Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

JK-k közötti szexuális élet.


Antail

Recommended Posts

Lehet, hogy a régiek tudták, sőt minden bizonnyal, csak éppen az utókor ezt már elfeledte, mondván: semmi szükségünk erre a tudásra ha nélküle is tudunk varázsolni... Megjegyzem az Elfek is elfeleddték a régi varázshatalmukat néhányuk kivételével. Valóban vannak varázslók akik kutogatnak, de nem hinném, hogy a boszorkányok mágiájának eredete után, valószínűbnek tartanám a Godorai tudás utáni kutatásokat. Vagy éppenséggel a Crantai hatalom mibenlétének fürkészését. (Crantai Háló)

Esetleg a déli, démonikus óbirodalom örököseinek tudásának föltérképezését.

-De ez már off! :!:

Link a hozzászóláshoz

A magyarázatra pedig akad számos jó lehetőség, és sok esetben fontos a kérdés, hogy mi és hogyan is működik hiszen az, hogy nincs ME, és a végtelen E különböző dolog, és a több különböző erősséggel ható mágikus eredetű érzelem egymás ellen hatása is érdekes lehet. Magyarul van védekezés, de mi a helyzet a természetes érzelmekkel? A huri esetén látjuk ezeknek is van erőssége... magyarul nem biztos az a szívás sem.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A Huri kicsit rossz példa - lévén kettős természetű lény - de legyen. Az _igaz szerelem_ képes kioltani a boszorányok szerelem varázsát akármekkora is az erőssége. Fontos, hogy az _igaz szerelem_. Elképzelhető még a bosszú és a gyűlölet tárgykörben is hasonló hevesség, de talán ritkább. A Codex-ben ez jól megoldott. Ott az érzelmek "átbillenhetnek" egy teljesen más állapotba is.

Ha valaki már mesélt boszorkánynak, meséltetek már olyat, hogy - khmmm - szóval akadt egy hosszútávú probléma? Egy ilyesmire készülök és érdekelne... :D

Link a hozzászóláshoz

-Én pontosan erröl beszéltem amikor azt mondottam, hogy az igazi szeretettel kapcsolatos érzelmeket nehéz kijátszani. Képzeljétek csak el: megszivat egy JK-t egy boszorkány, a játékos pedig valódi érzelmek mögé menekűl, csakhogy megússza az esetleges manipulációt. Mit tegyen a KM?

spartas: Én meséltem már boszinak, sőt kiváncsiság kedvéért játszottam is vele, de ennek ellenére nem értem miféle hosszútávú problémárol beszélsz. Meglehet azért mert fáradtvagyok? :roll:

Link a hozzászóláshoz

Gyermekáldásról beszél. Book of Erotic Fantasy c. d20 systemhez készült kiadvány tanácsait ajánlom a figyelmedbe. A Huri kapcsán érzett szeretet viszont természetes érzelemként jelenik meg (ezért is asztrál próbás). Ha megnézed a 32 oldalas életút karakterlapot akkor pont ezért van az állandó, jellemző és erős érzelmeknek hely...

Link a hozzászóláshoz

magam részéről szerintem nem érdeke, hogy gyermeke legyen. Mikor a fejvadászom került szexuális kapcsolatba, ők nagyon vigyáztak, hogy véletlenül se essen teherbe. Az alatt a 3 évig amíg együtt voltak a kalandban egyszer sem lett olyan helyzet, hogy a karim állapotos lett volna, pedig igen aktív volt a szexuális élete...

Link a hozzászóláshoz

Egy boszorkány pedig még ért is ilyesmihez, a herbalizmus képzettség segíti a munkáját. Neki pedig ugye végkép nem érdeke a gyermek a legtöbb esetben, hacsak nem a kedves, és jóképű apuka világi móódszerekkel való befolyásolása miatt nem, amikor a mágikus befolyás valamiért nem lenne célszerű.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Igen, ez mind oké, meg van egy varázsital is valami ilyesmire, de... Itt nálunk sincs 100%-os módszer. Mi van ha valami hibádzik és mégis? A karakter essen ki a játékból, vagy próbálja kalandozva nevelni? Vagy Ars Magica módszer és egy kialakított helyen kalandozni? Ez utóbbi a legtetszetősebb, de hátha próbálta már valaki és van konkrét tapasztalata. Ha nincs, akkor vasárnap írok én tapasztalatot ;)

Link a hozzászóláshoz

Tapasztalat is hamar van, de inkább ajánlanám a figyelmedbe a könyvet amit már korábban is ajánlottam. De gondold végig milyen kalandba kevered a csapatodat, mert ugye sokféle kaland lehetséges. Pl. a csapat boszorkánya rokmundi csipkeneműt akar magának készítettetni, el kell vinni, meg kell rendelni, de nem árt ha jóban is van a csapat pár emberrel, támogatók kellenek, sok minden más kell. Szép, színes, és hosszabb kaland kerekedhet belőle, ebben nem zavarja a boszorkányt a helyzet, de ugye ha a nekropolisz egy kriptájában talált alagútbejárat nyomán indulnak felderíteni, na az más.

