Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandötletek KM-nek - Avagy a kaland legyen jó!


Recommended Posts

Sziasztok!

Lenne egy problémám! Tegnap este játszottunk, és nagyon összevesztünk /sajna az utóbbi idöben gyakori/! Egymás fejéhez vágtunk minden régi sérelmet, és eljutottunk oda, h ne játszunk többet-mert úgy is rossz lesz, meg csak veszekedünk...

Szerintem biztos, h fogunk még játszani /én is már egy új kalandon gondolkodok/! Mit mesélnétek hasonló helyzetben? Mondhatni hogyan kezdenétek újra?

A parti szereti a gondolkodós/nyomozós/ kalandokat, viszont a gyakás is kell nekik!!

Ha lehet írjatok tanácsokat kb. 10 éve játszunk és nem sok új ötletett tudunk fel hozni!!

Elöre is kösz!!!

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Lenne egy problémám! Tegnap este játszottunk, és nagyon összevesztünk /sajna az utóbbi idöben gyakori/! Egymás fejéhez vágtunk minden régi sérelmet, és eljutottunk oda, h ne játszunk többet-mert úgy is rossz lesz, meg csak veszekedünk...

Szerintem biztos, h fogunk még játszani /én is már egy új kalandon gondolkodok/! Mit mesélnétek hasonló helyzetben? Mondhatni hogyan kezdenétek újra?

A parti szereti a gondolkodós/nyomozós/ kalandokat, viszont a gyakás is kell nekik!!

Ha lehet írjatok tanácsokat kb. 10 éve játszunk és nem sok új ötletett tudunk fel hozni!!

Elöre is kösz!!!

Tha thassa armudar!

Mindenek előtt egy olyan nyomozós/gondolkozós kalandot, amiben van gyakás. :D

Ha pedig épp ötletválságban szenvedsz, nézz filmet, olvass könyvet vagy csak nézz körül a neten. Ha sok épkézláb kalandot nem is, de ötleteket midnenképp lehet gyűjteni... (pl. érdemes néha lapozgatni az rpg.hu Ki mit hoz ki belőle? topicját... :arrow: link)

Vagy ami a legkézenfekvőbb, nyálazd át a kalandozok.hu vagy a magus.rpg.hu kalandmoduljait. Itt biztos találsz kedvedre való egyedi és ötletes modulokat.

Gambit

PS.: Ami pedig az összeveszést illeti... előfordult már mindenkivel. Csak nem kell haragot tartani, és úgyis elmúlik. Legfeljebb idővel...

Link a hozzászóláshoz

Hellas!

Elveszett a körünk klasszikus hangulata. Nem ijed meg senki, nincs meg a régi borongós hangulat!

És mindig más a KM. Meg egyre több a tuning karakter!

Egy modult se lehet normálisan végigmesélni, mert vagy mindenkit leőlnek vagy teljesen mást csinálnak!

Régebben megoldottam az ilyen problémákat, de már bele fáradtam!

Meg az úgymond magus realitás is kiveszett a játékból, így már alacsony szinten is mindenki szupra erős!

Magyarázni meg hiába magyarázok, hogy ez így nem jó, besértődnek rám!

Meg, ha egy karakter halálán van egyből az jön, hogy nem a megölésük a feladatom, hanem, hogy együtt szórakozzak velük!!! :x

Csak nyafognak! Szerintetek egy időre beszüntessem játékot? Vagy valami egyébb?

Kicsit nagyon elegem van az egéyzből!

Nektek voltak már ilyen problémáitok?

Ha lehet segítsetek!

Köszi előre is!

Link a hozzászóláshoz

Talán a legjobb megoldás, h olyan szinten izzazd meg őke amennyire csak lehet, de maadjanak életben és érezzék azt, h a karaktereik halandók! És akor talán értékelni fogják a megoldott feladat súját és szívesn emlékeznek vissza, h hhúúúúezt meg ezt csináltam és ennyin mult csak....

Talán ez megoldás lehet , és ha nekiállnak hentelni akkor kapják el őket és kicsit szorongassák meg a ....na de tudod milyüket! :shock: :lol::lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy modult se lehet normálisan végigmesélni, mert vagy mindenkit leőlnek vagy teljesen mást csinálnak!

