Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mesélő: MG, rendszer és világ: MAGUS, eredeti rendszer+kiegek


Recommended Posts

Üdv!

Alyrról meg szemérmesen hallgatunk? :)

Miért hallgatnánk? Bár nem értem, hogyan jön ide a kérdés, tekintve, hogy boszokánymesterekről volt szó...

De akkor nézzük:

Alyr koncepciója, az, hogy nekromanta és a Dartonitákkal cimborál, ráadásul sorra élőholtazik, sehol nincsen hozzásimítva a valláshoz. (azaz a karakternek egyik helyen sem jelenik meg vallási megfontolású gondolata, amely valahogy igazolná - más szereplő sem teszi meg ezt helyette)

Sehol nincs megindokolva a vallás leírásában, hogy abba hogyan, hova férhetne bele Alyr.

Tekintve, hogy a dartonita vallás szakadárságának különbsége a hagyományos irányzattól sem kapott nagy reflekrtorfényt, még a két irányzat között is nehéz különbséget tenni - talán csak annyi bizonyos, hogy a szakadárok elismerik AAM-et prófétának, na, ezt Alyr is teljesíti - ennél jobban azonban én nem érzem beillesztettnek a nekromanta karakterét a Dartonita vallásba.

Jut eszembe: te is játszol majd, vagy csak a szokásos kötekedés megvalósítására szóltál hozzá?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A lehetőség szerinti egyensúly végett azt szeretném megtudakolni, hogy a kockával eldöntendő értékeket (Fp/szint, miegymás) milyen módszerrel számoljuk. Azt tervezem csinálni, hogy lépcsőzetesen felépítem a karaktert 2-5. szintig, aztán majd a helyszínen eldől, melyik "kalibert" indítom. Ezért szeretném tudni az efféle apróságokat.

Valami előtörténetfélével készüljön a csapat? És annyi tudható már, hogy észak vagy dél? :)

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

A lehetőség szerinti egyensúly végett azt szeretném megtudakolni, hogy a kockával eldöntendő értékeket (Fp/szint, miegymás) milyen módszerrel számoljuk. Azt tervezem csinálni, hogy lépcsőzetesen felépítem a karaktert 2-5. szintig, aztán majd a helyszínen eldől, melyik "kalibert" indítom. Ezért szeretném tudni az efféle apróságokat.

Valami előtörténetfélével készüljön a csapat? És annyi tudható már, hogy észak vagy dél? :)

Nem akarok Gergely helyett okoskodni, de talán ésszerű lenne a mostani NYT szabályai szerint megalkotni a karit (kivéve tulajdonságok, amire, mint fentebb írta 135 pontot lehet osztani)...

Délre szavazok (én Pyarronból jövök), de attól még persze akárhol is lehetünk. :D

Link a hozzászóláshoz

Kérdés a csapathoz és a KM-hez:

Az én karakterem (a korábban emlegetett Indiana J. női verzióban) egy már nagyjából kész karakter (ha begépelem ma este a ceruzás részeket, akkor teljesen), amelyet a magus alapjaira építve hoztunk létre. Viszont ilyen kaszt hivatalosan nincs (még!) az ETK-ban. Ezt úgy alkottuk meg anno az akkori csapattal akikkel játszottam (Daelon, Weilon,...). Kicsit a bárd, tolvaj alapokból kiindulva, persze mágia nélkül. Tehát egy kalandor a végeredmény.

Kérdés: Engeditek-e, hogy ezzel a karival boldogítsalak majd titeket? ;)

Amúgy odrai (déli) születésű.

Szerkesztve ekkor: , Neko által
Link a hozzászóláshoz
Kérdés: Engeditek-e, hogy ezzel a karival boldogítsalak majd titeket? :wink:

Részemről rendben; mindenki olyan karaktert hoz, amilyet szeretne. (A KM majd szigorkodik, ha akar, az nem a mi asztalunk... ;)) Hiszem és vallom, hogy a jó játék egyik alapja a szívesen megformált, gonddal kialakított karakter. :)

Remélem, hogy szót ért majd a másik titokfürkésszel...

