van a segitsegedre.

- Nem tartasz fel, de igazad van. Ne haragudj. Koszonom a bort! - ra kacsintott a nore, majd tavozott a lanyok iranyaba.

"o is utalja azt a loret, mint en...." - gondolkozott Sienna mikozben vegigpillantott a helysegen. Megakadt a szeme a harom kartyazo alakon. Bar az egyik hattal ult, a szemben ulo ferfi nem is volt ronda...sot kimondottan jokepu. "A, egy zenesz..." - nezett vegig a ferfi mellett a lanton. A harmadik amolyan "helyi" fickonak tunt. "Na, mutassuk meg hogy kartyazik egy Arel pap" - azzal felallt es az asztalhoz setalt.

- Beszallhatok uraim? - a noi hang kizokkentette a harom ferfit.

Link a hozzászóláshoz

Ronin a kandalló mellett üldögélő tar kopasz férfihoz megy. A magas férfi fekete csizmát, tűzvörös nadrágot és inget visel. Az azonos színű csuklyás köpeny alsó szárára már rászáradt a sár. Kardja a bal oldalán, tőre a jobb oldalán mindkettő míves tokban pihen.

-Jó éjjelt, köszöntelek a fogadómba! -A fogadós tőle szokatlan tisztelettel szólítja meg a vendéget. Tisztában van vele , kivel beszélget. (Scylla természetesen az igazi titkot nem tudja Ronin se)

-Jó éjjelt!

-Ronin Offspring vagyok a fogadó tulajdonosa. .-Az úr előszőr van nálunk ha jól tudom. Vannak két és 8 ágyas szobáim itt a fogadón belül vagy a liget melletti házakban is tudok szállást biztosítani 4 személyes szobákban. Aki először száll meg nálam annak az első hónap teljesen ingyen van. Cserébe csak annyit kérek, hogy akivel utazásaik során találkozik azoknak ajánlja majd a fogadót ha jól érezte itt magát.

-Igazán figyelemre méltó ajánlat. Az ételhez már későn van, nyugovóra térnék. Csendes szállásra volna szükségem. Pihenni jöttem. A kinti házból egy szobát lefoglalnék.

-Rendben. Most egyből kéri a kulcsokat?

-Igen. A fogadós és Ordan szülötte a pulthoz mennek, közben Offspring elmondja hogy hogyan talál el a vendégházig, miután Hithos elutasította a szolga kíséretet. A férfi kulcsok átvétele után csettint egyet, mond valamit, majd pár észrevételt is tesz magában ~Semmi hatása a Lángteremtésnek. A fogadó védve van az elemi tűz ellen. Ezt jó tudni. A fegyvereim nélkül nem jövök enni annyi már bizonyos~ miközben elindul az ajtó fele, majd hangos

Link a hozzászóláshoz

Sandra szakállas férfihez lép, aki a bárpultnál ül, miután egy magas széket odahúzott az egyik, talán kisebb óriásoknak készült, asztaltól.

Sandra még kicsit álmosan de illedelmesen szolgál ki. A vendég a 8 ágyas szobák egyikét választja. A hosszúkardos alaposan szemügyre veszi a lányt. A vékony középmagas termetű kreolbőrű lány bő fehér inget, puha bőr cipőt, mogyoróbarna szoknyát és bőrből cserzett mellényt visel. Mikor a tekintetük összeakadt a lány rezzenéstelenül állja a férfi pillantását.~ Gorviki!~

A férfi pillantása a bárpulttól távozó furcsa lándzsás magas férfira esik. A nyomában távozó kis lényt csak most veszi észre eddig takarásban volt tőle.~ Hát ez meg miféle szerzet? ~még sohasem látott ilyenforma patkányt.~ Egy izomagy.~

Link a hozzászóláshoz

A bárd és a pap egyszerre mérték végig a nőt. A hosszú lábakat, a tökéletes csípőt. Bár a bárd leragadt a hölgy kebleinél, a pap továbbemelte a tekintetét az arcáig és hírtelen úgy is maradt. A kobzosnak feltűnt asztaltársa szótlansága és követte a pillantását. Bár a nő arca nagyon szép volt rögtön rájött, hogy min akadt fenn a pap.

