Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandötletek KM-nek - Avagy a kaland legyen jó!


Recommended Posts

1 Azért mert! na második ok mert őket lehet igy át vágni. És mert nekik meg csak a kalandozót kell meg lopniuk. És persze ha lebukik ők semmiről semm halottak milyen gonosz "ember" lehetett az aki el akarta lopna naíhát........

2 Egy jobb szóval nem 2-3 főből álló céhnek vannak külön erre szakosodott embereik. *spam, cenzored*-n van eről egy honnan tudjam ki által leirt rész a csempészekről akiknek pl az a dolga hogy az ilyeneket megoldják. ÉRT?

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Tolvajcéh legfeljebb a saját embereit bízza meg lopással.

Az eredeti tárgy hiányában nehéz olyan másolatot készíteni egy dologról amiről kevés az információ. Rajzolat alapján készíthető, de legfeljebb arra lesz jó a rossz minőségű másolat, hogy hamarabb észrevegyék, hogy valami gond lehet.

Gagarin, továbbiakban kérem más oldalak linkjeit nem kiírni a fórumra, mert ez a felhasználói szabályzat /amit elfogadtál regisztrációkor/ alapján tilos.

2-3 fő szerintem kevés ahhoz, hogy igazi tolvajcéhet alapítson, mellesleg egy 2-3 fős kis tolvajbandának, nem lesz annyi pénzze, hogy profi embert bízzon meg különböző feladatok ellátásával.

Csempész: mint kaszt található róla írás, nem hivatalos és az alapötlet ellenére a kaszt kidolgozása nem kielégítő.

Ha egy tolvaj lopáson kívül csempészettel is foglalkozik, arra nem egy új kasztot kell írni, hanem a tolvaj előtörténetét életútját és képzettségeit úgy kell alakítani, hogy egy az adott ember által elképzelt csempészhez igazodjon.

Nekem 2 kedvenc kasztom van, ezen belül az egyik a tolvaj. Szerintem az egyik legjobban kezelhető kaszt, JK formálási szempontból.

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Sziasz'

Tolvajcéh legfeljebb a saját embereit bízza meg lopással.

Egy esetet el tudok képzelni. Amikor a céh azt akarja, hogy a tolvaj elbukjon.

Ez egy jó kalandindítás lehet, illetve ha a kaland erről szól, akkor a következő kaland témája is szinte automatikusan adódik.

Bosszú. A játékosok általában szeretik...

Link a hozzászóláshoz

Ave

Ti hogyan találjátok ki a játék közben használt tulajdonneveket? Nekem már lassan kezd gondot okozni, ugyanis eddigi meséim során már minden jó nevet elhasználtam. Mostanában a különböző nyelvek hangzásvilágának vegyítésével dolgozom, a finn-gael szavak egyelőre megfelelnek a célra, de tervezem még kipróbálni a szikh-hébert, vagy ami még eszembe jut.

Vale

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Na igen-igen én is erre akartam kilyukadni.

Amde a bosszú tényleg édes :twisted: !, de egy KM azért gondolkozzon azon, hogy élethű környezetbe szítson bosszút.

És a tolvajokkal ha az a ritka est elő is áll hogy csak pl 4-en vannak azzal

könnyen le lehet számolni.

Amúgy milyen kaland alapot tanácsoltok egy "nagyon kezdő tolvajnak első játék" Egy amund glagiátornak, és egy harcosnak (ők már régiek), ám nem ismer senki semmit.

Link a hozzászóláshoz

Spartas: hát nem tudom, szerintem elég buta dolog lenne bárkitől is elfogadni bármit is egy tolvajklántól... ^^

Madovick: nem tudom, nekem pld csak úgy jönnek. Le van írva több helyen is 2-3-400 8) csak az a baj, hogy amikor nem vagyok gép, vagy papírközelben akkor az akkor kitaláltakat mindeig elfelejtem még ha rájövök, hogy az lesz a hűdelegkedvencebb NJKm neve. :P

Az egyik haverom (és néha én is) így találok ki neveket:

Fogok egy szót, legyen mondjuk a "haverom". Levágok belőle pár betűt és megnézem, hogy így hogy hangzik. Levágom mondjuk a "haverom"ból a "H" betűt, kapok egy olyat, hogy "Averom", ami szerintem egy egész tűrhető név, de kicsit sántít, mert nagyon hasonlít egy igazi, értelmes szóra, és ez valamennyire illúzióromboló és egyes esetekben viccelődésekre is okot adhat. Éppen ezért az "M" betűt a végén "N"-né változtatom + az "R" betűt megduplázom. Az eredmény: "Averron". Tyű, máris kész az új nevünk d3st módra! :P Ilyen egyszerű az egész.

