Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Játékos Karakterek - Tippek, trükkök


Recommended Posts

Üdvözlet!

A KM vs. Játékos közti rokonszenvnek, ellenszenvnek nem játék közben kellene megnyilatkozódnia és főleg nem tp osztás terén, aminek pedig a nagymértékű gyűjtése mellesleg egy életút karakternél például, szerintem nem az elsődleges cél.

Egy pyarroni kolostor jegyzetei között a következő mókás írást találtam, egy gyakorta iszákos, pocakos szerzetes tollából:

"Vedd az égboltozat kékjét. Egy öreg híd zörgését. Szúnyog háját. Egy pyarroni trombitahangot. Öt rozsdás patkót. Kilenc kaszahegyet borsdarálóban köszörüve. Vadászgerelynek a levét. Üreg szemétvilla beleit. Egy lat madárdalt. Egy lat harangzúgást. Egy lat barátcsuklyát. Rakd mind egy mozsárba, törd össze rókafarkkal, tedd vissza a tégelybe, s három óra hosszat, erős tűzön olvaszd össze kenőccsé, keverj hozzá egy darab meg nem égett hamut, röfnyi hosszút, hüvelyknyi széleset. Be kell vele a derekat dörzsölni. Bevált szer a fejfájás ellen, ha előtte való este sokat ittál..."

Sok sikert!

Link a hozzászóláshoz

Clonemastrnek nagyon igaza van abban hogy, elolvashatja más Km is ez a témát. Ugyanis nem minden Km élete végéig Km.

Én is szeretek játszani Jk-ként de mivel a többiek szerint jol mesélek nagyrészt én adom a kalandot. :twisted:

A másik hogy minden jknak van "beleszolása" abba hogy a km mit tehet meg és mit nem. MErt van mikor én is tulzásba esek és akkor jo hogy, észheztérit :idea: .

Vagy tudatlanságom miatt valami olyat teszek amit nem lehet.

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Hasonló a helyzet nálunk is! Hiába szeretnék játszani nagyon TheHun nem akar mesélni, mert... megunja. Szakami ártalom, hogy mindent baromi precízen akarok megoldani és a végén már csak azt hallom, hogy: Jó, akkor megölöm, pedig a társaimnak 8okkal igazoltam az illető NJK igazát. Van ilyen, ha meg elnyomnak, akkor nem a haverjaid. Gyűjt össze a közeledben pár havert, barátot és kezdjetek el ti mágusozni, szerezettek egy ETK-t és kezdődhte az igazi játék. Akik meg szivattak, hamar abba fogják hagyni, látván, hogy megszűnni tűnik a körük, amúgy sem lenne több értelme folytatni, így aztán tőlül olcsóért megvehetitek a könyveket... :roll: :roll: Legalábbis nálunk ez így történt. Engem is szivattak. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Hát igen Bálint!

Mosmár egyre inkább újra mesélni akarok!

A mi körünk szinte már teljesen szétesett!

Én mesélnék, de legalább 3 max 4 JK kell!

Mi már nem a hangultért játszunk, hanem pénzért, gyilokért!

Pont ezt nem szerettem volna!!! :evil: :? :shock: :cry:

nehéz lessz újra szervezni, de meglessz!

Nem nincs kedvem! Egy gyilokgép Kub-nak nincs értelme mesélni!

Na majd meglátjuk!

Legyetek hűek hazátokhoz!

Lithasz mindenkinek!!!

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

The Hun: A jelenlegi helyzeted emlékeztet a mi játékainkra úgy 4 év távlatából. Egy éves játéktapasztalat után minket is megfogott a hatalom gondolata. A legyőzhetetlenség illúziója. Ezért elkezdtünk falvakat pusztítani, Sárkányokat őlni, és táposabbnál táposabb karaktereket megalkotni. (Hozzátenném, hogy 13 évesek is voltunk.) Ez a drasztikus állapot, közel egy évig tartott és még egy évig amíg ír magját is kiírtottuk a táp dolgoknak, és maradt a szerepjáték. A kiváltságos karakterek innentől elkezdve legfeljebb csak erősek vóltak, valamihez jól értettek... Ekkor születet meg az első életút csapat, aminek azóta is (immár 2 és fél éve) folyamatos mesélek. És ekkor születtek meg a ma élő kedvenceim. (Számszerint ketten)

A lényag tehát: bár nem tom mióta is játszotok, szerintem ez csak egy ideiglenes állapot. A szerepjátékban pont a fölösleges és értelmetlen mészárlást lehet a leggyorsabban megunni. Javaslom amíg ez bekövetkezik, mesélj nekik inkább látványosan, és öld a tápos karakterjeiket szintén látványosan. Aztán malyd csak benő a fejük lágya.

