Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandötletek KM-nek - Avagy a kaland legyen jó!


Recommended Posts

Kicsit átdolgoztam a Tizediket szerintem jó lesz. Mg, Hulla le elöttetek a kalappal jó kis kaland lett.

Sokan nem nyultam bele, csupán a túlélési esélyeket nőveltem és a csapatot ismervén szerintem menni is fog.

Kérdés, szerintetek elképzelhető egy testvérpár (pyaronita varázslók) akiknek egyik tagja asztrál a másik mentál szakosodással bír).

Kérdés: elképzelhető hogy a lar-dori iskola a dulás ideje alatt a testvérpár mellé egy Krad paplovagot tud adni, mint testőr, kisérő? Vagy találjak más modot arra, hogy honnan ismerik egymást. (erre is jól jönne pár ötlet) Az első életútból okulva, most egy olyan csapatot akarok összemesélni nekik akik már évek óta megértésben egymás mellett vannak.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A modul Hulla érdeme, én csak közreműködő voltam. (vagy akkor a többi közreműködőnek is jár a dicséret. ;) ) 

Miért ne lenne elképzelhető? De komolyan. Van valami olyan leírás, kitétel, szabály, ami tilt ilyet? (Elképzelhető, hogy játék közben 6-ost dobok a kockával? :) )

Te vagy a KM, és egyébként is jó ötletnek tűnik amit felvázoltál. 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az történik, úgy engedik el őket, ahogy te meséled. 

Én azt javaslom, hogy a kalandot a csapathoz alakítsd. Semmi szükség rájuk erőltetni egy "tankot", pláne, ha az a te dolgodat nehezíti és csak azért akarod, mert "nincs nekik"... ez nem wow, nincs kötelező, vagy nagyon ajánlott csapatösszetétel. Szerintem pont az a lényeg, hogy hadd játszanak azzal, amit szeretnének hozni. Más kérdés, hogy HA nem ennek megfelelően cselekszenek, és mindig olyan problémamegoldásokat választanak majd, mintha négy nehézpáncélos lovag volnának, hát akkor egyék meg, amit főztek...  

bűvdudás kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

El is érkeztünk az otthoni mese és verseny/találkozó mese témakörhöz... Ezért (is) nem kell otthon modult mesélni - maximum ötletadónak. Azt úgy írták meg, hogy nagyjából mindenkinek jó legyen, nagyjából mindenki találjon benne érvényesülési lehetőséget és kihívást. Ha viszont te otthon hat félgoblin varázslónak mesélsz, akkor nekik teljesen más mese kell... (mesélő vs. kalandmester ;) ) 

Nézd meg a karaktereket, akiknek (remélhetőleg) van némi előtörténete, előélete, motivációja, célja, érdeklődése... és máris ki tudod találni - főleg első szintekre! - a kalandot. Semmi szükség - sőt, én azt vallom, nem is szabad, mert csak magadat, a mesét és így az élményt  szorítod teljesen fölöslegesen korlátok közé. (ha nem nem követed, akkor kár kitenni az asztalra... vegyél belőle helyszínt, ötletet, aztán mehet.) 

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Üdv Daraboló!

Anno, mikor legutóbb hosszabban MAGUS-t játszottam, a csapat egy varázslóból, egy kovács-tűzvarázslóból, egy tolvajból és egy Della pap-bárdból (szerénységem) állt, és adott helyzetben én voltam/lettem volna a "harcos" aki odaállt/odaállt volna. Volt ott arénaviadal toroni rendszer szerint, kinyírtunk egy manasét egy toroni illetőségű város "közparkjában", lenyomtunk egy színdarabon keresztül manifesztálódni készülő démont, megmentettünk a tengeri óriások táborából egy csomó embert... (A végére a parti már 3-4. szintű volt, én meg kemény 2/2).Az izomnak felvett testőrt, meg mindezek előtt elküldtük egy ifjú hölggyel haza, mert védtelen volt.

Ha a csapatod kihasználja a karakterekben lévő lehetőségeket és nem tankként akarja végigdarálni a feladatot, akkor megtalálják a megoldást. Néha nem győzöl majd csodálkozni milyen kreatívak. Esetleg  felmérik a képességeiket-lehetőségeiket és lelépnek, mert nem találnak megoldást a problémára. Azt gondolom adott esetben ez is a karakterek dolga, főleg egy életútban. A Tizedik című modul esetén kifejezetten egészséges ugyi, bár lehet ha jól keverik a a kevernivalót és kihasználják a Krad paplovag "valahol már olvastam erről, mi is volt az pontosan" különleges képességét, akkor ki tudnak hozni belőle valamit és miután a lovag a lelkére kötötte a varázslóknak, hogy elzarándokolnak egy Krad templomba és átadják a naplóját, meg beszámolnak a végjátékról, akkor hősi halált halhat sárkányháton (esetleg ha életút, a modultól eltérően odakeveredhet egy NJK, aki megteszi ezt helyette, ő meg hadakozhat az aquirokkal a 2 varázslóval egyetemben). Egy szó mint száz, szerintem érdemes rájuk bízni a csapat összetételét.

Még egy gondolat utólag: nyilván te ismered őket, te tudod hogyan hozzák a karaktereket. Ha szerinted nem működőképes itt amit kitaláltak, akkor tisztább ha megbeszélitek, elmondod mit javasolsz nekik és ők ennek a fényében változtatnak (vagy nem), mint ha hozzájuk csapsz egy njk-t. Én legalábbis mint játékos ennek jobban örülnék, a csapatkoncepciót meg eltennénk máskorra.

 

MagyarGergely kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...