Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mesélő: Sir Thomas - Világ: Eclipse Phase (rendszer: freestyle) - PÉNTEK


Recommended Posts

A kapitány szólott!

Amugy ha gondolod az asztrofizikus hangjára lecserelhettuk legalább pár kulcsszó tekintetében a gépi hangot ha ez megnyugtat :)

Viszont, feltűnt a képen egy kék rakodorobot. Ezt vehetjük a hajó részének? Amugy is gondolkoztam vmi ilyesmiben amit mondjuk a karim butykolt össze, szal kapóra jönne :)

- Artu

Link a hozzászóláshoz

Név: Toshiro Akiyama

Kor: 31 év

Nem: Férfi

Fóbia: Csend

CV: Japán katonatiszt és brit diplomatanő gyermeke, 20 éves koráig Tokyo-ban nevelkedett, felsőfokú tanulmányait a Todai-n végezte. Mikor a Wei Konglomerátum lerohanta Japánt anyjával Angliába menekülnek, apjáról többé nem hall. 27 éves korában édesanyja a 2. spanyolnátha járványban elhunyt, ezt követően elhagyja a bolygót és különböző hajókon teljesít szolgálatot.

Személyiség: *Kidolgozás alatt*

Képzettségek:

Hardware Mf *

Infosec Mf *

Interfacing Mf *

Programming Af

Language Af *

Freerunning Af *

Ami mögé *-t írtam arra költöttem a 6 pontból, ami mögé nem, mivel írtad Sir Thomas, hogy van amit tud a karim "kasztból" alapfokon feltételeztem, hogy ezeket tudhatja ilyen szinten, ha félreértettelek vagy valami miatt így nem tetszik akkor törlök, átírok, valami. Mint látod hagytam egy pontot még függőben, azt még kitalálom többiek függvényében meg, hogy alszom rá egyet :D

Személyiség tekintetében azon gondolkoztam, hogy bár nem tudom mennyire olyan a helyzet, hogy gyakorlatilag nonstop felfegyverezve kéne járnod, de ettől még a karakterem "paranoiás" tehát igyekszik a hajó védelméről gondoskodni. A kép alapján erre a hajóra egy deka fegyver nem fér fel, úgyhogy ha nem maradunk másban akkor arra gondoltam, hogy inkább az ellenség rendszereinek zavarására törekednék (nem csak hackelésre gondolok, hanem ilyenekre, hogy ellenséges radar zavarása, stb.), ahhoz azért olyan sok hely nem kell. Továbbá, ha van AI meg robot akkor szerintem vannak implantok is, melyekkel kapcsolatban a karakterem bizalmatlan, ragaszkodik a saját hús-vér testrészeihez. Egyetlen kivétel amire gondoltam, hogy az idők során a túlélés rákényszerítette egy "agyi interfészre".

Nos, valami ilyesmi, még kiforratlan, csak gondoltam bedobom, hogy egyrészt lássátok miben gondolkozom, másrészt meg nekem is fel legyen valahol írva :D

Ui: Karaktert ebben a postban vezetem mostantól, mindenkinek egyszerűbb lesz.

Ui2: Valami miatt nemtom kiverni fejemből ezt a filmet :S ->

- Artu

Szerkesztve ekkor: , beeksz által
Link a hozzászóláshoz

Na, akkor a következőt találtam ki:

Karakternév: Lena Hermann

Kor: 38

Nem: nő

Fóbia: bezártság (klausztrofóbia)

Képzettségek:

Academics MF (1)

Research AF (kasztos?)

Programming AF (1)

Infosec AF (1)

Investigation MF (2)

Animal Handling (1)

Ha van még kasztos, akkor szóljatok, mert az angolom annyira nem erős, hogy mindent teljesen értsek és átlássak...

Háttér:

Németországban, Münchenben született. Apja kétkezi munkás, anyja könyvelő. A szülők gyakorlatilag rámentek arra, hogy kitaníttassák a lányukat. Fóbiája gyermekkorából ered, amikor is beesett egy szűk verembe, ahonnan nem tudott kimászni és csak egy nap után találta meg a bátyja és húzta ki onnan. A báty közlekedési balesetben halt meg nem sokkal később.