Ismerek olyan embert, aki rendes magyar neveket ad az NJKinak, de szerintem illúzióromboló + elviszi a játékot a viccelődés felé egy kicsit. Véleményem szerint.

Olyan embert is ismerek, aki a karaktereinek valamilyen földi istenség, fikcionális, vagy mítikus hős nevét adja. De szerintem úgyszint illúzióromboló, sőt, jobban mint bármi más.

Olyan embert is ismerek, aki latin szavakból, vagy csillagképek nevei közül választ neveket (pld Segitta)

Továbbá van egy elf-magyar szótáram. Ne kérdezzétek, hogy honnan, meg hogy melyik világ elfjeiről, mert fogalmam sincs, csak úgy van... ^^ Ott is elég szép neveket lehet összerakni...

Nos... kihagytam volna valamit? Ha majd eszembejut szólok! ;)

A tolvajos bosszús dolog kapcsán:

Egy tolvajbanda nem hiszem hogy kiáll fényes nappal, az utca közepén egy egy elleni küzdelemben. Ha már a JKk voltak annyira ostobák, hogy magukra haragítsanak egy tolvajklánt, akkor viseljék is el a következményét.

Pld: a tolvajok megvárják, míg szépen leválik egy ember a csapattól. Az egyik tolvaj eltereli a JK figyelmét monjuk egy csöppet gyanús viselkedéssel, vagy provokációval, akármi. A többi tolvaj pedig lesben várja hogy mikor tud lecsapni a sötétből, eldöntve ezzel a harc kimenetelét. A tolvajok nem feltétlenül ostobák, sőt. Valószínőleg azért élte túl a klánjuk az alakulás utáni időszakot, mert élelmesek voltak. Az eredmény: JK halott...

A maradék jkk egyike pedig sétálgat a zsúfolt piacon. Nagy a tömeg, megy az ideoda lökdösődés. Egyszer csak egy apró kis szúrást/karcolást érez az oldalán/karján/nyakán/bárhol. Pár pillanat múlva zsong a feje, majd szétrobban, látása elhomályosodik, elkezd szédülni és jön a csontvelőbe markoló fájdalom.... Méreg... Még 10 mp: holtan roskad a földre. A jelentések szerint hőgutát kapott.. kész... Ily módon el lehet intézni az egész csapatot.

Habár ha a játékosok kezdők (kezdő játékost ne öljünk meg :P rossz élmény lehet :P), akkor lehetne egy olyat mondjuk hogy mindez megtörténik, de nem a halálukat akarja a klán, hanem egyszerűen elfogni őket: az embert, akit a piactéren elfogott a rosszullét (vagyis meg van mérgezve :P) egy kedves, segítőkész ember elkíséri az otthonába... A sikátorban zajló, másik csata kimenetele: tolvajok-elkószált jk: 1:0. Szépen begyűjtik a jkkat. Megfenyegetik őket, vagy elrabolnak és fogva tartanak egy, valamelyik jknak nagyon fontos NJKt (lehetőleg érzelmi szálak, pld öreg, szegény mentor, vagy rokon, vagy valami).

Megzsarolják a jkt, hogy ha xz időn belül nem csinálja meg ezt és ezt, akkor búcsút mondhat a NJKnak + felhívják a figyelmét arra, hogy bármikor elkaphatják és megölhetik, ha éppen szökni próbálna. Nincs más választás, meg kell tenni. A küldetés első hallásra lehet akár lehetetlen is, vagy fent állhat az elhalálozás eshetősége is, de megoldása közben jöhetnek a kiskapuk.

Tádámm, ha a parti jól játszott akkor megmenekültek. Visszatérnek a góréhoz. Leadják amit kell, jelentenek, vagy akármi.

