Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

JK-k közötti szexuális élet.


Antail

Recommended Posts

Sziasztok!

Tényleg! Mi van akkor, ha egy elfnek és egy wier-nek születik gyereke?

Bocs az egysorosér, de jobb rákérdezni, mint teret engedni a tápolásnak.

Szerintem félelf, de ha nem...?

Érdemes egy kicsit végiggondolni a dolgot, a Wier igazából faj is meg nem is, mert a szülei emberek, maga is emberként jön a világra csak éppen egy átok. Nincs félwier, stb. nincs arra szabály mi lesz a gyereke, mert ebből a szempontból ő is ember. Az hogy valaki Wier nem örökletes.

Megjegyzem, ha egy Yllinori elfet összehozol egy Arel hívő élet jellemű Wierrel, mindketten Élet, Káosz jelleműek és egy rázósabb közös kaland után jön egy buli... na abból pl. lehet félelf.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Gondolkodtam kicsit. Az lehetséges-e, hogy egy félelfben olyan kevés már az ősök vére, hogy nem is látszik rajta, csak mondjuk 20%-kal tovább él, vagy jobbak a célzó képességei - + 5 Cé -. Amit akarok ezzel kérdezni, hogy kiütközhetnek-e egy embernek született és embernek elkönyvelt valakin elf jellegek generációkkal - 2-3 - a keveredés után? Hegyesebb fül, simább haj, kitűnő futás. Ilyenek.

Link a hozzászóláshoz

Mondjuk van egy félelfed. Születik egy elf apától egy remek félelf ifjú aki viszont elf nőt vesz feleségül. az ő gyerekük is félelf. Tegyük fel ő ember nőt kap... stb. mennyi elf vér lesz a gyerekben? Miért más faj az óelf és az elf, és ha más mitől higúlt a vér mitől keveredett? Ha valaki tisztább vérű mi lesz? Ezek amiket olvasol csak útmutatók, sokkal cifrább dolgok is lehetnek.

Link a hozzászóláshoz

Én, igazság szerint már foggalmam sincs, hogy hol erről olvastam egy nagyon érdekes dolgot valamelyik honlapon. Ez a fajok szakosódásairól próbált Ynevi magyarázatot adni. Ezek közűl az Elfekre a következő vonatkozik:

Egy Elf pártól valóban Elf gyermek születik, amíg egy Elf-Ember pártol Félelf jön a világra, Félef-Elf párból félelf jön létre, ámbárton egy Félelfpártol EMBER jön világra, kérdem én nevezhetjük-e külön fajnak azt a "csoportot" mej képtelen saját fajátjába tartozókkal ugyanolyan egyedet létrehozni mint amilyen ő maga?! (Erre valós példa a Ló és a Szamár pároztatása, mint tudjuk ebből az öszvér jön létre és mint mind tisztában vagytok vele az öszvérek meddők, így ő "faj"fentartásra képtelen)

Ha ezen elgondolkodunk valóban megtudjuk, hogy a Félelf nem nevezhető külön fajnak. Ugyanakkor képes szaporodni Elfel és Emberrel, sőt...

-sok más érdekesség is volt ott de rég olvastam, így csupán ennyit tudok hozzászolni...

Link a hozzászóláshoz

A MAGUS alapkönyv írja le, hogy két félelf gyermeke ember lesz, ehhez képest hogy egy honlap min filozofál megalapozatlanul az érdekes kérdés, mert ugye ezzel jópár létező Ynevi személyt, stb. semlegesítenek, és számos jelentős kérdésre nem tudnak választ adni, pl. miért vannak olyan területek ahol viszonylag nagyszámú félelf él elf meg maximum elvétve, stb.

Link a hozzászóláshoz

Erre én egyféle magyarázatott tudnék elképzelni, és ezt ugyebár nem csak az ETK közli: A félelfeket az átlag ember és az átlag elf nem tartja fajtájabélinek és így inkább kiközösítik, elzavarják, megalázzák, vagy csak egyszerűen nem álnak velük szóba. Ezért tartom valószínűnek, hogy a magányos félelfek elkülönűlve kisebb közösségekbe tömörűlnek.

Link a hozzászóláshoz
Erre én egyféle magyarázatott tudnék elképzelni, és ezt ugyebár nem csak az ETK közli: A félelfeket az átlag ember és az átlag elf nem tartja fajtájabélinek és így inkább kiközösítik, elzavarják, megalázzák, vagy csak egyszerűen nem álnak velük szóba. Ezért tartom valószínűnek, hogy a magányos félelfek elkülönűlve kisebb közösségekbe tömörűlnek.

Ez viszont Haonwellben sem így van, de a fenti szabály miszerint a félelf szülők gyermeke is félelf viszont alapkönyves szabály, és ez már tökéletes magyarázatot tud adni az ilyen kolóniákra.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem ezt az elfes dolgot meg lehet oldani, +-20% generációnként és százalékolással ki lehet számolni mindent. Meg amúgy is mindent leírnak ami fontos ehhez. :roll:

De mi van akkor, ha egy Amund és egy Félelf összeáll, vagy egy dzsenn meg egy félelf, vagy mit tudom én vannak variációk amiken már nem is érdemes gondolkodni, mert nagyon brutális lenne. :wink: :lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenki!