Hát igen, ezért mondom én mindig, hogy nem jó modult mesélni.

Igaz, sokkal kényelmesebb, hiszen minden készen le van írva - bár nehezebb megtanulni, mint a saját magunkl által készített kalandot - de szerintem sok esetben nem jó.

A magam részéről előnyben részesítem az olyan kalandokat, amik nem egy valahol, valamire megírt modulok, hanem a csapat számára kitalált, nekik írt kaland - nem is modul, inkább jegyzetetk. Persze ezekkel több munka van. De megvan az az előnye, hogy bizony nem megy tönkre a játék, ha mondjuk lelövik a királyfit, aki a sárkány ellen vezette őket...

Lehet, hogy túlzottan is irtózok a modulok mesélésétől, de sajnos nem egyszer volt már olyan játékban részem, ahol a KM egy modult mesélt le, és az bizony semmiről sem szólt, mint hogy felgörgettük a kalandot - más nem fért bele - arról nem is beszélve, hogy nem illett a karakterekhez.

persze ez nem azt jelenti, hogy akkor most minden modul rossz, mert egy jó KM, ha jól választ, biztos vagyokbenne, hogy jó kalandokat hozhat ki belőle.

A rossz kedv ellen pedig a legjobb, ha akkor éppen nem játszunk! Nekem ez mindig bejön :) Jobb csak hülyéskedni, beszélgetni, de még egyszerűen hazamenni is, mint egy rossz játékkal elrontani a mesélés hangulatát, ugyanis a következőre már magunkkal visszük az előző élményét is...

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

A modulok legnagyobb (és mindent elmondó) hátránya:

Az hogy a benne megszerzett (tárgyak, területek, hírnév stb...)

Minden JK nak meg lesz aki megérdemelten megszerzte az adott modulban, és ah ezt a kedvenc karaktereikkel teszik. akkor ha legközelebb vaahol máshol jétszanak az országban nagy lelkesedéssel, hogy megmutssák amijük van akkor elég csúnya vége lehet..:

Pl : ki látott már olyat hogy a 4-5 tagú Kráni csapatnak, mind meglegyen a 100halál...

Vagy hogy mind megölték az XY főgnoszt?

Vagy hogy mind ugyanazon tartomány esedleges "urai"...

Stb...

Én szerintem ezek amik elrontják, de nem csak a modul... Maga a

M.A.G.U.S. nem ad lehetőséget Igazi mindenki űlltal elismert hősük kreálására. Csak a készítőké matradt: Airun,Alex,Archon,Tier Táp Gorduin

Nos ezért is dolgozok olyan megoldáson ami a szerpjátékos trásadalomnak bisztosítja az egyedi, HÕSSÉ válást, a világ kép megvűltoztatásának lehetőségét. Már többen segtenek remélhetőleg hamarosan meg lesz de még ebben az évben nem tudom.. hát... :|

Nos csak ennyit...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Namost BYCS: A KM-i kreativitás gyakorlatilag végtelen. A már megírt modulok esetében valóban problémát jelenthet, ugyanazon tárgy birtoklása, viszont az álatalad említett probléma nem merül fel, ha a karaktereid nem kerülnek személyes kapcsolatba egymással úgynevezett "tárgycserére", vagy történetükben nincs átfedés, esetleg egy karakter a csapatból többször játssza ugyanazt a kalandot. (Tekintve, h kevés kivételtől eltekintve a játékos csak egy karaktert alakít egy adott kalandban.) Minél több saját kalandmodult mesélsz le, annál többet fejlődik KM-i tudásod, valamint egy adott kalandnak több véget is kitalálhatsz, így egyik esetben birtokot kapnak, míg másik esetben aranyat, vagy a karakterek előtörténetét meghallgatva számtalan ötlethez juthaszt a karakterek motivációival kapcsolataban, amik biztosan vannak ha már a karakterek kalandozásra adták fejüket. A rendszernek semmi baja, s nem csak az Alkotók karakterei lehetnek kiemelkedőek, mégha a MAGUS könyvekben azok is szerepelnek; hanem a sajátjaid is, attól, h nem híresek, őket Te alkottad, s a köréjük épített történet akár választékosabb is lehet, még úgy is h nem nagybetűs HÕSÖK; a kiemelkedettséget nem csak a tettekben mérik!