A góré meglepődik a dolgon. Azt hitte, hogy belehalnak, hiszen ő azt akarta, hogy összeugrassza a legközelebbi városban található, 2 másik, régebben egymással szövetségbelépett, azóta is a háború borotvaélén táncoló tolvajklánt.

A terve nem jött össze, de rájött hogy ezzel a csapattal sokat nyerhet. Bizonytalanságban hagyva elbocsájtja a jkkat valami tömlöcbe. Este úgy tervet sző. A JKk akár szökni is próbálhatnak, mert felmerül a meggyilkoltattatás eshetősége.

Kiszabadulnak, de nem jutnak túl messzire. Ismét csak a "góré"-nak kedvez. Hiszen azzal hogy életben hagyja őket ismét, újabb szívességet tesz nekik. Elmondja a következő tervét. Azt mondja hogy az NJKt, vagy akármit, amivel megzsarolta a jkkat csak később ereszti szabadon ezért az arcátlanságukért. A jkknak nincs más választásuk: ha nem teljesítik a kérését és szembefordulnak vele, akkor biztos meghalnak. Ha menekülni próbálnak, akkor megöli a góré az NJKt. Ha nekivágnak a kiszabott feladatnak akár túl is élhetik, és ott a remény, hogy viszontlátják azt a VIPt. :P

Megoldják a feladatot, de újabb jön, hiszen valami (triviális apróságot) elrontottak/figyelmen kívül hagytak. A harmadik megoldása után sikerül kirobbantani a két említett klán közt a háborút, így a "góré" klánja teret nyerhet. MEnnek szépen tovább a küldetések. A lényeg hogy a KM a JKkat mindenképpen a tolvajklánhoz csatolja. Egyre feljebb jutnak a klán ranglétráján. Megismerkednek a klánon belül lévő jóval fontosabb személyekkel is. Mondjuk klánvezér. És egyre nagyszabásúbb, heroikusabb kalandok elé néznek. Aztán jön egy fordulópont, ahol a helyi hatóságot vérdíjat szabnak a JKk fejére. Menekülés az országból. Boldogulás a másik országban. Aztán a nevük tisztáramosása odahaza (mondjuk egy zászlóháborúban, vagy egy háborúban elért kiemelkedő teljesítmény révén meghallgatják az ő verziójukat is a történtekről. Ha mindez sikerrel megtörtént, akkor jöhet a leszámolás a "góré" klánjával, aki miatt az egész történt. Olaj lehet a tűzre a szeretett NJK meggyilkolása. Itt jön képbe az említett Édes Bosszú....

De ez igencsak hosszúra nyúlt... Tádámm... Itt egy egész életút játék mondjuk 1.től 6-7. szintig :P

Néhány mellékszál, egy kis kiegészítés, egy kis szépítés és szerintem egy egész finom dolog kijöhet belőle. Na jó, mostmár befejezem. Lesz egyátalán olyan ember aki egy ekkora hozzászólást el fog olvasni??? :D Ha igen és tetszik, akkor sok szerencsét a modulhoz, Vágtató! ;)

Link a hozzászóláshoz

Én néha úgy kreálom ezeket a neveket, hogy pár ismertebb személy, esetleg családtag barát kereszt- vezetéknevét megfordítom, kiszépítem, és így például D'Nalor lesz a Roland-ból. Esetleg Tamásból Shaamat... vagy egyéb.

Másszóval ha kifogysz a rendesből, még mindig ott vannak az ellentetjei. :wink:

És szerintem ez egy naggyon jó kalandötlet Spartas. :D

Tetszik. Ja.

És lenne egy kérdésem is. Ki hogy jobb KM? Hogyha testközelben mesél, vagy ha a neten keresztül-pl. mondjuk MSN-? Hogy tudjátok magatokat jobban kifejezni?

Lafi

U.i.:És Vágtató, ha a harcos az én valák, akkor közlöm, hogy új karakterrel jövök... :wink:

Link a hozzászóláshoz

Sziasz'

Amikor életutat indítunk, mindig egy novellával kezdjük. A játékosok 5-6 oldalon leírják, hogy mi a csapat alaptörténete. Ez az egyéni előtörténetek mellet, a csapat "előtörténete". Ezt persze csak akkor csináljuk, ha a karakterek "régi ismerősök". Ha az összemesélést is játszani akarják, akkor ez elmarad.