Link a hozzászóláshoz
A lényag tehát: bár nem tom mióta is játszotok, szerintem ez csak egy ideiglenes állapot. A szerepjátékban pont a fölösleges és értelmetlen mészárlást lehet a leggyorsabban megunni

csak nehogy megunják magát a szerepjátékot is. A sok hentelés nehogy elvegye VÉGLEG a kedvüket. Nem ez lenne az első eset, de szurkolok.

Link a hozzászóláshoz

Ez igaz!

Ha mindenki normálisan játszik, akkor ő még mindíg csak gyilkolna!

A JK-kat átveri, keresztűl húzza a számításainkat, egyszóval mindig szétzilál minket!

Pedig mint JK párszor megesett, hogy végső mególdás ként szemtől szemben leőltem!

De már annyi módszert kipróbáltunk, de semmi nem jött be eddig!

Majd csak megunja! :evil:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem tudom milyen karakterekkel játszik a barátotok, de elmondásotok szerint csak ő az aki elrontja az társaságotok játékát. Nem tudom mennyien vagytok, és hogy ő maga mekkora ember :wink: , de ha vele ezt nem lehet egyszerűen játékon kívűl megbeszélni, sztem tíltsátok meg neki, hogy olyan karakterrel játszon aki a fent említett dolgokhoz vetemedik. És csak élet vagy rend jellemű karakterek jöjjenek szóba. Ha így is gyílkolászik én kizárnám a játékból. Egyszer már megtettem, az ismerőssel egy időre megszakadt a kapcsolat de vele is ugyan ez a probléma volt, azóta nem is játszottunk együtt.

Most komolyan The Hun, te teszel szíveséget a játékosoknak azzal, hogy mesélsz, és mindent megteszel annak érdekében, hogy jól szórakozzanak, és most jön egy ember aki folyton mindent elront, semmisem jó neki, és csak öl. Ha ezek előfórdúlnak gondolom még a KM-nek is visszaszól, ha valami nem úgy sikerűl ahogyan azt elképzelte. Mos gondolj bele mi lenne a megoldás?! Csak tanul abból ha kizárjátok a játékból egy időre... :twisted: Talán addig legalább tudtok ti is jókat játszani nélküle. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Hi all!!

A tanácsotokra (ötleteitekre) lenne szükségem. Nem is tudom, hogy hol kezdjem, így hát belevágok egyböl a közepébe:

Kis társaságunk útja Ediomadon vezet keresztül. Bár nem keressük a baj (és legföképp nem is aquir vadászatra indultunk), mégis már a második nap majdnem legyaláztak:-)))

Ötleteket várok arra, hogy ki milyen túlélési módot választana, milyen cuccokat (varázstárgyakat) készítene/vinne, hogy tuléljük az átvezetö utat (amivel természetesen messze elkerüljük a tárnákat:-)). Vagy milyen harci taktikát alkalmazzunk.

Most hirtelen ennyi.

Várom a hozzászólásokat:-)))

Ui: A csapat összetétele jelenleg:boszorkány,boszimester (o nem mindig), Arel-pap, varázsló,barbár,kardmüvész, gladiátor. És 6-8-dik szinten leledzünk....

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Én visszafordúlnék! :) Nincs az az isten ami rá tudná venni a karakterjeimet, hogy Ediomodon keresztűl utazzon. Bármi is legyen az uticélom, én kikerűlném a hegyet. Vagy térkapus megoldásokat választanék, persze ha van rá mód.

De ha tanács kell, ha aquírral találkoztok fussatok. Vagy a pap csináljon csend varázst az aquír környezetére (vagyis oda ahol ő áll). Ugyanis a cél nem az, hogy ne te hald meg az aquír szavát, hanem, hogy ő ne tudja hallatni a hangját. (De lehet, hogy a bárdnak van ilyen varázslata. Mind1, én futnék... :wink: )

Viszont ne ijedjetek meg minden korcstól, ők nem tudnak beszélni, nem képesek hatalomszavak kiejtésére, ha igazi aquírral futtok össze azt tudni fogjátok. Bár én a hegyen jobban tartanék a vadorkok helyi tőrzsétől...

Viszont ha én vagyok a KM-je egy 8. szintű kalandozó csapatnak, akik nem is kispájások ahogyan elnézem, sztem nem egyszerű túrázást mesélnék le. Azért vagytok ott, hogy nagy találkozásokra kerüljön sor, ugyhogy a legjobb és legöszíntébb jótanácsom: kösétek föl a gatyót. 8)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha a KM jól játssza ki a találkozást, fél percen belül halottak vagytok...