Már gyerekkorától kezdve érdekelték a világ törvényei, keletkezése, ezeken belül is leginkább a kvantummechanika és az asztrofizika érdekelte. Végül az utóbbi irányba sodródott a tudományos pályafutása, de hobbiként megmaradt az előbbi is. Tanulmányait Münchenben végezte, de kutatásai kapcsán már elég sok helyen járt vendégkutatóként, konferenciákon stb.

Legújabb kutatási témájához az elméletének kidolgozása után, kísérleti bizonyítékokat is szeretne, ezért kelt útra. Sajnos a hajó, amivel elindult, balesetet szenvedett, így került plusz emberként erre a járműre.

Kutatására nagy támogatást kap és mivel nincs idő arra, hogy visszaforduljon, megbeszélte a kapitánnyal az anyagi vonzatát az új úticélnak, ami nem más, mint egy Szupernóva robbanás helyszíne...

Személyiségen még dolgozom, lassan alakul. :)

Vélemény, javaslat?

Link a hozzászóláshoz

Napot!

Nekem tetszik, egy félve feltett kérdésem lenne, hogy ugye a szupernova robbanás helyszíne alatt azt érted hogy felrobbant már JÓ ideje és nem azt hogy odamegyünk közelről megnézni a robbanást :D Viszont javaslom, hogy a jobb első "rakteret" (crawlspace) üritsük ki a műszereidnek.

Plusz megjegyzés hogy részemről az "Academics" MF az lenne, hogy van doktorid, AF meg hogy egyetemet végeztél. Szóval részemről a karid is Dr, ezzel a 2. a hajón (egyelőre :) ). Csak kiváncsiságból animal handling alatt mire gondoltál vagy hogy jött vagy vmi?

- Artu

Link a hozzászóláshoz

Azt hiszem most jött el a pont, hogy adjak egy kis támogatást az előtörténethez.

Amiket írtatok, azok nagyon jók, a hajóra kerülés sántít kicsit, ehhez jön az alábbi történet segítségül.

Az úticélt majd még később boncolgatjuk. Jó olvasgatást, remélem tetszik!

A Radiant Raven úgy kuksolt a bombatölcsérben, mint valami ijedt madár a fészkében. A környéken tombolt a vihar, a hajó burkolatán dobogó eső túlharsogta a háttérben zajló csata dübörgését. A láthatáron villogó robannások fényét azonban még az eső sem tudta elnyomni. A békeidőben örültek volna ezeknek a fényeknek. Az állami ünnepeken tartott tüzijáték lehetett ilyen... gondolhatnák az emberek... ha lenne aki még emlékszik reájuk. De a többségnek a békeidők emlékeit az elmúlt évek nyomorgása, a túlzsúfolt bunkerek, a mindent átitató vér-, izzadságszag és a felgyülemlett iszony rémképei írták felül.

A várost, ahol a gép leszállt, valaha Hamburgnak nevezték. Mostanában már csak A Tölcsér néven emlegetik, utalva a földig bombázott város maradékaira.

Toshiro remegő kezekkel babrált a pulzuskarabély* vezérlőegységén, a fegyver pedig megnyugtató morajjal nyugtázta a plazma hevítő beindítását.

- Nem lesz ez jó így. Nem itt volna a helyünk. Húzzunk már innen kapitány! Már így is 5 percet késik. Meg fognak minket találni az őrdrónok**! Ki fognak minket nyírni!

- Hidegvér öreg! - A kapitány nyugodt, öblös hangja szinte harmonikusan illszkedett a fegyverropogáshoz és az eső dobolásához. - Nem lesz gond. Biztosan ideér, csak elakadhatott útközben. Várunk még egy picit.

- Drake! Ha megtalálnak, szitává lőnek. Annyit nem tudnak majd belőlünk összekaparni, hogy egy adag "szutyok"-ra elég legyen a proteinautomatából***.