Kb úgy kell ezt elképzelni, mint a Halál havában eleje egészen addig, hogy elindulnak.

A hangulat adódik és a Dm munkáját is megkönnyíti. Ebben a novellában törvényszerűen lesznek olyan njk-k, akiket a Dm nyugodt szívvel használhat. Ilyenkor van egy kis "személyes érintettség is". A játékosok nem érzik a kalandot olyan távolinak a karakterüktől. Hasznos.

A céhes dologról:

A céh sohasem kürtöli világgá, hogy tolvajklánról van szó. Egy egyszerű kereskedő megbízza valamivel a csapatot és kész. A kaland első fele, hogy belebuknak, a második fele, hogy kinyomozzák miért - ha túlélték - a végjáték pedig a Bosszú. Csak így, nagybetűvel.

Arra kell vigyázni, hogy ne váljon sémává.

Ha mégis, akkor több ilyen sémát össze lehet fonni egy nagyobb kalandba, több szálú történetként.

Link a hozzászóláshoz

Helló

Én egy kissé istenítem a fogalmat h Kalandozók. Tehát én ugy vélem, hegy egy számító tolvaj céh nem fog kalandozókkal machinálni, nem fogja őket bevetni mivel tudja jól, h ők a homokszem a gépezetben stb. És ez gyakorta tényleg igaz, h szöges ellentétét csinálják, mint amit kellene és teljesen hidegen hagyja a kalandozókat az olyan érvek amik a többi embert simán befolyásolják, és/vagy olyan eredményekre képesek, amik nem csakhogy megdöbbentőek, hanem néha egyenesen ijesztőek...én ezt különösen igaznak találom egy sarokba szorított kalanadozó csapatnál...ha rájönnek h együttműködve pokolian hatékonyak is tudnak lenni, akkor ott már szinte mindegy mit mond a klánfőnök vagy h mit csinál, egyszerűen vége van...egyet tehet: menekülhet ;)

Tudom ez baromi nagyképűen hangzik, de tényleg hihetetlen helyzetekből tudja kivágni magát az ember a szó legszorosabb értelmében!

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Ostom Huszár véleményét, tényleg túl jók a kalandozok. Egyes Km-ek ennek érdekébe sokkal magasabb szintű embereket vet be ellenük, de szerintem ez hülyeség, miért lenne, egy paraszt egyre erősebb? Vagy miért lesaz hirtelen egy kapuőr 5. szintű harcos amikor én vagyok 3. szintű, de asmikor még csak 1. voltam, akkor a kapuőr második?

Link a hozzászóláshoz

Azért mert a kmetek úgy gondolkodik ahogy.

Pld.: ha egy igazán kicsi kisvárosban vagytok, aminek épp hogy van egy városháza, akkor a városháza kapujában álló egy-két őr a legnagylelkűbb esetben is úgy 2. szintű lehet (ha a km használja a kalandozó szinteket az NJKknak, személy szerint az ilyen triviális személyeknek elég ha a harcértékeit, meg egy két dolgát kitaláljuk, vagy akár még azt sem)

Viszont ha egy nagyobb városállam királyának az elit-őrségéről van szó, akkor azok meg igen valószínűen úgy 8. szintnél kezdődnek, és persze nem egyedül vannak.

A kalandozók dolga meg az, hogy jók legyenek, szerintem Huszár sem ez ellen tiltakozott, csak megjegyezte. ^^

Link a hozzászóláshoz

Nos.. valóban butaság. Előre meg kell tervezni az ilyen dolgokat a KMnek, hogy ne kelljen szintet lépnie az NJKknak csak úgy. De amúgy meg: a km akarata szent, kinyilatkoztatása az istenek szava... (biztos nem így van a mondás, de nem baj, a lényeg a lényeg ^^)

Tanács: ha nem tetszik játékon kívül mondd el neki szép kedvesen, hogy figyi, légyszi ne legyen már több ilyen ezért meg azért, meg rontja a játékot, inkább csináld ezt és azt.

Hátha sikerül meggyőzni. A KM fejlődése a ti érdeketek is. Sőt! Leginkább a tiétek!!