Egyébként sok sikert a munkádhoz, kíváncsian várom mi sül ki belőle...

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz
Hellas!

Elveszett a körünk klasszikus hangulata. Nem ijed meg senki, nincs meg a régi borongós hangulat!

És mindig más a KM. Meg egyre több a tuning karakter!

Egy modult se lehet normálisan végigmesélni, mert vagy mindenkit leőlnek vagy teljesen mást csinálnak!

Régebben megoldottam az ilyen problémákat, de már bele fáradtam!

Meg az úgymond magus realitás is kiveszett a játékból, így már alacsony szinten is mindenki szupra erős!

Magyarázni meg hiába magyarázok, hogy ez így nem jó, besértődnek rám!

Meg, ha egy karakter halálán van egyből az jön, hogy nem a megölésük a feladatom, hanem, hogy együtt szórakozzak velük!!! :x

Csak nyafognak! Szerintetek egy időre beszüntessem játékot? Vagy valami egyébb?

Kicsit nagyon elegem van az egéyzből!

Nektek voltak már ilyen problémáitok?

Ha lehet segítsetek!

Köszi előre is!

ez az örök probléma avagy darton rámosolyog a játékosokra

egoldást jelent lecserélni a társaságot végszükség esetén

de miért szekáljátok egymást?

talán mert a KM nem lát a világon semmit :evil: ezért nem láttat aJK-ek se semmit ergo menneka fejük után

nem nagy élmény hónapokon keresztül 4-6 egyén társaságában összezártan lenni (ez a jkparty) és dzsungelnyuszit játszani gyakással kombózva a település látnivalói a kocsma és a templom az utak hemzsegnek a bestiáktól a tp szerzés reményében rátokváró banditák előtt ...

fantáziátlan és sablonos még a leg elszabadúltabb is

jól látható az indok és a cél

legyen rejtett az indok és kevésbé egyértelmü a cél

er összehozza a csapatot és itt a haverokra gondolok nerm a jk partyra

kipróbáltan bejött nállunk :wink:

Link a hozzászóláshoz

Valóban nagyon ésszerű megoldás melyet Belzee vet fel levelében. A kalandok szinesítésében, valamint a játék élvezhetőségét szem előtt tartva a tápos karakterek kiszűrésében rejlik az első feladatod Hun. Leginkább ne is harcos, inkább jól felépített nyomozós kalandot mesélj nekik, amiben nem látják hasznát a karaktereik táposságának, csak az elméleti tudásuknak. Neked kell felmérned a játékosaid tudását, s ehhez mérten kialakítanod egy modult. Nem ajánlatosak táp cuccok (pl., varásztárgyak) a kalandban, s semmi olyan dolog melytől a karakterek túl erőssé válnának. (Akár egymással szemben is.) Meg kell teremtened az összhangot. Javaslom a kalandhoz a fantasy stílusú zenét, képeket, a helyszínekről, vagy akár gyertyákat is, s félhomályban játszani a kalandot. Emellett bármely tévútra is lépjenek a kalandozók legyen a tarsolyodban egy plussz megoldás, ami kiveheti őket a gödörből. Ha egy karakter rebellis gondolatokat fontol, ne öld meg a karaktert, inkább zárd el a többiekől, alakítsd úgy a kalandot, h a többség jól érezze magát, s ha a rebellis észreveszi, h csak miatta áll a játék, akár játék után ezt a problémát meg is beszélhetd vele, s ha nem hajlik meg, akkor nem hívod többet játszani. De kalandra sohase vetísd le személyes bosszúdat, az nem vezet jóra... Jó mesélést kívánok az elkövetkezőkben!

