Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

JK-k közötti szexuális élet.


Antail

Recommended Posts

Mesélni sem egyszerü ezeket a részeket meg kell találni az egészséges egyensúlyt az aktuális helyzetnek megfelelôen.Nem egyszerü feladat.En inkább a humor fele szoktam elvinni, ha nagyon ciki kezd lenni a helyzet.Azzal lehet oldani a fura vagy valaki számára már kényelmetlen esetlegesen túlfütött helyzetet.

Egy házi szabály, ha valamelyik JK nagyon tudni akarja még is az éjszakaban meddig volt fenn.A második menet után nálam a karakterek állóképessegpróbát dobnak ahogy belejönnek a lepedôakrobatikaba úgy egy növekvô levonásokkal. Sexualis kultúra vagy valamilyen idekapcsolódó varázslat, szakma...természetesen segít a képességpróbánál.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igen, ez egy nagyon kényes kérdés, a KM szempontjából is. Éppen azért, mert az ő feladata, hogy kordában tartsa a játékosokat, és az ilyen irányú "vágyaikat" is. Itt nagyon jól kell tudnia a mesélőnek, hogy kinek mesél. Ha versenyen (azaz inkább úgy fogalmazok, általam kevésbé ismert embereknek) mesélek, ezt mindig nagyon meg kell fontolni, és csak akkor szabad ilyesmit mesélni, hogy ha a teljes csapat benne van, főként az, akivel történne a dolog. Ha úgy kell, hogy megtörténjen az eset (mert pl. a modulban fontos szerepe van), akkor is le lehet rövidíteni, ha a helyzet úgy kívánja. Meséltem már olyan fiataloknak is, akik nem voltak elég érettek hozzá, éppen ezért folyamatosan ilyen irányú gondolataik voltak. Nekik sem szabadott túlzásba vinni, mert elronthatja a játékot. Viszont ha általam jól ismert, és ilyen téren érett embereknek mesélek, nagyon jó és izgalmas mese születhet, hiszen nem szabad, hogy ez egy tabu kérdés legyen, az élet (és mondhatnánk, a játék) része ez is. Egy ilyen jelenet elmesélése, a játékos aktív részvételével nagyon jó hangulatot is tud teremteni, de annyira kényes kérdés, hogy erre azért szerintem minden KM-nek érdemes úgymond készülnie, hogy hangulatosan maradhasson a játék.

Link a hozzászóláshoz

Hm. A régi szép idők, amikor még se kutyám, se macskám nem volt, asszony meg gyerek végképp nem......

Egy jó mesélés után, mondjuk ez Vampire után többször megesett, mint MAGUS után, jött a .......

Azon kevesek közé tartozom szerintem, akinek a csapatában szerintem több lány is akadt, de egy mindig......

Az egyikből lett az első feleségem:(

Link a hozzászóláshoz
On 2004. 03. 16. at 11:06-kor spartas írta:

A szépség képesség pedig nagyon szubjektív.

Annyira h mindenkinek más és más. Ezért vitatott képesség, mert az összes többi pl. Erő , teljesen objektív, mindenki számára érthető. A szépség viszont... Gondolom ismerős helyzet:

Te: "épp áradozol a nagy Ő ről"

Haverod: Hát nem tom nekem nem tetszik.

Link a hozzászóláshoz

Huh, jól felnekróztál egy TIZENHAT éves hozzászólást :D Látszik, hogy Alyr ihletett.

A szépség bizony kultúrkörön belül azért nagyjából ugyanaz. Vannak egyéni preferenciák, ahogy az Ügyesség képesség is többmindent foglal magába, és van akinek ez jobb, van akinek az. De alapvetően mindenki ugyanazt találja szépnek, aki szép, az mindenki számára szép. A nagy Ő pedig leginkább az érzelmi töltetről szól, ha bele vagy zúgva valakibe, akkor akkor is szépnek találod, ha amúgy annyira nem az. Előbb-utóbb lebomlik a rózsaszín máz, ne aggódj. Persze ha Boszorkány volt, akkor lehet addigra már késő.

Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ez amúgy az összes tulajdonságra igaz a játékban. Egy 18-as ügyességü harcművész és azonos értékű bárd két különböző dolog. Hiába tökéletes akrobata az első, nem lesz képes egy mozdulattal valaki zsebébe csempészne valamit, és hiába bámulatos bűvész a másik, aki csak csettint és már a kezében van a pénzes erszényed, nem fog átszaltózni a várfal fölött.

Vagy nem ugyan az a rövidtávfutó bajnok, és a villámgyorsan revorvert rántó cowboy (bocsánat az Ynav idegen példáért), pedig mind a kettő gyorsaság. Vagy bár M.A.G.U.S.-ban ügyesen szétszedték az állóképességet és az egészséget, de jót nevettem egy Középföldén játszódó szerepjátékon, ahol a tündék (akik természetes úton halhatatlanok, és sosem lehetnek betegek) negatív módosítót kaptak az egészségre (mert nem olyan szívósak).

Más kérdés, hogy játéktechnikailag mennyire van szükség ilyen mélyen belemenni ebbe, de engem nem csak az zavar, hogy mindenkinek más a szép, hanem az is, hogy az emberek reakcióit nem csak ez befolyásolja, főleg nem azonos nem esetén. Ha találkozol egy dús gazdag, befolyásos, háborúban hősies nemessel, aki amúgy csúnya, akkor kevésbé tiszteled? Ha elédlép egy gusztustalam, primitív alak, és zaklatja a kedvesedet, akkor egy pillanatra elbizonytalanodsz, mert olyan szép szemei vannak?

Elég sok összetevős dolog, hogy egy szociális interakcióban milyen módon viszonyulnak egy karakterhez (mennyire lojálisak a vezetőjükhöz, mennyire bíznak meg a sötét sarokban pipázó kószában, ...stb.) de ehhez szerintem sok esetben semmi köze a szépségnek. Amúgy jó ez így, illetve elég is, nem válna hasznára a játéknak, ha 4-5 szociális tulajdonsággal bővülne, csak nem kell jobban boncolgatni, és elemezgetni, mint amennyi tényleg van benne. Ha ügyes vagy, akkor ügyes vagy, ha szép akkor szép...

Link a hozzászóláshoz

Most már én is kiváncsi vagyok arra a nemes hölgyre :P

Mondjuk lehet jobba jártál volna, ha tetrával inkább dalpárbaj vívsz. Amolyan shadoni stílusut.

Megkezded a verset és egymás után mondjátok a rímeket, míg az egyik ki nem esik.

A nők ezt jobban szeretik a vérnél, no meg ha tényleg boszorkány, ő is inkább 2 rabszolgát tart 1 helyett. :D 

Sigurd O'romell és Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...