Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Game of Thrones - sorozat - SPOILERS!


Antail

Recommended Posts

Kérdés: Arynak honnan van mithrillje? Es mi az pontosan?

SPOILER (1.-4. évad)

Ha a vaspénzre gondolsz, akkor asszem az egyik előző évadban kapta az arcnélküli embertől, aki Braavos-ból származott. Ugyanonnan, ahonnan a hajóskapitány származik, és ahova most a 4. évad végén Arya tart a hajóval.

Megjegyzés: szintén Braavos-ból származott a volt kardmestere, aki "táncolni" tanította az 1. évadban, emiatt van az, hogy Arya bár még sosem volt Braavos-ban, már több szálon is kötődik hozzá.

A könyveket nem olvastam, ezek az infók a sorozat korábbi évadjaiból valók, fogalmam sincs mennyire van szinkronban a regényekkel.

/SPOILER

Szerkesztve ekkor: , TAO által
Link a hozzászóláshoz

SPOILER s04e10

Ez teljesen könyvhű (az odavezető utat viszont alaposan átvariálták, de itt kivételesen előnyére, az a Brienne féle találkozás nagyon jó hozzáadás volt, ahhoz képest, hogy a könyvben Brienne csak másfél köteten keresztül bolyong és nem talál semmit). Viszont az Braavos.

Szerkesztve ekkor: , tetra által
Link a hozzászóláshoz

Érdekes, hogy kivágtak belőle egy csomó részt, mert ugye rohadt nagy könyvek nem férnek bele... aztán feltöltötték filler jelenetekkel.

Minden könyvalapú sorozat halála, amikor elfogy a könyv vagy a rendezők nagyon eltérnek tőle. Dexter, True Blood, még sorolhatnám. Hát ez ilyen. Az előnye a sorozatnak, hogy kaptunk arcokat a karakterekhez, sokat eltaláltak a castingon.

Link a hozzászóláshoz

Ez még egy profinak is sokáig tart. Amatőrként 1-1 kép legalább 2-3 nap munka, ahogy a lépéseket néztem a tutorialban. Ráadásul egy tonna olyan megoldást használ csuklóból a srác, amiket nekünk hetekig kellene nyomozni és próbálgatni, hogy egyszer jól sikerüljön... De hajrá, el kell ismerni, hogy gyönyörűek a képek. :)

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Á, pont a Trónok harca nagy kedvenc. Alig várom már a következő évadját. Örülnék,ha már nem halnának meg emberek, mert egy rész alatt annyi hullott ki, hogy Dunát-Tiszát lehet vele rekeszteni. És olyanok is, akik szerintem nem érdemelték meg a halál kegyetlen verzióit. Gondoltam magamba, ha megint ennyi emberkét kinyír ez a Martin, én úgykipufogóján rúgom, hogy nem talál magára  :D Vannak köztük olyan szereplők, akiket kedvelek, s örülnék ha jobb irányba haladna sorsuk, de olyanok is akiket kevésbé, mégis hozzájárultak a történet izgalmas, lehengerlő fordulatjaihoz. Hát, őértük jó keresztyénként, imádkozom, hogy életükben megleljék a békét :D Ám olyan is volt, akit úgy ráncba szedtem volna egy gumihusánggal csapkodva, hogy végre szedje már össze magát, álljon a sarkára, s vegye fel a harcot a jó ügy érdekében :) Így a sorozat tiszteletére, Trónok harca képekből válogatom a borítóképemet a facebook-on, melyet kb hetente váltok más-más filmbéli képekkel :) :zsur:

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2014. 09. 07. at 20:19-kor Daru írta:

Térd csapkodós, sírva röhögős. :szivott:

 

Daru, ez tényleg jó.Bár nem értettem mit beszéltek, de elég sokat mondott az összkép, jó összevágás, akárki csinálta. "Lájkolnám" (a csillagocska odarittyentése), de most megint nem engedi a rendszer, úgyhogy most csak szóban adok rá lájkot :) Tessék, ez már közelít egy lájkhoz :viragos:

És már kétszer is végignéztem a filmeket, bár másodjára volt egy rész amit kihagytam, szándékosan. Azt nagyon kegyetlennek tartottam, elsőre meg is könnyeztem. Azt még egyszer meg nem nézem.

Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Szervusztok.

Már többedjére megnéztem az összes részt, és sosefogom megunni. Mindig fedezek fel benne valami újdonságot, érdekességet :) Szerintetek jogos az, hogy sokan felháborodtak a vége miatt, hogy milyen lett? Szerintem nem. Nem értem az embereket, semmi se jó nekik, mindennel elégedetlenek. Csináljanak jobbat, hajrá. A félúton feladnák, az 100! Nekem jó volt, mert nem azt néztem, hogy ki hol hibázik, hanem a történetvezetést, az eseményeket szemléltem. Nekem nagyon tetszett, úgy ahogy volt, de egyéb változatokat is szavesen megnézek, ha csinálnak. Imádok olvasni hasonló történeteket ilyen netes "írói" oldaln, ahol rajongók írják meg a történetet kicsit átdolgozva, kicsit másképp.Jelenleg magam is belevágtam egy efféle alkotásba. Olyan időutazás féle, ahol a jelen világból pár fiatal véletlenül átpottyan egyenest a Trónok harcába. Persze még nagyon az elején tartok, s egyelőre csak terv, vázlat. Ahogy időm, energiám jóváhagyja, folytatom, aztán meglátom majd mi lesz belőle :D 

 

Link a hozzászóláshoz
8 órával ezelőtt-kor Leenarya írta:

Szerintetek jogos az, hogy sokan felháborodtak a vége miatt, hogy milyen lett? Szerintem nem.

Igen, hogyne lenne jogos. Hiszen szar lett.

8 órával ezelőtt-kor Leenarya írta:

Csináljanak jobbat, hajrá. A félúton feladnák, az 100!

Ez a világon az egyik legrosszabb érv, rád bízom, hogy rájöjj, miért. De egy sugalmazásnak szánt helyzetet adok: leülsz egy székbe, ami szúr, vág, aztán össze is omlik alattad.

8 órával ezelőtt-kor Leenarya írta:

Nekem jó volt, mert nem azt néztem, hogy ki hol hibázik, hanem a történetvezetést, az eseményeket szemléltem.

Sokan ezt nézték, és ezekben találtak hibát.

 

Semmi gond nincs azzal, ha neked tetszett, de elég bicskanyitogató úgy beállítani, hogy akinek nem, az csak értelmetlenül fújol. Ezzel nem diskurzust generálsz, csupán ellenérzéseket.

Coryss és Andoron kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...