Link a hozzászóláshoz

Pár „kedvcsináló” infó a kalandorról:

név: Indiana Jagacci /ejtsd: Jadzsakki/

becenév: Indi

külső:

Hosszú, fekete (valójában nagyon sötét barna) hajú, 21 évesnek látszó, izmos, karcsú nő, mozgása ruganyos, akár egy ragadozóé. Teste stramm, erős, annak ellenére, hogy ez nem látszik rajta, hiszen izomzata szálkás. Ezek a szálkás izmok azonban igen formás, látványos külsőt adnak neki, amit öröm nézni, és pláne öröm lenne megfogdosni... (már ha nem ütné le az illetéktelen tapizót egyből :)). A kemény izmok ellenére, napbarnított bőre feszes, kellemes tapintású. Bár a "kecses" vonások mellett a vadság szikrája ott tükröződik mélyzöld szemében. Gyakran hord kalapot és - a nők nagy részével ellentétben - jobban kedveli a testhez simuló nadrágot (zsebes, sok csatos), mint a könnyű esésű szoknyákat (bár azt is felveszi, ha érdeke úgy kívánja). Fehér vagy fekete inget visel legtöbbször, dekoltázsát finoman hangsúlyozó bőrmellénnyel. Hosszú, fekete haját legtöbbször lófarokba kötve hordja vagy kiengedve. Mivel enyhe hipermetrópiája (távollátás) van kiskora óta /talán öröklött/, ezért olvasáshoz, vagy apró dolgok hosszabb, közeli vizsgálatához szemüveget hord, azzal mindent tökéletesen lát. Ez a „gyengesége” azonban még sosem akadályozta kalandjai során. Van egy szemet ábrázoló tetoválása a jobb vállán. Nyakában - az édesapjától kapott - míves medál lóg, míg fülében - az egyik kalandja során talált - sárkány fülbevaló. /magasság: 177 cm, súly: 65 kg, faj: ember/

látható fegyverek:

  • 2 szablya
  • 3 dobótőr
  • korbács
  • tőr

vallás: dzsad panteon

jellem: káosz

Kalandvágyó, lelkes, mégis elővigyázatos. Már, amikor nem ragadja el a szenvedély (ez elég gyakran előfordul :)) és emiatt nem válik meggondolatlanná. Szívesen ismerkedik más népekkel, kultúrákkal, lényekkel. Kíváncsi, nyílt, álmodozó, büszke, játékos természet, ám szeszélyes miként az időjárás. Érzelmei, érdekei irányítják. Sokszor szalmalángszerű fellángolásokkal reagál dolgokra. A család fontos számára.

Szerkesztve ekkor: , Neko által
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Előre elnézést az értetlenkedésért! :)

A Karakteralkotásban ez szerepel:

Amit a karakter alapból (Kp költése nélkül) megkap: az egy Nyelvismeret (anyanyelv) Af(5), továbbá a Kultúra (saját kultúrkör) Af, illetve Helyismeret (saját lakhely) 60% képzettségeket.

de ez is:

Kaszttól függetlenül, minden karakter már első szinten megkapja a szintenkénti HM-et, Fp-t, és Kp-t (kiemelés tőlem), valamint a szintenkénti %-ot is (ahol ez értelemszerű).

Ezt nem igazán értem. A felső idézet szerint MINDEN képzettséget (kivéve Nyelv, Kultúra és Helyismeret) nekünk kell kigazdálkodni a Tp-ből. Az alsó viszont szintenkénti Kp-ról beszél, melynek így akkor - legalábbis szerintem - nincs értelme. Legyetek már olyan jók, s tisztázzátok ezt nekem... :)

(Magyarán: megkapjuk az induló képzettségeket, vagy nekünk kell összeállítani és megvásárolni egy tetszőlegeset a Tsz-re, fajra, egyebekre elköltött pontok után fennmaradt Tp-ből? Ha az utóbbi, egy Kp hány Tp-be kerül?)

Bocs, ha nagyon zöldet kérdeztem, de nincs táborrutinom... a választ előre is köszönöm! :)

Link a hozzászóláshoz

Nem biztos, hogy a kérdés nekem szólt, de mivel van némi közöm a karakteralkotáshoz, ezért tisztáznám a dolgot.

A karakter megkapja:

- a kasztjából adódó, tapasztalati szintjének megfelelő képzettségeit.