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Tudjátok, az a baj, hogy ezzel a nyomozóssal csak azt érjük el, hogy Vérpisti, a Barbárjával elkezd azon nyafogni, hogy "hol vannak má' a monszták, akket lehet gyakni, he?", és akkor megint ott vagyunk, ahol a part szakad. De mindettől függetlenül, Hun, ez valóban egy jó 5let, hogy megpróbálsz nem bunyós kalandokat mesélni. Vagy igyekszel megtalálni a lehetőséget, a középútra. Nagyon nayafog már az arc, h nincs bunyó? Dobj be egy támadást! Kicsit kimozdul a gyerek a holtpontról, és lehet, hogy utána még azzal a bizonyos támadásal is elkezdenek foglalkozni, ami persze tökéletes tévút.

Szóval lehet szinesíteni a dolgokat. Bár nem árt ilyenkor némi tapasztalat (most nem magamra gondolok, mert én nem vagyok, egy hűűűdenagy mesélő).

Respect!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem sem kell a támsdást teljesen kizárni a kalandokból, elvégre az szerves részét képezi a jótéknak, egyrészt, ugye, mert érdekes, meg azt általában nem lehet a valóságban (vagy nem illik) másrészt meg elég fontos helyen áll a szerepjáték lehetőségei között.

De a hardnak is van / kell hogy legyen mértéke. Egy pár kalanddal meg lehet nevelni a "pusztító"-t játszó JK-kat, hogy bizony nem minden esetben előnyös, ha egyböl elkezdenek vagdalkozni. Akár az elején még halál is lehet belőle, mert azért ilyenkor gyakoriak a túlkapások, hiszen - "egy kalandozó sose adja meg magát"... tényleg?

És azzal is nagyon egyet tudok érteni, hogy néha kell egy-két töltelék harc is. Egy magasabb szintű kalandozó bizony könnyen elintéz mondjuk egy rablóbandát, és valószínűleg akad is ilyen a kalandozásai során, ebben nincs semmi baj. Csak ugye akkor van baj, ha az egész kaland erre épül, ami magasabb szinten nem biztos, hogy elég nagy kihívás.

Link a hozzászóláshoz

Nem írtam, h a támadásokat teljesen ki kellene zárni hiszen amiota szerepjáték van, van hozzá tartozó harc is, hanem azt mondom, h kihívások elé kell állítani a karaktert. Egy barbár karakterrel rendben van a harcos kaland, de nem hinném, h a játékos csak azzal játszana; ugyanis ahogy fejlődik szerepjáték tudása, annál több színt fedez fel a MAGUS világában. (Értem ezalatt, h más fajokat, kasztokat is kipróbál.) S egy rablóbanda - mint előttem már írták ezt a példát - nem azért nem jó kihívás mert a csavargóknak nem túl jók a harcértékeik, hanem mert ez nem lehet tárgya egy élvezetes kalandnak, maximum mellékszálként. (A kaland elején a karakterekre támadnak, mert a rivális nemes felbérelte őket..stb.) A "hardnak", úgyvan, meg kell szabni a határát, s nem csak az ellenfél szétgyakása (alias legyőzése) lehetséges, hanem meggyőzése is. Nálunk pl. volt egy ilyen kaland, ahol nem volt szabad kinyírni a főgonoszt, mert valójában nem is az a személy volt, akinek lennie kellett, hanem egy megzsarolt szerencsétlen. S ha a karakterek megölték volna, nem derüt volna ki, h ki bérelte fel. Persze, kellenek harci jelenetek egy egyébként nyomozós kalandba is színesítve azt. E kettő közt kell megtalálni az összhangot, melyről előző levelemben már írtam. KM-i játékodat pedig színesítsd minél több dologgal, annál jobban merülnek majd bele a JK-k is modulkodba, ami neked is dicsőség...

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az én meglátásom: h a játék kezdetén nyomok egy kis harcot a JK-elé!

Ezek általában "jelentéktelenebb" összecsapások /tucat NJk.-ellen/! Ilyenkor ki élheti mindenki a hajlamát. Rögtön van siker élmény is és így jól kezdődik a storry!

Ezek után jöhet a nyomozós kaland, még a "korg" is élvezi mert beverhetett egy pár kobakot!