Link a hozzászóláshoz

Hmm... Ez egy érdekes kérdés, nem igazán értem, hiszen a JK és a karakter egy és ugyanaz, de ha arra gondolsz, hogy a játékost, vagy a karakterét, akkor megint csak vissza az első ponthoz, ugyanis a szerepjáték lényege az lenne.

A kaland megírásában, mint elég amatőr km az NJKk minél részletesebb kidolgozására, minél több szál megírására, azok minél színesebbé varázsolására, fordulatok becsempészésére, helyszínek jól megszerkesztésére és társaira megyek rá. Persze akármennyire is kidolgozol egy modult, a játékos mindig kitalálhat valamit, amivel kibújhat az általad tervezett eseménysorozatok lefolyásának rendje alól (persze ha feltételezzük, hogy megadod nekik a szabad döntés jogát, vagy legalábbis a látszatát ;)).

Amire nagyon-nagyon odafigyelek még az, hogy minden jknak részletes előtörténete és felszerelése legyen. Ha nincs akkor jön képbe az amnézia (amit jogosan elgonoszkodok) vagy az egy szál gatyában kezdés (ami szintén szemétség, de teljesen jogos).

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Nos arra akartam kilyukadni, hogy a szerepjáték, jó dolog, de ha csak olyan dolgokról van szó amit a JK (értem ez alatt azt a játékost aki melletem ül és szorongatja az Etk-t), szóval amit ő tud, de el kell játszania, hogy nem akkor, ne várjuk el tőle, hogy megunja. Erre találtam ki a rejtvényeket, hogy a JK(amit fent említettem) oldhassa meg, és ne csak a karaktere, a könyv az ilyen dolgokat hívja Játékon felüli Játéknak, na én erre megyek rá.

Link a hozzászóláshoz

Valaki mesélt már Ynevformáló kalandot?

Mert érdekelne, hogy ezzel kapcsolatban ki hogy áll... simán csak olyan kalandokat meséltek amik fontosak, de azért nem zavarnak sok vizet, mert csak a JK élete veszhet rajta, nem a világ, ahol élnek.

Elgondolkodtam, és arra jutottam, hogyha egy kalandban- nagyszabású, mondjuk démonos- elbuknak, akkor majd elszabadulnak a csúnya rossz ellenfelek, és ostrom alá veszik a nagyobb városokat, a világ nem lesz már biztonságos... szóval a Játékosok formálják Ynevet, következményei lesznek a cselekedeteinek.

Mert eddig sajnos nálam nem nagyon volt, egy üldöztetésen kívűl, ami elült... pár hónap alatt. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az elmúlt években többször is akadt alkalmam olyan kalandot mesélni, amely bizonyos birodalom, ország, faj megmentéséért indult. Mivel a Kalandozók, a JK-k a kiválasztottak ezért illik ilyen kalandokat is játszatni velük. Egy fennséges cél, mint pl.: a világ megmentése a mindent elsöprő gonosztól szép magasztos, hogyha megfelelő időközönként van hasonló játék akkor rengeteget emelhet a partimorálon és az általános hangulaton.

Viszont mind szép és jó az ilyen modul, de ugye a végkimenetele nem minden esetben lehet pozitív. Amikor ilyen modul mesélésébe vágom a fejszémet akkor úgy készülök fel a végére, hogy akár a JK-k megoldották a dolgokat, akár elbuktak, mindkét esetben valami miatt a szál az folytatódhat és gyakorlatilag olyan hatása nem lesz Ynevre, hogy a következőekben játszott kalandokra /más karakterrel/ kihasson.

Pl.: "Végeztek a gonosszal, de igazából lehet végezni a gonosszal?" Filozófiai jellegű kérdés, a válasz NEM.

Általában ilyen "Ynev formálónak" mondható, vagy tekinthető magasztos célokat életút mesélésekor szoktam beiktatni, mint életcélja a karakternek, amit talán NJK-vá válása előtt elérhet, de természetesen úgy érheti el, hogy az nem fog kihatni a jövőben ismét más JK karaktereikre.

Ez a magasztosabb színvonalú játékstílus gyakran Hight fantasy kifejezéssel van illetve. Úgyvélem, hogy minden stílusból illik játszani, minden lehetséges kombinációban.

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Egyetértek Antaillal, de ilyen kalandok, csak nagytudású Játékosoknak, és magasszintű karaktereknek, való.