Link a hozzászóláshoz

Nem tudom de nekem a boszorkány általában nem a "kedves aranyos" anyuka szerepben sziporkázo személyiséget jelenti.Ha teherbe esnek akkor az szerintem csakis előre megfontolt szandékkal történhet mivel a főzetük megakadályozza ezt.Szerintem a legegyszerűbb ha saját rendjéhez vagy valamelyik ugymond "ismertebb" bosziképzőbe adja, de ha már megengedheti magának akkor bármelyik "johirű" bentlakásos iskolába is beadhatja hadd neveljenek belőle tiszteséges leányt, ha már az anyja egy k... volt:)

Link a hozzászóláshoz

1. Nem mind... de elég sok ahhoz, hogy sok JK általánosítson.

2. Igen.. de ettől még az 1. pont igaz. És bizonyos jelleműek olyan ritkák, mint a káosz-halálos Domvik pap.

3. TheElf : vedd figyelembe, hogy a fórumozók nagy többsége hímnemű ;). De még a lányok sem foglalkoztak annyit boszorkányokkal, mint te. Valószínűleg te tudsz a legtöbbet a boszorkányok H

Link a hozzászóláshoz
1. Nem mind... de elég sok ahhoz, hogy sok JK általánosítson.

2. Igen.. de ettől még az 1. pont igaz. És bizonyos jelleműek olyan ritkák, mint a káosz-halálos Domvik pap.

1. JK igen, játékos más téma, ha valaki tanácsot kér, akkor ugyanazt tudom mondani mint a belső idő esetében, nem meg kell kerülni azzal, hogy ilyen úgy sem lesz, hanem végiggondolni, hogy lehet-e olyan, ha lehet akkor válaszolni...

2. Kevésbé mint gondolnád, ahol ugyanis a papi gyógyításnak nincs hagyománya de a boszorkány gyógyitalait ismerik, ahol valamely titkosszolgállatnak dolgoznak, stb. (sok más ok lehet) ott pl. az Élet szót is tartalmazó (esetleg első helyen) jellem nem ritka.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

És mennyire illik ide! Érdekes egybeesés! Az említett hölgy történetesen Élet - és csak élet - jellemmel kalandozik boszorkányként. Egy olyan előtörténetet írt hozzá a játékos - direkte nem nevezem még meg - hogy egyszerűen remek. Más szavam nincs rá. Egyébként el tudom képzelni - de nem vagyok benne biztos és ezért kértem tanácsot - hogy az anyai ösztön sokkal erősebb bármiféle önzésnél. Ezt a döntést a játékosra kell hagynom, nem hozhatom meg helyette. De mik a lehetőségek? Hogy dönthet egy anya? Kiemelten anya! Bajban vagyok azért forszírozom ennyire :)

"Ha Isten útjai kifürkészhetetlenek próbálj meg eligazodni egy nőn!" - Igrenon SpARTaS

Tisztelettel

SpARTaS

Link a hozzászóláshoz

Ne te legyél ezzel gondban, hanem a játékos. Amúgy boszorkány sokféleképpen dönthet. Hogy dönthet egy gátlástalanabb boszorkány? Tud olyan lényről amiben már nincs lélek, viszont be tud egy ilyet fogadni, ilyenkor az egyévállás nem feketemágia hiszen nem löki ki a testhez tartozó lelket sehonnan, stb. ellenben nincs is mi ellenálljon így sikerül, és emberi testet lehet szerezni... egy kaland kérdése egy újabb ezt regenerálni hogy tényleg olyan legyen mint az igaz. A boszorkány egyszerre ANYA és kalandozó. Ha otthon van pasija könyebb a mana utánpótlás is.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Újra itt van egy intelligenciaszintje alacsony!

Nefi, nagyon tetszik a boszi- Bene Gesserit párhuzam. Tényleg ilyenek, a színfalak mögött dolgoznak, az árnyékban érik el a céljaikat.

Elég ennyi: "Wheels within wheels, whitin wheels, whitin wheels..."

Na ezt képzeljétek el, öcsémék társaságában a JK boszi u.a. a pasast akarta megbolondítani, mint az NJK...

Eredmény: Kishíján partyhalál, mindkét bosziba be volt esve a csapat, azok meg egymás ellen küldték őket...

Link a hozzászóláshoz

Amúgy meg olvastam valahol egy olyan papnő kasztot aminél muszály, hogy a karakternek gyereke legyen különben nem válhat azzá a papnővé..

Nefi, nagyon tetszik a boszi- Bene Gesserit párhuzam. Tényleg ilyenek, a színfalak mögött dolgoznak, az árnyékban érik el a céljaikat.

Igaz, ez csak úgy eszembe jutott amikor megpillantottam a Dűnés könyveimet. :roll:

Link a hozzászóláshoz

A gond ezzel az hogy ahányszor konkrét esetben kell tanács valakinek ugyanazok az emberek jönnek azzal, hogy "általában" ilyen nincs, letudva a tanács akkor is ha az általában nem általában és ha a konkrét esethez nem sok köze van. Megjegyzem, a jellemek tekintetében a boszorkány még viszonylag kiegyensúlyozottabb, pont azért, mert számos helyen ők jelenik az elérhető gyógyítást, egyes boszorkányszekták pártfogója Toronban épp Igere, de akadnak az úgnyevezett jó országokban is szekták, akik hírszerzésnek, ennek annak dolgoznak.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...