- Állj már le ember! Mégis mi a fenét akarsz kezdeni, ha felszálltunk? A csaj nélkül nagy valószínűséggel sosem tudjuk elhagyni ezt a zónát, arról meg ne is állmodj, hogy átjutunk az OVH****-n! Ha azonban tényleg nála van az álcázórendszer, amit ígért... Hú haver! Akkor irány a csillagok! Elhagyjuk ezt a szarfészket! Örökre!

Halk puffanás, a bombatölcsér peremén, északi irányből hirtelen nagy mennyiségű saras víz zúdul le. Szitkozódás hangjai, majd két alak sejlik fel, ahogy átbukva a peremen csúszva, gurulva próbálják meg megközelíteni a bombatölcsér alján kuporgó hajót.

- Na végre! Itt vannak mindketten! - horkan fel Toshiro.

- Gyerünk, gyerünk, befelé emberek! Mindenki fel a rámpán a rakodótérben majd megszabadultok a sáros cuccoktól! - adja ki az utasítást Drake.

Mielőtt a nő feljut a hajóra, megragadja a karját.

- És hol az álcázó? Miért nincs magánál???

- Nyugodjon meg! - sziszegi a nő - Megkapja a játékszerét! - Ezzel elővillant egy fémdobozt a hátizsákja szájánál, majd kirántja karját a kapitány szorításából. - Indítsa a hajót, a kommunikációs rendszerpanelekhez pedig vezessenek oda. A többi az én dolgom!

Drake még megáll egy pillanatra a rámpa aljánál, hátranéz, s bár a bombatölcsér mélyén nem láthatja a vidéket, az ismerős fények, a bűz, a mocsok, a dübörgő zajok örökre beívódnak érzékszerveibe.

- Rohadt egy hely ez. Remélem nem látom többet viszont...

------------------------ * szövegmagyarázatok * --------------------

* Pulzuskarabély: plazmatöltetű fegyver, a forró plazmát elektronikus impulzussal hevíti 10000 celsius körüli értékre. Nagy rombolóerő, alacsony lőszerszám, viszont a forró plazma minnden ismert páncélzatot átvisz. Elsősorban járművek, drónok ellen hatásos fegyver.

** Õrdrónok: korlátozott MI-k, úgynevezet AGI-ok által vezérelt katonai robotok, amelyek területvédelemre, behatolók elleni vadászatra szakosodtak.

*** Proteinautomata: A mezőgazdasági termékek megcsappanásával olcsó élelemforrásra, elsősorban protein alapú termékek előállításra volt szükség. Gyakorlatilag bármilyen szemétből protein-alapanyagot gyártanak, amiket aztán a proteinautomatákból, élelmiszerjeggyel lehet kinyerni. Az éhenhalás ellen jó, de egyébként csak szutyoknak hívják azt az általában szürke, moslékszerű izét, ami a gépből kinyerhető.

**** OVH, azaz Orbit Védelmi Hálózat. Globális katonai védelmi rendszer, ami a TITÁN-ra kapcsolva meggátolja a Föld engedély nélküli elhagyását.

Link a hozzászóláshoz
Napot!

Nekem tetszik, egy félve feltett kérdésem lenne, hogy ugye a szupernova robbanás helyszíne alatt azt érted hogy felrobbant már JÓ ideje és nem azt hogy odamegyünk közelről megnézni a robbanást :D Viszont javaslom, hogy a jobb első "rakteret" (crawlspace) üritsük ki a műszereidnek.

Plusz megjegyzés hogy részemről az "Academics" MF az lenne, hogy van doktorid, AF meg hogy egyetemet végeztél. Szóval részemről a karid is Dr, ezzel a 2. a hajón (egyelőre :) ). Csak kiváncsiságból animal handling alatt mire gondoltál vagy hogy jött vagy vmi?

- Artu

"Frissen" robbant, ami persze nem azt jelenti, hogy tegnap. Illetve bele kell számolni az időt, amíg odaérünk. ;)

Igen, mindenképpen van doktorim is (Phd) és sok publikációm stb. Elég neves kutató vagyok a témában.