Tegyük fel egy szolgával találkoztok:

1. szegmens: egy Jk megvakul,

2. szegm. egy összeesik,

3. szegmens egynek leesnek az ujjai a fegyverforgató kezén,

4. szegmens a bm-nek összenő a szája, és nem tud beszélni

stb.

És ez csak a szolga dialektus a négyből (Titkos, nemes, szolga, korcs)

Az Ediomadi korcsok némák, így attól nem kell félni.

Link a hozzászóláshoz

háátt nekem már volt kalandom aquirral...iagz az annyira nagy hatalmú volt, h ránk nem vesztegette sem az idejét, sem az erejét, hisz tudta jól, h mi nem zavarunk semmit neki, akkor meg minek pazaroljon ránk bármit is.nodde ezt haggyuk.

ediomádon át mégis hova vezet az utatok?????:D:D:D

nos az állandó és teljes mértékű koncentráció, a pap tárgyakra is mondhat csend varázst ami ugy ilyenkor akörül fog működni, és a tárgyal együtt mozog -> ha e a tárgy egy dobótőr, esetleg egy íjvessző, akkor amikor nagyon nagy gáz van akkor ezzel el tudjátok halgattatni "elvileg" egy ideig a beszélni képes aquirokat is.

az orkokat is messzire kerüljétek el, mert vannak köztük olyanok, akik bírják a hatalom szavakat is, és ráadásul varázsolnak is.

a varázslóval meg lehet lepni (talán) a földmélyi sötéthez szokott aquirokat azzal, h hiortelen fény kitöréseket és hasonlóakat csinál.

próbáljatok meg minél csendesebbek, észrevétlenebbek lenni.

ha a varázsló is ugy 7.tszű, akkor öő rendesen fel tud készülni és meg felelő fogadtatást tud még akár egy valóvérűnek is nyujtani, feltéve ha elég gyors..ha nem akkor mind!jahh igen, és az arel pap gyúrjon rá nagyon a célzásra/íjászatra.

hmmm. ja igen és fussatok:D de nagyon gyorsan!!!

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Köszönöm a hozzászólásokat. Most sebtiben válaszolnék is rájuk...

Elátkozott:

Mindenképpen Ediomadon keresztül kell mennünk és gyalog. Se térkapu se semmi. Ez a kaland része gondolom én:-)))

A csend és ilyen alap dolgok mennek, de mivel mint ahogy te is irtad "nem kispályás" karik vagyunk így az ellenállás is felörölte majdnem minden tagunkat:-(((

Nem beszélve arról, hogy némi talizmánt is sikerült szereznünk (hogy miként azt most nem irom le:-)), igy volt védelmünk a szavak ellen ( ha nem is sok).

Most valami új, valami extrém, valami meglepö kellene, ami eddig nekünk nem juthatott az eszünkbe.

@huszár: Népes csapatunk jelenleg Erigow-ba tart. Hogy miért azt még nem tudom, de ha odaérünk biztos megtudom:-)))

Nyilvesszön rajta van a csend, és orkokkal eddig még nem futottunk össze (bár még csak 2 napja léptük át a határt).

Ezennek az aquir-oknak nem ártott a fény ugyanis nem volt szemük.Ráadásul sarjpáncélt viseltek és igen sok lehetett az SFÉ-jük:-(((

itt idéznék egy kicsit:

"ha a varázsló is ugy 7.tszű, akkor öő rendesen fel tud készülni és meg felelő fogadtatást tud még akár egy valóvérűnek is nyujtani, feltéve ha elég gyors" Na ez érdekelne engem kicsit részletesebben, hátha ad valami ötletet amit még nem probáltunk:-)))

Ja és a végszónak:

Futottunk mi mint a nyulak, de miután olyan gyorsan követtek, hogy a vágtató lovakkal tartani tudták a lépést, és leginkább akkor kerültünk bajba mikor mindezek elenyésztek az also fertájunk alatt:-)))

Link a hozzászóláshoz

Hmm, izgis kaland lehet, de ha Erigow az uticél, én inkább latbavetettem volna kapcsolataimat és hajóraszállok Ifinben, aztán irány Shulúr, onnan meg szekérút... Bár ez függ a kaland idejétől is, mert bár kereskedelem fenn áll az Északi szöv. és Toron között, Zászlóháború idején ez az út tán még veszélyesebb mint Ediomod. De legalább ismerném az esetleges ellent.