- a fajából adódó képzettségeit

- a Nyelvismeret (anyanyelv) Af(5), a Kultúra (saját kultúrkör) Af, illetve Helyismeret (saját lakhely) 60% képzettségeket

- ezen felül a szabad KP-iból vásárolhat további képzettségeket. Az erre költhető képzettségpont pontos összege pedig: (Int tíz felettije) + (Ügy tíz felettije) + (kaszttól függő Kp-alap) + (tsz x kaszttól függő Kp/szint)

(Remélem érthető volt és nem hagytam ki semmit! ;) )

Link a hozzászóláshoz
Nem biztos, hogy a kérdés nekem szólt, de mivel van némi közöm a karakteralkotáshoz, ezért tisztáznám a dolgot.

A kérdés "bárkinek" szólt, aki képben van, olvassa, s rá is ér segíteni. Úgyhogy köszönöm; külön jó, hogy mindjárt te vagy az a "bárki"! :)

(Remélem érthető volt és nem hagytam ki semmit! :wink: )

Így már teljesen világos, a többi, azt hiszem, menni fog. ;)

Mégeccer köszi!

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek! :)

Némi egyeztetés után a KM-mel úgy döntöttem, hogy most nem a korábbi karakterem hozom erre a játékra.

Új karakter terén a következőkben gondolkodom: fejvadász, bajvívó, tolvaj,...

Nem tudom, ti hogy álltok karakter ügyileg... Csapat szinten akkor az eddigiek szerint lesz egy Krad paplovagunk, egy kardművész/fejvadászunk, és egy Pszi-mesterünk... (Remélem nem hagytam ki senkit... ha mégis azért bocs...)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Én meg azt gondoltam ideírni, hogy sikerült megálmodnom: ellenjavallat híján a karakterem (tekergő Krad-paplovag) déli (államszövetségi) születésű lesz. Az évszámot közelebbről nem határozom meg; azt a kaland kívánalmai szerint be lehet majd lőni. :)

Mindenkinek nagyon jó táborozást kívánok; töltekezzetek, lazítsatok, játsszatok fantasztikusat (:D)... és szombaton találkozunk!

Link a hozzászóláshoz
Hali!

Jellemtől függően nálam elég sok karakter forgolódik a fejemben, így valószínűleg kitudok választani egyet a csapathoz ami megfelel (még nem körvonalazódott le egyre).

Összemesélést meg kímélendő vmely más fórumon (pl.:skype-on) egyszer összefuthatna a csapat, hogy pár dolgot leszögezzünk (de tényleg csak azért , hogy ott már csak félnapos modulra keljen koncentrálni)

Modulhoz csak annyit, hogy már rég küzdöttem az életemért egy csavaros modulban (nesze semmi fogd meg jól) ( meghagyom MG-nek a teljes szabadságot). :razz:

Skype konferenciabeszélgetés lesz akkor? Ki szervezi?

Jelen JK csapatfelállás:

Neko: fejvadász

Füli: nem konkretizált

Dekker: Arel-pap

Bűvdudás: Krad-paplovag (déli (államszövetségi) születésű)

Coryss: kardművész vagy fejvadász

Lozartan: pszi-mester (déli (államszövetségi) születésű)

Link a hozzászóláshoz

Hali !

Hoppá elfelejtettem írni, hogy mivel jövök. ÕÕÕ a karakteremet tolvajból fogom összehozni, ha meg felel. (ha nem felelne meg akkor van másik opció is bár remélem elfogadjátok majd).

A skyp hát ma ma este mivel holnap már vannak olyan emberek a csapatban akik már Gyömrő felé veszik az irányt

Link a hozzászóláshoz
ÕÕÕ a karakteremet tolvajból fogom összehozni, ha meg felel. (ha nem felelne meg akkor van másik opció is bár remélem elfogadjátok majd).

Nekem tökéletesen megfelel, csaknem hiányoltam is a szerencsevadászt a palettáról... :)

A Skype-pal kapcsolatban: Ha összejön, s ha valakinek van/lesz ró módja és kedve, az legyen oly jó, s írja már ki ide, hogy mire jutottatok... Én ugyanis például biztosan nem fogok tudni részt venni rajta.

Előre is köszönöm!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...