- Egy Arel pap??

Link a hozzászóláshoz

Furcsa helyzetben volt.Mellette egy vonzó termtés,ki - rövid idôre bár de - feledtetni tudta vele a varázsló utáni vágyakozását, egy másik pedig aki az asztalánál ül, talán éppen a fejére vadászik.

"Hát kell ennél jobb?!?!"-gondolta magában, miközben mosolyogva konstatálta a figyelô szemeket, mely bizonyította, nem kezdôkkel van dolga.Kezei úgy pörgették a lapokat, mint enoszukei néptáncos a slan-tányérakat.Aztán elképedve nézett,mikor a következô osztásoknál a többiek is megismételték ugyanezt.Nem gondolta volna, hogy akad itt a fogadóban még valaki aki ennyire értene a ka'tyák b

Link a hozzászóláshoz

Nem engedhette meg magának, hogy akár egy pillanatra is kizökkenjen a koncentrálásból,hiszen bár jó haiskártyás volt, akik az asztalánál ültek, még jobbak lehettek.Tôlük tanulni pedig nem szégyen.Figyelte a kezeket, az arcokat,a testhelyzeteket,mindent, ami árulkodhat arról, hogy az illetô nem bízza magát teljesen a szerencse kegyeire.

Az újonnan érkezôt csak egy pillantásra méltatta most,kés6obb lesz ideje majd jobban szemügyre venni.

Link a hozzászóláshoz

Jazmin gyorsan kiroppent es ujra leszallt Kami vallara, nem torodve azzal, hogy valaki eszreveszi e vagy sem.

- Talaltam valamit. A tekercsre utal, de ugy tunik eszakon van. Dio eppen arra koszal. Mar uzentem is neki, ugyhogy amig valaszol maradok. Legalabb egy kicsit veletek is lehetek. - halk kuncogasa elarulta gondolatait.

- Csak ne emlekezz..... - folytott vissza egy mosolyt a ferfi. Mert neki is felderengett egy regi emlekkep egy nemes holgyrol, aki kioldott fuzojet magahoz szoritva rohant fel a lepcson....

Link a hozzászóláshoz

(bocsanat, de unatkozom, egyedul vagyok... es unatkozom es irkalok....)

A kartyazok egyre jobban belejottek a jatekba, am par percel ejkozep elott betoppant a Lady.

- Elnezest. - szolt felejuk es a bard fulebe sugott valamit. A ferfi ugy pattant fel, mintha alagyujtottak volna.

- Bocsassanak meg. Holnap folytatjuk. - majd felkapva lantjat es erszenyet a novel egyutt elhagytak a fogadot.

- Itt hagyta a kartyait. - nezett utana Aries.

- Nem baj, majd holnap visszakapja - jegyezte meg Sienna, jelezve, hogy folytatna a jatekot.

- Igaz. - fordult vissza a ferfi az asztalhoz.

- En viszont kihasznalnam ezt a kis szunetet es nyugovora ternek - szolalt meg Horkan - Folytassak csak ketten. Koszonom a jatekot. Joejt. - majd felallt, biccentett a no fele es kirobogott az etterembol.

A ket pap pedig megszalottan folytatta a jatekot. Csuklyas, mert tudta kivel ul szemben, Sienna pedig mert vegre talalt valakit, aki tud jatszani. Lassan a tobbi vendeg is eltunedezett, ki aludni, ki mashova. Vegul Ronin is elnezest kert, hogy o aludni ter. Ismerte mar a not annyira, hogy tudja nem lesz problema. Raadasul tudta jol, hogy a ket szuke is ugrasra keszen alszik az emeleten.

Mivel hosszú út volt mögötte lassan a nő is fáradni kezdett.

- Azt hiszem ideje befejeznünk.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...