De ahogyan az írásodat elnézem felkészült kis csapat vagytok. És jó kis út lehet eddig a hátatok mögött, de ha még extrémebb kell, a kiváncsiság nagy úr, ha mán ott jártok ugorjatok be a tárnákba, hozzatok valami trófeát... Ez tényleg elég extrém volna. :twisted: :roll: 8)

Link a hozzászóláshoz

Felkészülni felkészültünk (legalábbis azt hittük, amig mindenünk az enyészeté nem lett:-))).

A helyzet az, hogy bár régóta játszunk, nem csak MAGUS-ozunk. Ezért gondoltam felvetem a kérdést hátha van valakinek valamilyen ötlete, ami kisegítene szorult helyzetünkböl.

Mindjárt szombat és némi kétségekkel állok a játék elé (van egy olyan érzésem, hogy nem jutunk már innen sokkal tovább:-)).

Ezért gondoltam, hátha van valami varázstárgy (vagy varázstárgyak együttes használatából fakado), harci taktika, vagy miegyéb amit mi még nem vettünk számításba.

Hogy jobban rávilágístak mire is gondoltam, írok egy példát:

A harcból megtudtunk, hogy kb 12-14 SFÉ-jük volt az ellennek. Ellenben elég jól is harcoltak, így nehéz volt öket kicsinálni. Amikor már a papnö kifogyott majdnem mindenéböl és leficcent a csend már csak a menekülés maradt. Ekkor jött az enyészet és igy taccsra vágta a mágiahasználókat.

Ölbe tett kézzel kellett végignéznünk amig majdhogynem kiszenvedtek.

valszeg mindent beleadva (roham, pszi-roham stb) mi is eltalalhattunk volna öket, de k6-os és d10/2-es sebzéssel minek próbálkoztunk volna.

Na erröl lenne szó.

valami varázstárgy ami +sebzést ad (és hatalomszo kimondása után is aktiv marad), valami egyedi varázslat amit a fegyverre mondva megnöveli annak sebzését stb.

olvasgattam, keresgettem, de nem igazán találok ilyeneket. Vannak egyáltalán?

(pl gondoltam a vámpirtörre, de az nem növeli a sebzést, gondoltam egy lélekcsapdás törre, de az se növeli, meg itt nincs is értelme).

No hát erre gondoltam.

Szombaton este lesz a GAME.

Ha valakit érdekel akkor másnap leírhatom (és ha adtok ötleteket akkor megírom, hogy beválltak e:-))).

köszönöm a hozzászólásokat és elnézést a hosszu szövegelésért...

Link a hozzászóláshoz

hát a varázslónka való 5letek:tűz!formázgatni rúnázgatni és amint mozgás van azonnal megindítani a varázslatokat!

jahh eggen nincsen olyan mágikus tárgy (kivéve az od tartalmúakat), amely kibírná a hatalom szvakat.minden mágikus tárgy azonnal megsemmisül egy megfelelö erösségü hatalomszótól.

a 12-14es SFÉ meg áttörhető egy kellően nagy csatabárddal, és kellő tápolás után, szerintem.hogyhogy csak k6ot, meg k10/2őt sebeztek, ha már sebzés aquiroknak akkor az legyen 6k6 min!szerintem.h hogyan is lehet ekkorkát elérni?hát pl jóval több íjhasználó akinél van 1-1 szerencse amulett (elsem hinnéd mekkora táp az!)

ha vakok akkor nem lássák, elég csak érezniük a höt :D tehát akkor ne fénnyel hanem tűzzel, vagy faggyal vagy esetleg nagy kombós TAMmal próbálkozzon a vari

jahh eggen nem tom mit lehetne még ellenük.talán próbáljatok meg támogatókat szerezni ellenük, vagy mint diplomáciai követek menni vmi kellöen nagy hatalom nevében ;)

Link a hozzászóláshoz

Hi!

No túléltük a tegnapi kalandot (valszeg mert hál istennek egy aquir-ral se találkoztunk:-)).

Ellenben voltak orkok:-((((

El se hiszitek, hogy az aquir-okhoz képest (mármint azokhoz akik/amik a multkor jöttek), mekkora felüdülés volt:-))

Bár kemények voltak, és pár kör után menekülöre vettük a figurát, azért a végén mégiscsak beértek és bár más felállásban de sikerült hollók eledelévé avanzsálni öket...

( ha a sámánjuknak is sikerült volna odaérni ahol bevártuk öket akkor valszeg megint felhentelnek:-))).

Köszönöm az ötleteket (amiket továbbra is várok).