Egy kérdésem lenne amire nem kaptam választ egyik könyvben sem. Miért csak emberi külsejű lehet egy wier? Miért nem lehet mondjuk olyan mint egy ork, vagy egy törpe? A wierek elméletileg azért vannak mert előző életükben borzalmas dolgokat vittek végbe. És mivan akkor, ha egy törpe vagy éppen egy ork élt "bűnös" életet. Jó ezt most hanyagoljuk.

Mi lesz HA egy elf és egy wier kapcsolatot folytat? :oops:

:?: :?: :?: :?: :?: :?:

Link a hozzászóláshoz
Szerintem ezt az elfes dolgot meg lehet oldani, +-20% generációnként és százalékolással ki lehet számolni mindent. Meg amúgy is mindent leírnak ami fontos ehhez. :roll:

De mi van akkor, ha egy Amund és egy Félelf összeáll, vagy egy dzsenn meg egy félelf, vagy mit tudom én vannak variációk amiken már nem is érdemes gondolkodni, mert nagyon brutális lenne. :wink: :lol:

Megmondom neked: semmi. Mint tudjuk az Amundok és a Dzsennek egy másik anyagi sík szülöttei.

Link a hozzászóláshoz

TheElf: őszintén megmondom nekem mindegy, hogy a félelfek tudnak-e szaporodni egymással vagy sem. Amit leírtam az nem az én ötletem, csupán csak valakinek az elképzelése, valamelyik honlaprol. (Bár megjegyzem engem megfogott az ottani bilológiai magyarázat, az a baj, hogy már nem emlékszem rá tisztán. :cry: )

Lord Zador: Elképzelhető, sőt megmagyarázható, hogy a Wier ne csak emberi testben létezhessen. De föltenném a kérdést: Mért nem jó emberi testben?? :?:

Link a hozzászóláshoz

Értem. Végül is tökmindegy milyen képzetségtáblázatrol beszélünk. A Mf-oknál komolyabb, tapasztaltabb tudás, de még a Mf is az általam vázolt lövetkezményeket vonhatja magával. Ez csupán csak a szerepjáték minőségétől függ. Mindenesetre még ekkor sem tudom elképzelni, hogy a nő öngyilkos akciókba loholja a férfit, de valószínűleg amaz bármelyik a nő becsületéért folyó párbajba belemegy. - Én ezt (mágikus praktikák nélkül) valahogy így képzelem el...

Link a hozzászóláshoz

Ezzel én is eggyetértek. Ha a szerepjáték valóban szerepjáték akkor valoban fölösleges. De láttam már karón varjút, miszerint a játékos csak akkor adta be a drekát, amikor felolvastam neki, hogy hogyan is kell viselkednie, egy ilyen varázslat hatása után...

-Ilyen szempontbol, jó ha létezik ez a varázslat, márcsak akkor is ha egy olyan faj felé fordul a boszi amelyik elvből nem érdeklődik a nő után. Ilyenkor nem képes féltékennyé tenni a JK-t pusztán bájaival, vagyis a fölöslegesnek vélt varázslatokhoz fog nyúlni...

Link a hozzászóláshoz

A varázslatoknál akad egy korlátozás a fajra és ez a gond itt. Éppen ezért nem tudja megadni azt a pluszt amit te javasolsz, mellesleg arra pedig a bájitalok sokkal jobban illenek, és sajnos a boszorkány vitatott varázslatai nem illenek bele tökéletesen a varázslás általános szabályaiba sem. (Aha, a boszorkány az ágyban az újával rúnát rajzol a levegőbe és varázsszavakat kántál, vagy ezek kivételek a szabály alól, vagy...?)

Link a hozzászóláshoz

-Én speciel az érzelemkeltő varézslataira gondoltam. Amiket képes az aktus előt is elvarázsolni. Sőt kifejezetten arra való hogy főlhívják a boszira a figyelmet. Igazad van a fajokkal kapcsolatos dolog amit mondtál nekem is rémlik.

-A szexuálmágiánál, pedig valóban nincs szükség runák rajzolására, vagy kántálásra, a csókmágiánál a testre hejezett szinbólum valójában maga a csók, és ez magábafoglalja a varázslathoz szükséges összes energiát.

Link a hozzászóláshoz
Figyu Nefedar!

Szerintem senki nem akart bántani úgy ahogy Én sem. Egy ember pártól ember születik, egy elf párból elf születik, egy amund párból amund születik és így tovább. Ebben az esetben szerintem lehet a félelfekre úgy tekinteni mint egy önálló faj. :wink:

Jó, jó persze tudom, csak kötözködtem :lol:

A gond az, hogy ez nehezen fér össze pár a mágia működésével kapcsolatban leírt alapelvvel, legalábbis ha nem terjesztjük ki érdemben az alapelveket olyan módon ahogy a CODEX is kiterjeszti, és ahogy az ómágia kapcsán én is javasoltam már. Ez utóbbi esetben viszont a dolog működik.

Ebben egyetértek, a CODEXben igen sok a jó az olyanfajta megoldás, mint amire utaltál.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...