Most utóljára egy új kalandott keztem, melybe úgy kerültek a Jk., h mikor meg érkeztek a városomba 2 óra kiesett az emlékezetükből-mágia hatása miat. A fogadóba tértek magukhoz, kissebb-nagyobb sérülésekkel! Ezek után rajtuk ütöttek-számukra ismeretlen harcosok-akiket lemészároltak! Ezek után bemutatkoztak egymásnak és kezdődőtt a nyomozás...

Béke!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nekem tetszett Mortel titokzatos, és nem sablonos összemesélési ötlete.

Ez talán az egyik legnehezebb része a meséknek, ha hihetően akarjuk csinálni. Persze vannak rá sablonok, de az eredeti ötletek kincset érnek!

Lehetne itt felsorolni néhány jó ötletet az összemesélésre, mindenki épülésére!

-"Benézek a kocsmába, és ha bent vannak a többiek, akkor nem megyek be..." :) (ismeretlen JK)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

-"Benézek a kocsmába, és ha bent vannak a többiek, akkor nem megyek be..."

Igen ez is merös mondat, szörnyü ilyet hallani, mind a Km.-nek, mind a Jk.-nak!

A storrymhoz hozzá tartozik még, h ebben a fórumban olvastam a következőt:

"A bejárati ajtón magas, furcsapáncélba öltözött, vöröshajú idegen lép be! Testén sötét páncélzat, hátán különös másfélk.kard. Majd az egyik Jk.-elé lépve a köv. mondta: Uram engedelmeségre utasítottak, várom parancsaidat!-és ha a nevét tudakolnák, csak annyit mond: Szólítsatok Messornak!"

Nohát ezt felhasználtam én is. A Jk.- miután legyakták a harcosokat, és túl voltak a bemutatkozáson, ezzel a fickóval találkoztak. Kár, h nem láthaták a saját arcukat!!

Pár órás beszélgetés után a jk. kiderítették azt is , h a közel múltban mindannyian egy-egy gyönyörü hölgyel háltak, aki reggere nyomnélkül eltünt!

Erről ennyit mert lassan kaland írás lesz belőle!

Messen: király az ötlet, én örömmel játszanénk benne. Nem is tudnénk hirtelen választani mivel kéne "zúzni"!

Velem is történt egy "hasonló":

Egy Kráni kisváros lovászának a fogadott fiával kellet játszanom. Az egyik ünnepnap, megnyertem a város körüli lóversenyt és ép szatócs lányával hancúroztam-amikor feltünt 2Fejvadász Jk.-akik értem jöttek ugyan is a szomszéd nemesúr fia vagyok aki x éve egy vadászaton tünt el! Persze én ezt emlékezet kiesés miat-bevertem, a fejem-nem tudtam! Hát haza vittek, apám halott volt, a szomszéd nemes háborúra készült ellenünk és a jegyesem is várt.......

Ajánlom mindenkinek!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Messen hozzászólása nyomán folytatnám a gondolatot, miszerint nem mindig kell a karaktereknek full vértben, teljes felszereléssel kezdeniük a játékot.

Én ezért nem dobatok szinte soha kezdő vagyont sem... :twisted:

Amikor a karakterek már értékelni tudnak egy viszonylag jó állapotú hosszúkardot is, na ott elkezdik megbecsülni a megszerzett vagyont és felszerelést.

A képzettségekkel ugyanígy.

Link a hozzászóláshoz

Nagyon köszi mindenkinek!

Ez ténleg jól bevált!

8) Csak most írok, mert eddig nem fértem sehol nethez, mármint hosszabb távon.

Nagyon jó kaland volt, majdnem 3 napig játszottuk, meg fejenként 0,5-1 liter kávé! huh. Meg sok minden... :D

Meg tartottunk előtte egy 3 hetes szünetet, és már leülni a szerepjáték azstalához is jól esett.

:) Most sincs sok időm, nem írok sokat. A lényeg a lényegben az, hogy nagyon sokat segített az írásotok!

Szal nagyon nagyon köszönöm mindenkinek!!!

Ez helyre hozta a körünk hangulatát!

Köszönöm! :wink:

Adun thorin as!

:twisted:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...