Ui: A d6 sebzés az a boszi törére, a d10/2 pedig a varázslónö botjára vonatkozott. Ugyanis a multkor már odáig fajult a dolog, hogy mana nélkül majdnem nekünk is csatasorba kellett állni, csakhogy az SFÉ-jük (12-14) miatt ennek nem lett volna értelme. Ezért vártam ötleteket eme fegyverek sebzésének megnövelésére.

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Hát ami jótanácsot tudok adni hogy aktívan használjatok csendmágiát, láthatatlanságot, rejtőzködést és lopózást. Az orkok sámánja ellen aktívan használjátok a pa szelleműzésést és hasoló rituáléit, mivel a sámánmágia a szellemekre épül: ergo ha bebiztosítjátok magatokat szellemre, a sámán viszonylag kevés varázslattal tud hatni rátok. Jó még tudni róla hogy a sámánvarázslatokat elég időigényes létrehozni, ugyhogy érdemes valamilyen ódon a koncentráció megszakítására törekedni.

A barbárnak tudom még esetleg javasolni, hogy tartson magánál egy gyógyító amulettet, amit a törzse sámánja előzőleg átruházott a csapat valamelyik vizsonylag sok ép-vel rendelkező varázshasználójára, hogy fel tudjátok tölteni.

A gladiátortól harc közben tartások távol a második és harmadik ellenfelekt, így elég jó +okat kap és hamar be tud aprítani egy orkot(még ha az ediomadi is)

A vari pedig aktívan használja az asztrál és mentál mágiát! Ha két három orkot a többiek ellen fordít az egyrészt zavart kelt, másrészt nemhiszem hogy 10-15 vadásznál egyszerre többel találkoztatok volna, így elég komoly veszteségeket is okozhattok ezzel. Esetleg a vair még tehet a barbárra erőaurát (persze annak a tudta nélkül) hogy sokáig tudjon ütni, mert azt azért mindenkinek el kell ismerni hogy a barbár nem gyors és nem védekezik jól, d hatalmas maflásokat tud osztogatni!

Röviden összefoglalva a varázshasználók először tpolják fel a harcosokat, aztán mehetnek a közvetlenebb varázslatok mint pl tűzlabda, égi csapás stb...

Nálunk ez a taktika működött egy zauder-aquir kettős ellen is, igaz én ottmaradtam a barbárommal...De magammal vittem a zaudert! :) (najómikor leestem a szikla széléről végső elkeseredésemben belé kapaszkodtam és őis lezuhatn velem :) De végső soron miattam halt meg :) )

Link a hozzászóláshoz

Hi!

köszönöm az elöbbi hozzászólást, amit nem próbáltunk belöle azt ki fogjuk:-)))

De lenne egy kérdésem is:

Mi az a "pa szelleműzés"?

Ez nekem új. Leírnád hogy mi ez, vagy hogy hol találom meg a neten.

ja igen és keresnék boszorkánymágiát is (eddig nem sokat találtam, de ti hátha tudtok olyan helyet amit én még nem találtam meg...).

Elöre is köszönöm.

Üdv

Wram

Link a hozzászóláshoz

Az a pap démon és szelleműző mágiájára akart utalni :) Ha jólemlékszem akkor akkor ezek a következők: Ûzés-túlvilági lények, Asztrális elűzés, Mentális elűzés, Ûzés-átok(ez akkor jó ha a sámán valamelyik vaeázslata már megfogant)

Ja és mégvalami eszembe jutott azóta. Mivel a sámán mágiája a szellemeken(asztrál és mentál lényeken) alpul, a vai csinálhat egy nagy lepedőre egy kirekesztő varázskört ezek ellen, és azt csak le kell terítenetek ha a sámántól kell tartanotok.

Link a hozzászóláshoz

a lepedőt a kmmel dolgozzátok ki, mert könnyedén bele lehet kötni!pl: okkés összehajtogatásnál megsérültek a vonalak mennyi mana is volt benne???:D:D (aki nem tudná ilyenkor 5 manapontonként k6 sp sebzés annyi láb távolságra ahány E 1E= 5 mp, ha jelen rendszert nézzük), ami mondjuk egy 70mps varázskörnél kellemetlen pillanatokat tud okozni. :)

amúgy meg még egy apróság, ami kellemetlenmeglepetést tud okozni, h az igaz, h a sámánnak kell egy kis idő, amíg a mágiája életre kel és hatni kezd, de amint elkezdett mágiázni amint egy mpt és egy fpt befektetett, onnantól akár meg is halhat!!a varázslat akkor is létre fog jönni!(nem vicc komolyan!), ami azért lássuk kbe zuzz tud lenni

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...