Az ilyen kutya, ló stb. lenne. Mondjuk azt, hogy vidéken nőttem föl és onnan ered az állatok szeretete. (Sőt, otthon nekem is volt kutyám, de pár éve nincs.) Ezzel akkor még kiegészíteném a hátteret.

A hajóra kerülést akkor még javítom, ha sikerül elolvasni Sir Tom történetét.

Link a hozzászóláshoz

Sir Tom, még az elején irtad hogy nem kell szabálykönyvet, stb-t bújni, hogy anélkül is simán fogunk tudni játszani.

Nekem van pár cuccom eclipse phase rendszerhez. PL .

- Quick Start Rules

- GM screen

- Rimward, Sunward (location sourcebook)

- Transhuman (player guide)

- NPC file1 : Prime

- pár adventure(4-5db)

ha neked is ok, akkor pl ki tudom rakni egy linkre quick start rules-t / GM screen-t. vagy akár az egész cuccot. Hátha valaki kicsit jobban el szeretne mélyedni.

De ha inkább csak bezavarna a játékb akkor max a táborba el tudom vinni, s ott játék után viheti akinek kell.

Info, természetesen én a GM-es részeket még nem olvastam, csak a playereseket.... :-)

Link a hozzászóláshoz

Szia!

Kiteheted, ha valakit érdekel, bele tud lapozgatni (ráadásul nyitott licenszes, így az anyagok nagy része eleve szabadon terjeszthető).

Azt azonban vegyétek figyelembe, hogyan kezdünk (első bejegyzésem): ami az alapkönyvben már 10 éves múlt, annak nagy része a jelenlegi felállásban még a jövő. Szóval a karakterek ezekről az információkról semmit nem tudnak. Azt hittem, hogy senki nem fogja ismerni, így ez nem lesz spoilerezve, de végül is belefér, ha 1-2 játékos ismeri a történelmet. Annál nagyobb lesz a kihívás nekem. :)

A jobb megértés végett: Az EP nem egy tucatfantasy. A játék tele van szaftos titkokkal, megdöbbentő csavarokkal.

Link a hozzászóláshoz

Hu hát akkor sorrendben reagálva:

Sir Tom: Köszönöm a halom hangulatteremtőt, így folytatod többet fogok ezzel a karakteremmel foglalkozni mint azzal amit a versenyre csináltam :D Amúgy igazából jól ráéreztél, hogy vacillálok azon, hogy gyávát csinálok a karakteremből és bár még nem döntöttem, de tetszett :D Mindenesetre akkor ennek megfelelően kibővítem az előtörténetem.

Jadis: Köszi, akkor jól gondoltam :)

Amúgy részemről megpróbálok buta maradni a világ szempontjából, nekem úgy szórakoztatóbb. Viszont tábor után biztos beleásom magam Eclips Phase-be mert amiket eddig mondtatok meg amennyi kiderült az alapján nagyon tetszik.

- Artu

Link a hozzászóláshoz

Nemtom, nekem sokkal inkább az a benyomásom támadt hogy mostantól kísérleti majom és kész. Logikus következtetés az is amit te mondasz csak nekem nem ezt sugallta.

Viszont ha már felhoztad: képet kerestem karimhoz erre vmi sokkal jobbat találtam: lehetek intelligens űrpolip! :D Kár későn vettem észre...

- Artu

Link a hozzászóláshoz

Több intelligens állatfaj játszható. A polip súlytalanságban vagy vizes környezetben nyerő lehet, de normál gravitációban/szárazon "kissé" hátrányba kerül. Persze ehhez lehet exoskeletont felvenni (vagyis inkább arra rácuppanni), tehát mindenre lehet megoldás.

Én elsőre nem javasolnám, de ismertek, sok mindenről meggyőzhető vagyok.

Készítettem egy egyszerűsített karakterlapot, azt most mellékelem.

Lassan várnám Dekker és Felon karakterkoncepcióját is. Mi a helyzet veletek?

ep_karlap.xls

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...