Lenne egy kérdésem, ti mit csináltok akkor ha hírtelen, mondjuk 3 embernek mesélni kéne, úgy hogy van pár térképed, meg NJK-d egy régi kalandból, azokat használnád, vagy nekiállná csinálni egy kalandot, és ezzel megváratod a játékosokat?

Link a hozzászóláshoz

Ehhez sztem tapasztalt KMnek kell lenni, mivel két dolgot tehetsz, ha nem akarod megváratni a játékosokat:

- improvizálsz fullosan

- előbányászod elméd rejtekéből egy régebbi kalandodat, és azt nyomod fejből

Kezdő KM meg csapjon fel egy modulgyűjteményt, vagy szerezzen egy modult a netről. De még ez sem megfelelő megoldás, mert minimum 1x illik elolvasni a modult mielőtt lemeséled. :)

Link a hozzászóláshoz

hál istennek nagy képzelőerőval vagyok megáldva, ezért kaalndötletem mindig van. Nevek (NJK nevek) ügyében mindig gondban vagyok. Vagy 1000nevet használtam eddig és akarva akaratlanul előfordul hogy rámszólnak hogy őt már ismerik. De remélem ez nem nagy hiba. Ez improvizáláskor fordulhat elő természetesen.

Egyébként bevallom ilyenkor mindig körbepillantok a szobában és egy két szót melyen megakad a tekintetem összekeverem és mondok belőle egy nevet. Tudom hogy hülyeség, de nem akarom azt mondani hogy ő legyen A a másik meg B.

Ha vaalki sokat mesél vagy előtte sokat játszott akkor szerintem mindig van ötlete. Hacsak nincs rossz passzban.

Egyébként nagyon jól bele lehet veti a JKkat eg ykaalndba ha úg yvezeti fel nekik az NJK mintha egy világrengető kalandban vennének részt, aztán csak kihasználja őket a saját céljaira. Ez egyszeri játékokban mikor nincs folytatás etikátlan persze és kedvromboló, de egy életút játékban minden embertípusra szükség lehet. Egy JKnak nem csak barátai kell hogy legyenek hanem ellenségeinek is. És félelemnek.

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Nos a nevekkel Lafinak van egy szerintem fantasztikus ötlete. Mondj sima Magyar keresztneveket, csak visszafele Pl.

Roland->D'Nalor, de egyes esetekben ez nem OK, mert olyan a név Pl.

Géza->Azég, kicsit bugyután handzik, de szerintem akkor is zseniális.

Apropó szerintem nekem is van képzelőerőm, csak nincs akkora y-nevi tudásom, ez igazándiból abból adódik, hogy nincs könyvem, és sokat kell utazni, hogy legyen és az is rohadt drága, Pl 5000-egy ETK 6000 egy fóliáns, jó ezek mondjuk megvannak, de asszem ez nem elég...

Szóval elsősorban szerintem tapasztalat kell a játékhoz, mert meséltem, én olyan kalandot ami nagyon jó volt csak annyi köze volt y-nevhez...

Kedves játékosok, asszem itt meséltek is róla, de csak oltották őket, hogy ilyen nincs. Úgyhogy én elsősorban, hosszas gyűjtőmunkát végzek mielőtt mesélésbe fognék, előregyártott modulokat, pedig nem használok, mert nekem, az nem jó...

További Jó napot

Link a hozzászóláshoz

Csak egy gondolat a nevek kitalálásához.

Volt egy cikk, elég hosszú, több részes a Rúnában, aminek az volt a címe, hogy Ynev nyelvei. Sőt, volt egy hasonló, talán azonos című, kicsit rövidebb cikk is. Nos, ebből ki lehet bogarászni, hogy melyik nyelvre, kultúrkörre milyen hangok a legjellemzőbbek, milyen betűvel kezdődnek és végződnek gyakran a szavak és milyen betők, betőkapcsolatok előfordulása gyakori.

Ezekből az információkból már megalkotható egy megfelelő hangzású név.

Aztán ott vannak a regények is, amikben számtalan név van, (megpróbáltam összeírni, azóta is tart...) Ezek is jól használhatók, elsősorban a keresztnevek.

Hát ennyi. Persze a márkanevek betűinek kevergetése is jó, csak szerintem nem mindíg hangulatos....

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...